Życzymy zdrowia, niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody, niezapomnianych wrażeń oraz niezwykłych wakacyjnych przygód.
Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum
Zasady bezpiecznego wypoczynku:
NUMERY ALARMOWE:
WOPR - 600 100 100,
górskie numery ratunkowe 985 lub 601 100 300
Uczniowie klasy III A i B wzięli udział w projekcie pt.: "Przedsiębiorcy z naszej klasy". W ramach programu uczniowie uczestniczyli w zajęciach z przedsiębiorczości. Brali udział w Olimpiadzie Bankowo - Finansowej organizowanej przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Kielcach wraz z Narodowym Bankiem Polskim. Celem Olimpiady było rozbudzenie w młodzieży zainteresowań z obszaru edukacji ekonomicznej.
Olimpiada składała się z trzech etapów. Pierwszy etap odbył się drogą elektroniczną w naszej szkole. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach i konferencjach przeprowadzonych przez specjalistów w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kielcach, które pogłębiły ich wiedzę w zakresie finansów. Drugi i trzeci etap odbył się w czerwcu w siedzibie organizatora.
Wszystkim uczestnikom projektu dziękuję za zaangażowanie.
Paulina Baran
Dnia 23 maja 2017 w hali sportowej w Kielcach odbył się Wojewódzki Turniej Dziecięcej Piłki Ręcznej w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej „Horyzonty Aktywności Fizycznej”. Naszą gminę reprezentowali uczniowie klasy IIa i IIIc Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagnańsku. Turniej odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa i Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach z Dyrektorem Jackiem Wołowcem. Opiekunami grupy była Pani Maria Piskulak oraz Dagmara Szymkiewicz a trenerem uczniów Pani Dorota Wikło. Pani Dyrektor Marzanna Moćko wspierała dzielnych zawodników gorącym dopingiem.
„PIĘKNA CAŁA GMINA NASZA...”-pod tym hasłem odbył się konkurs plastyczno-literacki dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagnańsku.
Dzieci w pracach plastycznych ukazały niezwykłe miejsca naszej gminy, a w części literackiej miały za zadanie stworzyć własną legendę związaną z Zagnańskiem i okolicami. Powstały piękne historie o słynnym dębie Bartku, górze Chełm, jeziorach i rzekach znajdujących się w naszej gminie. Uczestnicy wykazali się niezwykłą wyobraźnią, talentami literackimi i plastycznymi. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor Marzanny Moćko pamiątkowe dyplomy i nagrody, sponsorowane przez firmy promujące bezpieczeństwo dzieci. Ponadto prace były wyeksponowane w czasie festynu "Rodzina razem".
Wyniki konkursu plastycznego
I miejsce Wiktoria Zegan klasa VI a
Eryk Telka klasa VI a
Michał Borkowski klasa V a
II miejsce Jakub Piskulak klasa VI a
Julia Mazurkiewicz klasa V a
III miejsce Natalia Strzelec klasa V a
Wyniki konkursu literackiego
I miejsce Michał Borkowski klasa V a
Maria Foks klasa VI a
Wójcicka Weronika klasa VI a
Studniarski Tobiasz klasa VI a
II miejsce Jakub Piskulak klasa VI a
Karol Salwa klasa klasa IV b
Wiktoria Zegan klasa VI a
Emilia Szpak klasa IV b
Nagroda specjalna Helena Studniarski klasa III b
Opiekunki konkursu Beata Piasecka, Marzena Pawlik.
19 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum odbyło się „Dyktando matematyczne”, do którego przystąpili wszyscy uczniowie klas szóstych. Mięli oni za zadanie rozwiązać, możliwie bezbłędnie 12 przykładów o różnym stopniu trudności. Na podium znaleźli się następujący uczniowie:
I miejsce – Weronika Wójcicka klasa VI a i Zuzanna Kozieł klasa VI b;
II miejsce – Kamil Łuszczek klasa VI a;
III miejsce – Maria Foks – klasa VIa, Kinga Świszczorowska i Oliwia Moćko- klasa VI b.
Zwycięzcy otrzymali z rąk pani dyrektor Marzanny Moćko pamiątkowe dyplomy oraz kalkulatory. Dodatkowo wszyscy uczniowie otrzymali słodki upominek. Gratulujemy zwycięzcom, ale również wszystkim uczniom, którzy podjęli trud i zmagali się z niełatwymi zadaniami.
Organizator Konkursu Anna Lis
Do XXVI edycji Konkursu „ Kangur Matematyczny 2017” w Regionie Sandomierskim (do którego należy Zespół Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku) zostało zgłoszonych 5447 uczestników. Z Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola
i Gimnazjum w Zagnańsku zgłosiło się 64 uczniów w następujących kategoriach:
W Regionie Sandomierskim zostały przyznane następujące nagrody:
Ponadto w bieżącym roku szkolnym wszyscy nagrodzeni uczestnicy (laureaci i uczestnicy
z wynikiem bardzo dobrym) otrzymali książki z serii Miniatury Matematyczne.
Miło nam poinformować, że po raz drugi tytuł Laureata Międzynarodowego Konkursu „ Kangur Matematyczny” uzyskał – Piotr Miernik.
Wynik bardzo dobry uzyskał – Mateusz Miernik
Wyróżnienia - Radosław Strzelec, Krzysztof Pazera, Amelia Nawara, Aleksandra Miernik, Igor Warzeńczyk, Alan Molendowski
Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy życząc dalszych sukcesów.
