Nawigacja

O szkole... OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UKS "Tęcza" - sekcja Badmintona Świętokrzyska Liga Badmintona Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Świętokrzyskie Igrzyska Dzieci I Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców w Badmintonie – ZAGNAŃSK 2018 Ferie z Badmintonem Złote medale dla naszych siatkarzy I miejsce w Turnieju Jesiennym w siatkówce Turniej Mikołajkowy w Masłowie WF z klasą IV i V miejsce w województwie II miejsce i awans wywalczony w Masłowie

Sport Szkolny

O szkole...

Szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie SZKOLNY KLUB SPORTOWY .

Program   Szkolny  Klub Sportowy  finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i współfinansowany przez Jednostki Samorządu Terytorialnego województwa świętokrzyskiego. 

Komisja wojewódzka do programu zakwalifikowała 608 grup szkoleniowych z ponad 370 szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. W programie uczestniczyć będzie  ponad 10 tysięcy uczniów.

Zajęcia sportowo-rekreacyjne z zakresu piłki siatkowej i badmintona odbywają się w godzinach popołudniowych wg harmonogramu zajęć pozalekcyjnych zamieszczonego na stronie szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

Nasza szkoła posiada bogate tradycje sportowe. Od kilkudziesięciu lat nauczyciele wychowania fizycznego zarażają swoją pasją kolejne pokolenia uczniów naszej miejscowości. Na przestrzeni wielu lat szkoła może pochwalić się znaczącymi sukcesami na szczeblu powiatu, województwa i ogólnopolskim w różnych dyscyplinach sportu, a wiodącymi były lekka atletyka i siatkówka.

Przez wiele lat placówka realizowała program klas sportowych w szkole podstawowej i gimnazjum. Wiodącymi dyscyplinami były siatkówka i badminton. Zajęcia w szkole podstawowej wzbogacane były o zajęcia taneczne oraz naukę pływania. Nową dyscypliną, która zrzesza coraz więcej sympatyków stał się badminton. 

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić umiejętności zarówno na lekcjach wychowania fizycznego, na zajęciach pozalekcyjnych oraz na zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Tęcza", Członkami klubu są uczniowie naszej szkoły, ale także absolwenci, rodzice i dorośli mieszkańcy naszej gminy, skupiający się wokół nowej dyscypliny - badmintona, 

Społeczność uczniowska wraz z opiekunami, nauczycielami wychowania fizycznego oraz opiekunami Samorządu Uczniowskiego podejmuje wiele różnorodnych działań mających na celu popularyzację sportu i aktywnego, zdrowego stylu życia poprzez realizację wielu ciekawych projektów, m.in. WF z klasą, Szkoła w ruchu oraz Jedz zdrowo. Naszym priorytetem jest wychowanie kolejnych pokoleń młodzieży kontynuujących sportowe tradycje naszej szkoły oraz propagujących zdrowy, aktywny styl życia.

 

 

                            

              

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
    26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
  • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć