REGULAMIN KORZYSTANIA Z BEZPŁATNYCH PODRĘCZNIKÓW i MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

REGULAMIN KORZYSTANIA Z BEZPŁATNYCH PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH

1. Podręczniki i materiały edukacyjne są własnością organu prowadzącego szkołę i znajdują się w zasobach biblioteki szkolnej.
  2. Podręczniki i materiały edukacyjne są wypożyczane (użyczane) uczniom szkoły na okres danego roku szkolnego.
  3. Wypożyczenia (użyczenia) podręczników i materiałów edukacyjnych dokonuje nauczyciel odpowiedzialny za prowadzenie biblioteki szkolnej,  wychowawcy klas  I-III oraz na podstawie imiennej listy uczniów klas starszych sporządzonej i podpisanej przez wychowawców.
  4. Podręczniki i materiały edukacyjne na dany rok szkolny są wypożyczane i zwracane  w dniu i w godzinach uzgodnionych pomiędzy nauczycielem odpowiedzialnym za prowadzenie biblioteki szkolnej a wychowawcą klasy.
  5. Podręczniki i materiały edukacyjne są wypożyczane (użyczane) uczniom nie później niż do 15 września danego roku szkolnego.
  6. Wypożyczenie podręcznika i materiałów edukacyjnych może nastąpić również  w innym terminie, w trakcie danego roku szkolnego.
  7. Materiały ćwiczeniowe nie podlegają zwrotowi.
  8. Jeśli podręcznik składa się z kilku części wychowawcy powinni zwrócić do biblioteki wykorzystaną część przed pobraniem kolejnej. Zwrot wypożyczonych podręczników następuje nie później niż na tydzień przed zakończeniem zajęć edukacyjnych.
  9. Podczas zwrotu podręcznika/materiału edukacyjnego do biblioteki nauczyciele dokonują oględzin i określają stopień jego zużycia. Stan podręcznika/materiału edukacyjnego określa się w skali:
    1. bardzo dobry – zużycie minimalne,
    2. dobry – zużycie niewielkie,
    3. dostateczny- zużycie duże, ale umożliwiające korzystanie z podręcznika,
    4. niedostateczny – zużycie uniemożliwiające korzystanie z podręcznika.
  10. W przypadku zgubienia podręcznika/materiału edukacyjnego lub jego zniszczenia sporządza się protokół,  a rodzice są zobowiązani do zwrotu kosztów zakupu nowego podręcznika. Wpłaty dokonuje się na konto szkoły lub w sekretariacie szkoły.
  11. Uczniowie są zobowiązani do:
    1. używania podręcznika zgodnie z jego przeznaczeniem,
    2. zachowania troski o jego walor użytkowy i estetyczny,
    3. chronienia go przed zniszczeniem lub zagubieniem.
  12. Zabrania się dokonywania w podręcznikach jakichkolwiek wpisów i notatek.
  13. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika/materiału edukacyjnego uczeń lub rodzic jest zobowiązany poinformować o tym nauczyciela wychowawcę i nauczyciela odpowiedzialnego za prowadzenie bibliotekiszkolnej.
  14. Rezygnacja ucznia z nauki w szkole w t rakcie roku szkolnego jest równoznaczna z koniecznością zwrotu wszystkich podręczników, materiałówedukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych.