Rok szkolny 2018/19

Dzień gier językowych

W  dniu 7 maja w naszej szkole odbył się turniej gier i zabaw  językowych. Okazją do zabawy, która łączyła  przyjemne z pożytecznym, były Dni Europejskie i Dzień Języków Obcych. Zarówno dorośli, jak i uczniowie doskonale wiedzą, że gry towarzyskie są znakomitym narzędziem do treningu umiejętności komunikacyjnych.
W ich trakcie uczestnicy używają docelowego języka do wyrażania potrzeb i pomysłów, tłumaczenia zasad, negocjowania, przekonywania. Ponadto gry stwarzają świetne warunki do nauki, ponieważ wprowadzają relaksującą atmosferę, zabawę i śmiech. W turnieju wzięli udział wszyscy uczniowie klas 4-7 SP i Gimnazjum. Uczniowie i nauczyciele języków doskonale współpracowali i komunikowali się ze sobą w językach polskim, angielskim oraz niemieckim. Nawet jeśli język ten nie był idealnie poprawny w trakcie zabawy, to była to świetna okazja do aktywnego wspólnego spędzania czasu bez telefonu lub komputera.

JOLANTA MAŁECKA