Wolontariuszki z Chin i Słowacji w naszej szkole

W dniach 15 -20 października w naszej szkole  przebywać  będą wolontariuszki, Fiona Xiao z Chin oraz Daniela Melnicekova ze Słowacji. Fiona  jest absolwentką uniwersytetu z 14 milionowego miasta Shenzhen, a Daniela skończyła uniwersytet w słowackich Koszycach. Obydwie trafiły do Polski dzięki międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC Dziewczyny mieszkają  na terenie powiatu kieleckiego od września do końca października br. Prowadziły już zajęcia w szkołach kieleckich, Mąchocicach Kapitulnych, Chęcinach i pobliskim Tumlinie. Słowaczkę będzie gościć Luiza Kozieł z klasy Va, Chinkę – nauczycielka j. angielskiego, Dorota Starz. Program zajęć ( nie więcej niż 20 godzin dla jednej osoby) przewiduje min. zapoznanie dzieci i młodzieży z kulturą, geografią i językiem Chin i Słowacji. Uczniowie poznają zasady pisania podstawowych znaków w piśmie chińskim, trzymania pałeczek do jedzenia. Wolontariuszki będą czytać najmłodszym bajkę o Czerwonym Kapturku oraz pomogą przeprowadzić casting do przestawienia o tym samym tytule. Nie zabraknie czasu na spotkanie z Dyrekcją szkoły oraz Władzami gminy.

Gorąco zachęcam wszystkich uczniów do zaangażowania się w program, a przede wszystkim do nawiązywania konwersacji w języku angielskim.

Popołudniami goście spędzą czas w domach naszych uczniów.

Na sobotę, ostatni dzień pobytu planowane jest pożegnalne ognisko.

Proszę o wirtualne zapoznanie się z wolontariuszkami na stronach :

Dorota Starz