Echa wizyty uczniów I Społecznej SP w naszej szkole

W aktualnościach szkoły z dnia 3 grudnia 2012 r. można przeczytać następującą  Informacje :

7 listopada 2012r. dziesięciu uczestników kółka języka włoskiego „Włoski na wesoło” wraz z Panią Agnieszką Pawłowską odwiedziło Zespół Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Zagnańsku. Celem spotkania było wzięcie udziału w „Dniu Włoskim” na który złożyły się prezentacje dotyczące kultury i obyczajów Włoch, pokaz mody włoskiej oraz degustacja tradycyjnych dań.

Jednym z kluczowych punktów tego dnia było przeprowadzenie przez uczniów naszej szkoły lekcji języka włoskiego. Nikola MaternyDobrusia GrabiecKasia Jaroś oraz Mateusz Szrajer (uczniowie klasy IV SP) zaprezentowali alfabet włoski oraz zwroty grzecznościowe. Natomiast uczniowie klasy Va SP: Kamila PiekarskaJulia AdamskaJulia KuletaMax DelipacyEmil Pałyga oraz Martna Wrona przedstawili odmianę czasownika ‘być’, zwroty związane z wymianą informacji osobowych oraz liczebniki.

Nasi uczniowie bardzo chętnie podzielili się nabytą już wiedzą ze swoimi kolegami z Zagnańska. Reprezentanci naszej szkoły odpytywali swoich kolegów, przeprowadzili mnóstwo ćwiczeń, a dzięki bardzo miłej atmosferze, nawiązali szereg nowych znajomości.