Przedszkolaki z inicjatywą

Kryterium doboru dziecka do przedstawienia teatralnego „Szewczyk Dratewka” w języku angielskim w wieku przedszkolnym

Podstawowym kryterium wyboru dziecka do przedstawienia pt. Szewczyk Dratewka ‘’ jest pisemne wyrażenie zgody rodzica lub opiekuna prawnego na udział dziecka w działaniach programu Comenius pt. „Przedszkolaki z inicjatywą świat bajek krainą magicznych spotkań z wartościami” realizowanego w Publicznym Przedszkolu im. St. Staszica w Zagnańsku.

Nauczyciele angliści realizujący  program Comenius, Aleksandra Zagórska, Dorota Starz, Sylwia Maksymowicz – Jończyk prowadzą w roku szkolnym 2014/2015 zajęcia języka angielskiego w grupach 3-4-5-6 latków wybierają dzieci ze swoich grup przedszkolnych.

Rodzice dzieci wybranych do przedstawienia teatralnego nawiązują rozmowy z anglistami prowadzącymi zajęcia w oddziałach przedszkolnych.

Obie strony zwracają uwagę na :

Otwartość i dojrzałość dziecka

Chęć przyjęcia roli.

Wybór roli przez nauczyciela a następnie zaakceptowanie jej przez dziecko i rodzica.

Wsparcie rodzica w przygotowaniu dziecka do przedstawienia, tj. ćwiczenie krótkich tekstów w domu wraz z rodzicem lub osobą znającą język angielski.

Przywożenie dzieci do przedszkola w soboty w kwietniu przed występem, który odbędzie się 28 kwietnia.(godzina do uzgodnienia). Próby do przedstawienia będą trwały nie dłużej niż jedną godzinę zegarową z przerwami.