Rok szkolny 2018/19

Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

Spotkanie autorskie nie tylko o książkach

– Ewa Nowak w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach

W słoneczny, wrześniowy poranek spotkaliśmy się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach z Ewą Nowak, popularną pisarką książek dla młodzieży. Nasz Dyskusyjny Klub Książki dla Młodzieży reprezentowali uczniowie ze szkół w Zagnańsku i Tumlinie. Autorka w ciekawy, zabawny sposób podpowiadała, jak radzić sobie w kontaktach z rodzicami, rówieśnikami, znajomymi. „Nie liczy się wygląd, czy nasze nazwisko, liczy się tylko to, co sobą reprezentujemy” mówiła pisarka. Z dużym poczuciem humoru opowiadała o swoim życiu. Przyznała się do kłopotów z nauką i czytaniem. Dopiero mama, bibliotekarka i pierwsza miłość pozwoliły jej osiągnąć sukces. Musimy pamiętać, że czytanie rozwija umysł i jest to dobry trening dla mózgu. Przyszłym pisarkom polecała najpierw tworzenie krótkich form literackich, opowiadań. Jej utwory to "Drzazga', "Diupa", "Bardzo biała wrona" czy ostatnia "Bransoletka". Po wielu pytaniach przyszedł czas na autografy i osobiste rozmowy. Spotkanie upłynęło w przemiłej atmosferze, pełnej śmiechu. Okazało się, że nauka nie musi być nudna. Wszystko zależy od sposobu przekazywania wiedzy.

Według socjologów i pisarki o siedemnaście punktów wzrasta nasz iloraz inteligencji, jeśli będziemy czytać po dwadzieścia minut dziennie. Więc czytajmy!

Anna Zalewska, Anna Skałka
Moderatorki DKK-M  w Zagnańsku