Rok Szkolny 2014/15

SZKOŁA WSPÓŁPRACY

Dn. 16.10.2014r. na posiedzenie Rady Rodziców została zaproszona Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum wraz z opiekunem. Uczniowie zaprezentowali roczny plan pracy.

Głównym celem jest kontynuowanie projektu „Szkoła współpracy”, do którego przystąpiliśmy w kwietniu 2014r.

„Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem nowoczesnej szkoły” to ogólnopolski systemowy projekt Ministra Edukacji Narodowej, realizowany w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze. Jednym z podstawowych celów projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami tworzącymi społeczność szkolną. W efekcie zrealizowanych działań w szkołach, zostaną opracowane i wdrożone programy współpracy, przy czynnym zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli.

W trakcie warsztatów uczniowie, rodzice oraz nauczyciele wygenerowali wiele nowych pomysłów, które są zawarte w planie pracy samorządu uczniowskiego.

Pierwszym działaniem, które zostało zrealizowane odbyło się we wrześniu, mianowicie: wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Były to wybory na miarę prawdziwych,
z udziałem wszystkich obecnych uczniów gimnazjum.

Była to świetna okazja do uczenia młodzieży tego, że w społeczeństwie demokratycznym obywatele mają wpływ na reguły, którym sami potem podlegają. Włączenie uczniów
w proces decydowania o sprawach szkoły pozwala na budowanie w nich poczucia odpowiedzialności za nią.

Uczestnikami projektu są;

Przedstawiciele rodziców: Sylwia Łachwa, Urszula Konopka

Przedstawiciele uczniów: Katarzyna Długosz, Wojciech Dudkowski

Przedstawiciele nauczycieli: Paulina Bolmńska-Baran, Łukasz Gronostaj

Szczególne podziękowanie kieruje do Pań, które uczestniczyły w projekcie, za szczególne zaangażowanie oraz poświęcony czas. J J J

Serdeczne podziękowanie również składamy uczniom, którzy bardzo aktywnie uczestniczyli w projekcie.

Opiekunowie: Paulina BB oraz Łukasz G. J