Regulamin Biblioteki

REGULAMIN BIBLIOTEKI ZESPOŁU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 I PRZEDSZKOLA

W ZAGNAŃSKU

1. Biblioteka jest pracownią szkolną, z której mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.
  2. W bibliotece obowiązuje cisza oraz zakaz spożywania posiłków i napojów.
  3. Czytelnik jednorazowo może wypożyczyć 3 książki na okres 1 miesiąca z możliwością przedłużenia na kolejny miesiąc. Wobec czytelnika przetrzymującego książki stosuje się wstrzymanie wypożyczeń aż do momentu zwrócenia zaległych książek.
  4. Materiały biblioteczne wypożyczamy wyłącznie na swoje nazwisko.
  5. W uzasadnionych przypadkach bibliotekarz może ograniczyć lub zwiększyć liczbę pożyczanych książek.
  6. Czytelnik zobowiązany jest do dbałości o wypożyczone materiały .
  7. Czytelnik odpowiada za wypożyczone przez  siebie książki lub inne materiały biblioteczne. W przypadku ich zniszczenia lub zagubienia jest zobowiązany odkupić takie same lub inne, wskazane przez bibliotekarza.
  8. Wszystkie wypożyczone z biblioteki materiały należy zwrócić na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego. Czytelnik zobowiązany jest do pobrania zaświadczenia potwierdzającego zwrot materiałów wypożyczonych z biblioteki.
  9. Czytelnik odchodzący ze szkoły zobowiązany jest do rozliczenia się z biblioteką.
  10.  Prowadzenie zajęć dydaktycznych  w bibliotece przez innych nauczycieli odbywa się w godzinach ustalonych wspólnie z nauczycielem – bibliotekarzem.
  11. W bibliotece gromadzona jest literatura metodyczna oraz inne materiały dla nauczycieli i udostępniane są w miarę potrzeb.