Konkurs plastyczny „Bezpieczny senior w gminie Zagnańsk”

Uczniowie klas szóstych w miesiącu listopadzie uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez Komisariat Policji I w Kielcach, Gminną Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagnańsku oraz Gminny ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku.

Celem konkursu było zapobieganie i przeciwdziałanie przestępstwom na szkodę osób starszych oraz podniesienie świadomości seniorów na temat występujących zagrożeń związanych z ich bezpieczeństwem.

Dzieci przedstawiały w formie graficznej zasady bezpieczeństwa seniorów. Prace naszych laureatów: Weroniki Pękowskiej , Mai Szczepanik, Hanny Cieślak, Michała Borkowskiego z VIa oraz Julii Grabowskiej z VIb zostaną umieszczone na kartkach kalendarza na rok 2018. Kalendarz zostanie rozpropagowany wśród osób starszych zamieszkałych na terenie gminy Zagnańsk.

Laureaci odebrali nagrody 2.12.1017r. w czasie gminnej choinki w Samsonowie.