Konferencja Comenius

W czwartek, 27 września, w I LO im. St. Żeromskiego w Kielcach miała miejsce  konferencja programu „Uczenie się przez całe życie” organizowana przez  Kuratorium Oświaty  we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Nasz projekt, jako przykład dobrej praktyki, znalazł się wśród zaledwie kilku szkół zaproszonych do prezentacji swojego dorobku.  Konferencję otworzyła kurator oświaty, pani Małgorzata Muzoł, a poprowadził wizytator p. Maciej Długosz. Spotkanie miało charakter informacyjno – promocyjny. Uczennice Marysia Strzelec i Julia Dąbrowska podzieliły się  z przybyłymi gośćmi wrażeniami  z pobytu w Turcji. Ania Gosek i Klaudia Mołodzińska  odpowiadały na pytania dotyczące realizacji programów Comenius w naszej szkole. Dziewczynki wręczały zainteresowanym kalendarze i plakaty ‘naszego Comeniusa”. Podczas konferencji obecna była również Pani Dyrektor, Marzanna Moćko oraz nauczycielki p. Dorota Starz i Anna Gębska.