O szkole... OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci I Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców w Badmintonie Świętokrzyska Liga Badmintona UKS "Tęcza" - sekcja Badmintona Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Ferie z Badmintonem Złote medale dla naszych siatkarzy I miejsce w Turnieju Jesiennym w siatkówce Turniej Mikołajkowy w Masłowie WF z klasą IV i V miejsce w województwie II miejsce i awans wywalczony w Masłowie

Sport Szkolny

Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych

W dniu 17.10.2014r. po raz kolejny w hali sportowej GOKSiR w Zagnańsku odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział ok. 80 zawodników i zawodniczek z całego województwa, reprezentujących poszczególne kluby: Grom-Busko Zdrój, Światło i Cienie-Gnojno, Strzała-Jędrzejów, Iskra-Kielce, Kryształki-Kielce, Tramp-Niemienice, Szansa-Ostrowiec, Niepokonani-Sandomierz, Buziaki-Skarżysko Kam., Tacy sami-Skarżysko Kam., Tornado-Skarżysko Kam., Super Nowa-Zgórsko, a także zawodnicy z Połańca, Kałkowa-Godowa i Końskich.

Turniej Olimpiad Specjalnych został zorganizowany we współpracy ze Świętokrzyskim Związkiem Badmintona, a gospodarzem imprezy był GOKSiR oraz Z.S.P. nr 2, P. i G. w Zagnańsku.

O ciepły poczęstunek dla uczestników turnieju zadbało Stowarzyszenie Nowych Możliwości Umer.

Turniej przebiegał w ciepłej, przyjaznej atmosferze sprzyjającej integracji uczestników, pokonywaniu własnych barier oraz w duchu sportowej rywalizacji. Zwieńczeniem imprezy była niesamowita radość niepełnosprawnych sportowców  związana z udziałem w turnieju oraz moment dekoracji po zakończonej rywalizacji.

W przebiegu turnieju uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz gminy, p. wójt Szczepan Skorupski, wice wójt p. Robert Kaszuba, Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona – p. Zbigniew Wojciechowski, dyr. ZSP nr 2, PiG w Zagnańsku p. Marzanna Moćko, GOKSiR w Zagnańsku – p. Michał Salwa oraz przyjaciele i entuzjaści tej dyscypliny sportu.

W dniu 04.10.2013r. w hali sportowej GOKSiR w Zagnańsku odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. W turnieju wzięło udział ok. 90 zawodników i zawodniczek z całego województwa, reprezentujących poszczególne kluby: Grom-Busko Zdrój, Światło i Cienie-Gnojno, Strzała-Jędrzejów, Iskra-Kielce, Kryształki-Kielce, Tramp-Niemienice, Szansa-Ostrowiec, Niepokonani-Sandomierz, Buziaki-Skarżysko Kam., Tacy sami-Skarżysko Kam., Tornado-Skarżysko Kam., Super Nowa-Zgórsko.

Turniej został zorganizowany przez Świętokrzyski Związek Badmintona, Olimpiady Specjalne i poprowadzony we współpracy z GOKSiR Zagnańsk oraz Z.S.P. nr 2,P.iG. w Zagnańsku.

Wójt gminy p. Szczepan Skorupski zapewnił uczestnikom turnieju ciepły poczęstunek, a cukiernia p. Elizy Więckowskiej zasponsorowała słodki deser.

Turniej przebiegał w ciepłej, przyjaznej atmosferze sprzyjającej integracji uczestników, pokonywaniu własnych barier oraz w duchu sportowej rywalizacji. Zwieńczeniem imprezy była niesamowita radość niepełnosprawnych zawodników związana z udziałem w turnieju oraz moment dekoracji po zakończonej rywalizacji.

W przebiegu turnieju uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz gminy, województwa, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyskiego Związku Badmintona – p. prezes Zbigniew Wojciechowski, dyr. ZSP nr 2, PiG w Zagnańsku p. Marzanna Moćko, GOKSiR w Zagnańsku – p. Michał Salwa, którzy swoją obecnością uświetnili imprezę będąc przy jej otwarciu, ale także uczestniczyli w dekoracji najlepszych zawodników.

Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych pokazał, że tak w sporcie jak i w życiu można pokonywać własne słabości i ograniczenia czerpiąc z tego ogromną radość i satysfakcję.

Do zobaczenia za rok.                     zobacz zdjęcia

Red. Dorota Wikło