Nawigacja

 • Zorganizowane formy zajęć z uczniami w dniach 12.02.2018 -23.02.2018

 • Bezpieczne ferie

   

  ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE PODCZAS FERII ZIMOWYCH

  FERIE ZIMOWE TRWAJĄ
  OD 12 LUTEGO DO 25 LUTEGO

   

           Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, beztroskiej zabawy, a przede wszystkim realizowania swoich pasji i zainteresowań. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych. Zamieszczamy kilka ważnych porad
  i wskazówek.

   

  1. Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!

   

  2. Podczas uprawiania sportów dbaj o bezpieczeństwo własne
  i innych!

   

  3. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu!

  4. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy!

  5.  Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj
  z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych!

  6. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!


  7.  Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!


  8 . Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym!

  9. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się!

   

  10. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.

   

  DRODZY UCZNIOWIE!!!

   

  UDANYCH I BEZPIECZNYCH FERII ZIMOWYCH ŻYCZY WAM
  RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
  WRAZ Z OPIEKUNAMI

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Plan dowozu uczniów rok szkolny 2017/18 - II półrocze

  Plan_dowozu_uczniow.pdf

   

  Plan dowozu uczniów na rok szkolny 2017/18 - obowiązuje od dnia 26 lutego 2018r.

  Plan_dowozu_uczniow.2.pdf

 • Wzięliśmy udział w Akcji .. Opatrunek na ratunek”.

  Na stronie Radia Watykańskiego (pl.radiovaticana.va) czytamy:

  Ogromnym sukcesem zakończyła się kolejna edycja akcji „Opatrunek na ratunek”. Siedziba Fundacji „Redemptoris Missio” w Poznaniu zapełnia się bowiem kartonami wypełnionymi plastrami, bandażami czy gazami. Wszystkie one trafią do misjonarzy. 

  Justyna Janiec-Palczewska, prezes „Redemptoris Missio”, przyznaje, że Polacy podzielili się wielkim sercem. 

  „To jest niezwykłe za każdym razem, że w tę akcję włącza się tylu ludzi i to są głównie dzieci, bo ta akcja głównie przeprowadzana jest w szkołach. Świetne jest to, że uczymy dzieci takiej empatii i takiego życia nie tylko dla siebie” - podkreśliła Janiec-Palczewska. 

  Pierwsze dary zebrane w ramach akcji „Opatrunek na ratunek” jeszcze w tym miesiącu zostaną wysłane do Zambii. 

  Wielu uczniów z naszej szkoły włączyło się do Akcji, paczka ze środkami opatrunkowymi została dostarczona do Fundacji..

   

  Katecheci bardzo serdecznie dziękują uczniom i nauczycielom.

   

                                                                                                                                   B. Musiał

  Zobacz zdjęcia

 • Uczeń naszej szkoły laureatem ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny.

  Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. Możemy być dumni z uczniów naszej szkoły, a w szczególności wspaniałego rodzeństwa Mierników.

  Piotr Miernik (opiekun Anna Gębska) – uczeń klasy szóstej - rozwiązał test bezbłędnie i zdobył 1 miejsce w województwie i kraju. W nagrodę weźmie udział w tygodniowym Obozie Talentów. Mateusz i Ola Miernik (opiekun Anna Wodecka) – uczniowie klasy czwartej - uzyskali odpowiednio wynik bardzo dobry i dobry. To prawdziwa kuźnia talentów!

  Wśród uczniów naszej szkoły najlepsze wyniki w poszczególnych klasach osiągnęli:

  Radek Strzelec – klasa 3 SP
  Mateusz Miernik – klasa 4 SP
  Emilia Szpak, Mikołaj Chrzanowski – klasa 5 SP
  Piotr Miernik – klasa 6 SP
  Jarek Żołądek – klasa 2 GIM

  Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Zadania konkursowe wymagają sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. W tym roku w konkursie uczestniczyło 66 769 uczniów z 1594 szkół.

   

 • 28.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Alfik Matematyczny 2017/2018.

 • Niech żyje bal…

  15 stycznia przedszkolaki i uczniowie klas I-III wesoło bawili się na Balu Karnawałowym Anno Domini 2018. Sala balowa (w tej roli sala gimnastyczna) była klimatycznie i kolorowo wystrojona. Dzieci z wielkim zaangażowaniem bawiły się i tańczyły pod kierunkiem animatorów z agencji artystycznej „Patigo”. Były konkursy, zagadki i oczywiście uwielbiana „bitwa na piłeczki”. Przebrania dzieci były oryginalne, a nawet czasami zaskakujące. Po wesołej zabawie apetyty dopisywały i pączki znikały w ekspresowym tempie. Znów za rok zabawa…

  Joanna Dudkowska

  Zobacz zdjęcia

 • Przedstawienie teatralne pt.„Bajka o kocie w butach”

  10 stycznia uczniowie z klasy II, IIIB i IIIC obejrzeli przedstawienie teatralne pt.„Bajka o kocie w butach”, w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

  Treść popularnej bajki przemieniła się w niezwykle kolorowe, wesołe, żywiołowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko teatralne.

  „Kot w butach” opowiadał historię Janka - najmłodszego syna zmarłego młynarza, który w spadku po ojcu dostał jedynie kota. Wypędzony przez swoich braci wyruszył w świat. Wcześniej jednak okazało się, że jego podopieczny nie jest zwykłym zwierzakiem. Mówił ludzkim głosem, potrafił śpiewać, a w dodatku w podzięce za otrzymane od swojego pana buty postanowił odmienić jego los...  

  Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja oraz rozbudowana dekoracja. Magia, wszystkie efekty świetlne i sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce…

  Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom (zarówno tym małym, jak i dużym) wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazywało takie wartości jak: miłość, przyjaźń, mądrość i odwagę oraz prawdę i umiejętność przyznania się do niej.

  Po przedstawieniu uczniowie chcieli zabrać ze sobą przedsiębiorczego kota, ale niestety  na bogactwa i zaszczyty trzeba zapracować samemu….

  Joanna Dudkowska
   

   

 • Udział w projekcie VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane -Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli.”

  Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane -Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli.”

  Organizatorem Programu jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych a partnerem metodycznym Programu jest Gliwicki Ośrodek Metodyczny oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Program skierowany jest do szkół podstawowych, dotychczasowych klas gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli.

 • Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

  W dniu 19 stycznia 2018r w świetlicy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  W tym dniu podsumowano projekt ,,Bezpieczny senior w Gminie Zagnańsk” realizowany przez Komisariat Policji w Kielcach, Gminę Zagnańsk oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku. Funkcjonariusze przedstawili prezentację multimedialną ,w której zwrócili uwagę na zagrożenie ze strony osób, które naciągają starsze osoby. Wykorzystują ku temu różne metody działania ,,na policjanta” ,,na wnuczka” ,,na pracownika gazowni czy ZUSu.

  Pan Wójt Szczepan Skorupski oraz pani Dyrektor Marzanna Moćko wręczyli gościom pamiątkowe kalendarze propagujące bezpieczeństwo wśród seniorów.

  Część artystyczną uroczystości stanowiło przedstawienie kukiełkowe ,,Kopciuszek w wersji współczesnej, występ solowy uczennicy kl.VIIb Kingi Świszczorowskiej,  taniec z pomponami

   w wykonaniu uczennic klasy IIIb Amelii Grzeli, Oliwii Nawary oraz Kamili Marcisz. Na zakończenie uczennica klasy IVa Patrycja Rympo zaprezentowała taniec Wilki z repertuaru zespołu tanecznego Rewanż z Kielc. Ta część została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli Marii Piskulak ,Agnieszki Kalemby oraz Doroty Chyb. Po programie artystycznym uczniowie wręczyli swoim babciom własnoręcznie wykonane laurki i prezenty a babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Głównym celem Dnia Babci i dziadka jest wzmocnienie więzi z rodziną poprawa wzajemnych relacji i nauka szacunku do dziadków. Uroczystość z tej okazji uczy dzieci dbać o najbliższych i sprawiać im przyjemność.

  Zobacz zdjęcia

 • Boże Narodzenie w naszej szkole

  16 grudnia 2017 roku mieliśmy zaszczyt zaprezentowania  Misterium Bożonarodzeniowego pt. "Chrystus Królem" emerytowanym pracownikom oświaty gminy Zagnańsk, natomiast 20 grudnia uczestniczyli w tym wydarzeniu  wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Tegoroczne Misterium, przygotowane przez katechetki Henrykę Górzyńską, Bożenę Musiał i nauczyciela muzyki  Łukasza Gronostaja ( z pomocą pani Marzeny Pawlik, Beaty Piaseckiej i Iwony Ratajek-Kolasy),
  składa się z dwóch części: ze scen biblijnych, przedstawionych w formie pantomimy, wykonanych przez uczniów klasy Va i Vb oraz z koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólne przeżycie prawdy o Bożym Narodzeniu oraz za słowa uznania  i pochwały skierowane do wykonawców i organizatorów Jasełek.  
  Misterium to będzie jeszcze przedstawione w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP   w Zagnańsku
  6 stycznia 2018 roku o godz. 11.30. Zapraszamy!
                                                                                                                                                                           Henryka Górzyńska
 • Ponowne spotkanie z wolontariuszką

  2 stycznia naszą szkołę odwiedziła Nerea Agüera Luque  , wolontariuszka z Hiszpanii realizująca zadania wolontariatu europejskiego w ubiegłym roku szkolnym. Nerea spotkała się z Dyrekcją , nauczycielami i uczniami. Hiszpanka przyjechała do Kielc na kilka dni, aby spędzić noc sylwestrową na Rynku w Kielcach wraz z innymi wolontariuszami. Jest nam bardzo miło. że pamiętała o nas i jak sama powiedziała-bardzo tęskni za naszą szkołą, uczniami i nauczycielami.

  Zobacz zdjęcia

 • Podwójny sukces Gabrysi!

           Gabriela Chaba, uczennica kl. IIIc, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady o św. Maksymilianie Kolbe oraz została wyróżniona w III Diecezjalnym Konkursie Szopek Świętokrzyskich. Dwie szopki wykonane przez uczniów naszej szkoły: Gabrysię Chabę kl.IIIc oraz Kacpra Jamę Va, uczestniczące w II etapie konkursu, zostały przekazane organizatorom na licytację, z której dochód został przekazany mieszkańcom Ukrainy.

  Opiekun: Henryka Górzyńska

  Zobacz zdjęcia

 • Spotkanie Wigilijne Seniorów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zagnańsku

              W dniu 16.12.2017r w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku po raz 24 odbyło się spotkanie opłatkowe emerytowanych pracowników oświaty.
  Zebranych, którzy tak licznie przybywają na tego typu spotkania powitała dyrektor szkoły Marzanna Moćko. Zaproszonych gości przedstawiła przewodnicząca sekcji Anna Łuć

  - Wójta Gminy Szczepana Skorupskiego, Przewodniczącą Okręgowej Sekcji Emerytów
  i Rencistów woj. Świętokrzyskiego Mariannę Szymkiewicz, Zastępcę Prezesa Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zagnańsku Bożenę Wałek oraz zebranych
  na spotkaniu. Podziękowała Dyrekcji Szkoły za przyjęcie tak liczne grupy seniorów.

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Przeżyliśmy atmosferę świąt oglądając Jasełka

  w pięknie opracowanej choreografii, której pomysłodawczyniami były katechetki Henryka Górzyńska i Bożena Musiał. Wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu solowego

  na instrumentach muzycznych i śpiewu kolęd w opracowaniu nauczyciela muzyki Łukasza Gronostaja.

  Tegoroczne wykonane Jasełka przez uczniów spotkało się z wielkim entuzjazmem oglądających, którzy mają tak mało okazji przeżyć w ten sposób magię tych pięknych świąt,
  a wykonawcy otrzymali wielkie brawa od wzruszonych do łez seniorów i kosz słodyczy.

  Po części artystycznej, która wprowadziła zebranych w okres Bożego Narodzenia Wójt Szczepan Skorupski złożył życzenia, podziękował uczniom, nauczycielom za unikalny sposób opracowania treści Jasełek. Wręczył Mariannie Szymkiewicz odznakę 40-lecia Gminy Zagnańsk, za wkład pracy w przekazywanie wiedzy uczniom pracując w Szkole Podstawowej
  nr 1 w Zagnańsku a także starania o nadanie Szkole imienia Nauczycieli Tajnego Nauczania.
  W dalszej części świątecznego nastroju życzenia przekazała Dyrektor Szkoły Podstawowej
  nr 2 Marzanna Moćko, Marianna Szymkiewicz, Anna Łuć oraz Bożena Wałek.

  W życzeniach były zawarte treści, aby każdy czuł się potrzebny, abyśmy potrafili odkryć prawdziwe w życiu piękno i radość, a także dostrzegać drugiego człowieka w szczególności samotnego, zdrowia w całym 2018 roku, nadziei w trudnych chwilach, mądrości, która wskazuje drogę na każdy dzień. Po części artystycznej zostaliśmy zaproszeni na degustację wigilijnych potraw przygotowanych po mistrzowsku. W pięknie udekorowanej stołówce szkolnej przy migającej światłami choince, udekorowanych stołach, przygotowanych po mistrzowsku przez pracowników kuchni szkolnej, były podawane potrawy.

  Spotkanie było zakończone śpiewem kolęd. W niepowtarzalnych nastrojach zakończyło się spotkanie seniorów.

   

                                                                                                                   Przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów

                                                                                                                   Anna Łuć

  Zobacz zdjęcia

 • Gdy zabłysną świeczki na choince…- kolędowanie przedszkolaków z Floriankami

         Zgodnie z tradycją, przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły spotkali się z regionalistami, aby bliżej  poznać zwyczaje i tradycje związane z Narodzeniem Pańskim.

  Tym razem odwiedziły  nas panie z Koła Gospodyń Florianki z Chrustów, którym przewodniczyła radna- Grażyna Wawszczak. Wśród obecnych gościliśmy panie: Leokadię Cieślak, Alicję Dąbrowską, Jadwigę Herbergier oraz państwa  Danutę i Feliksa Grzybowskich. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem  oglądały stroje Florianek, jak również z uwagą wsłuchiwały się w opowieści wigilijne.

  Ponadto duże zaciekawienie wzbudził pokaz ozdabiania bombek i stroików świątecznych, dzięki zastosowanym różnorodnym i pomysłowym technikom. Jednocześnie mogliśmy  usłyszeć wiele cennych informacji na temat działalności koła gospodyń w środowisku naszej gminy, a także powiatu. Watro podkreślić, że Florianki regularnie podejmują  różnego rodzaju działania charytatywne oraz społeczne.
  Na zakończenie spotkania, które przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, wspólnie odśpiewaliśmy kolędę i obdarowaliśmy się wzajemnie prezentami świątecznymi, życząc sobie „Do siego roku”

  Zobacz zdjęcia

 • „Bezpieczne Świętokrzyskie”-realizacja programu w gminie Zagnańsk.

  Starostwo Powiatowe w Kielcach współpracując z Komendą Miejską Policji w Kielcach  zwyciężyło w tegorocznej edycji prestiżowego programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. W ramach uzyskanych funduszy zakupione zostały kamizelki odblaskowe, które Starosta Kielecki, członkowie Zarządu Powiatu oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przekazują na ręce pierwszoklasistów z naszego powiatu.

  Bezpieczeństwo najmłodszych jest jednym z priorytetów policjantów. Dlatego też mundurowi odwiedzają pierwszoklasistów z powiatu kieleckiego by przekazywać na ich ręce kamizelki odblaskowe. 13 grudnia 2017r. delegacja złożona z przedstawicieli policji, starostwa, powiatu i gminy odwiedziła  Szkołę Podstawową nr 2 w Zagnańsku, w której gościły pierwszaki z Chrustów, Samsonowa, Tumlina, Kajetanowa i Zagnańska pod opieką wychowawców. Funkcjonariusze z kieleckiej drogówki przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze, jednocześnie przypominając,  jakie zasady należy zachować,  gdy przechodzimy przez jezdnię, jakie światło na sygnalizatorze pozwala iść, a które tego zabrania. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na widoczność na drodze, podpowiadając, jak najlepiej należy zakładać odblaski, by kierujący samochodem szybciej po zmroku dostrzegli pieszego.

  Po prelekcji pierwszoklasiści otrzymali od starosty Michała Godowskiego, wójta gminy Zagnańsk Szczepana Skorupskiego i radnego gminy Zagnańsk Pawła Molika oraz dyrektora szkoły Marzanny Moćko elementy odblaskowe w postaci kamizelek i opasek. W przekazywaniu ich pomagał Koziołek Spoko, maskotka świętokrzyskiej Policji.

                            J.Dziedzic

  Zobacz zdjęcia

 • Program „Cybernauci” w Zespole Szkoły Podstawowej nr2 i Przedszkola w Zagnańsku

  Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci,  realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.

  Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

  W ramach projektu przeprowadzono w październiku i listopadzie 2017r. warsztaty:  z uczniami (6 grup ),  z nauczycielami i  z rodzicami.

  Warsztaty poprowadził pan Wojciech Ząbek, informatyk, nauczyciel akademicki. Po zajęciach podkeślił 10 zasad korzystania z bezpiecznego internetu:

  1. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.

  2. Ostrożnie otwieraj wiadomości od nieznajomych osób. Nie otwieraj załączników z nieznanego źródła.

  3. Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e-mail.

  4. Ostrożnie pobieraj pliki z sieci.

  5. Nie podawaj w sieci danych osobowych ani haseł, nie wysyłaj swoich zdjęć nieznajomym.

  6. Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych: stosuj trudne do odgadnięcia hasła, które są kombinacją liter i cyfr.

  7. Czytaj regulaminy.

  8. Sprawdzaj, czy strona, do której się logujesz podając dane, ma zabezpieczenie: zieloną kłódkę w pasku adresu.

  9. Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

  10. Pamiętaj, że to co umieścisz w internecie, zostaje w nim na zawsze: zastanów się, zanim coś napiszesz lub wrzucisz zdjęcie.

  Zobacz zdjęcia

  Zobacz prezentację 3.prezentacja_kl4-6_2(1).pdf

 • Gminny konkurs plastyczny pt. "Mój Przyjaciel Miś"

  Gminny konkurs plastyczny pt. "Mój Przyjaciel Miś" zorganizowany przez Przedszkole im. S. Staszica w Zagnańsku został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły prace z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gminie Zagnańsk. Komisja konkursowa w składzie:
  Marzanna Moćko - przewodnicząca; Beata Piasecka - członek, Maria Przepióra - członek;
  przyznała nagrody następującym autorom prac:
  Kategoria 3 - 4 latków:
  I miejsce - Łucja Durlik, Przedszkole w Tumlinie
  II miejsce - Natalia Mączka, Przedszkole w Zagnańsku 
  III miejsce - Eryk Troczyński - Przedszkole w Tumlnie
  Kategoria 5 - 6 latków:
  I miejsce - Alan Szymkiewicz - Przedszkole w Samsonowie, 
  Sebastian Błoński - Przedszkole w Zagnańsku
  II miejsce - Maja Adamiec - Oddział Przedszkolny w Kajetanowie
  Elena Kargul - Przedszkole w Zagnańsku
  III miejsce - Jan Domoradzki - Przedszkole w Zagnańsku
  Specjalne wyróżnienie dla oddziału 6latków z Samsonowa pod kierunkiem Wioletty Cedzyńskiej - Jędrzejczyk za przygotowanie wspólnej, oryginalnej pracy.
  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy inwencji i pomysłowości w prezentacji swojego ulubionego misia oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

  Wszystkie prace prezentowane są na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w Przedszkolu w Zagnańsku. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w dniu 5 grudnia 2017r. o godz. 10.

 • Konkurs plastyczny „Bezpieczny senior w gminie Zagnańsk”

  Uczniowie klas szóstych w miesiącu listopadzie uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez Komisariat Policji I w Kielcach, Gminną Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagnańsku oraz Gminny ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku.

    Celem konkursu było zapobieganie i przeciwdziałanie przestępstwom na szkodę osób starszych oraz podniesienie świadomości seniorów na temat występujących zagrożeń związanych z ich bezpieczeństwem.

    Dzieci przedstawiały w formie graficznej zasady bezpieczeństwa seniorów. Prace naszych laureatów: Weroniki Pękowskiej , Mai Szczepanik, Hanny Cieślak, Michała Borkowskiego z VIa oraz Julii Grabowskiej z VIb zostaną umieszczone na kartkach kalendarza na rok 2018. Kalendarz zostanie rozpropagowany wśród osób starszych zamieszkałych na terenie gminy Zagnańsk.

    Laureaci odebrali nagrody 2.12.1017r. w czasie gminnej choinki w Samsonowie.

  Zobacz zdjęcia

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
 • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć