Nawigacja

O szkole... Złote medale dla naszych siatkarzy I miejsce w Turnieju Jesiennym w siatkówce UKS "Tęcza" - sekcja Badmintona Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych Turniej Mikołajkowy w Masłowie WF z klasą IV i V miejsce w województwie Świętokrzyska Liga Badmintona Ferie z Badmintonem II miejsce i awans wywalczony w Masłowie OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE ŚWIĘTOKRZYSKIE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W BADMINTONIE – ZAGNAŃSK 2018

SPORT SZKOLNY

O szkole...

Nasza szkoła posiada bogate tradycje sportowe. Od kilkudziesięciu lat nauczyciele wychowania fizycznego zarażają swoją pasją kolejne pokolenia uczniów naszej miejscowości. Na przestrzeni wielu lat szkoła może pochwalić się znaczącymi sukcesami na szczeblu powiatu, województwa i ogólnopolskim w różnych dyscyplinach sportu, a wiodącymi były lekka atletyka i siatkówka.

Obecnie od kilku lat placówka realizuje program klas sportowych w szkole podstawowej i gimnazjum. Wiodącymi dyscyplinami są siatkówka i badminton. Zajęcia w szkole podstawowej wzbogacone są o zajęcia taneczne oraz naukę pływania. Nową dyscypliną, która zrzesza coraz więcej sympatyków stał się badminton. 

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoje zainteresowania i doskonalić umiejętności zarówno na lekcjach wychowania fizycznego, na zajęciach pozalekcyjnych oraz na zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Tęcza", Członkami klubu są uczniowie naszej szkoły, ale także absolwenci, rodzice i dorośli mieszkańcy naszej gminy, skupiający się wokół nowej dyscypliny - badmintona, 

Społeczność uczniowska wraz z opiekunami, nauczycielami wychowania fizycznego oraz opiekunami Samorządu Uczniowskiego podejmuje wiele różnorodnych działań mających na celu popularyzację sportu i aktywnego, zdrowego stylu życia poprzez realizację wielu ciekawych projektów, m.in. WF z klasą, Szkoła w ruchu oraz Jedz zdrowo. Naszym priorytetem jest wychowanie kolejnych pokoleń młodzieży kontynuujących sportowe tradycje naszej szkoły oraz propagujących zdrowy, aktywny styl życia.

 

 

                            

              

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
    26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
  • (41) 31-13-275

Galeria zdjęć