Konkursy i wyjazd do Turcji

21 października w naszej szkole był dniem języków obcych. Uczniowie z klas piątych i szóstych oraz gimnazjalnych pod okiem nauczycielek p. Doroty Starz i p. Sylwii Maksymowicz przygotowały program dotyczący krajów europejskich współpracujących ze szkołą w ramach projektu Comenius.

Pomocą służyły także p. Katarzyna Zegadło oraz panie Anna Gębska i Henryka Górzyńska, które całym sercem zaangażowały się w program Comenius. Dzień Języków Obcych prowadzony była przez Patrycję Moćko oraz Kamilę Grabowską ( tłumaczenie na j. angielski : Janek Rodak oraz Kinga Lisowska). Niezależna komisja, w skład której weszli wicedyrektor szkoły, p. Barbara Kowalska, nauczyciel j. angielskiego z Zespołu Szkół w Tumlinie, p. Luiza Dajczer oraz znany nie tylko w naszym regionie muzyk, p. Piotr Restecki, oceniła wysoki poziom uczniów prezentujących Turcję, Bułgarię, Portugalię i Włochy. Najbardziej gościom przypadła do gustu prezentacja państwa bałkańskiego. Uczennice Dominika Jeruzalska, Klaudia Pyczek, Eliza Starz, Karolina Pluta, Ola Musiał i Agata Dąbrowska poza wprowadzeniem wszystkich zebranych w życie kraju i jego kulturę przygotowały także obfity poczęstunek zaczerpnięty z przepisów kuchni bułgarskiej. Szanowna komisja, nauczyciele, jak i uczniowie mieli również okazję przyjrzeć się strojom prezentowanych państw, zasmakować kuchni portugalskiej, włoskiej i herbaty tureckiej wykonanej przez uczniów, jak również wysłuchać fragmentów wierszy oraz hymnów. Do zadań komisji należało także wybranie trzech osób, które najbardziej wyróżniały się tego dnia. Jednogłośnie zdecydowano, że faworytami są Julia Dąbrowska, uczennica klasy Va, która pomysłowością (gotowała makaron włoski na żywo), oryginalnością i strojem urzekła członków komisji. Klaudia Mołodzińska z kl. II c gimnazjum za przebranie w strój Portugalki oraz Dominika Jeruzalska z kl. I c, która zagrała hymn bułgarski na pianinie, przedstawiła walory tego kraju oraz przygotowała z innymi koleżankami degustację potraw. Wyróżnione trzy uczennice w nagrodę 22 kwietnia 2012 r. wyjadą z pierwszą wizytą partnerską do szkoły w Turcji. Serdecznie gratulujemy.

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

PODSUMOWALIŚMY KONKURSY NA LOGO I PLAKAT PROMUJĄCY PROJEKT

Dzień Języków Obcych był również okazją, aby podsumować prace uczniów wystawionych do konkursu na logo projektu oraz na plakat promujący Comenius w naszej gminie. Ogółem w konkursach wzięły udział 133 prace uczniów . Niektórzy wykonali logo i plakat, niektóre prace były zespołowe. Wśród najlepszych pomysłów komisja dokonała następującego wyboru :

w konkursie na logo

I miejsce : Marysia Strzelec z kl. V a

II miejsce : Ola Krzyżak z kl. I b gim.

III miejsce : Karolina Pluta z kl. III a gim.

wyróżnienie : Maja Wlazły z kl. III c gim.

w konkursie na plakat promujący projekt

I miejsce Magda Milcarz z kl. III c gim.

II miejsce Maja Wlazły z kl. III c gim.

III miejsce Dominika Jeruzalska i Klaudia Pyczek z kl. I c gim.

Nagrody główne w postaci płyt zostały ufundowane przez Dyrekcję ZSPnr2,PiG w Zagnańsku, natomiast pozostałe były zakupione z funduszy programu Comenius.

Do najbardziej wyróżniających się uczniów w poszczególnych prezentacjach zaliczyliśmy :

Turcja - Gabrysia Błocho, Patryk Szcześniak

Bułgaria : Klaudia Pyczek, Dominika Jeruzalska, Agata Dąbrowska, Agata Dąbrowska, Eliza Starz, Karolina Pluta, Ola Musiał

Portugalia : Magda Chaba, Klaudia Mołodzinska, Karolina Nadolnik, Ania Gosek

Włochy : Julia Dąbrowska, Ola Krzyżak, Oskar Majecki, Marysia Strzelec, Wojtek Dudkowski