Nawigacja

 • Gminny konkurs plastyczny pt. "Mój Przyjaciel Miś"

  Gminny konkurs plastyczny pt. "Mój Przyjaciel Miś" zorganizowany przez Przedszkole im. S. Staszica w Zagnańsku został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęły prace z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gminie Zagnańsk. Komisja konkursowa w składzie:
  Marzanna Moćko - przewodnicząca; Beata Piasecka - członek, Maria Przepióra - członek;
  przyznała nagrody następującym autorom prac:
  Kategoria 3 - 4 latków:
  I miejsce - Łucja Durlik, Przedszkole w Tumlinie
  II miejsce - Natalia Mączka, Przedszkole w Zagnańsku 
  III miejsce - Eryk Troczyński - Przedszkole w Tumlnie
  Kategoria 5 - 6 latków:
  I miejsce - Alan Szymkiewicz - Przedszkole w Samsonowie, 
  Sebastian Błoński - Przedszkole w Zagnańsku
  II miejsce - Maja Adamiec - Oddział Przedszkolny w Kajetanowie
  Elena Kargul - Przedszkole w Zagnańsku
  III miejsce - Jan Domoradzki - Przedszkole w Zagnańsku
  Specjalne wyróżnienie dla oddziału 6latków z Samsonowa pod kierunkiem Wioletty Cedzyńskiej - Jędrzejczyk za przygotowanie wspólnej, oryginalnej pracy.
  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy inwencji i pomysłowości w prezentacji swojego ulubionego misia oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

  Wszystkie prace prezentowane są na wystawie pokonkursowej zorganizowanej w Przedszkolu w Zagnańsku. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w dniu 5 grudnia 2017r. o godz. 10.

 • Konkurs plastyczny „Bezpieczny senior w gminie Zagnańsk”

  Uczniowie klas szóstych w miesiącu listopadzie uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez Komisariat Policji I w Kielcach, Gminną Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagnańsku oraz Gminny ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku.

    Celem konkursu było zapobieganie i przeciwdziałanie przestępstwom na szkodę osób starszych oraz podniesienie świadomości seniorów na temat występujących zagrożeń związanych z ich bezpieczeństwem.

    Dzieci przedstawiały w formie graficznej zasady bezpieczeństwa seniorów. Prace naszych laureatów: Weroniki Pękowskiej , Mai Szczepanik, Hanny Cieślak, Michała Borkowskiego z VIa oraz Julii Grabowskiej z VIb zostaną umieszczone na kartkach kalendarza na rok 2018. Kalendarz zostanie rozpropagowany wśród osób starszych zamieszkałych na terenie gminy Zagnańsk.

    Laureaci odebrali nagrody 2.12.1017r. w czasie gminnej choinki w Samsonowie.

  Zobacz zdjęcia

 • Spotkanie z kierownikiem Poradni Profilaktyki

  Spotkanie z kierownikiem Poradni Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień MONAR panem Markiem Sochackim.

  Uczniowie klas II i III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniach z panem Markiem Sochackim 13 i 20 października 2017r. w czasie zajęć usystematyzowali swoją wiedzę dotyczącą uzależnień. Poznali sposoby skutecznego odmawiania. Dowiedzieli się do kogo zwrócić się o pomoc w przypadku kontaktu z różnymi środkami uzależniającymi . Sprawdzili swoją wiedzę o uzależnieniach w krótkim teście przygotowanym przez pana Marka.

  15 listopada pan Sochacki poprowadzi zajęcia praktyczne dla nauczycieli przygotowujące do prowadzenia zajęć profilaktycznych zgodnie z przygotowanym przez siebie scenariuszem.

  Zobacz zdjęcia

 • KONKURS "SECRETS OF WATER"

  Uczniowie klas drugich i trzecich gimnazjum!

  W ramach projektu "Developing inter and trans- curricular skills for 21-st century" programu Erasmus +

  ogłaszamy konkurs "Secrets of water", który odbędzie się 11 grudnia 2017 r.

