O szkole... OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci I Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców w Badmintonie Świętokrzyska Liga Badmintona UKS "Tęcza" - sekcja Badmintona Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Ferie z Badmintonem Złote medale dla naszych siatkarzy I miejsce w Turnieju Jesiennym w siatkówce Turniej Mikołajkowy w Masłowie WF z klasą IV i V miejsce w województwie II miejsce i awans wywalczony w Masłowie

Sport Szkolny

Złote medale dla naszych siatkarzy

Nasi siatkarze wywalczyli złote medale w siatkówce chłopców w finale wojewódzkim,
który odbył się w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach. W zawodach wzięło udział dziewięć najlepszych drużyn województwa świętokrzyskiego.
Nasi zawodnicy osiągnęli wspaniały sukces zajmując pierwsze miejsce i zdobywając tytuł mistrza województwa. Rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca ale chłopcy z Zagnańska nie mieli sobie równych wygrywając kolejno z drużynami Gimnazjum w Stąporkowie, Gimnazjum nr 12 w Kielcach ( w grupie eliminacyjnej ) oraz Gimnazjum nr 23 w Kielcach i Gimnazjum nr 4 w Starachowicach w grupie finałowej. Całe zawody zakończyli bez straty seta ! Nasi siatkarze otrzymali okazały puchar i medale a co najważniejsze zdobyli prawo do udziału w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w połowie czerwca w Radomiu. Trenerem złotych chłopaków jest Pan Cezary Bracha.

Skład zwycięzkiej drużyny : Dawid Chłopek, Daniel Cichy, Bartek Grabowski, Gabryś Knez, Michał Lagner, Piotrek Moćko, Artur Moskal, Wojtek Rynk, Dominik Sochacz, Mateusz Tokarczyk, Mateusz Wiatkowski.

W czerwcu 2013 r. złote chłopaki reprezentowali naszą szkołę i nasze województwo w Mistrzostwach Polski w Radomiu zajmując w nich XVI miejsce.