Innowacje

OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE

OCENIANIE KSZTAŁTUJĄCE – ocenianie, które pomaga się uczyć.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji :

WEWNĄTRZSZKOLNA KONFERENCJA UPOWSZECHNIAJĄCA

Nauczyciele zakończyli Moduł VI kursu CRS2. Obecnie pracują nad zadaniami Modułu VII, który dotyczy wprowadzania pytań kluczowych. W dn. 4-13.11.2019 zorganizowano Wewnątrzszkolną Konferencję Upowszechniającą. Nauczyciele przez tydzień prowadzili lekcje otwarte, na które zapraszali innych pedagogów, w celu dzielenia się swoją wiedzą, sposobami i metodami prowadzenia lekcji. W dn. 13.11.2019 odbyło się podsumowanie konferencji z udziałem przedstawiciela CEO , na której omawiano oglądane zajęcia oraz przeprowadzono warsztaty z cyklu Porozmawiajmy o nauczaniu pt. „Jak pozyskiwać informacje o uczeniu się uczniów ?”.

SZKOLENIE DLA LIDERÓW
W dn. 25-27.09.2019 odbyło się w Wildze, obok Warszawy szkolenie dla liderów OK, które dotyczyło zadań związanych z wdrażaniem programu CRS2.

Innowacja: Wprowadzenie informacji zwrotnej jako formy pomagającej uczniowi uczyć się.

1 września 2016r. rozpoczęliśmy starania o certyfikat jakości nauczania i zdobycie tytułu Szkoły Uczącej Się – SUS. Temu celowi służy m.in. stosowanie metod Oceniania Kształtującego – OK. Obecnie realizujemy CRS 2. Ocenianie kształtujące w Szkole Uczącej Się to kompleksowy program, którego celem jest podniesienie efektywności nauczania i uczenia się. Zastosowanie metod OK pozwala nauczycielowi modyfikować dalsze nauczanie i przekazywać uczniom informację zwrotną pomagającą im się uczyć. Dotychczas naszym celem było, by uczniowie znali cel lekcji, kryteria sukcesu, współpracowali w zespole. Obecnie chcemy naszą uwagę skierować na informację zwrotną. Otrzymywana informacja zwrotna od nauczycieli oraz samoocena i informacja zwrotna od kolegów/koleżanek ma być przez uczennice/uczniów wykorzystywana do doskonalenia własnego sposobu uczenia się.