Informacja do uczniów, rodziców i nauczycieli

Drodzy Uczniowie, Rodzice

Zgodnie z rozporządzeniem MEN od 25 marca 2020r. zaczynamy zdalne prowadzenie zajęć lekcyjnych, w czasie których będzie realizowana podstawa programowa. Bardzo proszę zapoznać się z nowym rozkładem zajęć na czwartek i piątek, zamieszczonym dla poszczególnych klas w nowo utworzonej zakładce „Praca Zdalna'' na szkolnej stronie internetowej. Zajęcia dydaktyczne w formie nauczania zdalnego będą prowadzone przy wykorzystaniu dziennika elektronicznego, platform edukacyjnych, poczty elektronicznej, środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielem, uczniem lub rodzicem. Nauczyciele prowadzący będą umieszczali w e -dzienniku opisy zadań dla uczniów danej klasy zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć. Wiadomości będą wysyłane między 8.00 a 14.00 (poza umownymi godzinami, będą mogły być wysłane tylko te wiadomości, które z przyczyn technicznych nie wysłano wczesniej). Termin wykonania zadania nauczyciel będzie określał w wiadomościach do ucznia (rodzica w przypadku klas I-III). W przypadku problemów technicznych lub organizacyjnych uczeń zawiadamia nauczyciela o braku możliwości wykonania zadania w ustalonym terminie. Jeśli uczeń w czasie pracy samodzielnej ma wątpliwości, jak wykonać zadanie lub nie potrafi go wykonać, prosi o pomoc nauczyciela komunikując się z Nim przez e-dziennik lub inne komunikatory wcześniej ustalone z nauczycielem. Nauczyciel będzie umieszczał zadania do wykonania w takich formach jak:

• klasyczna, z odwołaniem do podręcznika, zeszytu ćwiczeń,
  • w formie opisu tekstowego zadania do wykonania,
  • w formie linku do interaktywnych platform edukacyjnych wykorzystujących formy nauki i sprawdzania wiadomości (np. filmy, quizy, testy),
  • w formie załącznika zawierającego materiały tekstowe, grafiki, materiały audiowizualne.

Nauczyciel może zrealizować lekcję on-line przy wykorzystaniu aplikacji audio, audiowizualnych lub poprzez internetowe platformy edukacyjne. Czas trwania jednej lekcji wirtualnej nie może przekroczyć 45 min. Informacje o sposobie i terminie spotkania on-line będą przekazane za pomocą wiadomości w e-dzienniku najpóźniej w dniu poprzedzającym lekcję zaplanowaną w takiej formie. Aktywność ucznia będzie podlegała ocenie, dlatego ważne jest systematyczne logowanie się na e-dzienniku, odczytywanie wiadomości, zadań domowych od nauczyciela oraz wykonywanie ich w formie i czasie określonym przez nauczyciela. Szczegółowe kryteria oceniania w zdalnym nauczaniu z danego przedmiotu przedstawią nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Bieżące informacje dla uczniów  i rodziców o pracy zdalnej będą zamieszczane na stronie szkoły w zakładce „Praca Zdalna”. Plan zajęć na kolejny tydzień zostanie umieszczony najpóźniej w niedzielę wieczorem. Dodatkowo ważne informacje dla ucznia i rodzica wychowawca każdej klasy będzie zamieszczał w e-dzienniku. Również poprzez kontakt z wychowawcą uczniowie lub rodzice mogą zgłaszać wszelkie trudności, problemy i pytania związane ze zdalnym nauczaniem.

Marzanna Moćko