Nawigacja

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Miło mi poinformować, że przygotowaliśmy kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. 

W załączeniu przekazuję ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Jestem przekona, że zawarte w ulotce informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Informuję, że ulotki w wersji papierowej zostały przygotowane dla wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjów. Wkrótce wyślemy je do kuratoriów oświaty, które ustalą zasady dystrybucji materiałów do szkół.

Proszę, aby za Państwa pośrednictwem ulotki dotarły do wszystkich zainteresowanych uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjów. Proszę również o zapoznanie rodziców tych uczniów zarówno z ulotką, jak i listem dotyczącym rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. 

Do wiadomości dołączam również komunikat MEN, w którym znajdą Państwo m.in. informację o działaniach informacyjnych ministerstwa, wsparciu samorządów przy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także statystyki dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. 

 

Z wyrazami szacunku

Anna Zalewska 

Minister Edukacji Narodowej 

 

Załączniki:

1.      List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w wersji pdf

2.      List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców w wersji word

3.      Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 w wersji pdf 

4.      Komunikat MEN na temat rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 w wersji word

 

List_Minister_Edukacji_do_Rodzicow_w_wersji_pdf.pdf

List_Minister_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow_w_wersji_word.docx

Ulotka_dotyczaca_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych_i_ponadgimnazjalnych_na_rok_szkolny_2019-(1).pdf

Komunikat_MEN_na_temat_rekrutacji_na_rok_szkolny_2019-2020_w_wersji_word.docx

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
    26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
  • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć