Nawigacja

 • Rekrutacja do przedszkola

  Kryteria i harmonogram rekrutacji

  do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Zagnańsk na rok szkolny 2018/2019.

  http://www.zagnansk.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=8&artykul=6062&akcja=artykul

   

  WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA.doc

 • Zmiana planu dowozu uczniów

  Obowiązuje od 5 marca 2018r.

  Plan_dowozu_uczniow.pdf

 • GDY W KALENDARZU MARZEC, CZAS NA……..KULIG!

  4 marca 2018 roku, wsłoneczne, niedzielne,choć mroźne południe uczniowie klasy VII a naszej szkoły dzięki wspaniałej inicjatywie rodziców bawili się na kuligu.

  Wszyscy chętni z rodzicami lub opiekunami stawili się na miejscu zbiórki zaopatrzeni w ciepłe ubrania, sanki i termosy z ciepłą, rozgrzewającą herbatką. Po pierwszej rundzie cudownej jazdy, ogrzewali się przy rozpalonym ognisku. Posiliwszy się upieczoną, gorącą kiełbaską i deserem czekoladowym ruszyli w dalszą drogę sanną ku Występie. I tak w sumie minęły cztery rundy kuligu, przeplatane doskonałą zabawą, turlaniem się w śniegu, czy walką na śnieżki!

     Wychowawca klasy szczególnie dziękuje państwu Małgosi i Szymonowi Foksom, którzy przygotowali sprzęt „kuligowy”-mechaniczne konie pociągowe, sanie oraz wszystkim przybyłym, bawiącym się z dziećmi-paniom: Sabinie, Renacie, Kamili,Milenie i panom Maćkowi i Markowi.

     O udanej imprezie świadczy fakt, że zapisy na przyszły rok już ruszyły…, teraz zima może już odejść!!! Czas na wiosnę!

                                                                                                          Marzena Pawlik-czynny uczestnik zabawy

  Zobacz zdjęcia

 • Warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie

  Szanowni Państwo, 

  Dziękujemy za udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w Internecie społeczności szkolnej realizowanych w ramach projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”, które odbywały się w Państwa Szkole.

  Zależy nam na poznaniu Państwa opinii na temat warsztatów. Mając na uwadze chęć stałego podnoszenia jakości prowadzonych przez nas warsztatów i dostosowania ich do potrzeb polskich szkół zwracamy się do Państwa i do uczestników warsztatów (nauczyciel, rodzic, uczeń) z uprzejmą prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety – zajmie to tylko 3-5 minut i odesłanie ich do nas drogą elektroniczną lub tradycyjną (mailem malgorzata.trybuszewska@civitas.edu.pl lub faxem 22-656 71 75). Do wypełnienia ankiet zapraszamy wszystkie zainteresowane i chętne osoby. Jednocześnie proszę zwrócić uwagę, że przesłane formularze dla uczniów są skierowane do dwóch grup wiekowych, dzieci z klas 1 - 3 oraz 4 – 8.

  Bardzo zależy nam też na rozmowie telefonicznej (rozmowa trwa około 15 minut) z nauczycielem/ rodzicem/uczniem uczestniczącym w warsztatach (o ile są to inne osoby, niż odpowiadające w ankiecie). Będziemy wdzięczni za pomoc w wytypowaniu osób do rozmów oraz wskazanie dogodnego terminu.

  Państwa pomoc bardzo pomoże nam w realizacji projektu i ulepszeniu go.

  Odpowiedzi posłużą celom statystycznym jako zbiorcze wyniki w ewaluacji projektu. Jeśli brali już Państwo udział w ewaluacji – proszę o zignorowanie mojej prośby.

  Ze względu na harmonogram projektu prosimy o odpowiedź do 28 lutego 2018 roku.

