Rok Szkolny 2016/17

Narodowe czytanie

Dnia 3 września 2016 roku na oddziałach pediatrycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach  po raz kolejny odbyła się ogólnopolska  akcja „Narodowe czytanie”. Głównym punktem programu było odczytanie fragmentów powieści pt. „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza połączone z rozwiązywaniem zagadek tematycznych dotyczących życiorysu autora oraz treści dzieła. Przedsięwzięcie miało charakter zabawy edukacyjnej, służyło popularyzowaniu czytelnictwa oraz poszerzeniu wiedzy o twórczości pisarza. Tradycyjnie już  w tym wydarzeniu uczestniczyły druhny z Gimnazjum z Zagnańska: Karina Szymkiewicz i Kinga Wiatr. Dziewczęta oprócz fragmentów powieści  czytały również młodszym pacjentom wiersze, bajki i opowiadania autorstwa polskich pisarzy dziecięcych. Ogromne zaangażowanie harcerek  w zorganizowanie spotkania, ich pomysłowość i uśmiech spowodowały, że mali pacjenci przynajmniej na chwilę mogli zapomnieć o bólu i chorobie. Postawa uczennic z Zagnańska świadczy o tym, że młodzież jest zdolna do bezinteresownych gestów za co cała społeczność szpitalna – grono pedagogiczne, personel medyczny, a przede wszystkim dzieci i ich rodzice składają GORĄCE PODZIĘKOWANIE.