O szkole... OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci I Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców w Badmintonie Świętokrzyska Liga Badmintona UKS "Tęcza" - sekcja Badmintona Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Ferie z Badmintonem Złote medale dla naszych siatkarzy I miejsce w Turnieju Jesiennym w siatkówce Turniej Mikołajkowy w Masłowie WF z klasą IV i V miejsce w województwie II miejsce i awans wywalczony w Masłowie

Sport Szkolny

IV i V miejsce w województwie

29 kwietnia i 7 maja odbyły się w hali sportowej w Zagnańsku Finały Wojewódzkie  w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyło 18 drużyn(9 żeńskich i 9 męskich), które zakwalifikowały się do finału zwyciężając w półfinałach wojewódzkich. W rywalizacji dziewcząt wygrało Gimnazjum z Sandomierza, a nasze reprezentantki zajęły V miejsce. W rozgrywkach chłopców najlepsze okazało się Gimnazjum nr 1 ze Skarżyska, a nasi chłopcy zajęli IV miejsce.

Skład drużyny chłopców: Piotr Nadolnik, Wojciech Rynk, Michał Krzysztofek, Bartek Szcześniak, Patryk Kukla, Gabryś Knez, Wiktor Witecki, Norbert Sochacz, Dominik Lubocha. (trener Mirosław Kowalski)

Skład drużyny dziewcząt: Magdalena Turek, Kinga Piotrowska, Kinga Lisowska, Brygida Reczyńska, Kamila Grabowska, Paulina Ślewa, Patrycja Brzezińska, Sandra Kukla. (trener Andrzej Jantarski)

Finałowe mecze zaszczycili swoją obecnością: świętokrzyski Wicekurator Grzegorz Bień, Wójt Gminy Zagnańsk Szczepan Skorupski, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Leszek Wnętrzak, trener Dariusz Daszkiewicz i zawodnicy Efektora Kielce, którzy pokazali młodym adeptom siatkówki jak wygląda rozgrzewka profesjonalnego siatkarza.  zobacz zdjęcia