Rok szkolny 2018/19

Sprzątanie świata - Polska

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Cleanup the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmieceniaoraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Nasi uczniowie z klas III a i b gimnazjum pod opieką Pani MartyKarbowniczek – Szwed sprzątali teren wokół szkoły. Otrzymali worki na śmieci oraz rękawice ochronne. Uczniowie co roku chętnie biorą udział w tej akcji.

Cele akcji:

- kształtowanie nawyków ekologicznych

- budowanie świadomości ekologicznej

- działanie na rzecz ochrony

Paulina BB