   

  Z poważaniem  

  Małgorzata Trybuszewska

  Biuro Koordynacji Projektów CC

  Collegium Civitas

  pl.Defilad 1

  00-901 Warszawa                                                   

  tel.: (+48 22) 656 71 34 

  e-mail: malgorzata.trybuszewska@civitas.edu.pl

   

  Druki ankiet:

  kwestionariusz_nauczyciele.docx

  kwestionariusz_rodzice.docx

  kwestionariusz_uczniowie_podstawowa_I-III.docx

  kwestionariusz_uczniowie_podstawowa_IV-VII_gimnazjum.docx

   

 • Chłopcy z "Dwójki" na sycylijskim podium!!!

  Chłopcy z "Dwójki" na sycylijskim podium!!! - Obrazek 1

  Uczniowie gimnazjum - Jakub Matla z III A i Jakub Mróz z II B zajęli III miejsce w międzynarodowym konkursie "Trans curricular Olympiad" zorganizowanym w ramach projektu Erasmus+ KA2 pt. "Developing inter and trans curricular skills for 21st century". Konkurs przeprowadzono 6 marca w mieście Pedara na Sycylii. Brali w nim udział uczniowie z Grecji, Turcji, Rumunii, Włoch i Polski (dwa gimnazja: z Lublina i Zagnańska).

  Uczestnicy rozwiązywali zadania z matematyki, chemii, fizyki, biologii i geografii oraz test z języka angielskiego. Wszystkie zadania były w języku angielskim i dotyczyły motywu przewodniego, czyli wody. Teraz czas na odpoczynek po trudach przygotowań do konkursu oraz po stresującym egzaminie, dlatego w kolejnych dniach będą zwiedzać perły Sycylii - Palermo, Taorminę, Katanię i oczywiście Etnę.

  Pozdrawiamy wszystkich serdecznie z wyspy Vita Corleone.

  Inne zdjęcia

   

 • Śladami starożytnych Greków z Erasmusem

  W ferie, gdy większość nauczycieli i uczniów odpoczywała, delegacja z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku przebywała z wizyta roboczą w Jannitsa (Grecja). Szkołę z Zagnańska reprezentowali: nauczycielki Dorota Starz, Marzena Pawlik i Dorota Wikło oraz  Piotr Miernik, uczeń klasy VI a i zarazem zwycięzca konkursu "Greeting cards" w ramach programu Erasmus oraz Kamil Łuszczek, uczeń klasy VII a, zwycięzca konkursu na logo projektu. Spotkanie szkół partnerskich  z Portugalii, Turcji, Rumunii, Polski, Grecji i Holandii możliwe było dzięki przyznanej w 2016 roku dotacji z Unii Europejskiej (dla szkoły w Zagnańsku 14250 euro, tj.61275 zł). Tematyka projektu "Keep Calm I am a Refugee" dotyczy problemu uchodźców w Europie. Będąc w Grecji, mieliśmy okazję naocznie przekonać się, w jaki sposób funkcjonują młodzi cudzoziemcy w tamtejszych szkołach. Uczniowie ci uczą się najważniejszych przedmiotów w godzinach popołudniowych, mieszkają w obozach przejściowych, mają swoich opiekunów. Imigranci przygotowali  przedstawienie obrazujące ich trudną drogę do Europy, często bez rodziców, rodzeństwa i bliskich. Punktem kulminacyjnym spotkania roboczego był film "4.1 Miles" zgłoszony do nagrody Oskara, który ze względu na drastyczne sceny wywołał duże poruszenie wśród gości (zachęcamy do obejrzenia go na youtube). Iran, Syria, Afganistan- to kraje , z których głównie przybywają uchodźcy do Grecji, szukając azylu, aby dalej wyruszyć w drogę do Niemiec, Francji, Holandii lub innych krajów. Jak mówią  Grecy, jest to dla nich duży problem, bo sami borykają sie z kryzysem, bezrobociem, jednak otwarci są na inne nacje i w miarę swoich możliwości pomagają. Mieliśmy także okazję porozmawiać z nastolatkami z krajów arabskich, którzy starali sie być dla nas bardzo mili, a zapytani o Polskę skojarzyli naszą ojczyznę z Robertem Lewandowskim.

