Zajęcia plastyczno -techniczne Domowe eksperymenty Wirtualne zajęcia turystyczno- krajoznawcze Zajęcia muzyczno- ruchowe Gry i zabawy Rozwijanie zainteresowań Programy edukacyjne- online

Gry i zabawy

15.05.2020r.

Zachęcamy do obejrzenia reklamy ciekawych gier logicznych i nie tylko na kanale youtube

- Doktor Eugeniusz-dla szybko myślących! –gry logiczne dla dzieci

-Logix- dobrze się zastanów-gry logiczne dla dzieci –Aleksander

-Gramy w Soczyste cytrynki, Trefl

-Zakręcona lodówka-gra- wypełnij lodówkę-Tomy

-Pytaki- niezwykła gra rodzinna

-Mistrz pamięci Dumel-mistrzowska gra

4.05 2020 r.

- gry planszowe online na str.poki.pl/planszowe ( uno, monopoly, szachy, warcaby, kółko i krzyżyk i wiele innych)

- ogólne zasady gry w bilard ( https//blink.pl20NAM30C8M)

- zabawy na kartce papieru

,, Bajkowe państwa- miasta”

Postać z bajki

Zabawki

Roślina

Zwierzę

Imię

Punkty

Pierwszy gracz zaczyna w myślach mówić alfabet, drugi w dowolnym momencie przerywa mówi ,, stop’’. Uczestnicy szukają wyrazów rozpoczynających się literą na której zatrzymał się pierwszy gracz -np. D . Wypełniamy rubryki wstawiając wyrazy na wybraną literę. Jeżeli wyraz się nie powtarza gracz otrzymuje – 10 p., jeżeli co najmniej dwie osoby mają ten wyraz -5 p., brak wyrazu – 0p.

- ,,Łapki”

Każde dziecko otrzymuje od prowadzącego(rodzica) kartkę z narysowaną dłonią i zapisanymi na niej liczbami od 1 do 100. Gracz trzyma  kartkę rysunkiem w dół. Prowadzący liczy w myślach od 1 do100, gracz mówi stop prowadzący wymienia liczbę na której się zatrzymał, wtedy należy szybko odnaleźć i  zakreślić podaną liczbę. Wygrywa ta osoba która zakreśli w  wyznaczonym czasie najwięcej liczb.

,,Tajemniczy obrazek”

Zabawa polega na odgadnięciu co rysuje druga osoba. Mogą to być różne rzeczy, nawet znajdujące się wokół nas. Jedna osoba rysuje na kartce, pozostali odgadują. Kto pierwszy odgadnie otrzymuje punkt. Wygrywa osoba ,która uzbiera najwięcej punktów.

22.04.2020r.

Dobrym sposobem na kreatywne spędzanie czasu ze swoją rodziną będą gry planszowe, które dostarczą Wam wiele rozrywki i będą odskocznią od telewizora czy komputera.

Po powrocie do szkoły z pewnością rozegramy niejeden turniej.

Polecamy recenzję różnorodnych gier.

- Jak zacząć przygodę ze scrabble?

- .Zestawienie naszych ulubionych gier planszowych #mama w domu

- Okulary,,Czary-Mary” gra rodzinna Goliath

- Cortex-gra towarzyska dla dużych i małych

-  SmartGames- gry logiczne dla starszych