Rok szkolny do 2017

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

17 marca 2017 r . odbyło się 25 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Oto przeczytane utwory

,,Drzazga” Ewy Nowak  była pierwszą z omawianych książek. W podróż po Paryżu zabrała czytelników Connie, bohaterka książki Sabine Durrant ,,O la la będzie dobrze”. Wędrówki po sklepach, wizyty w kawiarniach, rendez- vous,  świetnie oddają francuską atmosferę.  W świat magii wprowadziła czytelników ,,L auren” z powieści amerykańskiej pisarki nurtu fantasy - Aprilynne Pike. ,,Nie pozwól nikomu odebrać sobie dumy z tego, kim jesteś ” - to motto uczniów ,,Upiornej szkoły” Lisi Harrison .Każdemu, kto lubi książki przygodowe  z wartką akcją pełną niezwykłych wydarzeń, romantycznych historii,  polecamy ,,Klątwę tygrysa” C. Houca.

,, Dwa serca”  Laury Summers  to tajemnicza opowieść  o nastolatce, która zyskuje nowe serce, a wraz z nim nowe życie. Czy ,,Pozłacana rybka” podobnie jak złota także spełnia marzenia? – na to pytanie czytelnicy szukali  odpowiedzi  w książce Barbary Kosmowskiej. Co byś zrobił, gdyby cukiernia w twoim mieście oferowała słodycze o różnorakich magicznych właściwościach ? – na takie pytania odpowiadali czytelnicy książki Brandona Mulla ,,Wojna cukierkowa”.

Straszne spotkanie DKK z czarną dziurą i myszami w tle to efekt przeczytania powieści Katarzyny Ryrych. Spadające liście z drzew to jak kartki z pamiętnika bohaterów książki  Haliny Olczak -  Moraczewskiej ,,Kim jesteś Sebastianie ?”. Sylwia Adamiak, autorka książki ,,Tajemnica czarnej róży”, zaprosiła czytelników do Dacezville, gdzie znajduje się tajemniczy dworek , którym zafascynowana jest Cornelia, główna bohaterka.

,,Eksperyment Anioł” Jamesa Pattersona to fantastyczny, pełen sekretów kryminał. Czytając  ten młodzieżowy bestseller, nie ma czasu ani miejsca na nudę. ,,Magia Avalonu Aprilynne Pike to kolejne spotkanie z Lauren, która dorasta i ma coraz trudniejsze problemy do rozwiązania.

,,Własny pokój”  Barbary  Ciwoniuk  to piękna powieść  poruszająca istotne problemy nastolatków: przyjaźń, miłość, koleżeństwo, ale i samotność, przemoc. W  ,,Pisklaku” Zuzanny Orlińskiej  młodzież zmierzyła się z trudnym tematem jakim jest dojrzewanie, pełne rozterek, lęków i samotności.

,, Kiedyś na pewno ” Ewy Nowak polecamy na długie jesienne wieczory, gdy jest smutno i potrzeba pocieszenia. ,,Syn złodziejki” Grażyny Bąkiewicz   nie pragnął niczego wielkiego, chciał tylko przypomnieć matce o swoich urodzinach. W  ,,Arion” Natalii Molendy dominowały słowa fantastyka, elfy, przygoda.

W książce Haliny Olczak- Moraczewskiej- ,,Powróżyć , Dominiko?” wróżka przepowiedziała z kart różne katastrofy: porwanie, pogoń, duchy , słowem kryminał. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” - to przysłowie nie jest jednak aktualne w  powieści  Yvesa Greveta, Meto. Dom.

,,Serce w chmurach” Jennifer E. Smith jest o pierwszej miłości, oczarowaniu, cudownym spotkaniu. ,,Cud chłopak” R.J. Palacio to powieść o chłopcem o zdeformowanej twarzy, który musi sobie poradzić w otaczającym świecie.  ,,Szklane dzieci” Kristiny Ohlsson mieszkają w starym, tajemniczym domu , w którym  dzieją się zagadkowe rzeczy.  Poruszająca powieść Miriam Dubini pt.,,Wiatr” opowiada o  pierwszej miłości, wzajemnej fascynacji , tajemniczych spotkaniach na ulicach Rzymu…

Trylogia Suzanne Collins – "Igrzyska śmierci, W pierścieniu ognia, Kosogłos"  to moc wrażeń przy czytaniu i w kinie. To było 25 spotkanie klubowiczów.

Weronika, Oliwia, Wiktoria, Luiza,  Oliwier, Wiktor, Patrycja, Weronika, Dominika, Julia, Kasia, Karol, Klaudia, Gosia ,Agata, Karina, Kinga , Małgosia, Ola  oraz moderatorka Grażyna Mazurkiewicz

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Wyniki  konkursu czytelniczego dla kl. IV -   Baśniowa kraina.

I miejsce    -  Zuzia  Zemsta

II miejsce    - Zosia Sidło

III miejsce   -  Maja Spocińska

-  Vanessa  Zarzecka

-  Zuzia Bolmińska

Wyróżnienia – Emila Szpak, Oliwia Wojtaś, Ala Srzelec, Mikołaj Chrzanowski, Janek Adamczyk, Kuba Kołodziejczyk, Maciek Adwent, Patryk  Żunda, Dawid Wrocławek.  Wszyscy uczniowie otrzymali upominki.