     Mimo licznych spotkań roboczych z krajami partnerskimi, gospodarze zapewnili nam także liczne atrakcje turystyczne- poznaliśmy piękne  miejsca związane z Aleksandrem Wielkim-dawną stolicę Macedonii- Pellę, Edessę, Saloniki.  Mogliśmy także podziwiać miejsca, które były kolebką nie tylko cywilizacji greckiej, ale też europejskiej. Akropol, Teatr Dionizosa, liczne świątynie,  Agora, muzea i pomniki i cudowne ciepłe słoneczko na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Wracając do Polski, jesteśmy bardziej świadomi problemu oraz cierpienia, jakie przeżywają ludzie uciekający ze swojej ojczyzny przed wojną.

   Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Szczepanowi Skorupskiemu za wspieranie naszych inicjatyw i przekazanie pamiątek regionalnych dla szkół partnerskich oraz Pani Dyrektor Marzannie Moćko za stałą pomoc, promocję projektu oraz wsparcie.

                                                                  Dorota Starz,  Marzena Pawlik ,Dorota Wikło

  Koordynator projektu "Keep Calm I am a Refugee" gorąco dziękuje kol. Marzenie Pawlik i Dorocie Wikło za pomoc w przygotowaniu wizyty w Grecji oraz podczas całego pobytu.

  Ten projekt jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

  Zobacz zdjęcia

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Plan dowozu uczniów rok szkolny 2017/18 - II półrocze

  Plan_dowozu_uczniow.pdf

   

  Plan dowozu uczniów na rok szkolny 2017/18 - obowiązuje od dnia 26 lutego 2018r.

  Plan_dowozu_uczniow.2.pdf

 • Wzięliśmy udział w Akcji .. Opatrunek na ratunek”.

  Wzięliśmy udział w Akcji .. Opatrunek na ratunek”. - Obrazek 1

  Na stronie Radia Watykańskiego (pl.radiovaticana.va) czytamy:

  Ogromnym sukcesem zakończyła się kolejna edycja akcji „Opatrunek na ratunek”. Siedziba Fundacji „Redemptoris Missio” w Poznaniu zapełnia się bowiem kartonami wypełnionymi plastrami, bandażami czy gazami. Wszystkie one trafią do misjonarzy. 

  Justyna Janiec-Palczewska, prezes „Redemptoris Missio”, przyznaje, że Polacy podzielili się wielkim sercem. 

  „To jest niezwykłe za każdym razem, że w tę akcję włącza się tylu ludzi i to są głównie dzieci, bo ta akcja głównie przeprowadzana jest w szkołach. Świetne jest to, że uczymy dzieci takiej empatii i takiego życia nie tylko dla siebie” - podkreśliła Janiec-Palczewska. 

  Pierwsze dary zebrane w ramach akcji „Opatrunek na ratunek” jeszcze w tym miesiącu zostaną wysłane do Zambii. 

  Wielu uczniów z naszej szkoły włączyło się do Akcji, paczka ze środkami opatrunkowymi została dostarczona do Fundacji..

   

  Katecheci bardzo serdecznie dziękują uczniom i nauczycielom.

   

                                                                                                                                   B. Musiał

  Zobacz zdjęcia

 • Uczeń naszej szkoły laureatem ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny.

  Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. Możemy być dumni z uczniów naszej szkoły, a w szczególności wspaniałego rodzeństwa Mierników.

  Piotr Miernik (opiekun Anna Gębska) – uczeń klasy szóstej - rozwiązał test bezbłędnie i zdobył 1 miejsce w województwie i kraju. W nagrodę weźmie udział w tygodniowym Obozie Talentów. Mateusz i Ola Miernik (opiekun Anna Wodecka) – uczniowie klasy czwartej - uzyskali odpowiednio wynik bardzo dobry i dobry. To prawdziwa kuźnia talentów!

  Wśród uczniów naszej szkoły najlepsze wyniki w poszczególnych klasach osiągnęli:

  Radek Strzelec – klasa 3 SP
  Mateusz Miernik – klasa 4 SP
  Emilia Szpak, Mikołaj Chrzanowski – klasa 5 SP
  Piotr Miernik – klasa 6 SP
  Jarek Żołądek – klasa 2 GIM

  Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Zadania konkursowe wymagają sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. W tym roku w konkursie uczestniczyło 66 769 uczniów z 1594 szkół.

   

 • 28.01.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Alfik Matematyczny 2017/2018.

 • Niech żyje bal…

  15 stycznia przedszkolaki i uczniowie klas I-III wesoło bawili się na Balu Karnawałowym Anno Domini 2018. Sala balowa (w tej roli sala gimnastyczna) była klimatycznie i kolorowo wystrojona. Dzieci z wielkim zaangażowaniem bawiły się i tańczyły pod kierunkiem animatorów z agencji artystycznej „Patigo”. Były konkursy, zagadki i oczywiście uwielbiana „bitwa na piłeczki”. Przebrania dzieci były oryginalne, a nawet czasami zaskakujące. Po wesołej zabawie apetyty dopisywały i pączki znikały w ekspresowym tempie. Znów za rok zabawa…

  Joanna Dudkowska

  Zobacz zdjęcia

 • Przedstawienie teatralne pt.„Bajka o kocie w butach”

  10 stycznia uczniowie z klasy II, IIIB i IIIC obejrzeli przedstawienie teatralne pt.„Bajka o kocie w butach”, w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

  Treść popularnej bajki przemieniła się w niezwykle kolorowe, wesołe, żywiołowe, roztańczone i rozśpiewane widowisko teatralne.

  „Kot w butach” opowiadał historię Janka - najmłodszego syna zmarłego młynarza, który w spadku po ojcu dostał jedynie kota. Wypędzony przez swoich braci wyruszył w świat. Wcześniej jednak okazało się, że jego podopieczny nie jest zwykłym zwierzakiem. Mówił ludzkim głosem, potrafił śpiewać, a w dodatku w podzięce za otrzymane od swojego pana buty postanowił odmienić jego los...  

  Na uwagę zasługuje fakt, iż ogromną atrakcją była bogata aranżacja środków scenicznych: ciekawe kostiumy i rekwizyty, charakteryzacja oraz rozbudowana dekoracja. Magia, wszystkie efekty świetlne i sceniczne sprawiły, że poczuliśmy się, jak w bajce…

  Przedstawienie dało możliwość obcowania ze światem teatru, dostarczyło wszystkim widzom (zarówno tym małym, jak i dużym) wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy. Ponadto w przystępny sposób przekazywało takie wartości jak: miłość, przyjaźń, mądrość i odwagę oraz prawdę i umiejętność przyznania się do niej.

  Po przedstawieniu uczniowie chcieli zabrać ze sobą przedsiębiorczego kota, ale niestety  na bogactwa i zaszczyty trzeba zapracować samemu….

  Joanna Dudkowska
   

   

 • Udział w projekcie VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane -Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli.”

  Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane -Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli.”

  Organizatorem Programu jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych a partnerem metodycznym Programu jest Gliwicki Ośrodek Metodyczny oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Program skierowany jest do szkół podstawowych, dotychczasowych klas gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych, a jego celem jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli.

 • Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

  W dniu 19 stycznia 2018r w świetlicy odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  W tym dniu podsumowano projekt ,,Bezpieczny senior w Gminie Zagnańsk” realizowany przez Komisariat Policji w Kielcach, Gminę Zagnańsk oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku. Funkcjonariusze przedstawili prezentację multimedialną ,w której zwrócili uwagę na zagrożenie ze strony osób, które naciągają starsze osoby. Wykorzystują ku temu różne metody działania ,,na policjanta” ,,na wnuczka” ,,na pracownika gazowni czy ZUSu.

  Pan Wójt Szczepan Skorupski oraz pani Dyrektor Marzanna Moćko wręczyli gościom pamiątkowe kalendarze propagujące bezpieczeństwo wśród seniorów.

  Część artystyczną uroczystości stanowiło przedstawienie kukiełkowe ,,Kopciuszek w wersji współczesnej, występ solowy uczennicy kl.VIIb Kingi Świszczorowskiej,  taniec z pomponami

   w wykonaniu uczennic klasy IIIb Amelii Grzeli, Oliwii Nawary oraz Kamili Marcisz. Na zakończenie uczennica klasy IVa Patrycja Rympo zaprezentowała taniec Wilki z repertuaru zespołu tanecznego Rewanż z Kielc. Ta część została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli Marii Piskulak ,Agnieszki Kalemby oraz Doroty Chyb. Po programie artystycznym uczniowie wręczyli swoim babciom własnoręcznie wykonane laurki i prezenty a babcie i dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  Głównym celem Dnia Babci i dziadka jest wzmocnienie więzi z rodziną poprawa wzajemnych relacji i nauka szacunku do dziadków. Uroczystość z tej okazji uczy dzieci dbać o najbliższych i sprawiać im przyjemność.

  Zobacz zdjęcia

 • Boże Narodzenie w naszej szkole

  16 grudnia 2017 roku mieliśmy zaszczyt zaprezentowania  Misterium Bożonarodzeniowego pt. "Chrystus Królem" emerytowanym pracownikom oświaty gminy Zagnańsk, natomiast 20 grudnia uczestniczyli w tym wydarzeniu  wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Tegoroczne Misterium, przygotowane przez katechetki Henrykę Górzyńską, Bożenę Musiał i nauczyciela muzyki  Łukasza Gronostaja ( z pomocą pani Marzeny Pawlik, Beaty Piaseckiej i Iwony Ratajek-Kolasy),
  składa się z dwóch części: ze scen biblijnych, przedstawionych w formie pantomimy, wykonanych przez uczniów klasy Va i Vb oraz z koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólne przeżycie prawdy o Bożym Narodzeniu oraz za słowa uznania  i pochwały skierowane do wykonawców i organizatorów Jasełek.  
  Misterium to będzie jeszcze przedstawione w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP   w Zagnańsku
  6 stycznia 2018 roku o godz. 11.30. Zapraszamy!
                                                                                                                                                                           Henryka Górzyńska
 • Ponowne spotkanie z wolontariuszką

  2 stycznia naszą szkołę odwiedziła Nerea Agüera Luque  , wolontariuszka z Hiszpanii realizująca zadania wolontariatu europejskiego w ubiegłym roku szkolnym. Nerea spotkała się z Dyrekcją , nauczycielami i uczniami. Hiszpanka przyjechała do Kielc na kilka dni, aby spędzić noc sylwestrową na Rynku w Kielcach wraz z innymi wolontariuszami. Jest nam bardzo miło. że pamiętała o nas i jak sama powiedziała-bardzo tęskni za naszą szkołą, uczniami i nauczycielami.

  Zobacz zdjęcia

 • Podwójny sukces Gabrysi!

           Gabriela Chaba, uczennica kl. IIIc, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym zorganizowanym w ramach Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady o św. Maksymilianie Kolbe oraz została wyróżniona w III Diecezjalnym Konkursie Szopek Świętokrzyskich. Dwie szopki wykonane przez uczniów naszej szkoły: Gabrysię Chabę kl.IIIc oraz Kacpra Jamę Va, uczestniczące w II etapie konkursu, zostały przekazane organizatorom na licytację, z której dochód został przekazany mieszkańcom Ukrainy.

  Opiekun: Henryka Górzyńska

  Zobacz zdjęcia

 • Spotkanie Wigilijne Seniorów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zagnańsku

              W dniu 16.12.2017r w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku po raz 24 odbyło się spotkanie opłatkowe emerytowanych pracowników oświaty.
  Zebranych, którzy tak licznie przybywają na tego typu spotkania powitała dyrektor szkoły Marzanna Moćko. Zaproszonych gości przedstawiła przewodnicząca sekcji Anna Łuć

  - Wójta Gminy Szczepana Skorupskiego, Przewodniczącą Okręgowej Sekcji Emerytów
  i Rencistów woj. Świętokrzyskiego Mariannę Szymkiewicz, Zastępcę Prezesa Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Zagnańsku Bożenę Wałek oraz zebranych
  na spotkaniu. Podziękowała Dyrekcji Szkoły za przyjęcie tak liczne grupy seniorów.

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości. Przeżyliśmy atmosferę świąt oglądając Jasełka

  w pięknie opracowanej choreografii, której pomysłodawczyniami były katechetki Henryka Górzyńska i Bożena Musiał. Wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu solowego

  na instrumentach muzycznych i śpiewu kolęd w opracowaniu nauczyciela muzyki Łukasza Gronostaja.

  Tegoroczne wykonane Jasełka przez uczniów spotkało się z wielkim entuzjazmem oglądających, którzy mają tak mało okazji przeżyć w ten sposób magię tych pięknych świąt,
  a wykonawcy otrzymali wielkie brawa od wzruszonych do łez seniorów i kosz słodyczy.

  Po części artystycznej, która wprowadziła zebranych w okres Bożego Narodzenia Wójt Szczepan Skorupski złożył życzenia, podziękował uczniom, nauczycielom za unikalny sposób opracowania treści Jasełek. Wręczył Mariannie Szymkiewicz odznakę 40-lecia Gminy Zagnańsk, za wkład pracy w przekazywanie wiedzy uczniom pracując w Szkole Podstawowej
  nr 1 w Zagnańsku a także starania o nadanie Szkole imienia Nauczycieli Tajnego Nauczania.
  W dalszej części świątecznego nastroju życzenia przekazała Dyrektor Szkoły Podstawowej
  nr 2 Marzanna Moćko, Marianna Szymkiewicz, Anna Łuć oraz Bożena Wałek.

  W życzeniach były zawarte treści, aby każdy czuł się potrzebny, abyśmy potrafili odkryć prawdziwe w życiu piękno i radość, a także dostrzegać drugiego człowieka w szczególności samotnego, zdrowia w całym 2018 roku, nadziei w trudnych chwilach, mądrości, która wskazuje drogę na każdy dzień. Po części artystycznej zostaliśmy zaproszeni na degustację wigilijnych potraw przygotowanych po mistrzowsku. W pięknie udekorowanej stołówce szkolnej przy migającej światłami choince, udekorowanych stołach, przygotowanych po mistrzowsku przez pracowników kuchni szkolnej, były podawane potrawy.

  Spotkanie było zakończone śpiewem kolęd. W niepowtarzalnych nastrojach zakończyło się spotkanie seniorów.

   

                                                                                                                   Przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów

                                                                                                                   Anna Łuć

  Zobacz zdjęcia

 • Gdy zabłysną świeczki na choince…- kolędowanie przedszkolaków z Floriankami

         Zgodnie z tradycją, przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły spotkali się z regionalistami, aby bliżej  poznać zwyczaje i tradycje związane z Narodzeniem Pańskim.

  Tym razem odwiedziły  nas panie z Koła Gospodyń Florianki z Chrustów, którym przewodniczyła radna- Grażyna Wawszczak. Wśród obecnych gościliśmy panie: Leokadię Cieślak, Alicję Dąbrowską, Jadwigę Herbergier oraz państwa  Danutę i Feliksa Grzybowskich. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem  oglądały stroje Florianek, jak również z uwagą wsłuchiwały się w opowieści wigilijne.

  Ponadto duże zaciekawienie wzbudził pokaz ozdabiania bombek i stroików świątecznych, dzięki zastosowanym różnorodnym i pomysłowym technikom. Jednocześnie mogliśmy  usłyszeć wiele cennych informacji na temat działalności koła gospodyń w środowisku naszej gminy, a także powiatu. Watro podkreślić, że Florianki regularnie podejmują  różnego rodzaju działania charytatywne oraz społeczne.
  Na zakończenie spotkania, które przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, wspólnie odśpiewaliśmy kolędę i obdarowaliśmy się wzajemnie prezentami świątecznymi, życząc sobie „Do siego roku”

  Zobacz zdjęcia

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
 • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć