Rok Szkolny 2014/15

Spotkanie SU z Fundacją Europomost

Dn. 10.04.2015r. Fundacja Europomost, będąca jednocześnie założycielem oraz członkiem Świętokrzyskiej Sieci Aktywności Młodzieżowej „Synergia”, zaprosiła Radę Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum na spotkanie dyskusyjne pod nazwą „Wczorajsze jutro jest dzisiaj – młodzież w działaniu”. Nasi uczniowie rozmawiali z ekspertami m.in. o tym, jak zachęcić młodzież do przedsiębiorczości, w jaki sposób nawiązać współpracę pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi oraz społecznością lokalną i młodzieżą, jaka jest rola młodzieży w samorządzie terytorialnym, jakie działania mogą podejmować władze i osoby odpowiedzialne za politykę młodzieżową, aby zwiększyć przedsiębiorczość młodzieży oraz w jaki sposób zaktywizować mieszkańców Gminy Zagnańsk.

W spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Szkoły – Pani Marzanna Moćko, Radna Gminy Zagnańsk - Pani Grażyna Wawszczak oraz W-ce Przewodniczący Rady Powiatu Kieleckiego - Pan Robert Kaszuba.

Nasi uczniowie mieli szanse wyrazić swoją opinie, zdanie na w. w tematy. Jednocześnie była to próba sprawdzenia własnych umiejętności personalnych oraz komunikacyjnych.

Zwieńczeniem spotkania był wywiad, przeprowadzony przez dziennikarkę Radia Kielce Renatą Morąg m.in. z Przewodniczącym naszego Gimnazjum Filipem Kociełkiewiczem, uczniem kl. III B.

wywiad

Paulina BB