Przedszkolaki z inicjatywą

OPIS PROJEKTU

Przedszkolaki z inicjatywą –świat bajek krainą magicznych spotkań z wartościami.

W   projekcie finansowanym z funduszy unijnych programu Comenius chcemy zintegrować 6 krajów (Polskę, Turcję, Litwę, Estonię, Hiszpanię i Włochy) poprzez opowieści, aby zapobiec w przyszłości uprzedzeniom wśród narodów Europy i zapewnić tolerancję, przyjaźń, spójność społeczną i kulturową z wykształceniem powszechnych wartości, jak również rozwijać poczucie inicjatywy i przedsiębiorczości wśród dzieci przedszkolnych w wieku od 3 -6.

Dzieci  poznają bliżej kraje uczestniczące w projekcie, ich tradycyjne tańce ludowe i zwyczaje żywieniowe. Dzięki  bajkom, rozwijać będą tolerancję i przyjaźń.

Dzieci wybiorą i przekażą zdjęcia swoich lokalnych bajek i wyślą je do przedszkoli współpracujących  w projekcie  Będziemy również rozwijać poczucie inicjatywy i przedsiębiorczości wśród  dzieci w wieku przedszkolnym, poprzez różnorodne działania, tj, wystawy prac dziecięcych, teatr, opracowanie książki z  baśniami opartymi na uniwersalnych wartościach, takimi  jak przyjaźń, empatia, tolerancja, szacunek. Dzieci wykonają rekwizyty do bajek  z gliny i odpadów,  swoje prace zaprezentują rodzicom i lokalnej społeczności.

Co więcej,  zorganizujemy seminarium dla rodziców i lokalnej społeczności, napiszemy  poradnik na temat zachowań dzieci w wieku przedszkolnym oparty na teorii  Eriksona i jego ośmiu etapach rozwoju psychospołecznego. Wiosną 2015 r. przygotujemy spotkanie partnerskie dla nauczycieli i dyrektorów z krajów współpracujących w projekcie.          Koordynator Dorota Starz