Rok Szkolny 2014/15

Happening „Szkoła zawodowa gwarancją sukcesu zawodowego”

Dn. 2 czerwca uczennice gimnazjum kl. IA: Karina Szymkiewicz, Kinga Wiatr oraz Klaudia Sikora
wraz z nauczycielkami Pauliną Baran i Dorotą Wikło uczestniczyły w podsumowaniu projektu „Edukacja zawodowa w praktyce”.

Na happeningu podsumowano trwający 2 lata projekt systemowy województwa świętokrzyskiego „Edukacja zawodowa w praktyce". Projekt ten obejmował swoimi działaniami 50 szkół zawodowych, 2000 uczniów i ponad 200 nauczycieli i dyrektorów szkół zawodowych.

Odbyły się warsztaty dla uczniów gimnazjum zaproszonych na happening: „Pedagogika cyrku – warsztat żonglerki" i „Praca zespołowa jak orkiestra – warsztat gry na bębnach".
Miałyśmy możliwość poznać instrumenty afrykańskie oraz spróbować na nich grać. Było to dla nas ciekawe doświadczenie. Podczas konferencji dla doradców zawodowych i nauczycieli jej uczestnicy  zastanawiali się: „Jak pomóc uczniom wybrać zawód?".
Dodatkową niespodzianką dla nas była prezentacja naszej lokalnej szkoły- Technikum Leśnego. Obejrzeliśmy pokazy pilarzy, sokolników i sygnalistów.  zobacz zdjęcia