Nawigacja

Nowy Comenius Strona Comenius Nowe logo Wolontariusze z Polski i Turcji w Zagnańsku Konkursy i wyjazd do Turcji Wolontariusze z Macedonii i Turcji w naszej szkole Konkurs Turcja w krajobrazach Dzień Turecki - zaproszenie Konkursy Turcja Dzień Turecki Konkurs plastyczny Regulamin wyjazdów programu Comenius Podsumowanie pracy w I semestrze Zdjęcia z ostatniego pobytu w Turcji Pozdrowienia z Bułgarii Comenius w Portugalii Dzień Włoski Konferencja Comenius Wolontariuszki z Chin i Słowacji w naszej szkole Dzień Włoski - zapowiedź Dzień Włoski Echa wizyty uczniów I Społecznej SP w naszej szkole Styczeń miesiącem spotkań z Szewczykiem Dratewką

Comenius

Wolontariuszki z Chin i Słowacji w naszej szkole

W dniach 15 -20 października w naszej szkole  przebywać  będą wolontariuszki, Fiona Xiao z Chin oraz Daniela Melnicekova ze Słowacji. Fiona  jest absolwentką uniwersytetu z 14 milionowego miasta Shenzhen, a Daniela skończyła uniwersytet w słowackich Koszycach. Obydwie trafiły do Polski dzięki międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC Dziewczyny mieszkają  na terenie powiatu kieleckiego od września do końca października br. Prowadziły już zajęcia w szkołach kieleckich, Mąchocicach Kapitulnych, Chęcinach i pobliskim Tumlinie. Słowaczkę będzie gościć Luiza Kozieł z klasy Va, Chinkę – nauczycielka j. angielskiego, Dorota Starz. Program zajęć ( nie więcej niż 20 godzin dla jednej osoby) przewiduje min. zapoznanie dzieci i młodzieży z kulturą, geografią i językiem Chin i Słowacji. Uczniowie poznają zasady pisania podstawowych znaków w piśmie chińskim, trzymania pałeczek do jedzenia. Wolontariuszki będą czytać najmłodszym bajkę o Czerwonym Kapturku oraz pomogą przeprowadzić casting do przestawienia o tym samym tytule. Nie zabraknie czasu na spotkanie z Dyrekcją szkoły oraz Władzami gminy.

Gorąco zachęcam wszystkich uczniów do zaangażowania się w program, a przede wszystkim do nawiązywania konwersacji w języku angielskim.

Popołudniami goście spędzą czas w domach naszych uczniów.

Na sobotę, ostatni dzień pobytu planowane jest pożegnalne ognisko.

Proszę o wirtualne zapoznanie się z wolontariuszkami na stronach :

http://www.maslow.info.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=4433

http://www.checiny.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=169&artykul=3543&akcja=artykul

                                                                                               Dorota Starz

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
    26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
  • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć