Dzień Turecki - zaproszenie

30 stycznia 2012 roku

„Dzień  turecki’’ w naszej szkole

Zapraszamy   serdecznie nauczycieli  i uczniów na drugą  z cyklu imprez towarzyszących realizacji programu Comenius.

Podczas „ Dnia tureckiego” spróbujemy przybliżyć  kulturę i tradycje Turcji.

Turcja będzie pierwszym   krajem , który odwiedzimy w ramach realizacji programu Comenius.

Turcja urzekła nauczycieli i uczniów, którzy gościli tam w ramach poprzedniej wizyty programu Comenius.

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt i publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Program :

9.50 – 10.35  żne twarze Turcji –pokaz slajdów na temat geografii, historii i kultury Turcji.

10.45  – 11.30  Podsumowanie sondy na temat : „ Co nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy sądzą  na temat  Turcji?”

11.45 - 12.30 Wspomnień czar – wspominamy  spotkania z kulturą turecką podczas realizacji pierwszego projektu Comenius.

12.30 – 13.00 Konkurs – Quiz na temat wiedzy o Turcji.

13.00 – 13.30 Degustacja potraw tureckich połączona z wyborem i wyróżnieniem nagrodą jednej potrawy najlepiej oddającej walory  smakowe kuchni  tureckiej.

14.00  - 14.15 Pokaz strojów tureckich połączony

z wyborem i nagrodzeniem  najlepiej oddającego kulturę turecką.

14.15 – 14.30 Podsumowanie konkursów

W programie również :

Podsumowanie konkursu plastycznego

pt. : ‘Turcja w krajobrazach’

Przyznanie nagrody za I miejsce indywidualnie dla ucznia

Przyznanie nagrody za I miejsce indywidualnie dla nauczyciela

Przyznanie nagrody za   I miejsce  dla grupy

(nauczyciela z grupą uczniów)

Ponadto :

Prezentacja pamiątek  przywiezionych z Turcji  wypożyczonych od nauczycieli i uczniów.

Wystawa plastyczna wszystkich prac wykonanych na konkurs „ Turcja w krajobrazach”

Zapraszamy do konkursów  :

Quiz na temat wiedzy o Turcji,

na strój turecki

na potrawę turecką.

Zapisy trwają do 27 stycznia.