Prelekcja kieleckich policjantów

19.12.2013 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Zagnańsku  odbyła się  prelekcja dla uczniów  klas I-III oraz IV-VI dotycząca zagrożeń w ruchu drogowym oraz propagowania bezpiecznych zachowań wśród pieszych. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Kielcach  aspirant Małgorzata Sałapa -Bazak, aspirant Artur Putowski oraz aspirant sztabowy Tomasz Królak omawiali i utrwalali podstawowe przepisy i zasady poruszania się po drodze. Uczulali jak należy zachować się w zmiennych sytuacjach na drodze, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwo. Mówili o znaczeniu elementów odblaskowych, dzięki którym piesi i rowerzyści są widoczni na bezpieczną odległość dla kierujących pojazdami.

Informowali jak bezpiecznie spędzić ferie. Zaprezentowali filmy i spoty dotyczące bezpieczeństwa  na śniegu i lodzie. Przestrzegali, aby do zjeżdżania na sankach wybierać miejsca oddalone od ruchu samochodowego, nie doczepiać sanek do samochodu. Ślizgać się na placach przeznaczonych na ślizgawki i lodowiska, unikać zamarzniętych stawów, jezior, gdyż lód może być niewystarczająco wytrzymały. Uczulali, aby nie rzucać w samochody śnieżkami oraz nie rzucać pigułami, gdy znajduje się w nich jakiś ciężki bądź niebezpieczny przedmiot.      zobacz zdjęcia

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.