Nawigacja

 • „Keep Calm I am a Refugee” to tytuł kolejnego  projektu z program Erasmus plus, którego beneficjentem był Zespół Szkoły Podstawowej nr2 i Przedszkola w Zagnańsku. Realizacja tego wielkiego dwuletniego przedsięwzięcia  możliwa była dzięki  przyznanej w 2016 roku dla szkoły dotacji z Unii Europejskiej  w wysokości 14 250 euro, tj.61 275 zł. Kraje uczestniczące  w projekcie to Turcja (koordynator), Polska, Rumunia, Portugalia, Słowacja, Grecja i Holandia. W jego realizację byli przede wszystkim zaangażowani uczniowie z klas VIa i VIIa. Na każdy miesiąc zaplanowane były zadania dla każdej szkoły partnerskiej. Wśród najważniejszych wymienić  należy przygotowanie mobilności nauczycieli w Rumunii, Holandii i Portugalii oraz nauczycieli i uczniów w Grecji i Turcji. Ogółem w wyjazdach, zgodnie z założeniami w projekcie dla wszystkich szkół, udział wzięło 11 pedagogów i 4 uczniów z Polski. W ramach tego przedsięwzięcia utworzyliśmy klub projektowy Erasmus plus, zorganizowaliśmy spotkanie informacyjne z rodzicami, powstała strona projektu: https://refugeerasmuplus.com/

 • WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA 2018/2019r.

  Serdecznie prosimy o wyposażenie dzieci w następujące rzeczy:

  • obuwie zmienne oraz worek na kapcie
  • ubranie zapasowe w worku
  • strój gimnastyczny (koszulka z krótkim rękawem i wygodne spodenki)
  • chusteczki higieniczne w pudełku
  • chusteczki nawilżane

  Prosimy, aby wszystkie rzeczy dziecka były podpisane.

  Przybory i materiały plastyczne uzgodnimy na zebraniu we wrześniu.

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

  1) 6-latki

  "Olek i Ada" Sześciolatek. Poziom B+ 

 • Składanie wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych - 14.05.2018 - 08.06.2018r

  Dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły podstawowej przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców kandydatów.

  Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę kryteria określone przez Radę Gminy Zagnańsk w Uchwale Nr 20/VII/2017:

 •      Po raz pierwszy od wielu lat zakończenie roku szkolnego odbywało się w tak licznym gronie. W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej zasiedli uczniowie klas IV-VII, gimnazjum, rodzice, nauczyciele oraz goście. Uroczystość zaszczycili swą obecnością m.in. ksiądz proboszcz Ryszard Niemiec oraz przedstawiciele lokalnych władz: wójt gminy Zagnańsk – pan Szczepan Skorupski i sekretarz – pani Mirosława Badzińska.

       Po złożeniu ślubowania przez absolwentów gimnazjum pani dyrektor Marzanna Moćko podsumowała osiągnięcia uczniów. Puchar Prymusa Absolwenta otrzymał Damian Zieliński – ubiegłoroczny laureat XIV Konkursu Historycznego i tegoroczny finalista XV Konkursu Geograficznego, natomiast Puchar Sportowca Roku trafił do Oliwii Kocz z IIIa gimnazjum oraz do Mikołaja Chrzanowskiego z klasy Va SP. Nagrody wręczono również Piotrowi Miernikowi z kl.VIa-laureatowi II Konkursu Matematycznego, Zuzannie Kozieł z VII b – finalistce I Konkursu Języka Polskiego w SP oraz Weronice Kapuścińskiej z IIIa G – finalistce XV Konkursu Języka Polskiego, a także Weronice Zielińskiej z IIIb G – uczennicy, która uzyskała najwyższy wynik na egzaminie gimnazjalnym i najwyższą średnią ocen. Wójt Gminy oraz pan Rafał Szpak – przewodniczący Rady Rodziców, pogratulowali absolwentom świetnego wyniku egzaminu, który, tak jak wyniki pozostałych gimnazjów z terenu gminy, przyczynił się do zajęcia przez Zagnańsk pierwszego miejsca w rankingu szkół powiatu kieleckiego.

