Nawigacja

 • Gminny konkurs plastyczny pt. "Mój Przyjaciel Miś" zorganizowany przez Przedszkole im. S. Staszica w Zagnańsku został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły prace z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gminie Zagnańsk. Komisja konkursowa w składzie: Marzanna Moćko - przewodnicząca; Beata Piasecka - członek, Maria Przepióra - członek; przyznała nagrody następującym autorom prac: Kategoria 3 - 4 latków: I miejsce - Łucja Durlik, Przedszkole w Tumlinie
 • Uczniowie klas szóstych w miesiącu listopadzie uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez Komisariat Policji I w Kielcach, Gminną Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagnańsku oraz Gminny ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku.

    Celem konkursu było zapobieganie i przeciwdziałanie przestępstwom na szkodę osób starszych oraz podniesienie świadomości seniorów na temat występujących zagrożeń związanych z ich bezpieczeństwem.

    Dzieci przedstawiały w formie graficznej zasady bezpieczeństwa seniorów. Prace naszych laureatów: Weroniki Pękowskiej , Mai Szczepanik, Hanny Cieślak, Michała Borkowskiego z VIa oraz Julii Grabowskiej z VIb zostaną umieszczone na kartkach kalendarza na rok 2018. Kalendarz zostanie rozpropagowany wśród osób starszych zamieszkałych na terenie gminy Zagnańsk.

 • Spotkanie z kierownikiem Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień MONAR panem Markiem Sochackim.

  Uczniowie klas II i III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniach z panem Markiem Sochackim 13 i 20 października 2017r. w czasie zajęć usystematyzowali swoją wiedzę dotyczącą uzależnień. Poznali sposoby skutecznego odmawiania. Dowiedzieli się do kogo zwrócić się o pomoc w przypadku kontaktu z różnymi środkami uzależniającymi . Sprawdzili swoją wiedzę o uzależnieniach w krótkim teście przygotowanym przez pana Marka.

 • Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum!

  W ramach projektu "Developing inter and trans- curricular skills for 21-st century" programu Erasmus +

  ogłaszamy konkurs "Secrets of water", który odbędzie się 11 grudnia 2017 r.

  Cele Konkursu:

  1. doskonalenie sprawności porozumiewania się w języku angielskim,

  2. wdrażanie sposobu interdyscyplinarnego nauczania i zdobywania wiedzy.

  Nagrodą główną jest wyjazd do Włoch w ramach wizyty partnerskiej w marcu 2018 roku!

  Szczegóły w regulaminie:  KONKURS.odt

 • W ostatnią środę listopada w naszej szkole w świetlicy odbyła się wyjątkowa uroczystość pod hasłem ,,Każdy gest nawet najdrobniejszy może zmienić świat - czyjś świat" z udziałem dzieci ze świetlicy środowiskowej działającej przy Domu Dziecka ,,Dobra Chata" w Kielcach. Wieczór andrzejkowo - mikołajkowy rozpoczął się przedstawieniem programu artystycznego przez prowadzącą Bożenę Nawrot, a następnie powitaniem gości i uczestników przez panią dyrektor Marzannę Moćko. Montaż słowno- muzyczny zaprezentowali uczniowie i przedszkolaki. Piosenkę pt. ,,Wesoła samba" zaśpiewała ucz. kl. VII Kinga Świszczorowska, wiersze pt. ,,Kraina snów, kraina marzeń" i ,,Uśmiech" wyrecytowała ucz. kl. IV Ania Stępień, humorystyczne przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Kopciuszek w wersji współczesnej" zaprezentowali ucz. kl. III przygotowane pod kierunkiem p. Marii Piskulak i Agnieszki Kalemby oraz taniec ,,Grozik" i ,,Belgijka" zatańczyły przedszkolaki pod kierunkiem p. Bożeny Nawrot, którym poderwały publiczność do zabawy. Dekoracje i kukiełki wykonały p. Agnieszka Kalemba i Dorota Chyb. Pani Dorota czuwała nad całością uroczystości. Po programie artystycznym prowadząca zaprosiła na słodki  poczęstunek przygotowany przez rodziców i nauczycieli. Zwieńczeniem imprezy były tańce, zabawy ruchowe przy muzyce integrujące gości z gospodarzami oraz wręczenie podarunków dla dzieci ze świetlicy z Kielc, czym wprawiły przybyłych w zachwyt. Pięknie zapakowane prezenty p. dyrektor zawiozła do siedziby świetlicy środ

 •        W listopadzie klasa VII a Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagnańsku, już po raz drugi, miała okazję spotkania w Ośrodku Świętokrzyskich Mateczników Patriotyzmu i Kultury w Zagnańsku. Tym razem gospodarz-pan dr Maciej Zarębski opowiadał młodzieży o bohaterze dwóch narodów-polskiego i amerykańskiego-Tadeuszu Kościuszce, właśnie mija 200 lat od jego śmierci.

        Wszyscy z ciekawością wysłuchali wspomnień dr Zarębskiego z podróży do Szwajcarii, gdzie bohater spod Racławic spędził ostatnie lata swojego życia. Tadeusz Kościuszko, kiedy Polska  straciła niepodległość w 1795 roku, wyjechał powtórnie do Stanów Zjednoczonych, a potem do Szwajcarii. Gospodarz w ciekawy sposób ukazał uczniom różne ciekawostki  historyczne, pokazał liczne pamiątki ze swoich podróży zagranicznych i zgromadzone eksponaty.

 • 25 października 2017r. uczniowie klasy IIIB z wychowawczynią Bożeną Grudzień i panią Agnieszką Kalembą wzięli udział w warsztatach ekologicznych  organizowanych przez Stowarzyszenie Staropolski Klaster Wodny pod hasłem ,,Woda twoim przyjacielem –poznaj , szanuj, chroń”. Zajęcia odbyły się w siedzibie Wodociągów Kieleckich przy ul. Krakowskiej, a zakończyły na ujęciu wody w Białogonie. W siedzibie firmy dzieci zostały przywitane przez Prezesa Spółki z o.o. Pana Henryka Milcarza i jego współpracowników, a następnie pod okiem pań stażystek przeprowadziły liczne doświadczenia, podczas których badały właściwości wody. Wyniki badania twardości wody mówią nam o zawartości w niej  jonów wapnia i magnezu. Kielecka kranówka jest wolna od zanieczyszczeń i bogata w składniki mineralne, ponieważ pobierana jest z głębokości nawet 150 metrów ze skał wapiennych. Swoje spostrzeżenia z analiz dzieci zapisywały w specjalnych broszurkach.
   Uczniowie odwiedzili też Główną Dyspozytornię Systemu Monitoringu i Sterowania. Tu dowiedziały się od hydrologa jak wykorzystuje się nowoczesne technologie do sprawdzania pracy sieci wodociągowej na przykładzie naszej miejscowości. Wielką frajdę sprawił im zdalnie sterowany robot, którego przez chwilkę mogły samodzielnie obsługiwać na placu firmy. Obdarowane słodyczami , firmowymi gadżetami i pełne nowych wrażeń wracały do szkoły. W imieniu dzieci i własnym składam serdeczne podziękowania na ręce Prezesa Spółki z o.o. Wodociągi Kieleckie Pana Henryka Milcarza

 •           Tradycją stało się, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą uroczystość, jaką jest włączenie ich do grona uczniów naszej szkoły.

  Takie święto nie mogło odbyć się bez obecności honorowych gości. W uroczystości, która odbyła się 27 października wzięli udział Wójt Gminy Zagnańsk pan Szczepan Skorupski, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas I-III.

  Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wspaniale odpowiadali na liczne pytania związane z zasadami bezpieczeństwa na drodze i w szkole. Śpiewająco wykazali się wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny oraz znajomością zasad panujących w klasie. Patronowi naszej szkoły - Stanisławowi Staszicowi, dali słowo, że będą zachowywać się wzorowo.

liczba odwiedzin: 1502338

Czwartek 14.12.2017

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
 • (41) 31-13-275

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
 • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć