O szkole... OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci I Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców w Badmintonie Świętokrzyska Liga Badmintona UKS "Tęcza" - sekcja Badmintona Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Ferie z Badmintonem Złote medale dla naszych siatkarzy I miejsce w Turnieju Jesiennym w siatkówce Turniej Mikołajkowy w Masłowie WF z klasą IV i V miejsce w województwie II miejsce i awans wywalczony w Masłowie

Sport Szkolny

Ferie z Badmintonem

W dniu 27.02.2015r. w hali sportowej w Zagnańsku odbył się Otwarty Turniej Dzieci i Młodzieży w Badmintonie. W zawodach wzięło udział 25 zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych: Żacy – uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej, Dzieci – uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz Młodzicy – uczniowie Gimnazjum. Uczestnikami turnieju były dzieci i młodzież reprezentująca: Kielce, Busko-Zdrój, Morawicę i Zagnańsk. Organizatorem oraz Fundatorem nagród w Otwartym Turnieju Badmintona byli: Wójt Gminy Zagnańsk, Świętokrzyski Związek Badmintona oraz GOSiR w Zagnańsku. Zawody zostały zorganizowane i poprowadzone przez pana Michała Stebnickiego we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Tęcza” Zagnańsk, reprezentowanego przez panią Dorotę Wikło. Gospodarza zawodów, UKS „Tęcza” Zagnańsk, reprezentowała liczna grupa – 13 zawodników, uczniów Z.S.P. nr 2, P. i G. w Zagnańsku.

Finaliści turnieju zostali uhonorowani dyplomami, medalami oraz statuetkami za najwyższe miejsca na podium. W kategorii: Żacy – najmłodsi zawodnicy, uczniowie klas I-III, nagrody zdobyli: I – m-ce Jan Frończak – Morawica, II – m-ce Natalia Chlebnicka – Busko – Zdrój, III m-ce – Mikołaj Chrzanowski – UKS „Tęcza” Zagnańsk. W kategorii: Dzieci – uczniowie klas IV-VI, nagrodzeni zostali:    I m-ce Oliwia Kocz – UKS „Tęcza” Zagnańsk, II m-ce – Mateusz Frończak – Morawica, III m-ce – Piotr Tomaszewski – Kielce, IV m-ce – Marta Tomaszewska – Kielce, V m-ce – Filip Piwowarczyk – UKS „Tęcza” Zagnańsk. W kategorii: Młodzicy – uczniowie Gimnazjum, najlepsi okazali się: I m-ce – Jakub Kasałka – Morawica, II m-ce – Natalia Kołda – UKS „Tęcza” Zagnańsk, III m-ce – Bartłomiej Jasek – UKS „Tęcza” Zagnańsk, IV m-ce – Jakub Wróblewski – UKS „Tęcza” Zagnańsk, V m-ce – Zuzanna Pióro – Morawica.

Otwarty Turniej Dzieci i Młodzieży w Badmintonie podsumował cykl zajęć sportowo – rekreacyjnych, prowadzonych także podczas ferii zimowych pod nazwą „Ferie z Badmintonem”, a także zachęcił do uczestnictwa w kolejnych zawodach tej dyscypliny, która cieszy się coraz większą popularnością w naszej Gminie, ale także w całym województwie.

Do zobaczenia wkrótcesmiley