  Cele Konkursu:

  1. doskonalenie sprawności porozumiewania się w języku angielskim,

  2. wdrażanie sposobu interdyscyplinarnego nauczania i zdobywania wiedzy.

  Nagrodą główną jest wyjazd do Włoch w ramach wizyty partnerskiej w marcu 2018 roku!

  Szczegóły w regulaminie:  KONKURS.odt

  Zagadnienia do konkursu: Zagadnienia_Konkurs.odt

 • Gest pomagania jest piękny

  W ostatnią środę listopada w naszej szkole w świetlicy odbyła się wyjątkowa uroczystość pod hasłem ,,Każdy gest nawet najdrobniejszy może zmienić świat - czyjś świat" z udziałem dzieci ze świetlicy środowiskowej działającej przy Domu Dziecka ,,Dobra Chata" w Kielcach. Wieczór andrzejkowo - mikołajkowy rozpoczął się przedstawieniem programu artystycznego przez prowadzącą Bożenę Nawrot, a następnie powitaniem gości i uczestników przez panią dyrektor Marzannę Moćko. Montaż słowno- muzyczny zaprezentowali uczniowie i przedszkolaki. Piosenkę pt. ,,Wesoła samba" zaśpiewała ucz. kl. VII Kinga Świszczorowska, wiersze pt. ,,Kraina snów, kraina marzeń" i ,,Uśmiech" wyrecytowała ucz. kl. IV Ania Stępień, humorystyczne przedstawienie kukiełkowe pt. ,,Kopciuszek w wersji współczesnej" zaprezentowali ucz. kl. III przygotowane pod kierunkiem p. Marii Piskulak i Agnieszki Kalemby oraz taniec ,,Grozik" i ,,Belgijka" zatańczyły przedszkolaki pod kierunkiem p. Bożeny Nawrot, którym poderwały publiczność do zabawy. Dekoracje i kukiełki wykonały p. Agnieszka Kalemba i Dorota Chyb. Pani Dorota czuwała nad całością uroczystości. Po programie artystycznym prowadząca zaprosiła na słodki  poczęstunek przygotowany przez rodziców i nauczycieli. Zwieńczeniem imprezy były tańce, zabawy ruchowe przy muzyce integrujące gości z gospodarzami oraz wręczenie podarunków dla dzieci ze świetlicy z Kielc, czym wprawiły przybyłych w zachwyt. Pięknie zapakowane prezenty p. dyrektor zawiozła do siedziby świetlicy środowiskowej na ul. Sandomierską w Kielcach. Mikołaj był bardzo szczodry i hojny.

  Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim -  uczniom, przedszkolakom, rodzicom, którzy włączyli się w akcję pomagania dla dzieci z Domu Dziecka ,,Dobra Chata".

   

                                                                                                            Bożena Nawrot

  Zobacz zdjęcia

 • Bohater dwóch narodów...

         W listopadzie klasa VII a Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagnańsku, już po raz drugi, miała okazję spotkania w Ośrodku Świętokrzyskich Mateczników Patriotyzmu i Kultury w Zagnańsku. Tym razem gospodarz-pan dr Maciej Zarębski opowiadał młodzieży o bohaterze dwóch narodów-polskiego i amerykańskiego-Tadeuszu Kościuszce, właśnie mija 200 lat od jego śmierci.

        Wszyscy z ciekawością wysłuchali wspomnień dr Zarębskiego z podróży do Szwajcarii, gdzie bohater spod Racławic spędził ostatnie lata swojego życia. Tadeusz Kościuszko, kiedy Polska  straciła niepodległość w 1795 roku, wyjechał powtórnie do Stanów Zjednoczonych, a potem do Szwajcarii. Gospodarz w ciekawy sposób ukazał uczniom różne ciekawostki  historyczne, pokazał liczne pamiątki ze swoich podróży zagranicznych i zgromadzone eksponaty.