 • Przedszkole w Tumlinie - 02.07-20.07.2018

  Przedszkole w Samsonowie - 23.07-10.08.2018

  Przedszkole w Zagnańsku - 13.08-31.08.2018

 • Schools of Volunteering to nazwa projektu partnerskiego, którego beneficjentem był także Zespół Szkoły Podstawowej nr2 i Przedszkola w Zagnańsku. Projekt został napisany we współpracy z  Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach dla szkół zainteresowanych wolontariatem europejskim. W środę , 27 czerwca w Regionalnym Centrum Wolontariatu odbyło się oficjalne pożegnanie 12 wolontariuszy. Przypomnijmy, w listopadzie 2015 roku szkoła otrzymała akredytację wolontariatu europejskiego dzięki temu może przyjmować i gościć  przez 10 miesięcy zainteresowanych pracą w naszej placówce wolontariuszy w ramach programu Erasmus plus.  Dla szkoły w Zagnańsku to już drugi rok realizacji projektów tego typu. W ubiegłym roku w murach "dwójki" gościła Nerea z Hiszpanii i Joszef z Węgier. W ostatnim - Aixa z Hiszpanii,  Koko z Francji i Flora z Węgier. Cieszymy się bardzo, że możemy gościć co roku młodych ludzi, którzy chcą poznawać naszą szkołę, nasz region, naszą kulturę, pracując społecznie pomagają nauczycielom w przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum. Uczniowie  i nauczyciele bardzo chętnie podejmują rozmowy z wolontariuszami z języku angielskim. Wszyscy doskonalimy swoje kompetencje językowe, ale też uczymy się nowych  języków. Z niecierpliwością czekamy na kolejnych gości, tym razem z Włoch i Hiszpanii.

 • Projekt "Rozwój zawodowy poparty doskonaleniem językowym i wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych" z programu Erasmus plus Akcja Ka1 adresowany był tylko do nauczycieli. W jego realizacji udział wzięło 9 pedagogów, dyrekcja szkoły, liderzy zespołów przedmiotowych, nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych : Marzanna Moćko, Dorota Starz, Aleksandra Zagórska, Marzena Pawlik, Anna Gębska, Mirosława Litwińska, Mart Karbowniczek - Szwed, Beata Wojtiuk -Ślęk, Dorota Wikło. Na realizację projektu, który trwał od 15 listopada 2016 roku do 14 czerwca 2018 roku szkoła pozyskała kwotę 65 452,73 PLN. Zainteresowani nauczyciele spotykali się raz na dwa miesiące  najpierw w celu przydziału zadań, a następnie ich prawidłowej realizacji i ewaluacji. Przez pierwsze 6 miesięcy 5 nauczycieli intensywnie uczyło się języka angielskiego. Zajęcia w wymiarze 80 godzin zorganizowano dzięki pozyskanym na realizację projektu środkom, które wykorzystano także na zakup materiałów dydaktycznych. Mimo początkowych obaw wszystkim nauczycielom udało się opanować język angielski w stopniu umożliwiającym uczestnictwo w kursie ICT for Collaborative, Project-Based Teaching and Learning organizowanym na Malcie w dniach 23 – 29 lipca 2017r. Podczas zagranicznego szkolenia nauczyciele poznali rozmaite programy (m. in. Digital Video, Moovly, Stop Motion Animation, Digital Story, Wordpress, Prezi, Kahoot) użyteczne w pracy dydaktycznej. Nawiązali również kontakty z pedagogami z Niemiec, Irlandii, Islandi

liczba odwiedzin: 1715261

Wtorek 25.09.2018

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
 • (41) 31-13-275

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
 • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć