„Bezpieczne Świętokrzyskie”-realizacja programu w gminie Zagnańsk.

Starostwo Powiatowe w Kielcach współpracując z Komendą Miejską Policji w Kielcach  zwyciężyło w tegorocznej edycji prestiżowego programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”. W ramach uzyskanych funduszy zakupione zostały kamizelki odblaskowe, które Starosta Kielecki, członkowie Zarządu Powiatu oraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach przekazują na ręce pierwszoklasistów z naszego powiatu.

Bezpieczeństwo najmłodszych jest jednym z priorytetów policjantów. Dlatego też mundurowi odwiedzają pierwszoklasistów z powiatu kieleckiego by przekazywać na ich ręce kamizelki odblaskowe. 13 grudnia 2017r. delegacja złożona z przedstawicieli policji, starostwa, powiatu i gminy odwiedziła  Szkołę Podstawową nr 2 w Zagnańsku, w której gościły pierwszaki z Chrustów, Samsonowa, Tumlina, Kajetanowa i Zagnańska pod opieką wychowawców. Funkcjonariusze z kieleckiej drogówki przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze, jednocześnie przypominając,  jakie zasady należy zachować,  gdy przechodzimy przez jezdnię, jakie światło na sygnalizatorze pozwala iść, a które tego zabrania. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na widoczność na drodze, podpowiadając, jak najlepiej należy zakładać odblaski, by kierujący samochodem szybciej po zmroku dostrzegli pieszego.

Po prelekcji pierwszoklasiści otrzymali od starosty Michała Godowskiego, wójta gminy Zagnańsk Szczepana Skorupskiego i radnego gminy Zagnańsk Pawła Molika oraz dyrektora szkoły Marzanny Moćko elementy odblaskowe w postaci kamizelek i opasek. W przekazywaniu ich pomagał Koziołek Spoko, maskotka świętokrzyskiej Policji.

J.Dziedzic