Wolontariusze z Polski i Turcji w Zagnańsku

W piątek 4 października w naszej szkole gościły  wolontariuszki  z Polski i Turcji. Spotkanie  z  panią Barbarą Biskup skierowane było głównie do uczniów gimnazjum klas III i II.  Podczas 45 minutowej prelekcji młodzież poznała cele i zadania wolontariatu. Wolontariuszka zwróciła uwagę na ważność idei we współczesnym świecie, zachęcając jednocześnie do udziału  w akcjach organizowanych przez wolontariat. W tym samym czasie miało miejsce kolejne spotkanie z wolontariuszką z Turcji panią Tugce. Turczynka spotkała się z uczestnikami programu Comenius, prezentując tradycyjne tureckie jedzenie, stroje, tańce, religię i wszystko to co nam się  kojarzy  z ojczyzną koordynatora obecnego projektu Comenius. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy ( głównie dotyczyły one  dyscyplin sportowych). Informacje zdobyte  w  trakcie spotkania posłużą w przygotowaniu Dnia Tureckiego, który uczestnicy programu zamierzają wkrótce zorganizować.