English Teaching

Informacje o dotacji

harmonogram_projektu.doc

Miło nam poinformować, ze Zespół Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku od września 2012 roku będzie realizował projekt pt. „Around the Little Red Riding Hood” (Wokół Czerwonego Kapturka). Na zaplanowane zadania szkoła  pozyskała  grant w wysokości 11700 zł w drodze konkursu od Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach Programu English Teaching którego realizatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”. Projekt ma zasięg gminny. Przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I -III wszystkich szkół podstawowych gminy Zagnańsk, jak również do uczniów klas IV -VI  ZSPnr2, PiG w Zagnańsku i ZSP,PiG w Tumlinie. Program zakłada zapoznanie najmłodszych z bajką o Czerwonym Kapturku w j. angielskim poprzez głośne czytanie dzieciom. Kolejny etap  związany jest z przeprowadzeniem konkursu plastycznego pt. „Bajka Czerwony Kapturek widziana oczami dziecka” dla uczniów od przedszkola po klasy  III szkoły podstawowej i jest adresowany do wszystkich dzieci  uczących się w naszej gminie. Podsumowaniem realizacji działań będzie przygotowanie i wystawienie przedstawienia pt. Czerwony Kapturek oraz przyznanie nagród w konkursie plastycznym, młodym aktorom, jak również  dzieciom najbardziej zaangażowanym w projekt. W inscenizacji bajki wezmą udział uczniowie klas IV -VI dwóch w/w szkół. Warto podkreślić, iż szkoła w Tumlinie jest głównym partnerem projektu i bierze udział we wszystkich dostępnych  w projekcie akcjach.

Koordynator projektu   Dorota Starz