       Uczniowie klasy VII a dziękują pani dyrektor Marzannie Moćko za zorganizowanie tego spotkania  i mają nadzieję na kolejne.                          

                                                                 Wychowawca Marzena Pawlik z uczniami.

  Zobacz zdjęcia

 • Młodzi badacze wody

  25 października 2017r. uczniowie klasy IIIB z wychowawczynią Bożeną Grudzień i panią Agnieszką Kalembą wzięli udział w warsztatach ekologicznych  organizowanych przez Stowarzyszenie Staropolski Klaster Wodny pod hasłem ,,Woda twoim przyjacielem –poznaj , szanuj, chroń”. Zajęcia odbyły się w siedzibie Wodociągów Kieleckich przy ul. Krakowskiej, a zakończyły na ujęciu wody w Białogonie. W siedzibie firmy dzieci zostały przywitane przez Prezesa Spółki z o.o. Pana Henryka Milcarza i jego współpracowników, a następnie pod okiem pań stażystek przeprowadziły liczne doświadczenia, podczas których badały właściwości wody. Wyniki badania twardości wody mówią nam o zawartości w niej  jonów wapnia i magnezu. Kielecka kranówka jest wolna od zanieczyszczeń i bogata w składniki mineralne, ponieważ pobierana jest z głębokości nawet 150 metrów ze skał wapiennych. Swoje spostrzeżenia z analiz dzieci zapisywały w specjalnych broszurkach.
   Uczniowie odwiedzili też Główną Dyspozytornię Systemu Monitoringu i Sterowania. Tu dowiedziały się od hydrologa jak wykorzystuje się nowoczesne technologie do sprawdzania pracy sieci wodociągowej na przykładzie naszej miejscowości. Wielką frajdę sprawił im zdalnie sterowany robot, którego przez chwilkę mogły samodzielnie obsługiwać na placu firmy. Obdarowane słodyczami , firmowymi gadżetami i pełne nowych wrażeń wracały do szkoły. W imieniu dzieci i własnym składam serdeczne podziękowania na ręce Prezesa Spółki z o.o. Wodociągi Kieleckie Pana Henryka Milcarza oraz Pani Alicji Marcisz, mamy uczennicy naszej klasy, która wyszła z inicjatywą udziału naszej klasy w powyższym projekcie.

                                                          Wychowawczyni klasy IIIB

                                                               Bożena Grudzień

  Zobacz zdjęcia

 • Ślubowanie klas 1

            Tradycją stało się, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą uroczystość, jaką jest włączenie ich do grona uczniów naszej szkoły.

  Takie święto nie mogło odbyć się bez obecności honorowych gości. W uroczystości, która odbyła się 27 października wzięli udział Wójt Gminy Zagnańsk pan Szczepan Skorupski, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie klas I-III.

             Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wspaniale odpowiadali na liczne pytania związane z zasadami bezpieczeństwa na drodze i w szkole. Śpiewająco wykazali się wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny oraz znajomością zasad panujących w klasie. Patronowi naszej szkoły - Stanisławowi Staszicowi, dali słowo, że będą zachowywać się wzorowo.

             Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani przez panią Dyrektor Marzannę Moćko na uczniów klasy pierwszej.

   

                                                                                                                D. Szymkiewicz,

                                                                                                                A. Kopeć

   

  Ślubuję być dobrym Polakiem,

  dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

  Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,

  jak dla niej pracować kiedy dorosnę.

  Będę się starał swym zachowaniem sprawiać

  radość rodzicom i nauczycielom.

  Zobacz zdjęcia

 • Byliśmy w Krainie Czarów!

