ZNAMY JUŻ WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX 2020
Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej lekturki mają na celu pokazać, że język stanowi całość. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość.
Coroczny konkurs adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i odbywa się w 5 kategoriach wiekowych: Kittens (kl. III-IV SP) Bunnies (kl. V-VI SP), Ducks (kl. VII-VIII SP), Lions (klasy I liceów 4-letnich i techników 5-letnich, klasy I liceów 3-letnich i techników 4-letnich, klasy I, II i III szkół branżowych), Eagles (klasy II i III liceów 3-letnich oraz II, III i IV techników 4-letnich).
Główną nagrodą, częściowo sponsorowaną przez MM Publications, w konkursie jest udział w obozie językowym dla najlepszych uczestników z kategorii Kittens II - Eagles I.
Dla uczestników z wynikami bardzo dobrymi i dobrymi przewidziane są nagrody rzeczowe.
W tegorocznej edycji z naszej szkoły udział wzięło 29 uczniów z klas V-VIII. Najlepszymi okazali się uczniowie z klas piątych. Za swoje osiągnięcia otrzymają nagrody książkowe, natomiast wszyscy uczestnicy-dyplomy. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do rozwijania swoich zdolności językowych.
ANNA KITA 106.25 / 150
OLIWIA NAWARA 106.25 / 150
ALEKSANDRA PALUCH 101.25 / 150
PIOTR LIS 101.25 / 150
szkolny koordynator konkursu
Dorota Starz
„Przodować w naukach będzie ten naród, który najlepiej opanuje matematykę. Narody obojętne dla matematyki skazane są na pozostanie w tyle.” Stanisław Kowal
Miło nam poinformować, że pomimo tego trudnego czasu i zamkniętych szkół, nasi uczniowie wciąż odnoszą sukcesy edukacyjne. PIOTR MIERNIK – uczeń klasy 8a Szkoły Podstawowej nr 2 otrzymał tytuł finalisty I stopnia w XV OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE JUNIORÓW. OMJ to prestiżowe ogólnopolskie zawody matematyczne dla uczniów starszych klas szkół podstawowych. Przeprowadzane są z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do tej pory, żadnemu uczniowi z naszej gminy nie udało się osiągnąć tak wielkiego sukcesu. Piotr znalazł się wśród 6 najlepszych uczniów w kraju. Oto finałowa lista
https://omj.edu.pl/wyroznieni-xv
Warto przypomnieć, że Piotr, to dwukrotny laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych oraz wielokrotny laureat w konkursach "Kangur Matematyczny" oraz "Alfik Matematyczny". W tym roku szkolnym otrzymał także brązowy medal w VI IRAŃSKIEJ OLIMPIADZIE GEOMETRYCZNEJ.
GRATULUJEMY! To ogromny sukces, który napawa nas dumą. Nauczyciel: Anna Gębska
Do dnia 17.04.2020r. należy złożyć wniosek o zwrot kosztów z tytułu nadpłaty za wyżywienie w stołówce szkolnej oraz pobyt w przedszkolu za miesiac marzec 2020r. Wypełnione wnioski należy przesłać na adres gimzag@wp.pl. Dzieci z przedszkola korzystające z wyżywienia i dodatkowych godzin składają dwa osobne wnioski. Rodzice uczniów z SP w najbliższym czasie otrzymają informację o wysokości zwrotu.
Wniosek_o_zwrot_nadplaty_za_wyzywienie_PP(1).docx
Polecam gry edukacyjne, które powstały w ramach programów CEO, mogą sprawdzić się zarówno jako element nauczania zdalnego, jak i jako sposób na spędzenie czasu z dziećmi w domu. Sprawdźcie wybrane z nich:
👉 karty gry o Celach Zrównoważonego Rozwoju: https://bit.ly/2TXWUQt
👉 karty do gry w Piotrusia Pana "Aktywistki": https://bit.ly/2U9vh5D
👉 komputerowa gra fact-checkingowa "Przygody Literatusa": https://bit.ly/33mc0lK
👉 gry związane z twórczością m.in. Josepha Conrada, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Zbigniewa Herberta, a także karciane flirty literackie do samodzielnego wydrukowania - z twórczością Marka Hłaski, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Leśmiana: https://bit.ly/3aXi9aH
Pedagog
W związku z epidemią KORONOROWISA
Od 16 marca do 10 kwietnia 2020 r. organizacja zajęć edukacyjnych odbywa się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (zdalnego nauczania).
W celu ograniczenia ewentualnego przenoszenia wirusa zachęcamy do przesyłania dokumentów (np. wniosków o przyjęcie do przedszkola lub szkoły) na adres mailowy szkoły gimzag@wp.pl lub do wrzucania ich do SKRZYNKI PODAWCZEJ znajdującej się przy wejściu do placówki.
Prosimy o podanie numeru telefonu lub maila w celu umożliwienia ewentualnego kontaktu w razie takiej potrzeby.
Z sekretariatem można się również kontaktować w dniach i godzinach urzędowania telefonicznie pod numerami: 41 3113 275, 506680360, 506680322, 506680377.
Drodzy Rodzice i Uczniowie
W czasie zawieszenia zajęć w szkole, nauczyciele będą kontaktowali się z Wami przy wykorzystaniu e-dziennika, jako podstawowej formy komunikacji. Prosimy o bieżące logowania. Jednocześnie informujemy o możliwości przekazu wiadomości za pośrednictwem innych komunikatorów wcześniej przyjętych i ustalonych z wybranym nauczycielem.
Od poniedziałku 16 marca do 25 marca 2020r. uczniowie nie przychodzą do przedszkola i szkoły.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Zagnańsku przystąpiła do Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020. Kampania w całości została sfinansowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i GKRPA w Zagnańsku.
Cele główne:
Cele dodatkowe:
W RAMACH ZTU 2020 ZREALIZOWANE ZOSTANĄ NASTĘPUJĄCE LEKCJE WYCHOWAWCZE:
w klasach I – III „Czuję i pokazuję” oraz „Kolory uczuć”,
w klasach IV – VI „Zmieniam się – Dorastam” oraz „Jestem silny, jestem silna – sztuka odmawiania”,
w klasach VII – VIII „Lubię się, chronię się” oraz „Trudne sprawy – Trudne emocje”.
UCZNIOWIE BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ UDZIAŁ W NASTĘPUJĄCYCH KONKURSACH:
KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI „WEHIKUŁ CZASU” – Zadaniem uczestnika konkursu „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującą dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).
KONKURS „SPORT TO ZDROWIE – POCZTÓWKA DLA PRZYJACIELA!”- Zadaniem uczestnika konkursu „Sport to zdrowie – pocztówka” jest wykonanie pocztówki obrazującej aktywność sportową, którą lubi uczestnik konkursu i napisanie krótkiej wiadomości wyjaśniającej dlaczego warto uprawiać sport. Pocztówka może zostać wykonana własnoręcznie. Można też skorzystać ze wzoru pocztówki dostępnego na stronie www.trzezwyumysl.pl/pocztowka2020. Wypełnioną pocztówkę można wysłać w sposób tradycyjny. Zaadresować, nakleić znaczek i wrzucić do skrzynki lub wysłać w paczce/liście zbiorczym np. ze szkoły.
KONKURS ZESPOŁOWY/KLASOWY „TYMEK I TOLA NA EKOLOGICZNEJ ŚCIEŻCE!” – Zadaniem uczestników konkursu TYMEK I TOLA NA EKOLOGICZNEJ ŚCIEŻCE jest stworzenie zdjęcia lub kolażu zdjęć, na którym uczestnicy konkursu zobrazują w jaki sposób Tymek i Tola dbają o ekologię. Tymek i Tola to papierowe postaci typu „origami”. Wizerunki Tymka i Toli są do pobrania na stronie internetowej www.trzezwyumysl.pl/TymekiTola. Pobrane materiały należy wydrukować i złożyć według załączonej instrukcji, tak aby w finalnym efekcie powstały tekturowe wersje przedstawiające postacie Tymka i Toli. Postacie Tymka i Toli muszą zostać wykorzystane w pracy konkursowej.
KONKURS „ROZWIĄŻ KRZYŻÓWKĘ!” – Zadaniem uczestnika konkursu „Rozwiąż krzyżówkę” jest poprawne rozwiązanie krzyżówki konkursowej i odgadnięcie hasła. Zagadnienia krzyżówkowe odnoszą się między innymi do treści poruszanych w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020.
Konkursy zostaną wzięte pod uwagę przez Samorząd Szkolny w rankingu klas i będą wliczały się do punktacji.
W RAMACH ZTU2020 ZOSTANIE PRZEPROWADZONA OGÓLNOPOLSKA DIAGNOZA SPOŁECZNA UCZNIÓW.
więcej informacji na stronie https://www.trzezwyumysl.pl/2020/
Pedagog szkolny
Jadwiga Dziedzic
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „WEHIKUŁ CZASU”
1. ORGANIZATOR I CZAS TRWANIA KONKURSU:
1.1. Organizator: Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań.
1.2. Konkurs rozpoczyna się 1 stycznia 2020 r. i trwa do 30 czerwca 2020 r. (decyduje data stempla pocztowego).
1.3. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi do 31 sierpnia 2020 r. 2. WARUNKI UCZESTNICTWA:
2.1. Uczestnikiem konkursów może być uczeń lub uczennica dowolnej szkoły podstawowej, oddziału szkolno-przedszkolnego (w tym klasy „zero”) z gminy lub miasta uczestniczącego w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł 2020.
2.2. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie w terminie określonym w ust. 1.2. pracy konkursowej na adres: Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań, z dopiskiem „Wehikuł czasu”.
2.3. Uczestnik konkursu zobowiązany jest do zapoznania się z Regulaminem konkursu. Spełnienie warunku uczestnictwa w konkursie, wskazanego w ust. 2.2., oznacza akceptację wszystkich punktów Regulaminu konkursu.
2.4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za prace, które nie dotarły do niego z przyczyn niezależnych, m.in. wskutek zaniedbań Poczty Polskiej lub firm kurierskich.
2.5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenia na pracach powstałe podczas transportu. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie nieprawdziwych danych lub danych osób trzecich przez Uczestników. Podanie nieprawdziwych danych skutkuje odebraniem uczestnikowi prawa do nagrody.
TEMATY I ZADANIA KONKURSU:
3.1. Zadaniem uczestnika konkursu „Wehikuł czasu. Mój najszczęśliwszy dzień!” jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej, prezentującą dowolny dzień z przeszłości lub przyszłości, który według wyobraźni i kreatywności uczestnika konkursu był wyjątkowy (spotkanie, miejsce, osoba).
4. ZASADY KONKURSU:
4.1. Prace plastyczne zgłaszane do konkursu mogą być wykonane dowolną techniką pozwalającą na utrwalenie obrazu (lub kształtu) na wybranym przez Uczestnika materiale. Mogą zatem być narysowane, namalowane, wyklejone przy użyciu plasteliny, kolorowego papieru, krepy, produktów spożywczych (np. ryżu), uformowane z modeliny, wykonane z kasztanów, żołędzi, zapałek, guzików itp.
4.2. Na konkurs można nadesłać także prace literackie. Praca literacka nadesłana na konkurs może liczyć najwyżej 3 (trzy) strony A4 znormalizowanego druku (5400 znaków). Praca może zostać napisana za pomocą programu komputerowego lub odręcznie. Praca napisana odręcznie musi być czytelna. Praca napisana nieczytelnie będzie odrzucana.
4.3. Praca konkursowa może zostać wykonana tylko przez jednego uczestnika. Nie przyjmujemy prac Każdy Uczestnik ma prawo nadesłać dowolną liczbę prac konkursowych.
4.4. Do konkursu mogą być zgłaszane tylko prace wykonane osobiście.
4.5. (841 mm x 1189 mm), b) w przypadku prac przestrzennych najdłuższy wymiar (długość, szerokość, wysokość) nie może przekraczać 100 cm, c) substancje lub materiały użyte do wykonania pracy konkursowej (kredki, farby, plastelina, krepa, drewno, artykuły spożywcze) powinny być suche i trwale przymocowane do powierzchni pracy, d) prace literackie mogą liczyć do 5400 znaków.
4.6. Prace konkursowe muszą spełniać następujące wymogi: a) format arkusza papieru lub innej powierzchni wykorzystanej do wykonania pracy plastycznej nie może być mniejszy niż A5 (148 mm x 210 mm) i większy niż A0 grupowych.
4.7. Do każdej pracy konkursowej Uczestnik jest zobowiązany dołączyć następujące informacje o sobie: a) imię i nazwisko, b) nazwa i adres szkoły (do której aktualnie uczęszcza), c) klasa (do której aktualnie uczęszcza), d) nazwę gminy (w której mieści się szkoła), e) adres prywatny (w przypadku uczniów klas VIII SP), f) nazwę i adres placówki, w której uczestnik wykonał pracę (jeśli praca została wykonana poza szkołą).
4.8. Uczestnik może, ale nie musi, załączyć do pracy następujące informacje:
a) imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego
b) opis pracy
4.9. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem Uczestnika, że praca nie została wykonana przez inne osoby.
4.10. Konkurs jest moderowany przez Organizatora.
Zapraszam do udziału.
Dnia 04.03.2020 w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Samsonowie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Zagnańsk, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zagnańsku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Artur Dąbrowski z kl. I a,
Laura Filipczak oraz Jan Kowalik z kl. II a,
Piotr Cieślak, Kacper Foks, Hubert Jasek, Marcel Kondrak, Jan Kopeć oraz Dawid Kozieł z kl. IIIa,
Gabriel Bęben oraz Kacper Tkacz z kl. III b,
Krzysztof Kasica, Piotr Miernik oraz Mariusz Żołądek z kl. VIII a.
Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych, zaś ostateczna klasyfikacja uwzględniała również podział na chłopców i dziewczynki. Z przyjemnością informujemy, że w swoich kategoriach wiekowych Laura Filipczak zajęła I miejsce, a Piotr Miernik II miejsce. Wszyscy uczniowie odebrali z rąk zastępcy Wójta Gminy Zagnańsk Pana Stanisława Stępnia pamiątkowe medale, a najlepsi okazałe puchary. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w lutym w zajęciach warsztatowych dotyczących uzależnień i przemocy. Warsztaty poprowadziła trener z Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie pani Anna Miernik Borek.
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ –warsztaty dla klas 7 i 8
W czasie trwania warsztatów uczniowie:
definiowali termin i mechanizmy powstawania uzależnienia,
uświadomili sobie negatywne skutki przyjmowania używek,
poznali fakty i mity związane z przyjmowaniem różnorodnych używek, jednocześnie kształtując postawę asertywną i zdrowy styl życia.
W czasie trwania warsztatów uczniowie:
Alkohol:
poznali podstawowe pojęcia dotyczące uzależnienia od alkoholu i jego szkodliwości,
nabrali umiejętności obrony swojego zdania oraz kształtowania postawy asertywności,
nabrali świadomości znaczenia prowadzenia zdrowego trybu życia, pełnego zainteresowań i pasji.
Narkotyki:
poznali definicję narkotyków, niebezpieczeństwem związanym z ich używaniem,
poznali wyniszczający wpływ narkotyków na ludzki organizm,
wymienili możliwe sposoby pokonania nałogu, kształtowali postawę wolną od uzależnienia.
Dopalacze
zapoznali z terminem dopalaczy, a także efektami ich działania.
uczniowie opisywali różnorodne przyczyny sięgania po dopalacze, wymieniali alternatywne sposoby spędzana czasu.
trenowali kreatywność i doskonalili umiejętność pracy w grupie.
E-papierosy
Uczniowie poznali fakty i mity związane z użytkowaniem e-papierosa oraz poszczególne etapy uzależnienia od substancji nikotynowych.
Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu edukacji zdrowotnej, uzależnień oraz powodów sięgania po nikotynę.
kształtowalipostawę asertywną, uświadamiając sobie niekorzystne następstwa pogrążenia się w nałogu.
Sieć i media
Uczniowie poznalii poszerzyli wiedzę na temat tzw. „nowych mediów”, charakteryzując nowoczesne środki służące komunikacji.
Wymieniając różnorodne ich zastosowania w życiu codziennym uświadomili sobie zakres wpływu mediów na ich własne funkcjonowanie oraz zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się podczas ich użytkowania.
Pedagog
13 lutego młodzież klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagnańsku odwiedziła naszych Przyjaciół w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Belnie. Wszyscy razem wspólnie bawiliśmy się pełni radości i wzajemnego szacunku, a co najważniejsze, młodzież rozumie, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w nawiązywaniu dobrych relacji międzyludzkich a wszechobecny uśmiech jest drogą do Człowieka.
Krzysztof Śmigiel
Znamy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny.
Laureatem został uczeń klasy 8a – Piotr Miernik (1 miejsce w województwie, 5 miejsce w kraju). Nagrodą jest tygodniowy pobyt na Obozie Talentów w Serpelicach.
Wynik bardzo dobry uzyskali uczniowie klasy 6b: Igor Wawrzeńczyk, Mateusz Miernik, Aleksandra Miernik.Wynik dobry zdobyła Amelia Nawara, także uczennica klasy 6b.
Najlepszy wynik w klasach piątych zdobył Gabryś Jaworski (kl 5a), a w klasach siódmych- Oliwia Wojtaś (kl.7b).
W konkursie wzięło udział ponad 63 tysiące uczestników. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 48 uczniów. Wszystkim gratulujemy i życzymy, by czerpali jak najwięcej radości z matematycznych zmagań.
Erasmus plus to nieoceniony program skierowany do uczniów i nauczycieli, który daje możliwość wymiany doświadczeń, uczenia się od siebie nawzajem oraz doskonalenia kompetencji w szczególności językowych i komputerowych. W tego typu działaniach od 2008 roku uczestniczą nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej nr2 i Przedszkola w Zagnańsku. W obecnym roku szkolnym ”Dwójka” jest beneficjentem dwóch projektów partnerskich. Jeden z nich, którego koordynatorem jest szkoła niemiecka, nosi tytuł „ Podróże Małego Księcia przez Europę- przewodnik teatralny dla szkoły podstawowej”. W związku z realizacją zadań zaplanowanych w tym projekcie w dniach 27-31 stycznia 2020 r. sześcioosobowa delegacja z Zagnańska wzięła udział w pierwszej mobilności, w Niemczech, w szkole partnerskiej w Hückelhoven. Uczniowie klas siódmych: Karol Salwa, Vanessa Zarzecka, Zuzanna Bolmińska i Emilia Wójcik reprezentowali swoją szkołę, brali udział w warsztatach teatralnych dotyczących wyrażania emocji za pomocą mimiki twarzy i odgrywania ról na scenie.Wszystkie zajęcia odbywały się w międzynarodowych zespołach i nawiązywały do lektury „Małego Księcia”, którego zadaniem jest integracja czterech krajów partnerskich wchodzących w skład projektu. Uczniowie szkoły goszczącej okazali się naszymi młodszymi kolegami z klas I-IV, w tym samym wieku byli też goście z Portugalii. Różnica wieku nie przeszkadzała jednak w integracji, szczególnie było to widoczne podczas spotkań w rodzinach goszczących, gdzie mieszkali nasi uczniowie. Tym bardziej, że zakwaterowani byli głównie w rodzinach z polskimi korzeniami. W trakcie niespełna pięciodniowego pobytu mieliśmy okazję poznać funkcjonowanie szkoły podstawowej w Niemczech, uczestniczyć w lekcjach otwartych, spotkać się z dyrekcją, nauczycielami i burmistrzem miasta, a także zwiedzić miejscową kopalnię i leżące na granicy Niemiec, Holandii i Belgii miasto Akwizgran z jego wspaniałą katedrą wpisaną na listę zabytków UNESCO. Szkoła partnerska w Hückelhoven posiada piękne kolorowe sale lekcyjne przystosowane do pracy z młodszymi dziećmi. Na lekcjach panuje dyscyplina, uczniowie pracują w grupach, nauczyciele stosują nowoczesne metody z wybranymi elementami oceniania kształtującego. Dzieci mają warunki do wszechstronnego rozwoju. Pokój nauczycielski przypomina domowe zacisze. Jednak w szkole brakuje dostępu do najnowszych technologii informacyjnych. Chociaż sala komputerowa wyposażona jest w tablicę interaktywną i stanowiska komputerowe dla uczniów, to nauczyciele nie korzystają z dzienników elektronicznych, magnetofonu, tablic interaktywnych i rzutników. Podczas codziennych spotkań projektowych koordynatorzy wypracowali i udoskonalili system ewaluacji projektu, zapoznali się z programem eTwinning i stroną projektu. Zaplanowano również następne wizyty partnerskie i podział obowiązków na kolejne 18 miesięcy. Już w maju, w Zagnańsku gościć będziemy 12 uczniów i 6 nauczycieli ze szkół partnerskich w Niemczech, Rumunii i Portugalii. Młodzież z Rumunii zamieszka w tym czasie w rodzinach naszych uczniów, pozostali goście zakwaterowni będą w pensjonacie Abies Villa.
Podczas wymiany partnerskiej w Niemczech opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki Paulina Bolmińska- Baran oraz koordynator projektu Dorota Starz.
Dziękujemy Panu Wójtowi Wojciechowi Ślefarskiemu oraz Pani Dyrektor Marzannie Moćko za pomoc i wsparcie w działaniach projektowych.
Realizacja zadań z projektu „Podróże Małego Księcia przez Europę- przewodnik teatralny dla szkoły podstawowej” możliwa jest dzięki przyznanej dla ZSPnr2iP w Zagnańsku dotacji w wysokości 18 120.00 euro na lata 2019-2021.
Ten projekt jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.
W dniu 4 lutego 2020 roku uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu z naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastycznych w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Belnie. Wspólnie wykonywane prace plastyczne dały możliwość nawiązania wzajemnych relacji uczniów i osób niepełnosprawnych. Był to miło spędzony czas wspólnej pracy i uśmiechu, który pogłębia wiedzę uczniów w zakresie budowania relacji osób niepełnosprawnych z otaczającym światem a zarazem rozwija poczucie empatii względem bliźniego.
Krzysztof Śmigiel