Nawigacja

 • Nasi uczniowie zwiedzali Warszawę

  Był spacer, integracja, zabawa w muzeum, ale priorytetem nr 1 było doskonalenie umiejętności językowych. Zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem  w języku angielskim stanowiło główny punkt programu  wyjazdu na wycieczkę szesnastu uczniów z klas ósmych w czwartek, 10 czerwca. Ponad dwugodzinny spacer po mieście rozpoczęliśmy z panią przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała o Starym Mieście i jego urokliwych zakątkach. W podsumowaniu odbył się konkurs z nagrodami. W Muzeum Świata Iluzji  zobaczyliśmy przeróżne iluzje, paradoksy i zjawiska przeczące prawom fizyki często o charakterze interaktywnym. Mogliśmy nie tylko oglądać, ale również siadać, dotykać, a nawet… czuć.  Pogoda sprzyjała spacerom, którego nie zabrakło także w Parku Łazienki Królewskie. W drodze powrotnej wszyscy zjedli pyszny obiad. Wyprawa edukacyjna do stolicy zakończyła pięcioletni projekt finansowany z programu English Teaching. Dzięki wsparciu Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności i Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA, uczniowie mieli możliwość rozwijania sprawności językowych realizując rozszerzony program nauczania języka angielskiego od klasy czwartej. Na swoich lekcjach często gościli wolontariuszy z różnych krajów świata, przygotowywali przedstawienia teatralne w języku angielskim, nawiązywali kontakty językowe z uczniami ze szkoły we Włoszech i w Ghanie, brali udział w różnorodnych konkursach językowych.

                                                                                                                                   Dorota Starz

  Wycieczka do Warszawy została w całości sfinansowana z programu English Teaching, którego operatorem krajowym jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

 • Spotkania autorskie z Ewą Nowak – autorką książek dla dzieci i młodzieży

  Otwartość, spora dawka wiedzy, porad i niezwykłe poczucie humoru – takie były spotkania autorki z uczniami ze szkoły z Zagnańska, Chrustów i Tumlina. Biblioteka miała zaszczyt gościć pisarkę 2 czerwca br. w Filii w Zagnańsku, jak również w głównej siedzibie – w Samsonowie.

  Rozmowa o życiu, wartościach, pasjach i kompleksach, a także o wpływie grup rówieśniczych zapadnie na długo w pamięci, zwłaszcza że nasz gość bardzo szybko nawiązał doskonały kontakt ze słuchaczami. P. Ewa opowiadała o kilku swoich książkach m.in.: „Bardzo biała wrona”, „Grzywa”, „Moja Ananke”, „Ogon kici” czy „Dzień wszystkiego”.

  Autorka prowadzi spotkania autorskie z przekonaniem, iż w każdym z nich uczestniczy przynajmniej jeden przyszły artysta, co więcej niemal wszyscy obecni mogą odnaleźć się w tej roli poprzez obcowanie z literaturą, ćwiczenie mózgu i rozwój intelektualny.

  Spotkania z uczniami przebiegły w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali autograf i pamiątkową dedykację.

   

  Karolina Michta

   

 • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „SZCZĘŚLIWA CHWILA, SZCZĘŚLIWY DZIEŃ, SZCZĘŚLIWE ŻYCIE”

 • Planowane dyżury wakacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym w Gminie Zagnańsk

  01.07.2021 - 11.08.2021 - Przedszkole w Zagnańsku;

  12.08.2021 - 31.08.2021 - Przedszkole w Samsonowie.

 • Uczeń naszej szkoły laureatem V Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

  Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 7b - Mateusz Miernik - został laureatem V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla szkół podstawowych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, zajmując pierwszą  lokatę.

  Tytuł laureata zwalnia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki, pozwala uzyskać 100% możliwych do zdobycia punktów za ten egzamin i umożliwia dalszą naukę w najlepszych szkołach ponadpodstawowych. Żeby go zdobyć trzeba jednak przejść  trzy etapy - począwszy od pierwszego - szkolnego, kończąc na trzecim - wojewódzkim, do którego trafiają tylko najlepsi uczniowie.

  Mateusz  osiągnął sukces  dzięki swoim zainteresowaniom, zdolnościom  i cężkiej, systematycznej pracy.

  Zwycięzcy gratulujemy wybitnego osiągnięcia, doceniamy Jego wytrwałość i pasję. Życzymy dalszych sukcesów!

  Szczególne gratulacje kierujemy także do rodziców Mateusza.

   

    Anna Wodecka

 • Zarządzenie nr 9/2020/2021 z dnia 13.05.2021

 • Rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych - szczegóły w zakładce Rekrutacja.

 • Ogromna pasja i niesamowity talent

  Z przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr2 w Zagnańsku, Zuzanna Zemsta została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych organizowanego przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu, największą niepaństwową uczelnię filologiczną w Polsce. Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów zorganizowana została na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tym samym, zgodnie z wykazem konkursów przedmiotowych, uczennica jest zwolniona z przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego oraz  uprawniona w pierwszej kolejności do przyjęcia do  jednej ze szkół wymienionych w art. 132 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. (Prawo oświatowe2)

  Konkurs językowy składał się z trzech etapów, a każdy z dwóch części.  Aby dostać się do finału, ( do którego w tym roku doszło 450  młodych osób z całej Polski) należało uzyskać na każdym etapie co najmniej 75 % punktów możliwych do zdobycia. Były to min. testy gramatyczne, nagranie i prezentacja przed komisją konkursową  filmu w j. angielskim dotyczącego opinii na temat zdalnej edukacji, dwie rozmowy na wybrane tematy z zakresu kultury i historii Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz znajomości wymaganej lektury.

  Nic nie cieszy bardziej, niż obserwowanie jak nasi uczniowie wytrwale kształcą swój talent. Poznajmy zatem Zuzię, niezwykle skromną i utalentowaną miłośniczkę języka angielskiego, która swoje zdolności rozwija od trzeciego roku życia w szkole językowej Helen Doron. Mam to szczęście, aby wspierać naszą uczennicę od  klasy pierwszej szkoły podstawowej, która już wówczas zaskakiwała swoją wiedzą. Postępy w doskonaleniu języka sprawdzała biorąc udział w różnych konkursach organizowanych przez ŚCDN, konkursach  pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej UJ w Krakowie oraz Kuratorium Kielce. W 2019 otrzymała certyfikat  z egzaminu Preliminary (PET) , natomiast w 2020 -First Certificate in English na poziomie B2. Obecnie rozwija swoje umiejętności językowe w grupie przygotowującej się do egzaminu na poziomie C1. Dzięki pozyskanym dla szkoły  funduszom na działania językowe w ramach programu English Teaching, Zuzia Zemsta wraz z innymi 15 kolegami i koleżankami od klasy czwartej do siódmej włącznie realizowała program rozszerzonego języka angielskiego w ilości dwóch dodatkowych godzin w tygodniu w oparciu o podręczniki znacznie wykraczające poza program nauczania podstawy programowej. Lekcje te były także okazją do spotkań i rozmów w języku angielskim z licznymi wolontariuszami pochodzącymi z różnych krajów świata. W trakcie przygotowywania przedstawień w języku angielskim „Kopciuszek” i „Smerfy” zaprezentowała także swój talent aktorski. Dziewczynka zaangażowana jest również w projekt Erasmus plus  : Breaking Barriers through Sharing Treasures”, w którym z przyjemnością  realizuje zadania projektowe, nawiązuje kontakty rówieśnicze i doskonali  język angielski. Jak sama mówi, swoją pasję chciałby rozwijać w liceum w klasie z maturą międzynarodową. Wierzymy, że jej się uda. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

                                                                                  Dorota Starz

  zaswiadczenie.pdf​​​​​​​

 • Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach i placówkach

 • Ogłoszenie

  Od 19 kwietnia 2021r. zostaje przywrócona pracja stacjonarna przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkole.

 • Wyniki rekrutacji do przedszkola znajdują się w zakładce 'Rekrutacja'

 • Życzenia wielkanocne od SU

 • Pomagamy sobie wzajemnie

  W ramach działalności koła wolontariatu przy naszej szkole uczniowie klas drugich naszej szkoły pomagają przedszkolakom. Przy współpracy wychowawców klas drugich pani Marzeny Gały oraz pani Patrycji Zemsty – Hanulak oraz we współpracy z wychowawcami grup przedszkolnych paniami Katarzyną Orzeł, Małgorzatą Dzitkowską i Beatą Błońską – Szwed uczniowie klas drugich cyklicznie pomagają przedszkolakom przygotowując im przybory do rysowania – strugają kredki dla młodszych koleżanek i kolegów z przedszkola. Uczą się tym samym pamiętać że zawsze można służyć drugiemu człowiekowi a jednocześnie wszyscy uczymy się wzajemnego szacunku do siebie nawzajem. Ta wspólna praca na rzecz przedszkolaków jest elementem kształcenia pożądanych postaw społecznych wśród dzieci a jednocześnie wskazuje właściwe drogi rozwoju każdego człowieka.

  Chwała uczniom klas drugich za ich postawę i zaangażowanie.

                                                                                                                         Krzysztof Śmigiel

 • UWAGA

  Od poniedziałku 29 marca do 9 kwietnia 2021r. zostają zamknięte oddziały przedszkolne. Dla dzieci, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19 jest zorganizowana opieka.

 • Wyniki konkursu "Jestem mistrzem ortografii”

      17 marca 2021r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny pod hasłem „Jestem mistrzem ortografii” zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy. W rywalizacji wzięło udział 13 uczniów klas III szkoły podstawowej.

   

  Nagrodzeni uczniowie:

  I miejsce: Antonina Kozieł  klasa IIIb

  II miejsce: Maja Lichosik    klasa IIIb

  III miejsce: Elena Kargul     klasa IIIb

                    Wiktoria Wronikowska  klasa IIIa

  IV miejsce : Oliwia Nowak   klasa III a

  Wyróżnienia:

  Lena Kołda   klasa III a

  Kornelia Tomczyk klasa III b

  Wiktoria Gębska  klasa IIIa

  Lena Frydrych      klasa III b

  Kacper Pyszel       klasa III a

  Kaja Dzitkowska  klasa III a

  Laura Filipczak     klasa III a

  Hanna Wrona      klasa III b

   

     Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom znajomości zasad ortografii. Otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz słodycze.

  Dziękujemy pani Dyrektor za zorganizowanie środków na nagrody, wychowawcom klas III za współpracę
  i przygotowanie dzieci do konkursu.

  Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                         Organizatorzy

 • Informacja

  Od 22 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r.

  • klasy 1-3 wracają do nauczania zdalnego,
  • klasy 4-8 nadal uczą się zdalnie.

  Nowe zasady funkcjonowania placówek zostały ogłoszone 18 marca i mają obowiązywać do 9 kwietnia 2021 r.

  rozporzadzenie_wydawane_z_art_30b_covid-19.docx

 • Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na „Ekslibris biblioteki szkolnej”

  Cele konkursu:

  - rozwijanie zainteresowań, uzdolnień plastycznych i inwencji twórczej uczniów,

  - zachęcanie do tworzenia własnych ekslibrisów,

  - wskazanie form i sposobów spędzania wolnego czasu.

   

  Zasady konkursu:

  1.Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie ekslibrisu biblioteki szkolnej z wykorzystaniem dowolnych technik plastycznych.

  2. Format pracy A-4.

  3. Każdy uczestnik zgłasza tylko jedną pracę ( samodzielnie wykonaną oraz podpisaną).

  4. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V-VIII.

  5.Termin nadsyłania prac do dnia 25.04.2021r.

  6. Zdjęcie pracy należy wysłać do nauczycieli biblioteki poprzez dziennik Librus.

  7. Ogłoszenie wyników umieszczone zostanie na stronie internetowej szkoły.

                                                                          Życzymy twórczych pomysłów i owocnej pracy.

                                                                                                  Organizatorzy

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
  26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
 • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć