Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • WYPRAWKA PRZEDSZKOLNA 2022/2023

  Drodzy Rodzice! Wyprawka przedszkolna (w tym pakiety podręczników) będzie przekazana na wrześniowym zebraniu z wychowawcami grup. Prosimy, aby w dniu 1 września dzieci miały ze sobą obuwie zmienne, ubranie na zmianę oraz chusteczki higieniczne. Informacja dotyczy wszystkich grup.

  Dziękuję i pozdrawiam, Katarzyna Orzech - przedszkole.

 • Realizacja zadania ''Żywe obrazy''

             Sztuka jest bardzo ważnym i istotnym elementem naszego życia. Niejednokrotnie wyraża nasze uczucia, pragnienia, dążenia. To dzięki niej zmienia się  sposób spostrzegania otaczającego nas świata.

            Na uroki sztuki nie pozostali również obojętni uczniowie klas drugich.

  Z dużym zaangażowaniem przystąpili do realizacji długoterminowego zadania „Żywe obrazy”. Jego celem było stworzenie żywych obrazów, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa przy udziale ludzi przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę z autentycznych obrazów. Uczniowie otrzymali propozycje wyboru dzieła i dostępnych środków, tak aby najwierniej odtworzyć wybrane obrazy. Wielu z nich podjęło trud samodzielnych poszukiwań. W realizację zadania zaangażowali się nie tylko uczniowie klas drugich, ale także ich rodzeństwo, rodzice czy nawet zwierzęta domowe.

            Wszystkim gratulujemy pomysłowości, wyobraźni, ogromnej dawki humoru. Dziękujemy rodzicom za nieocenioną (jak zawsze) pomoc.

                                                                               Dagmara Szymkiewicz

                                                                               Agata Kopeć

 • Zakończenie zajęć Koła Naukowego z zakresu Robotyki

            W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagnańsku uczestniczyli w zajęciach Koła Naukowego z zakresu Robotyki, dzięki czemu nabyli wiedzę: w zakresie podstawowych elementów elektronicznych, budowy prostych obwodów elektronicznych, programowania systemów wbudowanych na bazie Arduino. Na koniec trwania programu, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz uczestniczyli w wycieczce, w czasie której mogli rozwinąć kompetencje informatyczne z robotyki oraz obserwować i programować działanie urządzeń technicznych i nowych technologii.

 • Zakończenie roku szkolnego

  W piątek 24 czerwca 2022 r. uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku zakończyli rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Św. Józefa Oblubieńca NMP w Zagnańsku, którą odprawił ks. Roman Rosiński. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz wszystkich uczestników za pocztem sztandarowym do budynku szkolnego, gdzie odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022 oraz  pożegnanie uczniów klas ósmych. W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice uczniów, grono pedagogiczne oraz zaproszeni goście: zastępca Wójta Gminy Zagnańsk - Pan Stanisław Stępień, przewodnicząca Rady Gminy Zagnańsk - Pani Renata Pisiakowska, przedstawiciele Rady Gminy Zagnańsk - Pani Grażyna Wawszczak i Pan Artur Kudzia. Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu państwowego i szkolnego. Nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru młodszym rocznikom. Przedstawiciele klas VII pożegnali absolwentów dedykując im piosenkę pt.: „Dni, których nie znamy”, która została wykonana przez Bartosza Borunia i Amelię Michtę. Część oficjalną rozpoczęła Pani Dyrektor szkoły Marzanna Moćko, która podsumowała całoroczną pracę oraz pogratulowała uczniom wysokich wyników i osiągnięć. Szczególne słowa uznania, gratulacje i brawa były skierowane do Mateusza Miernika, który otrzymał tytuł oraz puchar Prymusa Absolwenta za szczególne osiągnięcia. Mateusz w bieżącym roku szkolnym został laureatem  trzech konkursów:  III Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki, XVII Olimpiady Matematycznej Juniorów, Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" oraz zdobywcą srebrnego medalu w Irańskiej Olimpiadzie Geometrycznej. Kolejne gratulacje popłynęły do Aleksandry Miernik - laureatki konkursu z matematyki i finalistki konkursu z chemii, Igora Wawrzeńczyka - laureata konkursu z matematyki oraz Franciszka Frankowicza - finalisty konkursu z języka niemieckiego. Następnie zostali wyróżnieni chłopcy z klasy VIII c - Wiktor Rzędowski i Krystian Knez, którzy otrzymali tytuł Sportowca Roku 2021/2022. Uczniowie za tak wysokie osiągnięcia otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody, które były sponsorowane przez Panią Katarzynę Wojciechowską i Radę Rodziców.
  Pani Dyrektor Marzanna Moćko wręczyła również listy gratulacyjne Rodzicom, którzy szczególnie angażowali się w codzienne życie szkoły, wspierali wszelkie jej działania, pracowali dla dobra całej społeczności uczniowskiej. W dalszej kolejności nagrodzono uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. W związku z zakończeniem roku szkolnego i rozpoczynającymi się wakacjami zastępca Wójta Gminy Zagnańsk Pan Stanisław Stępień skierował słowa uznania do całej społeczności szkolnej oraz życzył udanego i bezpiecznego wypoczynku.

  Gratulujemy wszystkim uczniom klas ósmych ukończenia szkoły podstawowej! Niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz w dalszym w życiu. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych
  i bezpiecznych wakacji!

  Wychowawcy klas ósmych

 • Dyżury przedszkoli w okresie wakacyjnym w Gminie Zagnańsk

  1) Przedszkole w Zagnańsku od 1.07-21.07.2022r.

  2) Przedszkole w Tumlinie od 22.07-11.08.2022r.

  3) Przedszkole w Samsonowie od 12.08-31.08.2022r.

