Przedszkolaki z inicjatywą

Wideokonferencja z przedszkolem greckim

zdjęcia: http://zszagnansk.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=407

W środę, 17 grudnia dzieci z Przedszkola im. St. Staszica w Zagnańsku zaprezentowały swoje aktorskie, wokalne, językowe i taneczne talenty swoim rówieśnikom z zaprzyjaźnionego przedszkola w miejscowości Patras na południu Grecji. Przypomnijmy, w listopadzie br. Dyrektor szkoły i nauczyciele przedszkola wzięli udział w wizycie partnerskiej w ramach dwuletniego programu Comenius realizowanego w przedszkolu w Zagnańsku od 2013 roku pt. „Przedszkolaki z inicjatywą-świat bajek krainą magicznych spotkań z wartościami”. Podsumowaniem tej wizyty stało się wirtualne spotkanie dzieci poprzez komunikator skype. Wideokonferencja miała miejsce w siedzibie nowego przedszkola i odbyła się z udziałem Dyrektor Marzanny Moćko, nauczycieli j. angielskiego Doroty Starz i Sylwii Maksymowicz –Jończyk oraz wszystkich nauczycieli – wychowawców przedszkola. Tradycją stał się fakt, że oprócz rodzimego języka –polskiego, królował język angielski, a nawet grecki. Dzieci śpiewały kolędy w języku polskim, prezentowały kroki taneczne do przyśpiewki ”Poszło dziewczę po ziele” i tańca greckiego Zorby. Trzylatki wcieliły się w role Smerfetek oraz biedroneczek. Witały się i pozdrawiały zarówno w języku greckim, jak i angielskim. Najmłodsza i najstarsza grupa przedszkolaków życzyła swoim rówieśnikom z Grecji ‘wesołych świąt’ śpiewając w języku angielskim piosenkę ‘We wish you a merry Christmas”. Swój wokalny występ dała również Antosia Zalewska, zdobywczyni wielu nagród w różnorodnych konkursach. To już kolejna wideokonferencja i kolejny sukces przedszkolaczków, który jest podsumowaniem ciężkiej pracy jaką wkładają w realizację projektu Comenius Panie Maria Piskulak, Maria Przepióra, Beata Szwed- Błońska, Halina Starz, Marzanna Knez i Aneta Palus przy ogromnym wsparciu Dyrekcji szkoły i Władz Gminy Zagnańsk.