Rok Szkolny 2014/15

Konkurs Pięknego Czytania

Dn. 11 i 12  czerwca uczniowie Maciej Jonko (SP kl. VIA) oraz Roksana Gołębiowska (IIA gim) uczestniczyli w VI. Południowopolskim Konkursie Pięknego Czytania w języku niemieckim w Instytucie Goethego w Krakowie.

Dla uczniów szkół podstawowych została wybrana powieść klasyka niemieckiej literatury dziecięcej, Ericha Kästnera „Der kleine Mann”/ „Michałek z pudełka od zapałek”, a dla gimnazjalistów współczesny bestseller, wyróżniony licznymi nagrodami książkowymi „Tschick”/ „Czik” Wolfganga Herrndorfa.
Jury przy ocenie brali pod uwagę sposób przekazywania tekstu, prawidłową wymowę fonetyczną, intonację, akcent wyrazowy i zdaniowy oraz odpowiednie tempo czytania. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia własnych umiejętności.

Dziękuję serdecznie Roksanie Gołębiowskiej oraz Maciejowi Jonko za udział w tym konkursie.
Uczniowie otrzymali dyplomy uznania oraz drobne upominki.   zobacz zdjęcia

Paulina BB