 • Zakończenie roku szkolnego 2021/22

  Organizacja zakończenia roku szkolnego w dn. 24.06.2022 r.

  Godz. 8.30 Msza Św. w kościele pw. Św. Józefa w Zagnańsku, a następnie uroczyste przejście za pocztem sztandarowym do szkoły.

  Godz. 9.45 Uroczyste zakończenie r. szk. 2021/2022 kl. I-III spotkanie z wychowawcami w klasach w/g porządku:

  kl. Ia s. 7

  kl. Ib s. 8

  kl. IIa s. 9

  kl. IIb s. 10

  kl. IIIa s. 19

  kl. IIIb s. 20

  kl. IV-VIII s. gimnastyczna. Pożegnanie klas VIII. Rozdanie nagród dla uczniów z najwyższymi osiągnięciami oraz świadectw z paskiem.

  Spotkania z wychowawcami w klasach.Przedszkole:

  11.15 gr. M. Przepióra

  11.30 gr. M. Knez

  11.45 gr. K. Orzech

  12.00 gr. B. Szwed

  12.15 gr. B. Gruszczyńska

                                                                                       Marzanna Moćko

 • Pozdrawienia z upalnej Sardynii.

  Uczniowie i nauczyciele przebywający na partnerskiej wizycie w Sassari w ramach projektu z programu Erasmus+ , gorąco pozdrawiają z  upalnej Sardynii.

 • Dzień Europy

  Dnia 9 maja 2022 roku w ramach szkolnych obchodów Dnia Europy grupa uczniów z klasy V b wystawiła przedstawienie w języku angielskim „Little Red Riding Hood” dla swoich młodszych koleżanek i kolegów  z klas 1-3 (opiekun Dorota Starz). W rolę bohaterów wcielili się Malwina Baran (Czerwony Kapturek), Aleksandra Niebudek (wilk), Hanna Baran (babcia), Magdalena Adamczyk (mama), Olaf Tutaj (leśniczy), narratorzy Małgorzata Cieślak
  i Krystian Jaros oraz drzewa: Stanisław Samiczak, Kacper Foks, Dawid Kozieł, Piotr Cieślak i Jakub Borek. Uczniowie z dużym przejęciem odegrali role, jednocześnie prezentując swoje duże umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Za swoją grę aktorską otrzymali nie tylko gromkie brawa ze strony widowni, ale też słowa uznania Pani Dyrektor Marzanny Moćko.
  Podczas przerw lekcyjnych uczniowie mogli zapoznać się ze słynnymi powiedzeniami w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim, które dekorowały ściany szkolnych korytarzy. Odbyły się również konkursy językowe, quiz Kahoot z wiedzy o krajach europejskich. Nieoceniony pan od muzyki Łukasz Gronostaj zaproponował wspólny śpiew piosenek w języku angielskim oraz Just Dance, czyli grę taneczną, której celem było jak najlepsze odwzorowanie ruchów
  z teledysków popularnych piosenek zagranicznych. Uczniowie mogli skosztować również pysznych ciast, ciasteczek i babeczek w barwach flag państw europejskich, które zostały przygotowane przez uczennice kl. 8a: Julię Kurek, Julię Chmielewską, Aleksandrę Sykulską, Amelię Domagałę, Łucję Wiech, Wiktorię Kopacz i Wiktorię Pawlik. Był to barwny dzień, wielu niezapomnianych wrażeń, ale jednocześnie nasze wspólne święto. Tego dnia poczuliśmy bardzo mocno, że tworzymy z innymi krajami europejskimi wielką rodzinę. Dziękujemy nauczycielom języków obcych za zorganizowanie tak wielu przedsięwzięć,
  a uczniom za ich zaangażowanie, kreatywność i wspólną zabawę.

   

                                                                         Paulina Bolmińska-Baran

                                                                         Dorota Starz

 • Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2021/2022

  W dniu 25 kwietnia 2022 r. w sali konferencyjnej OMEGA w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się Gala Laureatów -  uroczystość podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.

  W tegorocznej edycji w dziesięciu konkursach przedmiotowych tytułem laureata uhonorowano  i nagrodzono 193 uczniów. W tej grupie znaleźli się uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej  nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku:

  Mateusz Miernik – uczeń klasy 8b,  uzyskał tytuł  Laureata III Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022
  (opiekun - Małgorzata Dąbrowska)

  Aleksandra Miernik – uczennica klasy 8b,  uzyskała tytuł  Laureata VI Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022 oraz tytuł Finalisty III Wojewódzkiego Konkursu z Chemii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022
  (opiekun - Anna Wodecka,  Marta Karbowniczek - Szwed)

  Igor Wawrzeńczyk – uczeń klasy 8b, uzyskał  tytuł  Laureata VI Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022
  (opiekun - Anna Wodecka)

  Franciszek  Frankowicz - uczeń klasy 5b, uzyskał tytuł  Finalisty IV Wojewódzkiego Konkursu z Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022
  (opiekun - Paulina Bolmińska - Baran)

  Spotkanie było bardzo uroczyste. Zaproszeni  uczniowie otrzymali  wiele pochwał i podziękowań za pracę i trud włożony w przygotowanie do każdego etapu konkursu oraz życzenia kolejnych sukcesów. Dyplomy, zaświadczenia i pamiątkowe złote medale oraz słodkie piernikowe serca wręczali: wojewoda świętokrzyski – Pan Zbigniew Koniusz, Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty – Pani Katarzyna Nowacka oraz Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – Pan Jacek Wołowiec.

  Uczniom towarzyszyli rodzice, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. 

  Tytuł laureata konkursu przedmiotowego zwalnia uczniów z pisania  tej części egzaminu, z której dany uczeń zdobył laur i otwiera drogę do wymarzonej szkoły średniej .

  Uczniom oraz Rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

  Małgorzata Dąbrowska, Anna Wodecka, Marta Karbowniczek-Szwed, Paulina Bolmińska-Baran

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE

  Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  do składania ofert na dostawę wyposażenia i sprzętu dla potrzeb realizacji
  Rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

  Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku zaprasza do składania ofert  na dostawę wyposażenia i sprzętu dla potrzeb realizacji Rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

  Zamawiający zwraca się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na dostawę wyposażenia dla potrzeb realizacji Rządowego programu Laboratoria Przyszłości zgodnie ze specyfikacją znajdującą się w pkt.6.

  1. Termin składania ofert: 24.05.2022r do godz. 15.00.
  2. Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć osobiście lub przesłać za pośrednictwem poczty lub kuriera na adres: Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola  w Zagnańsku, ul. Turystyczna 59, 26-050 Zagnańsk.  Dopuszcza się wysłanie oferty mailowo na adres: szkola@sp2zagnansk.pl do dnia 24.05.2022r. do godz. 15.00.
  3. Forma składania ofert: w wersji papierowej w sekretariacie szkoły lub w wersji elektronicznej.
  4. Termin realizacji zamówienia: do 30 dni od dnia złożenia zamówienia.
  5. Warunki udziału w postępowaniu:

  Wymagania wobec wykonawcy:

  1. Dostarczenie przedmiotu zamówienia w terminie;
  2. Rozliczenie się z Zamawiającym na podstawie faktury VAT;
  3. Wiedza i doświadczenie pozwalające na realizację zamówienia zgodnie z wymogami określonymi w zapytaniu ofertowym.
  4. Posiadanie własnego Certyfikowanego przez Producenta Centrum wsparcia dla sprzedawanych produktów.

  Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. Dopuszcza się zakup realizowany u kilku dostawców.  Wykonawca może złożyć jedną ofertę.

  1. Informacja szczegółowa na temat zamówienia:
  1. Rodzaj i liczba pomocy dydaktycznych.   

   Sprzęt audio-video

  Lp.

  Nazwa art.

  ilość

  1

  Obiektyw Canon RF 24-105mm f/4L IS USM (OEM)

  1

  2

  drukarka 3d

  Parametry techniczne

  • Technologia FDM
  • Pole robocze 210 x 210 x 210 mm, podświetlane
  • Stół roboczy wymienny
  • Obudowa drukarki przezroczysta, zabudowana
  • Podgląd wydruku stacjonarny, zdalny (WIFI)
  • Wyświetlacz z polskim menu, dotykowy, kolorowy 2,4”
  • Łączność WIFI, USB, karta SD
  • Kamera – tak
  • Obsługiwane typy plików  .STL, .OBJ wbudowany slicer
  • Prędkość druku 20-120 mm/s
  • Średnica dyszy 0,4 mm
  • Temperatura druku 180℃-260℃
  • Wysokość warstwy 0,1 – 0,4 mm
  • Obsługiwany filament kompatybilny z drukarką: PLA (bezpieczny dla dzieci i młodzieży), ABS; średnica filamentu 1,75mm
  • Certyfikaty CE, FCC, ROSH, REACH CE, FCC, ROSH, REACH

  Oprogramowanie TinkerCAD, Fusion360, Onshape, CURA, Simplify3D

   

  1

   

  Wyposażenie podstawowe

  Lp.

  Nazwa

  ilość

  1

  Mikroport z akcesoriami

  1

   

  Meble

  Lp.

  Nazwa art.

  ilość

  1.  

  Szafki zamykane Kolor buk
  Szafki posiadają certyfikat dopuszczający do użytkowania w jednostkach oświatowych.

  Szafa AS 4/2d  Wymiar (WxSxG) 1900x850x380 mm. Szafka wykonana jest z płyty laminowanej 18 mm. Posiada 5 przestrzeni na dokumenty. Zamykana na zamek z 2 kluczykami.  Metalowe uchwyty.

  3

  1.  

  Szafa AS 5 Wymiar (WxSxG) 1900x850x380 mm. Szafka wykonana jest z płyty laminowanej 18 mm. Posiada 5 przestrzeni na dokumenty. Górna część oszklona. Zamykana na zamek z 2 kluczykami. Metalowe uchwyty.

  6

  1.  

  Szafa AS 4/4d Wymiar (WxSxG) 1900x850x380 mm. Szafka wykonana jest z płyty laminowanej 18 mm. Szafa podzielona jest na dwie części. W jednej posiada 3 przestrzenie na dokumenty, w drugiej 2. Obie części zamykane na zamek z dwoma kluczami. Metalowe uchwyty.

  3

  1.  

  MEBLE :  AS-22 korpus popiel, front zieleń Mamba

  6

  1.  

  Krzesło szkolne JANEK regulowane rozmiar 5- 6 kolor stelażu zieleń

  26

  1.  

  Stolik szkolny JANEK II regulowany, roz.5-6 pojedynczy, blat buk, stelaż zielony

  26

  1.  

  Krzesło szkolne JANEK regulowane rozmiar 5- 6 kolor stelażu  popiel

  26

  1.  

  Stolik szkolny JANEK II regulowany, roz. 5-6 pojedynczy,  blat klon, stelaż popiel

  26

   

   

                                                           

   

  1. Wymagania: opisane szczegółowo w zał. nr 1 do zapytania ofertowego.
  2. Wykonawca musi zapewnić dostawę do szkoły. Dla drukarek 3D zapewnić   5-letni program wsparcia szkoły oraz wspomaganie dla nauczycieli w zakresie obsługi i wdrażania drukarki 3D w ramach realizowanych zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.
  3. Zamawiający dokona oceny ofert pod kątem spełnienia wymogów opisanych w niniejszym zapytaniu i dopuści do oceny tylko oferty spełniające te wymogi. Zamawiający dokona oceny, które spełniają wymagania na podstawie kryteriów: cena – 80%, pozostałe wymagania – 20%.
  1. Do oferty należy dołączyć: Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego – Formularz ofertowy.
  2. W ofercie należy podać: wartość zamówienia netto i brutto wyrażoną liczbowo i słownie.
  3. Sposób przygotowania oferty:

  Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. Dopuszcza się zakup u kilku dostawców. Wykonawca może złożyć jedną ofertę.

  1. Informacje szczegółowe nt. zamówienia są dostępne pod nr. tel. 413113275.       Wybór oferty nastąpi zgodnie z Regulaminem zamówień publicznych o wartości szacunkowej nieprzekraczającej kwoty 130 000 zł, stanowiącego załącznik do Zarządzenia Nr 7/2021/2022 z dnia 1 grudnia 2021r. Dyrektora Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku, z zastrzeżeniem art.701 ust.3 oraz art.703 ust.2 kodeksu cywilnego. Niniejsze zapytanie ofertowe nie stanowi zobowiązania do zawarcia umowy

   

  Dyrektor
  Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2
   i Przedszkola w Zagnańsku

                                                                        Marzanna Moćko

  zal.1.docx

   

 • „…w mym bracie, w mej siostrze Mój Chrystus jest”

  Czas świąteczny jest bardzo szczególnym dla każdego z nas.
  Uczniowie – wolontariusze naszej szkoły we współpracy z samorządem szkolnym jak przed każdymi świętami pamiętają o osobach przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Zagnańsku, o przyjaciołach z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Belnie przygotowując dla nich świąteczne kartki z życzeniami.
  Ten gest pamięci o innych uczy naszych wolontariuszy poczucia odpowiedzialności i  szacunku względem drugiego człowieka.

   

                                                                                       Krzysztof Śmigiel

 • Piąte spotkanie szkół partnerskich w Zagnańsku-podsumowanie

  Zespół Szkoły Podstawowej nr2 i Przedszkola w Zagnańsku od 2008 roku z powodzeniem uczestniczy w wymianach partnerskich uczniów i nauczycieli wcześniej w ramach programu Comenius, a obecnie Erasmus plus. Na ten cel  do tej pory pozyskano kwotę około 450 000 zł, zrealizowano 120 mobilności. Tuż przed świętami Wielkanocnymi przyszedł czas na podsumowanie kolejnego spotkania w ramach kolejnego projektu. „Przełamywanie barier poprzez dzielenie się skarbami” to ósme tego rodzaju przedsięwzięcie, którego inicjatorem i głównym pomysłodawcą tym razem była zagnańska ”Dwójka”. Projekt realizowany od września 2019 roku dzięki doskonałej współpracy partnerskiej zarówno koordynatorów ze szkół w Turcji, Grecji, Włoszech i Macedonii, jak również ogromnej pracy zespołowej  nauczycieli z naszej szkoły  przy stałym wsparciu Wójta Gminy Zagnańsk Wojciecha Ślefarskiego i Dyrektor szkoły Marzanny Moćko przetrwał trudny czas pandemii. Wróćmy jednak do wydarzenia, które rozpoczęło pięciodniową wizytę w Zagnańsku. W piątek, 8 kwietna na spotkanie szkół partnerskich do Zagnańska przyjechało 28 uczniów i 9 nauczycieli, którzy zakwaterowali byli na ten czas w jednym z kieleckich hoteli. Program uroczystości w języku angielskim prowadzili uczniowie klasy Vb Krystian Jaros oraz kl. VII a Piotr Lis. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Zagnańsk, Wojciech Ślefarski, Starosta Kielecki Mirosław Gębski, Przewodnicząca  Rady Gminy Renata Pisiakowska,Radna Gminy Grażyna Wawszczak, Dyrektor ŚCDN Jacek Wołowiec, Zastępca Dyrektora  ŚCDN Krzysztof Łysak, Dyrektor ZSPi P w Tumlinie Iwona Zapała, Dyrektor SP w Kajetanowie Stanisława Skowera oraz  Panie z zespołu Jaworzanki Grażyna Grudziecka i Teresa Chłopek. W trakcie spotkania zaproszeni goście oraz uczniowie obejrzeli autorskie przedstawienie „ Legenda o dębie Bartku” przygotowane przez nauczyciela Beatę Wojtiuk-Ślęk. Podsumowany został również inny projekt z programu Erasmus plus, który zakończył się w lutym br. „Little Prince’s Journey through Europe...”. Zaangażowanym w działania uczniom z klasy Vb i VIIb wręczone zostały certyfikaty i drobne gadżety z podziękowaniem za udział w realizacji zadań. Uroczystość stała się okazją, aby w gronie tak znamienitych gości wręczyć Dyrektor szkoły Marzannie Moćko certyfikat współpracy z Polsko -Amerykańską Fundacją Wolności poprzez realizację projektów z programu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA. Dokonał tego Wójt Gminy Zagnańsk Wojciech Ślefarski. W dokumencie jest mowa o rozwijaniu kompetencji językowych uczniów, przełamywaniu barier, a także o doskonałym zarządzaniu szkołą przez Dyrektor.

  Na zakończenie oficjalnej części goście wysłuchali piosenki „Heal the world” zaśpiewanej przez Amelię Michtę, Bartłomieja Borunia i Janę. Jednocząc się w tym dniu także z Ukrainą, wszyscy zaśpiewali refren „Heal the world make it a better place for you and for me”. Podczas spaceru po kortarzach szkolnych nasi partnerzy zauroczeni byli ogromem pucharów zdobytych przez naszych uczniów oraz kolorowymi ścianami szczególnie w klasach młodszych i oddziałach przedszkolnych. Po obiedzie sfinansowanym przez Dyrekcję szkoły uczniowie pracowali w międzynarodowej grupie nad wykonaniem palmy wielkanocnej. W zadaniu pomagały dzieciom Panie z zespołu Jaworzanki- Grażyna Grudziecka i Teresa Chłopek. Palma zrobiła ogromne wrażenie. Wszystkie kwiaty zostały starannie wykonane z krepiny. Po południu zagraniczni goście udali się do Urzędu Gminy Zagnańsk, gdzie na zaproszenie Wójta Wojciecha Ślefarskiego zostali przyjęci w sali konferencyjnej. W spotkaniu uczestniczyli także Dyrektor szkoły Marzanna Moćko, Wicedyrektor Piotr Radzewicz, Zastępca Wójta Gminy Stanisław Stępień oraz Skarbnik Gminy Agnieszka Niebudek. W trakcie wizyty gospodarz  krótko zaprezentował naszą małą Ojczyznę, podkreślił jej walory turystyczne, współpracę ze szkołami i wysoki poziom nauczania. Wręczył gościom pamiątkowe upominki.  W podsumowaniu dnia nauczyciele i uczniowie ze szkół partnerskich udali się na objazdową wycieczkę po Zagnańsku. W sobotę i niedzielę zagraniczni goście oraz nauczyciele i uczniowie realizujący projekt w ZSPnr2 i P w Zagnańsku wybrali się na wycieczki drogą skarbów znajdujących się na liście UNESCO. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wieliczkę, Muzeum Witrażu, Wawel, jak również wzięliśmy udział w warsztatach w Żywym Muzeum Obwarzanka. Poznaliśmy historię bajgla, technologię jego wypieku oraz samodzielnie wykonaliśmy własnego obwarzanka. W niedzielę spacerowaliśmy ścieżkami prehistorii w Krzemionkach Opatowskich, odwiedziliśmy Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu i Gołoborze. W poniedziałek uczestnicy mobilności ponownie spotkali się z uczniami „Dwójki” . Rano, podzieleni na międzynarodowe zespoły wzięli udział w olimpiadzie rywalizując w różnych dyscyplinach sportowych przygotowanych przez nauczyciela Dorotę Wikło. Następnie wszyscy integrowali się na wspólnych warsztatach malując graffiti. Spotkanie prowadzili nauczycielka Anna Gębska i artysta wizualny Kamil Stelmaszczyk. Po obiedzie goście ze szkół partnerskich wzięli udział w grze kahoot podsumowującej wizytę przygotowanej przez nauczycieli Marzenę Pawlik i Aleksandrę Zagórską, obejrzeli pokaz slajdów- zdjęć zebranych ze wszystkich spotkań projektowych oraz uzupełnili ankiety ewaluacyjne. W tym czasie koordynatorzy planowali kolejne działania, analizowali już zrealizowane zadania, przygotowywali się do zakończenia projektu, który ze względu na pandemię został wydłużony do 31 sierpnia br. Był to też czas degustacji tradycyjnych potraw polskich przygotowanych przez rodziców uczniów realizujacych projekt.

  Wieczorem, w podkieleckiej restauracji Echa Leśne miał miejsce uroczysty pożegnalny obiad, w trakcie którego wręczono gościom certyfikaty uczestnictwa- dokument potwierdzający piątą mobilność, realizację kolejnych zadań.  W spotkaniu uczestniczył Zastępca Wójta Gminy Stanisław Stępień, Dyrektor szkoły Marzanna Moćko oraz nauczyciele realizujacy projekt z programu Erasmus plus. Wtorek nasi goście rozpoczęli od odkrywania tajników podziemia Katedry Kieleckiej i jej Skarbca, w którym zgromadzone zostały cenne dzieła sztuki sakralnej - rękopisy z XIV-XVI w., starodruki, naczynia i szaty liturgiczne. Następnie udali się do Kieleckiego Centrum Kultury, gdzie specjalnie na tą okazję zostały przygotowane warsztaty z czerpania papieru i malowania witraży. Działania nawiązywały do obiektów, które goście zwiedzili w Krakowie oraz rękopisów i ksiąg znajdujących sie w Katedrze. Warsztaty prowadzone były przez artystę plastyka Marka Włodarczyka wspierane przez nauczycieli Annę Gębską i Aleksandrę Zagórską.

  Wszystkie działania realizowane były według planu załączonego do wniosku w trakcie aplikacji, a głównym ich celem było doskonalenie kompetencji kluczowych, poznanie dziedzictwa kulturowego i wzajemna integracja w języku angielskim. W drodze powrotnej na lotnisko  nasi partnerzy zwiedzili Jasną Górę, Oświęcim, Brzezinkę i ponownie Kraków. Dostaliśmy bardzo ciepłe słowa podziękowania za niesamowity tydzień obfitujący w mnóstwo wrażeń w szczególności dla uczniów, bo  głównie do nich adresowany jest realizowany projekt. Jesteśmy dumni, że to właśnie z nami zagraniczne szkoły chcą współpracować, dzielić się swoją wiedzą, kulturą i skarbami. Cieszymy się, że  wybrali naszą gminę i naszą szkołę promując je w swoich placówkach, miejscowościach, na portalach internetowych. Z przyjemnością czytaliśmy informację o zbliżajacej się wizycie, która odbywała się nie w Polsce, nie w Kielcach tylko właśnie w Zagnańsku. Czytała o nas cała Europa! Przed nami ostatnie spotkanie w czerwcu, w Sassari na słonecznej wyspie Sardynii.

  Jako koordynator projektu  „Breaking Barriers through Sharing Treasures” serdecznie dziękuję Dyrekcji ZSPnr2iPw Zagnańsku Marzannie Moćko i Piotrowi Radzewiczowi, nauczycielom, uczniom realizującym projekt i ich rodzicom, obsłudze, Marcie Górzyńskiej, paniom kucharkom oraz wszystkim którzy wsparli nas w tym wyjątkowym, na skalę europejską tygodniu.

  Dziękuję koleżankom Beacie Wojtiuk Ślęk, Annie Gębskiej, Marzenie Pawlik, Dorotcie Wikło, Aleksandrze Zagórskiej za ogromne zaangażowanie w zadania,  dzięki czemu realizacja projektu jest na bardzo wysokim poziomie.

                                                                                            Dorota Starz

  Ten projekt jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 • Sukcesy matematyczno- fizyczne uczniów klasy 8b

  Z największą przyjemnością informujemy o licznych sukcesach uczniów klasy 8b naszej szkoły.

  Czteroosobowa grupa uczniów wzięła udział w matematyczno-fizycznych międzynarodowych drużynowych zawodach dla uczniów szkół podstawowych NÁBOJ  JUNIOR.                                                                                                                                          

  Drużyna w składzie Aleksandra Miernik, Kacper Majchrzyk, Mateusz Miernik, Igor Wawrzeńczyk  - zajęła 4 miejsce w Polsce i 27 w klasyfikacji międzynarodowej spośród 1002 drużyn.

  Uczniowie podczas zawodów musieli rozwiązać jak najwięcej zadań z zakresu matematyki     i fizyki. Zadania były inne niż te, które zwykle rozwiązuje się na lekcjach w szkole. Wymagały inwencji, ciekawych, niekonwencjonalnych metod rozwiązania, pomysłowego podejścia do problemu.  Sukces naszej drużny to nie tylko indywidualne umiejętności i wiedza uczniów, ale przede wszystkim efektywna i wzorowa wspólpraca, zarówno podczas przygotowywania się do konkursu jak i w czasie samych zawodów.

  Mateusz Miernik – uczeń szczególnie uzdolniony matematycznie, od początku roku przygotowywał się do kolejnych  etapów XVII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Na poszczególnych etapach, dzięki swojemu talentowi, ale i ciężkiej,  wytężonej  pracy, uzyskiwał bardzo wysokie wyniki, co było przepustką do udziału w następnych etapach.

  Ostatecznie został  laureatem I-go stopnia XVII Olimpiady Matematycznej Juniorów. Jest  jedynym uczniem  z województwa świętokrzyskiego z tak wysokim osiągnięciem.

  Mateusz wziął również udział w Irańskiej Olimpiadzie Geometrycznej  i zdobył srebrny medal w tych zawodach.

  Swoje pasje i zainteresowania matematyczne Mateusz Miernik podzielił w bieżącym roku z fizyką. Wielomiesięczna,  ciężka praca  z zadaniami konkursowymi umożliwiły Mateuszowi  przejście trzech etapów  kuratoryjnego konkursu przedmiotowego z fizyki i osiągnięcie najwyższego tytułu: Laureata III Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.

  Uczniowie Aleksandra Miernik i Igor Wawrzeńczyk  zostali laureatami VI Wojewodzkiego Konkursu  z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2021/2022.

  Systematyczna i ciężka  praca, ogromna ilość rozwiązanych zadań, również w przypadku tych uczniów, została nagrodzona najwyższym tytułem.

  Wszyscy laureaci  mają  otwarte drzwi do wymarzonej szkoły średniej.

  Uczniom serdecznie gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów na dalszych etapach kształcenia. Bądźcie  dumni ze swoich pasji, rozwijajcie swoje talenty i  realizujcie własne cele.

                                              Opiekunowie:

                                                                                       Małgorzata Dąbrowska, Anna Wodecka

 • Wymiana partnerska w ramach programu Erasmus Plus w Zagnańsku

 • Wizyta partnerska do Xanthi w Grecji

  Wizyta partnerska do Xanthi w Grecji w ramach projektu Erasmus Plus

  Breaking Barriers through Sharing Treasures

   

  Uczniowie zagnańskiej „Dwójki” z wizytą w szkole partnerskiej w Xanthi

  W dniach 12 – 18 lutego 2022 r. pięcioro siódmoklasistów z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku uczestniczyło w trzeciej już wymianie partnerskiej projektu Breaking Barriers through Sharing Treasures z programu Erasmus plus. „Dwójkę” reprezentowali Bartłomiej Boruń, Anna Kita, Jakub Milcarz, Oliwia Nawara oraz Amelia Michta. Opiekunami uczniów były Beata Wojtiuk-Ślęk i i Aleksandra Zagórska, nauczycielki ZSP nr 2 i P w Zagnańsku. Gospodarzem spotkania była tym razem szkoła partnerska w greckim Xanthi. W mobilności wzięły też udział delegacje uczniów i nauczycieli ze szkół z Turcji i Macedonii. Z powodu obostrzeń i trudności wynikających z sytuacji epidemiologicznej, z udziału w spotkaniu zrezygnowali niestety nasi projektowi partnerzy z włoskiej szkoły na Sardynii.

  Położone na wybrzeżu Morza Egejskiego, w północno-wschodniej części Grecji miasto Xanthi, to stolica regionu Macedonia Wschodnia i Tracja. Choć region ten odwiedzany jest przez turystów znacznie rzadziej niż południowa część kraju, ma jednak do zaoferowania niezwykle malownicze krajobrazy i cenne zabytki. Tytułowym celem projektu jest przełamywanie barier dzięki poznawaniu kulturowego dziedzictwa krajów partnerskich, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc i obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć zarówno najcenniejsze zabytki, jak i przyrodnicze skarby regionu. Odwiedziliśmy centrum edukacyjne rezerwatu przyrody nad jeziorem Vistonida w Porto Lagos, znanego przede wszystkim jako stanowisko na szlaku migracji i miejsce gniazdowania dziesiątek gatunków ptaków wodnych i błotnych, w tym kormoranów i flamingów. Kolejnym cudem przyrody na naszym szlaku była majestatyczna Alistrati - uznawana za jedną z największych i najpiękniejszych jaskiń znajdujących się na terenie Europy. Mogliśmy zachwycić się pięknem niesamowitych kształtów stalaktytów i stalagmitów, tworzonych tu przez naturę od ponad dwóch milionów lat. Wytyczoną dla zwiedzających jaskinię trasą prowadził nas anglojęzyczny robot noszący mityczne imię greckiej bogini Persefony. Wędrowaliśmy też malowniczym górskim wąwozem rzeki Kosynthos w Xanthi u podnóża górskiego masywu Rodopów. Pod opieką przewodnika zwiedziliśmy zaułki i poznawaliśmy historię Starego Miasta Xanthi. Odbyliśmy również krótką „pielgrzymkę” do górującego nad miastem starogreckiego klasztoru (Monastery of Panagia Archangeliotissa).

  Wizyta w Grecji to jednak przede wszystkim bliskie spotkania z kulturą antyczną. Ekspozycja Muzeum Archeologicznego w starożytnym mieście Abdera, które mieliśmy okazję zwiedzić, zawiera eksponaty z okresu od VII wieku. p.n.e. do XIII wieku n.e. Podziwialiśmy tam nie tylko znane ze stron podręczników malowane antyczne wazy, ale także biżuterię i mnóstwo innych używanych w starożytności przedmiotów codziennego użytku, a także rekonstrukcje odkrytych w czasie wykopalisk grobowców. Wyjątkowy zachwyt wzbudziły wykonane z niezwykłym kunsztem pozłacane wieńce laurowe, którymi ozdabiano głowy zmarłych podczas pochówku. Szczególnie ważnym miejscem, wybranym przez naszych greckich partnerów do realizacji celów projektu, było najbardziej znane stanowisko archeologiczne regionu w Filippi, które w 2016 roku wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Filippi było starożytnym miastem greckim, a następnie rzymską kolonią. Dzisiaj miejsce to stanowi także popularny cel pielgrzymek szlakiem Apostoła Pawła. Nasi uczniowie mogli sami wstąpić na scenę dość dobrze zachowanego greckiego teatru, a wspiąwszy się po monumentalnych stopniach theatronu, choć przez chwilę wczuć się w rolę widza starożytnego spektaklu. Choć z dawnego akropolu i wczesnochrześcijańskiej bazyliki pozostało tylko kilkanaście kolumn i rumowisko fragmentów starożytnych zabudowań, spacerując wśród ich pozostałości, nie mogliśmy się oprzeć wrażeniu, że duch minionych dawno epok wciąż jest tam obecny. Z Filippi pojechaliśmy do najbardziej znanego miasta regionu – Kawali. Miasto z dużym portem i górującym nad miastem bizantyjskim zamkiemz XV wieku, jest miejscem, w którym krzyżowały się kultura grecka, rzymska i  bizantyjska.
  Poznawanie z bliska kulturowej spuścizny krajów partnerskich, to oczywiście nie tylko zwiedzanie zabytków. Pełne doświadczenie w poznaniu innej kultury to także zetknięci z językiem, kuchnią, obyczajami, a przede wszystkim tworzącymi lokalną społeczność ludźmi. Dla naszych uczniów były to przede wszystkim spotkania z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej w Xanthi. Ujęło nas serdeczne przyjęcie i gościnność greckich gospodarzy - powitalny spektakl wokalny z udziałem wszystkich uczniów klas piątych i szóstych, ciepłe powitanie przez dyrektora i nauczycieli szkoły w Xanthi. Nasi uczniowie, zwiedzając szkołę, mogli zaglądać do klas i porozmawiać z greckimi kolegami. Uczestniczyli we wspólnych warsztatach, podczas których tradycyjnym sposobem wykonali greckie makatki, tworzyli wspólnie symboliczne „puzzle”, na których umieścili wspomnienia i wrażenia z odwiedzonych miejsc. Obejrzeliśmy również pokazy greckich tańców w wykonaniu uczniów szkoły w Xanthi. Uczestniczyliśmy też wspólnie w niezwykle ciekawej lekcji muzyki, poznając jej historię i znaczenie dla greckiej kultury.

  Przełamywanie barier w komunikacji, to niewątpliwie jedna z ważniejszych wartości dodanych projektu. Nasi uczniowie podczas warsztatów pracowali w małych grupach międzynarodowych. Mogli wówczas wykorzystać w praktyce swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim i lepiej poznać swoich zagranicznych kolegów. Realizując założenia projektu, już pod koniec pierwszego dnia wizyty uczniowie ze wszystkich zespołów dzielili się swoimi pierwszymi wrażeniami. Nasi siódmoklasiści nie sprawili nam zawodu i udowodnili, że potrafią mówić po angielsku:) Część „greckiego doświadczenia” to także lokalna kuchnia. Dzięki uprzejmości greckich rodziców mogliśmy popróbować tych najbardziej znanych i lubianych specjalności kulinarnych regionu. Ostatni dzień mobilności w Grecji był szczególnie atrakcyjny. Uczniowie, przydzieleni po raz kolejny do międzynarodowych zespołów, sprawdzali swoje umiejętności w zajęciach sportowych w terenie - przeciąganiu liny, strzelaniu z łuku i prostej broni. Mieli tez próbkę prawdziwej górskiej wspinaczki po skałach z liną i asekuracją. W trakcie naszej podróży, mieliśmy okazje przypomnieć uczniom, że Grecja, to nie tylko ojczyzna starożytnej kultury i bohaterów mitycznych opowieści, lecz także kraj, w którym narodziła się demokracja. Podczas spotkania z władzami miasta Xanthi w ratuszu, burmistrz miasta zwrócił się do uczniów, podkreślając szczególną wartość projektu Erasmus, a zwłaszcza jego wyjątkową rolę w budowaniu międzynarodowych więzi, zapobieganiu konfliktom i kreowaniu wspólnej przyszłości współczesnej europejskiej wspólnoty. Burmistrz wyraził nadzieję, że być może także dzięki projektom takim jak Erasmus+ wspólnota ta ma szansę opierać się na pokojowych relacjach, wzajemnym zrozumieniu, poszanowaniu i tolerancji.

  Wizyta w Grecji dobiegła końca 18 lutego. Pomimo obaw związanych z pandemią Covid-19 i pustoszącym Europę huraganem udało nam się szczęśliwie wylądować w Warszawie i bezpiecznie powrócić do domów. Dziękujemy i gratulujemy naszym uczniom właściwej postawy, zaangażowania i przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że była to dla nich wszystkich niezapomniana i pouczająca przygoda. Teraz przed nami kolejne wielkie wyzwanie - przygotowanie do kolejnej wizyty partnerskiej w dniach 7-13 kwietnia, której gospodarzem będzie ZSP nr 2 i P w Zagnańsku.

                                                                                                            Aleksandra Zagórska

  Projekt Breaking Barriers through Sharing Treasures jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 • Ogłoszenie

  Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku zaprasza do składania ofert  na dostawę wyposażenia i sprzętu dla potrzeb realizacji Rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

  Szczegóły w linku poniżej

  Ogloszenie_(2).docx

  ogloszenie_n.docx​​​​​​​

 • Obchody XXX Tygodnia Kultury Języka

  Obchody XXX Tygodnia Kultury Języka

  Nasza szkoła włącza się w obchody XXX Tygodnia Kultury Języka pod hasłem przewodnim:

                       „Czerp mądrość od autorytetów, ale ufaj sobie”.

  Rok 2022 został uznany Rokiem Romantyzmu Polskiego (w uchwale Sejmu przypomniano, że w tym roku przypada 200. rocznica pierwszego wydania „Ballad     i romansów” Adama Mickiewicza, a także zaznaczono, iż „pamięć romantyzmu polskiego jest (…) pamięcią najważniejszych znaków określających narodową tożsamość). W Jubileuszowym Tygodniu Kultury Języka chcemy także skupić uwagę  uczniów na autorytetach, których wkład w polską kulturę i naukę jest nieoceniony.

  W 2022 roku Senat i Sejm RP uczcili niezwykłych Polaków, którzy mogą stać się dla młodzieży właściwymi autorytetami. Wśród nich znaleźli się: Maria Grzegorzewska, Maria Konopnicka, Ignacy Łukasiewicz, Józef Mackiewicz, Wanda Rutkiewicz, Józef Wybicki, Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek, Ignacy Łukasiewicz i Bruno Schulz.

   

  Cele Programu:

  •  Propagowanie literatury romantyzmu.
  •  Uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu.
  •  Przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze.
  •   Stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form obchodów Tygodnia.
  •  Propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych.

   

  Podsumowanie podjętych działań:

  •  Rozmowy z uczniami
  •  Prace uczniów
  •  Wyniki konkursów
  •  Obserwacja pracy i zaangażowania uczniów.

   

  Zachęcamy wszystkich nauczycieli oraz uczniów do skorzystania z poniższych propozycji, które zostały dostosowane do sytuacji epidemicznej w szkole.

  Propozycje  zadań w obchodach XXIX Tygodnia Kultury Języka:

                                   14 -19 marca 2022 r.

  • „Zostań mistrzem ortografii”- międzyklasowe konkursy ortograficzne  (klasy III. IV, IV).
  • Polscy pisarze, poeci - romantycy- prezentacje multimedialne (klasy VII, VIII).
  • W stronę romantyzmu  - wystawa najciekawszych pozycji literatury romantycznej (biblioteka szkolna).
  • Dzień z lekturą -  utrwalenie treści lektur obowiązkowych przed egzaminem   w czasie zajęć języka polskiego, bibliotece.
  • Wiersze polskich poetów romantycznych- sztuka pięknej recytacji  (lekcje j. polskiego, biblioteka),
  • ”Przysłowiowy galimatias” – gry i zabawy z przysłowiami polskimi.
  • Autorytet- co to takiego? -propozycja tematu na lekcje wychowawcze  ( pogadanka lub prezentacja ).
  • Romantyzm a historia naszego kraju -lekcje historii i j. polskiego.
  • Spotkanie z bajką – Klub DKK oraz chętni uczniowie (biblioteka).
  • Konkurs literacki -  opowiadanie na temat: „Romantyczna przygoda”   (klasy VI -VIII).
  • Plebiscyt na słowo roku.
  • Poczytaj mi...koleżanko, kolego ! -  wizyty starszych uczniów w przedszkolu.
  • Spotkania autorskie ze znanymi i lubianymi pisarzami .

   

  Wszelkie podjęte działania prosimy zgłaszać do biblioteki szkolnej.

  Dla najbardziej zaangażowanych uczniów i nauczycieli przewidujemy nagrody-niespodzianki.

   

                         Serdecznie zapraszamy do współpracy!!!!!

                                                                                           Nauczyciele biblioteki

 • Dojazdy z Zachełmia

  W związku z remontem drogi w miejscowości Zachełmie Dyrektor szkoły informuje, że od dnia 14 marca 2022 roku dowóz oraz odwóz dzieci do szkoły z miejscowości Zachełmie będzie się odbywał ze skrzyżowania drogi przy starej szkole podstawowej w Zachełmiu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
 • (41) 31-13-275
  e-mail: szkola@sp2zagnansk.pl

Galeria zdjęć