English Teaching

Zaproszenie do czytania

Wokół Czerwonego Kapturka

W ramach promocji czytelnictwa oraz propagowania znajomości języka angielskiego wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy występujemy  z nową inicjatywą - realizacją akcji czytelniczej  „Cała gmina czyta dzieciom po angielsku”, która jest częścią europejskiego przedsięwzięcia „All of Europe Reads to Kids”. W 2011 roku zostało ogłoszone specjalne orędzie, w którym zwrócono uwagę na to, jak ważne jest wychowanie młodych czytelników, by w przyszłości wyrośli na wykształconych, kulturalnych i mądrych ludzi.

Pierwsza odsłona naszego projektu będzie trwała  niespełna trzy miesiące i rozpocznie się 1 października. W związku z realizacją tak ważnego przedsięwzięcia zwracamy się z prośbą do wszystkich o włączenie się w akcję. Prosimy o pomoc osoby posługujące się językiem angielskim w celu kilkuminutowego poczytania najmłodszym. Wierzymy, że projekt znajdzie wsparcie wśród władz gminy, mieszkańców, nauczycieli, rodziców i młodzieży. Do udziału w jego realizacji zapraszamy dzieci z wszystkich przedszkoli oraz klas I – III szkół podstawowych, dla których zaplanowałyśmy liczne niespodzianki.

Dorota Starz  ZSPnr2, Pi G w Zagnańsku

Luiza Dajczer  ZSP,PiG w Tumlinie

Projekt jest finansowany w ramach Programu English Teaching autorstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego Realizatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”.