  30 września dzieci z klas I-III wraz z wychowawcami  obejrzały spektakl Katolickiego Teatru Edukacji   z Krakowa pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Jak to w zaczarowanym świecie, wszystko jest możliwe, toteż działo się, działo… Było kolorowo, momentami zaskakująco i bardzo wesoło.
   A jakie sztuka niosła przesłanie? Pokazała nam, że nasze marzenia są bardzo ważne, warto więc je mieć i dążyć do ich spełnienia.
   Znamienne były słowa refrenu finałowej piosenki „Dzieckiem jest każdy z nas, szanuj jego świat” – i tego się trzymajmy…
 • Program edukacyjny GIODO

 • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

  13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzieci z przedszkola, uczniowie klas młodszych i chór zaprezentowali ciekawy program artystyczny i w imieniu wszystkich uczniów złożyli nauczycielom życzenia. A czego życzyli? Przede wszystkim radości, uśmiechów, sukcesów, „fury” cierpliwości i oczywiście mądrych, i miłych uczniów.
  Niezwykle emocjonującą częścią uroczystości była Gala Oskarowo-Jabłkowa. Jak zwykle przed wręczeniem nagród było wiele spekulacji i domysłów, ale nasi nauczyciele „zgarnęli” komplet jabłkowych Oskarów. Laureat w kategorii „Pisze I, a mówi Aj, my czekamy na goodbye”  dając upust swojemu szczęściu i wzruszeniu gorąco podziękował rodzinie, przyjaciołom i oczywiście uczniom, bez których nie byłoby tak spektakularnego sukcesu, czym wzbudził ogromny aplauz publiczności. Specjalne Oskary w kategorii „Przyjaciel naszej szkoły” otrzymali: wójt gminy-Szczepan Skorupski, ksiądz proboszcz-Ryszard Niemiec, radna-Grażyna Wawszczak, sołtys-Alicja Knez.
  Z zakulisowych przecieków wiemy, że „statuetki” były bardzo smaczne.
  Uczniowie złożyli także życzenia i wręczyli kwiaty emerytowanym dyrektorom, i nauczycielom naszej szkoły. Na koniec uczennica Martyna Danielewska przepięknie zaśpiewała utwór „We are the champions” legendarnej grupy Queen i wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice, zaproszeni goście(zgodnie ze słowami piosenki), poczuli się zwycięzcami.  Pani dyrektor Marzanna Moćko przekazała życzenia i kwiaty od Rady Rodziców dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz serdecznie podziękowała wykonawcom i ich opiekunom.

   

  Zobacz zdjęcia

 • Byłyśmy w Holandii

              W dniach 02.10 do 06.10.2017r. Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej Nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku Marzanna Moćko i nauczyciel Historii Mirosława Litwińska uczestniczyły w wizycie studyjnej w miasteczku Raalte w Holandii. Wizyta partnerska odbyła się w ramach programu Erazmus Plus projektu „ Keep calm, I ‘m refugee…”. Podróż samolotem do Amsterdamu zajęła nam godzinę i 30 minut. W podziemiach olbrzymiego lotniska Schiphol przesiadłyśmy się na pociąg, którym dojechałyśmy do miasteczka Raalte. Na dworcu oczekiwali na nas opiekunowie z grupy holenderskiej Mary i Waldon, którzy zaprowadzili nas do znajdującego się nie opodal hotelu. Wyjątkowo ładne, kameralne wnętrza hoteliku sprzyjały odpoczynkowi po podróży.

             Wtorek, 3 października okazał się bardzo pracowitym dniem. Spędziliśmy go w pobliskiej szkole Carmel College Salland, gdzie w godzinach rannych uczestniczyliśmy w spotkaniu grup projektowych z Grecji, Turcji, Słowacji, Rumunii, Portugalii, i Polski. Uczestnicy z poszczególnych krajów omawiali sposób realizacji projektu, porównywali wyniki ankiet przeprowadzonych w macierzystych szkołach, przedstawiając swoje wnioski. Po dyskusji zaproponowano nam zwiedzanie szkoły. Wędrówkę po olbrzymim budynku rozpoczęliśmy od wspólnego lunchu w nauczycielskiej kantynie. Goszcząca nas szkoła liczy 1000 uczniów. Sam budynek, otoczenie, nowoczesny designe zrobił na nas ogromne wrażenie. Oglądaliśmy piękne przestronne sale, świetnie wyposażone pracownie, miejsca wypoczynku, stołówki dla uczniów i nauczycieli. Na zewnątrz budynku znajdował się warzywno-owocowy ogród uprawiany przez uczniów. Nie brakło również miejsca dla psów, które przyprowadzają na czas pobytu w szkole zarówno nauczyciele jak i uczniowie. W aranżacji przestrzeni wykorzystano nowoczesne wzornictwo i naturalne materiały takie jak drewno i metal. Ten industrialny styl dopełniała wszechobecna sztuka. Na korytarzach wyeksponowane zostały prace uczniów, wszystkie wykonane z surowców ekologicznych. Kwiaty, rzeźby, ikebany dopełniały dekoracji wnętrz. W szkole panowała bardzo przyjemna atmosfera. Główny cel wychowawczy realizowany w tej szkole to: doprowadzenie uczniów do jak największej samodzielności i niezależności przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb i możliwości. Chodzi o to, aby każdy uczeń znalazł swoje miejsce w życiu. Wspólna kolacja z gospodarzami w hotelowej, kominkowej sali była doskonałym zakończeniem interesującego dnia.

              W środę udaliśmy się do miasta Zwolle, gdzie odwiedziliśmy urząd specjalizujący się w udzielaniu pomocy dla przybywających uchodźców. Po obejrzeniu, socjalnych i medycznych pomieszczeń spotkaliśmy się z urzędnikami koordynującymi proces asymilacji uchodźców, gdzie nawiązała się gorąca dyskusja na temat przyjmowania uchodźców. Popołudnie spędziliśmy bardzo aktywnie zwiedzając przy pomocy przewodnika starożytne miasto Dewenter.

               Dzień przed wylotem pojechaliśmy pociągiem do Zandam, gdzie spędziliśmy ostatnią noc. Po zakwaterowaniu w hotelu zjedliśmy ostatni wspólny posiłek, po czym rozeszliśmy się w różne strony zwiedzając Zandam bądź centrum Amsterdamu.             

                 Jesteśmy pod wrażeniem tolerancji i otwartości Holendrow, którzy są mili nie tylko dla obcokrajowców ale również dla siebie. Są pewni siebie, szczerzy, ciepli i opiekuńczy.

                 Projekt jest realizowany  dzięki wsparciu Komisji Europejskiej. Na jego realizację szkoła pozyskałą 61 275  złotych. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Szczepanowi Skorupskiemu za wsparcie naszych działań.

   

  Marzanna Moćko

   Zobacz zdjecia                                                                                 Mirosława Litwińska

 • Pozdrowienia z Grecji

  Gorące pozdrowienia ze skąpanej w słońcu Grecji przesyłają
  uczniowie Klaudia Knez i Antoni Strzelec oraz nauczyciele realizujący
  projekt "Developing Inter and Trans- Curricular Skills in the 21-st Century" programu Erasmus+.


   

   

   

   

 • Niezwykła lekcja historii

  27 września uczniowie klasy II, IIIb i IIIc wraz z wychowawcami B. Grudzień, P. Zemstą, J. Dudkowską odwiedziły Muzeum Regionalne w Samsonowie.
  Pani Lidia Putowska w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o powstaniu muzeum i znajdujących się w nim eksponatach. Dzieci poznały „kawałek” historii naszego regionu i zobaczyły, jak dawniej żyli ludzie. Dowiedziały się także nieznanych ciekawostek z życia
  patrona szkoły- Stanisława Staszica i zobaczyły ruiny huty, którą przed laty założył.
   Pytania, jakie zadawały pani przewodnik dzieci, świadczyły o dużym zainteresowaniu tematem i rozbudzeniu ich ciekawości poznawczej.
  Zderzeniem przeszłości z nowoczesnością były odwiedziny w Publicznej Bibliotece w Samsonowie. To obiekt na miarę XXI wieku, który wyjątkowo spodobał się uczniom.
 • Pozdrowienia z Holandii

  Serdeczne pozdrowienia z Holandii dla pracowników szkoły, rodziców i uczniów przesyłają dyrektor szkoły Marzanna Moćko wraz z nauczycielem Mirosławą Litwińską. 

  Zobacz zdjęcia

 • DLA BARTKA

  W imieniu wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły  śpiewająco życzenia z okazji  1017 urodzin dębu Bartka złożyli uczniowie klasy IIIc  i 7b. A czego życzyliśmy wiekowemu jubilatowi?

  Przede wszystkim  słońca, gości, szumu liści, śpiewu ptaków i jak najczęstszych odwiedzin dzieci.

  A w prezencie dla Bartka mieliśmy piosenki  ułożone i zaśpiewane specjalnie na tę okazję.

  Zobacz zdjęcia

 • PODZIĘKOWANIA

            Dnia 28.09.2017r, w imieniu społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2
  i Przedszkola w Zagnańsku Dyrektor Szkoły Marzanna Moćko, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski podziękowała Radzie Gminy, którą reprezentował Wójt Gminy Zagnańsk Pan Szczepan Skorupski oraz radna Pani Grażyna Wawszczak, za dofinansowanie kwoty 27 000 zł na remont łazienek personelu oraz dziewcząt i chłopców w szkole. Placówka pozyskała również wsparcie od sołectw: z Zagnańska, Bartkowa, Kaniowa, Gruszki i Belna na łączną kwotę 23 000 zł. Podziękowania skierowano do sołtysów w/w sołectw: p. Alicji Knez, p. Stanisława Kundery, p. Sławomira Wiecha, p. Marcina Fąfary oraz p. Renaty Knez.
              Wychowankowie naszej placówki doceniają i podkreślają wszelkie działania, które są podejmowane, aby szkoła z roku na rok była lepiej doposażona i estetyczna.
  Projekt łazienek dziewcząt i chłopców został zrealizowany przez uczniów w ramach projektu Erasmus plus. Dzięki tej inwestycji uczniowie mają zapewnione lepsze warunki higieniczno-sanitarne oraz standard na miarę XXI w.

                                                                                                                                                               Marzanna Moćko

  Zobacz zdjęcia

 • 29.09.2017

  Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Festiwal Naukowy „To put knowledge into practice” zorganizowany w ramach projektu : „Developing Inter & Trans-Curricular Skills for 21-st century” programu Erasmus + Edukacja Szkolna Partnerstwa Strategiczne.
  Tym razem uczniowie mogli uczestniczyć w pokazach oraz warsztatach z fizyki, chemii oraz kryminalistyki, które miały na celu zbliżyć teorię do praktyki. Nie brakował spektakularnych wybuchów, odkrywania tajemniczych odcisków palców, czy doświadczalnego badania potęgi siły tarcia. W przygodach po meandrach wiedzy towarzyszyli im studenci Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy i swoimi młodzieńczymi pasjami będą zarażać naszych uczniów. Zapraszamy do naszej galerii FESTIWAL NAUKOWY

 • ZAPRASZAMY NA DRUGI FESTIWAL NAUKOWY

  29.09.2017
 • XVIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

  23 września 2017 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2i Przedszkola w Zagnańsku uczestniczyli w XVIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym zorganizowanym przez Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach pod hasłem: "Idźcie i głoście tajemnicę Krzyża". Pokłoniliśmy się Relikwiom Krzyża Świętego i zachwyciliśmy się pięknem Gór Świętokrzyskich oraz pogłębiliśmy wiadomości z zakresu historii naszego regionu.

  Henryka Górzyńska

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
 • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć