Nawigacja

 • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

  13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z przedszkola, uczniowie klas młodszych i chór zaprezentowali ciekawy program artystyczny i w imieniu wszystkich uczniów złożyli nauczycielom życzenia. A czego życzyli? Przede wszystkim radości, uśmiechów, sukcesów, „fury” cierpliwości i oczywiście mądrych, i miłych uczniów.
  Niezwykle emocjonującą częścią uroczystości była Gala Oskarowo-Jabłkowa. Jak zwykle przed wręczeniem nagród było wiele spekulacji i domysłów, ale nasi nauczyciele „zgarnęli” komplet jabłkowych Oskarów. Laureat w kategorii „Pisze I, a mówi Aj, my czekamy na goodbye”  dając upust swojemu szczęściu i wzruszeniu gorąco podziękował rodzinie, przyjaciołom i oczywiście uczniom, bez których nie byłoby tak spektakularnego sukcesu, czym wzbudził ogromny aplauz publiczności. Specjalne Oskary w kategorii „Przyjaciel naszej szkoły” otrzymali: wójt gminy-Szczepan Skorupski, ksiądz proboszcz-Ryszard Niemiec, radna-Grażyna Wawszczak, sołtys-Alicja Knez.
  Z zakulisowych przecieków wiemy, że „statuetki” były bardzo smaczne.
  Uczniowie złożyli także życzenia i wręczyli kwiaty emerytowanym dyrektorom, i nauczycielom naszej szkoły. Na koniec uczennica Martyna Danielewska przepięknie zaśpiewała utwór „We are the champions” legendarnej grupy Queen i wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, zaproszeni goście(zgodnie ze słowami piosenki), poczuli się zwycięzcami.  Pani dyrektor Marzanna Moćko przekazała życzenia i kwiaty od Rady Rodziców dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz serdecznie podziękowała wykonawcom i ich opiekunom.

   

  Zobacz zdjęcia

 • Byłyśmy w Holandii

              W dniach 02.10 do 06.10.2017r. Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej Nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku Marzanna Moćko i nauczyciel Historii Mirosława Litwińska uczestniczyły w wizycie studyjnej w miasteczku Raalte w Holandii. Wizyta partnerska odbyła się w ramach programu Erazmus Plus projektu „ Keep calm, I ‘m refugee…”. Podróż samolotem do Amsterdamu zajęła nam godzinę i 30 minut. W podziemiach olbrzymiego lotniska Schiphol przesiadłyśmy się na pociąg, którym dojechałyśmy do miasteczka Raalte. Na dworcu oczekiwali na nas opiekunowie z grupy holenderskiej Mary i Waldon, którzy zaprowadzili nas do znajdującego się nie opodal hotelu. Wyjątkowo ładne, kameralne wnętrza hoteliku sprzyjały odpoczynkowi po podróży.

             Wtorek, 3 października okazał się bardzo pracowitym dniem. Spędziliśmy go w pobliskiej szkole Carmel College Salland, gdzie w godzinach rannych uczestniczyliśmy w spotkaniu grup projektowych z Grecji, Turcji, Słowacji, Rumunii, Portugalii, i Polski. Uczestnicy z poszczególnych krajów omawiali sposób realizacji projektu, porównywali wyniki ankiet przeprowadzonych w macierzystych szkołach, przedstawiając swoje wnioski. Po dyskusji zaproponowano nam zwiedzanie szkoły. Wędrówkę po olbrzymim budynku rozpoczęliśmy od wspólnego lunchu w nauczycielskiej kantynie. Goszcząca nas szkoła liczy 1000 uczniów. Sam budynek, otoczenie, nowoczesny designe zrobił na nas ogromne wrażenie. Oglądaliśmy piękne przestronne sale, świetnie wyposażone pracownie, miejsca wypoczynku, stołówki dla uczniów i nauczycieli. Na zewnątrz budynku znajdował się warzywno-owocowy ogród uprawiany przez uczniów. Nie brakło również miejsca dla psów, które przyprowadzają na czas pobytu w szkole zarówno nauczyciele jak i uczniowie. W aranżacji przestrzeni wykorzystano nowoczesne wzornictwo i naturalne materiały takie jak drewno i metal. Ten industrialny styl dopełniała wszechobecna sztuka. Na korytarzach wyeksponowane zostały prace uczniów, wszystkie wykonane z surowców ekologicznych. Kwiaty, rzeźby, ikebany dopełniały dekoracji wnętrz. W szkole panowała bardzo przyjemna atmosfera. Główny cel wychowawczy realizowany w tej szkole to: doprowadzenie uczniów do jak największej samodzielności i niezależności przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i możliwości. Chodzi o to, aby każdy uczeń znalazł swoje miejsce w życiu. Wspólna kolacja z gospodarzami w hotelowej, kominkowej sali była doskonałym zakończeniem interesującego dnia.

              W środę udaliśmy się do miasta Zwolle, gdzie odwiedziliśmy urząd specjalizujący się w udzielaniu pomocy dla przybywających uchodźców. Po obejrzeniu, socjalnych i medycznych pomieszczeń spotkaliśmy się z urzędnikami koordynującymi proces asymilacji uchodźców, gdzie nawiązała się gorąca dyskusja na temat przyjmowania uchodźców. Popołudnie spędziliśmy bardzo aktywnie zwiedzając przy pomocy przewodnika starożytne miasto Dewenter.

               Dzień przed wylotem pojechaliśmy pociągiem do Zandam, gdzie spędziliśmy ostatnią noc. Po zakwaterowaniu w hotelu zjedliśmy ostatni wspólny posiłek, po czym rozeszliśmy się w różne strony zwiedzając Zandam bądź centrum Amsterdamu.             

                 Jesteśmy pod wrażeniem tolerancji i otwartości Holendrow, którzy są mili nie tylko dla obcokrajowców ale również dla siebie. Są pewni siebie, szczerzy, ciepli i opiekuńczy.

                 Projekt jest realizowany  dzięki wsparciu Komisji Europejskiej. Na jego realizację szkoła pozyskałą 61 275  złotych. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Szczepanowi Skorupskiemu za wsparcie naszych działań.

   

  Marzanna Moćko

   Zobacz zdjecia                                                                                 Mirosława Litwińska

 • Pozdrowienia z Grecji

  Gorące pozdrowienia ze skąpanej w słońcu Grecji przesyłają
  uczniowie Klaudia Knez i Antoni Strzelec oraz nauczyciele realizujący
  projekt "Developing Inter and Trans- Curricular Skills in the 21-st Century" programu Erasmus+.


   

   

   

   

 • Niezwykła lekcja historii

  27 września uczniowie klasy II, IIIb i IIIc wraz z wychowawcami B. Grudzień, P. Zemstą, J. Dudkowską odwiedziły Muzeum Regionalne w Samsonowie.
  Pani Lidia Putowska w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o powstaniu muzeum i znajdujących się w nim eksponatach. Dzieci poznały „kawałek” historii naszego regionu i zobaczyły, jak dawniej żyli ludzie. Dowiedziały się także nieznanych ciekawostek z życia
  patrona szkoły- Stanisława Staszica i zobaczyły ruiny huty, którą przed laty założył.
   Pytania, jakie zadawały pani przewodnik dzieci, świadczyły o dużym zainteresowaniu tematem i rozbudzeniu ich ciekawości poznawczej.
  Zderzeniem przeszłości z nowoczesnością były odwiedziny w Publicznej Bibliotece w Samsonowie. To obiekt na miarę XXI wieku, który wyjątkowo spodobał się uczniom.
 • Pozdrowienia z Holandii

  Serdeczne pozdrowienia z Holandii dla pracowników szkoły, rodziców i uczniów przesyłają dyrektor szkoły Marzanna Moćko wraz z nauczycielem Mirosławą Litwińską. 

  Zobacz zdjęcia

 • DLA BARTKA

  W imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły  śpiewająco życzenia z okazji  1017 urodzin dębu Bartka złożyli uczniowie klasy IIIc  i 7b. A czego życzyliśmy wiekowemu jubilatowi?

  Przede wszystkim  słońca, gości, szumu liści, śpiewu ptaków i jak najczęstszych odwiedzin dzieci.

  A w prezencie dla Bartka mieliśmy piosenki  ułożone i zaśpiewane specjalnie na tę okazję.

  Zobacz zdjęcia

 • PODZIĘKOWANIA

            Dnia 28.09.2017r, w imieniu społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2
  i Przedszkola w Zagnańsku Dyrektor Szkoły Marzanna Moćko, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski podziękowała Radzie Gminy, którą reprezentował Wójt Gminy Zagnańsk Pan Szczepan Skorupski oraz radna Pani Grażyna Wawszczak, za dofinansowanie kwoty 27 000 zł na remont łazienek personelu oraz dziewcząt i chłopców w szkole. Placówka pozyskała również wsparcie od sołectw: z Zagnańska, Bartkowa, Kaniowa, Gruszki i Belna na łączną kwotę 23 000 zł. Podziękowania skierowano do sołtysów w/w sołectw: p. Alicji Knez, p. Stanisława Kundery, p. Sławomira Wiecha, p. Marcina Fąfary oraz p. Renaty Knez.
              Wychowankowie naszej placówki doceniają i podkreślają wszelkie działania, które są podejmowane, aby szkoła z roku na rok była lepiej doposażona i estetyczna.
  Projekt łazienek dziewcząt i chłopców został zrealizowany przez uczniów w ramach projektu Erasmus plus. Dzięki tej inwestycji uczniowie mają zapewnione lepsze warunki higieniczno-sanitarne oraz standard na miarę XXI w.

                                                                                                                                                               Marzanna Moćko

  Zobacz zdjęcia

 • 29.09.2017

  Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Festiwal Naukowy „To put knowledge into practice” zorganizowany w ramach projektu : „Developing Inter & Trans-Curricular Skills for 21-st century” programu Erasmus + Edukacja Szkolna Partnerstwa Strategiczne.
  Tym razem uczniowie mogli uczestniczyć w pokazach oraz warsztatach z fizyki, chemii oraz kryminalistyki, które miały na celu zbliżyć teorię do praktyki. Nie brakował spektakularnych wybuchów, odkrywania tajemniczych odcisków palców, czy doświadczalnego badania potęgi siły tarcia. W przygodach po meandrach wiedzy towarzyszyli im studenci Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy i swoimi młodzieńczymi pasjami będą zarażać naszych uczniów. Zapraszamy do naszej galerii FESTIWAL NAUKOWY

 • ZAPRASZAMY NA DRUGI FESTIWAL NAUKOWY

  29.09.2017
 • XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

  23 września 2017 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2i Przedszkola w Zagnańsku uczestniczyli w XVIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym zorganizowanym przez Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach pod hasłem: "Idźcie i głoście tajemnicę Krzyża". Pokłoniliśmy się Relikwiom Krzyża Świętego i zachwyciliśmy się pięknem Gór Świętokrzyskich oraz pogłębiliśmy wiadomości z zakresu historii naszego regionu.

  Henryka Górzyńska

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • NAUKA NA WESOŁO

  Uczniowie klasy II i IIIc wraz z wychowawcami P. Zemstą i J. Dudkowską wzięły udział w imprezie edukacyjnej pn. ”Kacper - dziecko bezpieczne na drodze”. Widowisko przygotowało Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi i Wydział Ruchu Drogowego KWP w Kielcach.
  W czasie dwugodzinnej lekcji bezpieczeństwa w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach nauczyciele z uczniami oraz zaproszeni goście prezentowali swoje umiejętności w kreatywnych zabawach i scenkach rodzajowych związanych z unikaniem zagrożeń na drogach. Gwoździem programu był znany niemal przez każde dziecko występ teatru „Pinezka”. Widowiskowa improwizacja  z tańcem, żonglerką piłkami, akrobacją , marionetkami wzbudziły zachwyt u każdego widza.
  Nie obyło się bez konkursów i nagród niespodzianek. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe dzięki którym będą bardziej widoczni w drodze do szkoły, czy domu. Natomiast nauczyciele zostali obdarowani tablicami instruktażowymi „Pierwsza pomoc-ABC”.
  W spotkaniu z dziećmi uczestniczyli przedstawiciele wielu instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym województwie.
 • Plan dowozu dowozu uczniów rok szkolny 2017/18

 • Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku

 • Uczniowie z zagnańskiej „dwójki” z wizytą w ośrodku dla cudzoziemców

  W sobotę, drugiego września  14 uczniów z klas VIa, VII a, IIb i IIIa wzięło udział w otwartym dniu w ośrodku dla cudzoziemców mieszczącym się w dawnej jednostce wojskowej. Ośrodek w Dębaku k. Podkowy Leśnej jest oddalony od Warszawy o około. 20 km. W sobotę 2 września można było swobodnie zwiedzić jego teren oraz zobaczyć jak żyją osoby ubiegające się w Polsce o ochronę międzynarodową Obecnie w ośrodku przebywa 120 cudzoziemców głownie z terenów gór Kaukazu, przyjechali z Gruzji, Ukrainy, Czeczenii czy Kirgistanu. Prawie połowa z nich to dzieci, niektóre urodziły się już w Polsce. Ośrodek jest koedukacyjny, nie ma tu podziałów ze względu na wyznanie. Wśród nich są całe rodziny, jak również osoby samotne. Obcokrajowcy przebywają w tym miejscu do trzech tygodni, aby następnie przeprowadzić się do Linina, gdzie czekają na status uchodźcy. Na wszystkich gości dnia otwartego czekały  liczne atrakcje m.in.: stół z degustacją potraw gruzińskich przygotowany przez cudzoziemców, dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, warsztat nauki gry na bębnach w rytmie capoeiry, stół etniczny, motocykliści oraz sztuka teatralna z udziałem dzieci z ośrodka. W organizację wydarzenia zaangażowana była Fundacja Refugee.pl. dla której uczniowie szkoły w Zagnańsku przekazali zebraną podczas akcji charytatywnej kwotę w wysokości 287,50 zł. Poznanie ośrodka  dla cudzoziemców to jedno z zadań w programie Erasmus plus "Keep Calm I am a Refugee", który realizowany jest w zagnańskiej 'dwójce" od września 2016 roku, na zadania którego placówka pozyskała 14 250,00 euro, tj, 61,275 zł. Opiekunami uczniów były nauczycielki Dorota Starz i Dorota Wikło. W działania tego dnia chętnie włączył się nasz nowy wolontariusz Corentin Stourm, który przyjechał z Francji aby przez 10 miesięcy realizować zadania wolontariatu europejskiego w Szkole Podstawowej nr 2, Przedszkolu i Gimnazjum w Zagnańsku.

  Zobacz zdjęcia

 • Wakacyjne spotkania z kulturą indyjską

  W sierpniu w naszej szkole odbywały się wakacyjne spotkania z pochodzącą z Mombaju Faridą Bagasrawala, która przyjechała na specjalne zaproszenie Fundacji Alter Edu. Farida spotkała się z naszymi uczniami trzy razy. W trakcie tych spotkań uczniowie poznali Indie, walutę, kulturę, geografię i tradycje kraju, z którego pochodzi wolontariuszka. Farida poprowadziła również zajęcia aktywizujące, podczas których dzieci  chętnie brały udział.

  Zobacz zdjęcia

 • Uczennica zagnańskiej „dwójki” uczestniczką obozu językowego z programu English Teaching

  23 lipca 2017 r. w Załęczu rozpoczął się czternastodniowy obóz językowy dla dzieci w wieku 10-13 lat, w którym wzięli udział wybrani uczestnicy projektów small grants, realizowanych w ramach Programu English Teaching. Wśród nich znalazła się uczennica klasy V a  Szkoły Podstawowej nr2 w Zagnańsku, Vanessa Zarzecka. Zajęcia na obozie prowadziła kadra ze Stanów Zjednoczonych.

  Oprócz zajęć językowych uczestnicy obozu mieli zorganizowane zajęcia sportowe, gry integracyjne, warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne. W sobotę 29.07.2017 r.  dzieci wzięły udział w całodniowej wycieczce po terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zwiedzili m.in.: Jasną Górę w Częstochowie, ruiny zamku w Ogrodzieńcu, brali udział w zabawach w parku wodnym „Jura” w Łazach. Podsumowaniem turnusu było EXPO (występy uczestników obozu),Obóz dla uczennicy z Zagnańska w całości został sfinansowany z funduszy Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA. Zachęcamy do odwiedzenia strony: 

  https://zaleczewiel HYPERLINK "https://zaleczewielkie.wordpress.com/"kie.wordpress.com/

                                                                                                                                                                                          Dorota Starz

 • Plan dowozu uczniów

  Plan dowozu uczniów w roku szkolnym 2017-18

  Plan_dowozu_uczniow_rok_szkolny_2017-18.pdf

 • Komunikat dla rodziców dzieci przedszkolnych

  Komunikat_dla_rodzicow_dzieci_przedszkolnych.docx

  Wniosek_do_PP_oddzial_PP_17-18.doc

  Harmonogram i kryteria naboru do przedszkoli oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Zagnańsk na rok szkolny 2017/2018.(link) http://zagnansk.pl/asp/pl_start.asp?menu=8&dzialy=8&typ=13&akcja=artykul&artykul=5504

  Lista_kandydatow_zakwalifikowanych.docx

  Potwierdzenie_woli_przyjecia.docx

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
 • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć