GH-H

24,75 pkt

15,88 pkt

15,00 pkt

• Składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych - 14.05.2018 - 08.06.2018r

Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców kandydatów.

Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę kryteria określone przez Radę Gminy Zagnańsk w Uchwale Nr 20/VII/2017:

• Przedszkole w Tumlinie - 02.07-20.07.2018

Przedszkole w Samsonowie - 23.07-10.08.2018

Przedszkole w Zagnańsku - 13.08-31.08.2018

• Program profilaktyki FALOCHRON w zagnańskiej dwójce. - Obrazek 1

Szkoła Podstawowa nr 2 w Zagnańsku przystąpiła do realizacji programu profilaktyki FALOCHRON - jako systemowe rozwiązania w środowisku lokalnym ukierunkowane na wspomaganie ucznia w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu.

Cele programu:

• Integracja i koordynacja działań wszelkich służb, instytucji oraz organizacji podejmujących działania na rzecz zapobiegania zachowaniom ryzykownym młodzieży i rozwiązywania problemów społecznych.
    • Poszer
  • Drodzy i Szanowni,

za chwilę po raz ostatni zadzwoni szkolny dzwonek ogłaszając koniec roku szkolnego.

Z pewnością poczujecie radość związaną z rozpoczynającymi się wakacjami. Domyślam się, że nie możecie się już doczekać długich letnich dni wypełnionych zabawą i przygodami. To bez wątpienia dla Was najpiękniejszy i zawsze mocno wyczekiwany okres w całym roku. Jest to czas beztroski, ale nie może być pozbawiony refleksji związanej z bezpieczeństwem Waszym i Waszych znajomych. Pamiętajcie, że od podejmowanych decyzji może zależeć zdrowie, a nawet życie innych. Często o tym przypominam, ale nigdy nie jest dość, by podkreślać, że odwaga ratuje życie - odwaga, która jest odpowiedzialnością za siebie i bliskich.

Życzę Wam by każda chwila tych wakacji była pogodna i radosna, ale przede wszystkim bezpieczna. Pamiętajcie o wzajemnym szacunku, a gdy zauważycie, że ktoś doświadcza przemocy lub podejmuje niebezpieczne zachowania – reagujcie. Rozmawiajcie z rodzicami, czy opiekunami. Zawsze tez możecie takie przypadki zgłosić do mnie osobiście, czy też dzwoniąc na numer Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12.

Kochani, pod koniec wakacji moja misja jako Rzecznika Praw Dziecka dobiegnie końca. Upływa bowiem moja druga i ostatnia kadencja – ale tylko formalnie, bo tak naprawdę cel, który obrałem w życiu pozostanie niezmieniony – zawsze będę Waszym rzecznikiem, zawsze będziecie mogli zwrócić się do mnie o wsparcie. Dziękuję Wam za te 10 wspaniałych lat,

• To tytuł szkolenia, jakie fundacja Refugee.pl wraz z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej przeprowadza w szkołach na terenie całej Polski. Wyjątkowe warsztaty są adresowane do młodzieży z  techników i liceów. Ze względu na współpracę fundacji z Zespołem Szkoły Podstawowej nr2 i Przedszkola w Zagnańsku i realizowany projekt z funduszy programu Erasmus plus  "Keep Calm I am a Refigee" Komisja Europejska w drodze wyjątku wyraziła zgodę na przyjazd czteroosobowej delegacji do Zagnańska w dniu 15 czerwca. Spotkanie  poprowadziły panie Olga Mielnikiewicz i Agnieszka Kunicka. Uczniom została przybliżona tematyka uchodźctwa, różnic pomiędzy uchodźcą a migrantem oraz problemu migracji  w skali globalnej. W warsztatach uczestniczyli  przedstawiciele z klas VIa, VIIa,VIIb oraz II a i II b. Młodzież włączyła się do rozmowy z gośćmi na temat problemu oraz działań, jakie podejmuje Unia Europejska wobec kryzysu migracyjnego. Wywiązała sie dyskusja dotycząca wyobrażenia sobie i znalezienia sie w Afganistanie, podczas której uczniowie mówili o swoich uczuciach, obawach, potrzebach i trudnościach. Następnie podawali przykłady w jaki sposób Polacy mogą pomóc obcokrajowcom oraz zastanawiali się czym zajmują się organizacje utworzone na potrzeby uchodźców. W kolejnej części Oksana Banias, Ukrainka przebywająca w Polsce od 2011 roku i pracująca w dziale do spraw pomocy obcokrajowcom na uniwersytecie w Rzeszowie, zaprezentowała  swoją ojczyznę od czasów drugiej wojny światowej. Prawdziwą atrakc

•      Już po raz czwarty obchodzono „Święto Szkoły” w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku. Zainaugurowane zostało uroczystym apelem z okazji Dnia Patrona. Członkowie koła regionalistów starali się przypomnieć i uzasadnić, dlaczego Stanisław Staszic został wybrany na patrona naszej szkoły. Przedstawienie zostało opatrzone komentarzem scenki z życia Stanisława Staszica. Młodzi artyści, to uczniowie z kl. VIa, IIIbG, VIIb (op. M.Litwińska, E.Stępień, oprawa muzyczna Ł.Gronostaj).
    Podczas drugiej części obchodów Dnia Patrona uczniowie oglądali przedstawienie pt. „Szkolna pułapka” przygotowaną przez zespół teatralny uczniów klas IIIG oraz kl.VIIa (op.Beata Wojtiuk-Ślęk).
    W kolejnym dniu społeczność szkolna zaprezentowała lokalnym władzom i rodzicom zrealizowane działania szkoły w roku szkolnym 2017/2018.
    Gratulowano nauczycielom naszej szkoły Ewelinie Stępień i Bożenie Wałek – wydania pierwszej publikacji pt: „Dialog Pokoleń. Gmina Zagnańsk”. Jest ona skarbnicą wiedzy nt. gwary świętokrzyskiej, historii Zagnańska oraz tradycji i obyczajów mieszkańców wsi. Publikacja otrzymała bardzo dobre recenzje Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Samsonowskiej Lidii Putowskiej oraz członka TPZS Wiesława Kołodzieja.
    W myśl Stanisława Staszica „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość wielką mu nada” – zaprezentowano talenty, różnorodne osiągnięcia uczniów oraz absolwentów. Uczniowie pokazali jak uczą się przez do

Niedziela 24.06.2018

• Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku