Nawigacja

  • Rekrutacja do Przedszkola na rok szkolny 2022/2023

    Wnioski do przedszkola na rok szkolny 2022/2023:

    Wniosek_do_PP_oddzial_PP_2223.pdf

    oswiadczenie_o_wielodzietnosci.pdf

    oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka(1).pdf

    Wniosek wraz z dokumentami należy złożyć w terminie od 28.02-14.03.2022r. w sekretariacie szkoły.

    Więcej informacji można uzyskać pod linkiem:

    https://www.zagnansk.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=8&artykul=8226&akcja=artykul

     

  • Rekrutacja do szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023

    karta_zgloszenia_do_SP_dla_dziecka_z_obwodu_szkoly(3).docx

    karta_zgloszenia_do_SP_dla_dziecka_zamieszkalego_poza_obwodem_szkoly(3).docx

    Kartę zgłoszenia należy złożyć w terminie od 28.02-14.03.2022r. w sekretariacie szkoły.

    Więcej informacji można uzyskać pod linkiem:

    https://www.zagnansk.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=8&artykul=8226&akcja=artykul

  • POMOC UKRAINIE

    Co można przekazać na zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy?

    • kubki, talerze, sztućce jednorazowe,
    • termosy, kubki termiczne,
    • kawa, herbata,
    • woda w butelkach,
    • soki, napoje, tubki typu „Kubuś” dla dzieci, słoiczki z obiadkami dla dzieci, mleko w proszku, itp.
    • suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie, itp., przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż,
    • owoce, orzechy, bakalie,
    • batony energetyczne,
    • dżemy,
    • konserwy,
    • podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, pieluchy dla dzieci, podpaski, papier toaletowy, itp.)
    • płaszcze przeciwdeszczowe,
    • baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki,
    • koce, koce termiczne, kołdry, poduszki,
    • bielizna osobista
    • plastry,
    • płyny do odkażania,
    • tabletki przeciwbólowe,
    • aspiryna,
    • bandaże elastyczne,
    • maseczki jednorazowe.

    Uwaga! Prosimy, żeby przekazywane produkty były nowe.

  • Występy naszych najstarszych przedszkolaków oraz klas "0" w programie Erasmus plus

    Występy naszych najstarszych przedszkolaków oraz klas "0" w programie Erasmus plus (grupa 5-latków, Wesołe Dąbki p. Beaty Szwed Błońskiej, klasa "0a", Słoneczka p. Marii Przepióry oraz klasa "0b", Motylki p. Bożeny Gruszczyńskiej)

    1644926663850.mp4

    1644926634873.mp4

    1644926554429.mp4

    1644926435273.mp4

  • Zbiórka nakrętek

  • Psycholog w szkole

    Psycholog w szkole

    12.30-18.30

     

     

    mgr Aleksandra Banaś-Pazdur

    21.02.2022r.

    21.03.2022r.

    25.04.2022r.

    23.05.2022r.

    27.06.2022r.

     

     

    mgr Aleksandra Wypych

    23.02.2022r.

    30.03.2022r.

    27.04.2022r.

    25.05.2022r.

    22.06.2022r.

     

  • PodsumowaniE projektu Erasmus plus

    Trzydniowe spotkanie online zakończyło

               30 miesięczny projekt z programu Erasmus plus

     

    Realizowane od 2008 roku w Zespole Szkoły Podstawowej nr2 i Przedszkola w Zagnańsku projekty najpierw z programu Comenius, a później Erasmus+ zawsze dostarczały nam mnóstwo pozytywnych emocji i wrażeń. Kolejni uczniowie i nauczyciele realizowali zaplanowane przez koordynatorów zadania, angażowali się całym sercem, poświęcali swój wolny czas, doskonalili kompetencje kluczowe, nawiązywali nowe przyjaźnie.

    Za nami kolejne ogromne przedsięwzięcie, projekt, który mimo ograniczeń spowodowanych pandemią, niemożliwością zorganizowania spotkań partnerskich w szkołach, przetrwał próbę czasu. „Podróże Małego Księcia przez Europę- przewodnik teatralny dla szkoły podstawowej” w lipcu 2019 roku otrzymał dofinansowanie w wysokości 78480.00 EUR,  dla zespołu w Zagnańsku przyznano na realizację zadań kwotę 18120,00 euro. W trakcie trwania projektu udało się zorganizować tylko jedną mobilność stacjonarną w szkole koordynatora Gemeinschaftsgrundschule "An der Burg", w niemieckim miasteczku Hückelhoven.  Pandemia spowodowała, że zarówno spotkania koordynatorów, jak również wielkie wydarzenia projektowe w szkołach partnerskich nabrały charakteru wirtualnego. W październiku „Małego Księcia” gościła zagnańska ‘dwójka”, w listopadzie portugalska szkoła partnerska z okolic Porto. Wirtualną podróż zakończyliśmy w dniach 8-10 lutego 2022r.  w Brasow, w Rumunii, gdzie podsumowaliśmy nasze zadania, dokonaliśmy ewaluacji, zaprezentowaliśmy rezutaty trzydziestomiesięcznego projektu. Pierwszego dnia poznaliśmy funkcjonowanie rumuńskiej placówki, powitaliśmy dyrekcję, nauczycieli i uczniów. Wszystkie szkoły zaprezentowały tańce narodowe i folklorystyczne. Przedszkolaki z ZSPnr2 i Przedszkola w Zagnańsku z grupy Beaty Szwed Błońskiej dały pokaz talentów tańcząc do piosenek „ Mama zakazała” i „Biełyje rozy” , grupa Maryli Przepióry zatańczyła trojaka, dzieci   z grupy  Bożeny Gruszczyńskiej- krakowiaka. Wszyscy za swoje występy otrzymali duże brawa. Przez kolejne dwa dni byliśmy świadkami różnych form teatralnych prezentowanych przez uczestników projektu. Szkoła z Zagnańska wystawiła autorskie przedstawienie pod kierunkiem nauczyciela Beaty Wojtiuk -Ślęk, która podczas nauki zdalnej przygotowywała uczniów do występu z pomocą nauczycieli Pauliny Bolmińskiej Baran i Anny Gebskiej. Sztuka opowiada o podróżach Małego Księcia przez Polskę i Zagnańsk z uwzględnieniem polskich tradycji i regionalnych skarbów, takich jak np. dąb Bartek. W przedstawieniu wykorzystano własnoręcznie przygotowane kukiełki i dekorację. W zadania wirtualnych mobilności włączyli się uczniowie z kl. Vb oraz VII b.  Podczas ostatniego spotkania, niezwykle trudnego dla nas wszystkich ze względu na zdalne nauczanie udało się zrealizować zaplanowane cele, przygotować rekwizyty, wystawić krótkie przedstawienie.  Dzieci stanęły na wysokosci zadania, otrzymały gromkie brawa. Uczniowie, którzy nie mogli być fizycznie obecni na spotkaniu łączyli się online za pomocą platformy Teams. W podsumowaniu projektu uczestniczyła również dyrekcja ZSPnr2 i P w Zagnańsku, Marzanna Moćko i Piotr Radzewicz. Oboje docenili wkład włożony w projekt, podziękowali wszystkim partnerom za współpracę i wysiłek włożony w realizację celów przedsięwzięcia.

    Serdecznie dziękuję Dyrekcji szkoły za stałe wsparcie w działaniach projektowych i mobilnościowych, koleżankom Beacie  Wojtiuk – Ślęk, Ani Gębskiej, Paulinie Bolmińskiej- Baran, Oli Zagórskiej oraz wszystkim, którzy pomogli nam dotrwać do końca i mimo pandemii zrealizować wszystkie założenia zaplanowane w projekcie. Dziękuję również dzieciom z klasy Vb i VII b za udział w działaniach i dyscyplinę oraz wszystkim przedszkolakom, które tak pięknie ubarwiły nasze spotkania w pażdzierniku, podczas organizacji mobilności wirtualnej w Polsce, ale również w czasie ostatniego spotkania w Rumunii.

    Uczniowie z kl. Vb, którzy brali udział w przygotowaniu i prezentowaniu rekwizytów w szkole w dn. 9 lutego :   Malwina Baran, Hania Baran, Magda Adamczyk, Aleksandra  Niebudek, Kaja Kowalczyk, Franciszek Frankowicz, Marcel Kondrak, Kuba Borek, Dawid Kozieł, Olaf Tutaj, Kacper Foks.

    Uczniowie z kl. Vb, którzy wykonali plakat promujący przedstawienie „Podróże Małego Księcia ...”  : Hania Baran, Malwina Baran, Aleksandra Niebudek, Kaja Kowalczyk, Małgosia Cieślak, Piotr Cieślak, Magda Adamczyk, Dawid Kozieł

    Uczniowie, którzy przygotowali i 10 lutego zaprezentowali krótką scenkę teatralną pod kierunkiem nauczyciela Beaty Wojtiuk – Ślęk :  Bartek Boruń, Amelia Michta (kl. 7a), Kuba Milcarz, Kamila Marcisz, Zuzia Domagała, Ania Kita, Oliwia Nawara.

                                                                                      Dorota Starz

    Ten projekt jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

  • Uczniowie z zagnańskiej „Dwójki” odkrywali skarby UNESCO w południowej Turcji

    W pierwszym tygodniu ferii, podczas gdy większość uczniów i nauczycieli wypoczywała, dwóch ósmoklasistów, Szymon Staniec i Franciszek Kołda z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku pod opieką nauczycieli brało udział w wymianie partnerskiej projektu ‘Breaking Barriers through Sharing Treasures’ z programu Erasmus plus wykonując zadania przygotowane w ramach trzeciej mobilności. Realizowany w zagnańskiej ‘dwójce” od 2019 roku partnerski projekt wymiany miedzynarodowej, ze względu na pandemię i niemożność zrealizowania założonych celów został wydłużony o kolejne 12 miesięcy. Przyznana kwota w wysokości 37320,00 euro pozwala nie tylko na poznanie zabytków znajdujacych sie na liście UNESCO w Polsce, Macedonii, Turcji, Włoszech i Grecji, ale również na wymianę doświadczeń, doskonalenie kompetencji kluczowych oraz nawiązywanie nowych przyjaźni. Trzecie spotkanie szkół realizujących zadania projektowe odbyło się w dniach 15-20 stycznia w zaprzyjaźnionej szkole Selcuk Yasar Alaybey Ortaokulu w Izmirze z zachowaniem wszelkich wymagań sanitarnych. Zarówno nauczyciele, jak również uczniowie doskonalili swoją wiedzę na temat ochrony zabytków i ich bogatej historii. Każdego dnia odbywały się warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli oraz różne aktywności dla uczniów. Pedagodzy doskonalili swoje kompetekcje w zakresie korzystania z narzędzi internetowych, wykorzystania materiałów przygotowanych na potrzeby projektu do celów edukacyjnych, uczestniczyli w otwartych zajęciach lekcyjnych. Uczniowie natomiast wzięli udział w miejskiej grze terenowej, wspólnym budowaniu zabytkowej wieży zegarowej oraz prezentowali na forum najważniejsze i najcenniejsze zabytki swoich krajów. Niestety, ze względu na zaostrzoną sytuację epidemiologiczną do Turcji nie przyjechali uczniowie z Grecji i Włoch, a także nauczyciele z partnerskiej szkoły znajdujacej się na Sardynii. Jednak, dzieki nowoczesnej technologii, wszyscy partnerzy brali udział w zajęciach i szkoleniach fizycznie lub wirtualnie. W czasie tego pełnego wrażeń tygodnia mieliśmy okazję zwiedzić ruiny starożytnego miast Efez, wczesnochrześcijańską bazylikę Marii Panny z IV wieku, muzeum Selcuku, poznać uroki niezwykle malowniczego Izmiru z jego starożytną Agorą. Odbyliśmy wycieczkę na tradycyjny turecki bazar, w góry Taurus, gdzie położone jest jezioro kraterowe Karagol, kosztowaliśmy smaki lokalnej kuchni, spacerowaliśmy nadmorską promenadą wzdłuż Morza Egejskiego. Ostatniego dnia pobytu w szkole partnerskiej koordynatorzy zaplanowali realizację kolejnych zadań, podział obowiązków i następne spotkania. Do zobaczenia w Grecji.

    Opiekunami uczniów były Dorota Starz i Dorota Wikło, nauczycielki ZSPnr2iP w Zagnańsku.

    Gratulujemy Rodzicom wspaniałych dzieci, chłopców którzy wykonywali swoje zadania rzetelnie, stosowali się do obowiązujacych zasad reżimu sanitarnego oraz dbali o bezpieczeństwo swoje i innych.

    Ten projekt jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

  • Rekrutacja do projektu "Świetlice środowiskowe szansą na lepszą przyszłość"- Zagnańsk, Jaworze

  • Paczuszka dla Maluszka

    Okres Adwentu to m.in. czas pomagania. W dniach 29.11 - 17.12.2021 naszą szkoła wzięła udział w akcji "Paczuszka dla Maluszka". Uczniowie i przedszkolaki mogli włączyć się w inicjatywę poprzez przygotowanie paczek z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy itp. Ze względu na pandemię i rozpoczęcie zdalnego nauczania akcja została skrócona do 17.12.Dnia 22.12.2021r odbył się finał akcji. Zebrane artykuły zostały dostarczone podopiecznym Fundacji Małych Stópek: Dom Samotnej Matki i Małoletniego Dziecka i Kobiet w Ciąży w Kielcach.Adwent to szczególny czas kiedy powinniśmy pamiętać o tych najbardziej potrzebujących. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękuję za udział w akcji.Beata Strzelec

  • Akcja „Podarujmy uśmiech”

    „Jest taki dzień
    Bardzo ciepły, choć grudniowy
    Dzień, zwykły dzień
    W którym gasną wszelkie spory

    Jest taki dzień
    W którym radość wita wszystkich
    Dzień, który już
    Każdy z nas zna od kołyski”

                   Ten dzień, o którym mówią słowa pastorałki to dzień Wigilii, to dzień kiedy nie wolno zapomnieć o drugim człowieku, dlatego aby pamięć o naszych BLIŻNICH nie zanikła uczniowie naszej szkoły w ramach akcji „Podarujmy uśmiech” wykonali kartki świąteczne dla osób samotnych, chorych i niepełnosprawnych, aby choć tym małym gestem ofiarować uśmiech dla drugiego człowieka. Wielkie słowa podziękowania w tym miejscu należą się dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w tę akcję a są to panie Dagmara Szymkiewicz, Agata Kopeć, Beata Piasecka, Agnieszka Kalemba, Dorota Chyb, Marzena Gała, Patrycja Zemsta, Paulina Bolmińska-Baran.

    Kartki świąteczne z życzeniami zostały przekazane do  mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Zagnańsku, dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Belnie oraz do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku.

                                                                              

                                                                                                  Krzysztof Śmigiel

  • „ Serducho dla Przedszkolaka”

    „ Serducho dla Przedszkolaka”

                Uczniowie klas drugich, siódmych i ósmych jako wolontariusze w ramach pomocy przedszkolakom wykonują czynności dzięki którym nasze przedszkolaki czują się radosne i uśmiechnięte – bawią się z nimi, pomagają wykonywać niektóre prace plastyczne, strugają im kredki, itp. Te działania to forma dobrego wychowania naszych młodszych i starszych uczniów.

     

                                                                                                                                  Krzysztof Śmigiel

  • Rozstrzygnięcie konkursu "Nasze skarby - zabytki województwa świętokrzyskiego"

    Rozstrzygnięcie konkursu "Nasze skarby - zabytki województwa świętokrzyskiego"

    W konkursie „Nasze skarby – zabytki województwa świętokrzyskiego” zorganizowanym w ramach projektu Breaking Barriers through Sharing Treasures” programu Erasmus + wzięło udział 10 uczniów, którzy przesłali prace konkursowe w formie elektronicznej. Jury dokonało oceny prac oraz wyłoniło zwycięzców.

    I miejsce – Cyprian Stawiarski,

    II miejsce – Szymon Staniec,

    III miejsce - Oliwia Nawara.

    Uczniom zostaną przekazane nagrody rzeczowe przez koordynatora projektu panią Dorotę Starz. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie będą mogli w pierwszej kolejności wziąć udział w mobilności zagranicznej. Serdecznie gratulujemy.

     

     

     

  • OGŁOSZENIE

    Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku do składania ofert na dostawę wyposażenia i sprzętu dla potrzeb realizacji Rządowego programu Laboratorium Przyszłości. 

    Zapytanie ofertowe Laboratoria Przyszłości

    Ogloszenie.docx

    Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego - formularz oferty

    zalacznik_nr_1_do_zapytania_ofertowego_LABORATORIA_(1).docx​​​​​​​

  • Wirtualne spotkania w ramach projektu „Little Prince’s Journey...”

    W dniach 24-26 listopada, ze względu na stale panującą pandemię, w Zespole Szkoły Podstawowej nr2 i Przedszkola w Zagnańsku odbywały się wirtualne spotkania ze szkołami partnerskimi z Rumunii, Portugalii i Niemiec. Wydarzenie zostało zorganizowane na platformie internetowej Google Meet w ramach partnerskiego projektu z programu Erasmus plus zatytułowanego „ Little Prince’s Journey through Europe....”. Tym razem spotkania prowadziła szkoła z Vilela, Paredes, która odpowiedzialna jest  za przygotowanie scenariusza do przedstawienia. W trakcie wirtualnych spotkań obejrzeliśmy prezentację dotyczącą Portugalii oraz funkcjonowanie zaprzyjaźnionej szkoły z okolic Porto. Uczniowie ze szkół partnerskich pracowali w swoich zespołach szkolnych przygotowując scenki teatralne do przesłanych wcześniej obrazków, układali krótkie historie w oparciu o rysunki do przedstawiena, wykorzystywali codzienne przedmioty jako rekwizyty,  odgrywali role wymyślonych postaci oraz przygotowali scenki z wykorzystaniem mimiki, dźwięków i gestów do bajki pt. :„Czerwony Kapturek”. Językiem komunikacji był angielski, dzieci doskonaliły pracę w grupie, kreatywność, otwartość, pewność siebie i tolerancję. Mimo trudnego czasu i niemożliwości zorganizowania stacjonarnej mobilności w Portugalii, wszystcy uczniowie byli zaangażowane w działania projektowe, a przy okazji dobrze się bawili. Uczestnikami spotkań wirtualnych międzynarodowego wydarzenia w ramach projektu z programu Erasmus plus byli uczniowie i uczennice z kl. V b oraz VII b :

    Bartłomiej Boruń, Banasik Igor, Daria Bracha, Bracha Anna, Wronikowski Igor, Winiarczyk Roksana, Stawiarski Franek, Misztal Ania, Rogala Dawid, Pisiakowska Hania, Pazera Krzysztof, Marduła Bartosz, Zuzanna Domagała, Amelia Grzela, Anna Kita, Kamila Marcisz, Jakub Milcarz, Oliwia Nawara, Magda Adamczyk, Olaf Tutaj, Krystian Jaros, Franek Frankowicz, Malwina Baran, Hania Baran, Marcel Kondrak, Ola Niebudek, Dawid Kozieł, Mateusz Obara, Staś Samiczak i Jakub Borek.

    Opiekę na dziećmi w trakcie spotkań sprawowały Beata Wojtiuk – Ślęk, Paulina Bolmińska -Baran  i Dorota Starz.

    Koordynator projektu serdecznie dziękuje Dyrekcji szkoły za możliwość zorganizowania trzydniowej mobilności online, koleżankom Beacie Wojtiuk-Ślęk i Paulinie Bolmińskiej – Baran za zaangażowanie i pomoc uczniom w  działaniach oraz wszystkim nauczycielom, którzy wsparli nas w tych dniach

  • Stulecie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zagnańsku

    Trud odtworzenia początków historii szkoły, dla potrzeb wydania księgi pamiątkowej „Dwójki”, podjęła Mirosława Litwińska. Z analizy dostępnych dokumentów ustaliła, iż w latach 1921 – 1945 funkcjonowała Publiczna Szkoła Powszechna w Kaniowie. Były to 4 oddziały, w dwóch budynkach mieszkalnych.  W czasie wojny wydawano świadectwa w języku polskim i niemieckim. Od 1943 roku szkoła przestała istnieć, nauczanie odbywało się na tajnych kompletach. Pierwszym kierownikiem szkoły była Emilia Wójcik, a drugim Seweryna Letkowska. Wznowienie działalności szkoły nastąpiło wiosną 1945 r., z chwilą zakończenia działań wojennych na terenie Zagnańska. Na potrzeby szkoły zaadaptowano dwa pożydowskie pustostany: Mendla i Szmula Żuchowskiego. Warunki, w jakich odbywały się lekcje, były niezwykle trudne, sale zimne z dziurami w dachu i podłodze. Poza szkołą w Kaniowie, od 1921 roku funkcjonowała Publiczna Szkoła Powszechna w Bartkowie, mieszcząca się w domu państwa Brachów. Pierwszym kierownikiem była Zdzisława Gorczycka,a drugim Paulina Kapłan. W trakcie przechodzącego frontu szkoła uległa spaleniu. Niestety nie zachowały się żadne dokumenty dotyczące działalności tej placówki. Od 1945 roku uczniowie kontynuowali naukę w willi Państwa Rutczyńskich, usytuowanej na wzgórzu Borek. Warunki do nauki były bardzo trudne. Uczniowie i nauczyciele, ze względu na niską temperaturę panującą w klasach, nie zdejmowali ubrań wierzchnich. Było tak zimno, że często zamarzał atrament w kałamarzach. Toalety znajdowały się na zewnątrz, w podwórzu. Budynek spłonął w 1965 roku. W 1959 r. Lasy Państwowe przekazały 1 hektar gruntu leśnego z przeznaczeniem pod budowę budynku szkolnego przy ulicy Spacerowej. Kamień węgielny pod nową szkołę położono 25 listopada 1961 roku. Pomnik 1000-lecia powstał ze składek leśników i drzewiarzy z całej Polski. Na uroczystość otwarcia Szkoły Podstawowej nr 2  w Zagnańsku, przybył wiceminister spraw wewnętrznych generał brygady Mieczysław Moczar, który odsłonił pamiątkową tablicę wmurowaną we frontową ścianę budynku o treści: „Szkoła Pomnik 1000-lecia im. Pułkownika Ignacego Robb Narbutta – byłego dowódcy kieleckiego oddziału Gwardii Ludowej”. Uczniowie z Kaniowa i Bartkowa przeprowadzili się do nowego budynku na przełomie października i listopada 1964 roku. Kierownikiem nowej szkoły został Stanisław Kubicki. 1 września 1968 r. utworzono Technikum Leśne, które umieszczono wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 w Zagnańsku. Na utrudnione warunki nauczania zwracali uwagę ówczesny kierownik i nauczyciele. Rozpoczęto budowę i w 1971 r. przeniesiono Szkołę  Podstawową nr 2 w Zagnańsku do nowego budynku przy ul. Turystycznej 59.    W 1973 r. przemianowano szkołę w Zbiorczą Szkołę Gminną. W 1984 r. Inspektor Oświaty i Wychowania w Zagnańsku utworzył ośmioklasową Publiczną Szkołę Podstawową nr 2, dyrektorem została Elżbieta Strzelec. W 1999 r. w wyniku reformy, powstał Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum w Zagnańsku. Od 2001 r. dyrektorem placówki została Jadwiga Krawiec. W 2004 r. do Zespołu dołączono Przedszkole, powstał Zespół Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku. Od 2005 r. dyrektorem szkoły zostaje Marzanna Moćko. 12.07.2007 r. Rada Gminy przyjmuje „Uchwałę o nadaniu imienia Stanisława Staszica” Zespołowi Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku. 05.08.2008 r. został poświęcony nowy Sztandar szkoły. W 2011 roku szkoła została rozbudowana o trzyoddziałowe przedszkole, świetlicę i łącznik z halą sportową. Wykonano termomodernizację budynku. Od wielu lat w szkole stawia się na wysoką jakość nauczania. Wdrażane są innowacje, aktywizujące metody nauczania, projekty edukacyjne o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uczniowie osiągają wysokie wyniki na egzaminie zewnętrznym, są finalistami i laureatami konkursów przedmiotowych. Placówka staje się „Szkołą Sukcesu”.  Za wysoką jakość kształcenia Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku, otrzymuje liczne Certyfikaty.

    Wyjątkowe spotkanie dla absolwentów, uczniów, byłych i obecnych nauczycieli, pracowników - czas wspomnień i powrotu w szkolne mury miało miejsce 25 września 2021 roku w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku. Uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia szkoły rozpoczęły się mszą świętą w intencji placówki, koncelebrowaną przez ks. kanonika Waldemara Wiśniowskiego oddelegowanego przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego oraz zaprzyjaźnionych księży. Obecni byli również zaproszeni goście: senator Krzysztof Słoń, przedstawiciele sejmiku województwa świętokrzyskiego – Mieczysław Gębski i Henryk Milcarz, starosta Mirosław Gębski, władze gminy Zagnańsk w osobach wójta Wojciecha Ślefarskiego, jego zastępcy Stanisława Stępnia, sekretarz Anny Pisarczyk, oddelegowana z Kuratorium Oświaty Renata Jędrzejewska oraz przedstawiciele Rady Gminy Zagnańsk z przewodnicząca Urszulą Jończyk na czele. Przybyły również delegacje sąsiednich szkół z pocztami sztandarowymi. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz do szkoły.

    Część oficjalna rozpoczęła się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Następnie zabrała głos Pani Dyrektor Marzanna Moćko witając serdecznie wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości. Podkreśliła, że zagnańska „Dwójka” nigdy nie była jedynie instytucją. Mimo, że na przestrzeni lat zmieniała swoje położenie i oblicze, to była zawsze miejscem, w którym każdy uczeń mógł rozwijać swoje talenty oraz pasje. Od zawsze była ważną częścią środowiska lokalnego, tworzoną przez pokolenia nauczycieli, pracowników, którzy oddali jej serce oraz uczniów i ich rodziców.

    Dalszą część spotkania uświetnili swoim występem uczniowie.Na początku zaprezentowała się grupa przedszkolaków w tańcu regionalnym przygotowanym przez Panią Bożenę Gruszczyńską i Małgorzatę Dzitkowską. Następnie uczniowie klas 7 pod kierunkiem Pani Beaty Wojtiuk-Ślęk opowiedzieli nam historię szkoły. Krótkie scenki z poszczególnych lat życia szkoły były obrazowane zdjęciami ujętymi w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Panią Marzenę Pawlik, które komentował z wielkim sentymentem obecny nauczyciel Pan Stefan Grudzień. Nie zabrakło chwil wzruszeń, ale również śmiechu i radości, zwłaszcza gdy na zdjęciach rozpoznali siebie obecny włodarz gminy Zagnańsk Pan Wojciech Ślefarski oraz radna Pani Renata Pisiakowska. Całość była przeplatana piosenkami wykonanymi przez naszych obecnych uczniów szkoły: Bartłomieja Borunia i Amelię Michtę i absolwentki Panią Izabelę Kopeć i Agnieszkę Wojtaszek oraz utworami zagranymi na skrzypcach przez Antoninę Zalewską i Zofię Wojtaszek i na pianinie przez Łukasza Barańskiego. Oprawa muzyczna była przygotowana przez Pana Łukasza Gronostaja.

