Rok Szkolny 2016/17

DZIEŃ EUROPY

1 maja 2004 r. Polska i 9 innych krajów weszło w skład Unii Europejskiej.
W Polsce dzięki wsparciu z unijnych funduszy wybudowano albo zmodernizowano tysiące dróg, linii kolejowych, setki oczyszczalni ścieków. Wsparcie otrzymało tysiące firm i przedsiębiorstw. Środki unijne są również wykorzystywane na infrastrukturę i wyposażenie potrzebne w edukacji ale także na działalność dydaktyczną i wychowawczą. Dzięki środkom z funduszy europejskich Nerea i Jozsef realizują w naszej szkole zadania wolontariatu europejskiego. Również dzięki tym funduszom realizowane są obecnie dwa inne projekty w ramach unijnego programu Erasmus +.

Nasze szkolne obchody Dnia Europy stanowią doskonałą okazję, aby podsumować dotychczasowe działania. Uczniowie gimnazjum realizują projekt z programu Erasmus Plus pt.:"Developing Inter and Trans - Curricular Skills in the 21st Century", czyli "Rozwój międzyprzedmiotowych i multidyscyplinarnych umiejętności na miarę XXI wieku". Koordynatorem projektu jest Anna Gębska.

Jednym z działań było przygotowanie krótkiej prezentacji w języku angielskim, której celem było przedstawienie kultury naszego regionu, naszej szkoły, a także naszego zaangażowania w tematykę projektu. Był to krótki wierszowany spektakl. Przedstawienie przygotowali uczniowie kl. III A i B oraz II B: Kuba Matla, Karol Mańkus, Julia Adwent, Klaudia Czerwińska, Julia Niemiec, Weronika Bernatek, Agata Lisińska, Julia Bober, Wiktoria Borowiec i Kacper Kiniorski. Scenariusz przedstawienia napisała Aleksandra Zagórska, reżyseria i kostiumy Anna Gębska, logistyka, wsparcie i kontrola Paulina Baran, montaż filmu i muzyki nasz szkolny reżyser Damian Stolarski.

Paulina Bolmińska-Baran