    Momentami szczególnie wzruszającymi były wystąpienia absolwentów i osób związanych z naszą szkołą. Ze sceny padały ciepłe słowa uznania dla dawnych pracowników szkoły, jak i obecnie pracujących. Absolwenci ze wzruszeniem opowiadali swoje wspomnienia, które zachowały się w ich pamięci.

    Na koniec zaproszeni goście wygłosili okolicznościowe przemówienia i przekazali na ręce Pani Dyrektor listy gratulacyjne z wyrazami najwyższego uznania i wdzięczności.

    Podsumowując część oficjalną obchodów Jubileuszu 100 – lecia szkoły Pani Marzanna Moćko podziękowała przybyłym gościom za wszelkie ciepłe słowa, życzenia i gratulacje. W imieniu swoim i całej społeczności szkolnej wyraziła wdzięczność wobec osób, które swoją ciężką pracą i zaangażowaniem przyczyniły się do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania placówki.

    Jednak zakończenie oficjalnej części nie było końcem imprezy. Zaproszeni goście mogli obejrzeć okolicznościowe wystawy zdjęć i kronik szkolnych oraz wpisać się do księgi pamiątkowej.

    Końcowym akcentem wspólnego świętowania był poczęstunek przygotowany przez pracowników „Dwójki” oraz naszego sponsora Pana Adama Obarę, właściciela restauracji „Echa leśne”.

    Mamy nadzieję, że był to czas refleksji, ale przede wszystkim radości, wesołych rozmów, bo „Można zamknąć oczy na rzeczywistość, ale nie na wspomnienia”.

     Serdeczne podziękowania całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi za kreatywne pomysły, zaangażowanie i ciężką pracę w obchodach Jubileuszu 100-lecia.

    https://echodnia.eu/swietokrzyskie/stulecie-szkoly-podstawowej-numer-2-w-zagnansku-zorganizowano-piekna-uroczystosc-zobaczcie-zdjecia/ar/c1-15821417

                                                                                                                              Marzanna Moćko
                                                                                                                             
    Paulina Bolmińska-Baran

     

  • ERASMUS PLUS

    ERASMUS PLUS

    W dniach 24-25-26 listopada w naszej szkole będzie odbywać się trzecia mobilność międzynarodowa organizowana w ramach projektu „Little Prince’s Journey through Europe...” Tym razem spotkania online będzie prowadzić szkoła partnerska z Portugalii. W wydarzeniu wezmą udział uczniowie z kl. VII b oraz z kl. V B. Wszystkie spotkania odbywać sie będą w godzinach 10.30 – 12.00.

    Dziękujemy za zrozumienie. Za utrudnienia przepraszamy.

    Środa

    Vb  j. polski, muzyka                  VIIb fizyka, j. polski

    Czwartek

    Vb technika, l. wych.                  VIIb j. polski, l. wych

    Piątek

    Vb historia, plastyka                   VIIb  j. niemiecki, j. angielski

     

  • SUKCES PIŁKARZY Z DWÓJKI

    W dniu 06.10.2021r. odbył się Finał Wojewódzki Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej w kategorii chłopców. W rywalizacji brało udział 7 zespołów. Drużyna z Zagnańska okazała się najskuteczniejszą, zdobywając I miejsce po finałowym meczu z gospodarzem turnieju - tj. zespołem z Kostomłotów. Nagroda indywidualna dla najlepszego strzelca turnieju przypadła zawodnikowi ze szkoły w Zagnańsku - Krystianowi Knezowi. Drużyna z Zagnańska wystąpiła w składzie:

    1. Kacper Majchrzyk - kapitan

    2. Krystian Knez

    3. Wiktor Rzędowski

    4. Wojciech Starz

    5. Jakub Rogala

    6. Michał Milcarz

    7. Igor Wawrzeńczyk

    8. Dominik Kozieł

     

    Opiekun drużyny: Sylwester Jończyk

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
    26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
  • (41) 31-13-275
    e-mail: szkola@sp2zagnansk.pl

Galeria zdjęć