Szkolny Koordynator Konkursu „ Kangur Matematyczny” Anna Lis
Uczniowie klas I –III i przedszkola wzięli udział w konkursie „Lubię moją gminę”. Celem konkursu była promocja walorów turystycznych naszego regionu, uwrażliwienie na piękno okolicy i rozbudowanie lokalnego patriotyzmu. Spośród wielu ciekawych i oryginalnych prac, jakie wpłynęły, jury nagrodziło:
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe podczas apelu 14 czerwca, w obecności dyrektora szkoły i uczniów klas I-III. Prace konkursowe zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym podczas Festynu Rodzinnego i budziły wielkie zainteresowanie wśród rodziców, uczniów i gości.
,, Dom bez książek jest jak plaża bez słońca."
,, Kiedyś na pewno ” to tytuł powieści Ewy Nowak , który doskonale oddał atmosferę ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w roku szkolnym 2016/2017. Padały pytania - czy szkolne znajomości, przyjaźnie przetrwają jak u bohaterek tej książki??
Były rozmowy o planach na przyszłość, dorastaniu, pożegnaniu ze szkołą, radościach i pragnieniach. Dla naszych klubowiczów rozpocznie się wkrótce nowy rozdział w życiu. Koniec gimnazjum i wybór nowej szkoły. Powodzenia !!!
Życzymy wszystkim udanych wakacji i realizacji marzeń !!!
Moderatorka Grażyna Mazurkiewicz oraz Julia, Ola, Weronika ,Kinga, Julia, Agata, Weronika ,Oliwia, Wiktoria, Małgosia , Luiza, Karina, Klaudia, Ola, Patrycja, Małgosia, Oliwier.
Święto Szkoły
w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku
Już po raz trzeci w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku odbyło się w dniach od 9.06.2017 do 12.06.2017 r. świętowanie z patronem szkoły Stanisławem Staszicem.
Misją naszej szkoły jest odkrywanie talentów, dlatego mottem przewodnim święta, była złota myśl Stanisława Staszica „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość wielką mu nada”. Na co dzień praca w naszej szkole polega na niemal indywidualnym oddziaływaniu nauczycieli na ucznia, wyłonieniu jego zdolności już w przedszkolu, wspieraniu i właściwym kształtowaniu przez kolejne etapy nauki w szkole.
9.06.2017r uczniowie gimnazjum pod kierunkiem Mirosławy Litwińskiej przedstawili biografię Stanisława Staszica, prezentując jego szeroką działalność przedsiębiorczą, naukową i społeczną.
Chór szkolny pod kierunkiem Łukasza Gronostaja zaprezentował kilka utworów o charakterze patriotycznym.
10.06.2017r na prezentację talentów uczniów mijającego roku szkolnego przybyli liczni goście oraz rodziny. Całość prezentacji odbyła się w formie festynu pn. „Rodzina Razem”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor szkoły Pani Marzanna Moćko, witając Wójta Gminy Zagnańsk Pana Szczepana Skorupskiego, konsultantki ŚCDN w Kielcach Panią Małgorzatę Grzegorczyk i Panią Ewę Kwiecień, nauczycieli, uczniów i rodziców. Konferansjerem całego wydarzenia był Pan Stefan Grudzień. Prezentację rozpoczęto od najmniejszych „perełek” – dzieci przedszkolnych, które poprzez taniec i śpiew wprowadziły wszystkich w dobry nastrój. Później kreatywnie pokazali się uczniowie klas I-III SP. W niezwykle ciekawej aranżacji uczniowie kl.IV-V przedstawili bajki w języku angielskim. Wszystkich bawił kabaret „Szkolny Oddział Ratunkowy” w wykonaniu uczniów kl.IIa i IIIb.
Rozegrano turniej piłki nożnej pomiędzy uczniami kl.III Gimnazjum, a nauczycielami i rodzicami. Licznie zaprezentowali się indywidualni wykonawcy piosenek i recytatorzy własnych wierszy.
Cały program artystyczny zakończono występami tanecznymi oraz zaprezentowano pokazy wysokich umiejętności karateków. Imprezie towarzyszyła prezentacja multimedialna „Globtroter” i wystawy prac plastycznych: uczniów kl.I-III SP pt. „Lubię swoją gminę” oraz uczniów kl.VIa „Zaczęło się na Westerplatte” i „Piękna nasza gmina cała”.
Dodatkową atrakcją był Festiwal nauki „„To put knowledge into practice...” przeprowadzony w ramach projektu w całości sfinansowanego ze środków Unii Europejskiej „Developing inter and trans-curricular skills for 21-st century” programu ERASMUS plus. Celem projektu jest uświadomienie młodym ludziom, jak w życiu codziennym przydaje się wiedza i umiejętności szkolne. Uczniowie podjęli pierwsze wyzwanie i poprzez przeprowadzone eksperymenty próbowali poznać i zrozumieć zjawiska i procesy zachodzące w środowisku. Mogliśmy także zobaczyć plany łazienek, wykonane w ramach ogłoszonego konkursu. Według zwycięskiego projektu zostanie przeprowadzony remont łazienek na drugim piętrze naszej szkoły.
Dodatkowymi atrakcjami i działaniami przedsiębiorczymi były różnorodne kiermasze zorganizowane przez uczniów i rodziców, pozyskujących środki na dofinansowanie wycieczek klasowych.
Degustowano potrawy regionalne przygotowane przez kuchnię szkolną i uczniów, a dochód ze sprzedaży w kwocie 872,50 zł przeznaczono na dofinansowanie instalacji Internetu w szkole. Podczas całego festynu włączono się w akcję na rzecz Fundacji Rycerze i Księżniczki „Dla chorej Gabrysi”. Szczególnie aktywnie i kreatywnie do akcji włączyła się klasa VIb. Z uwagi na kontynuowanie akcji na terenie szkoły do 23.06.2017r informację o zebranej kwocie podamy w terminie późniejszym.
Tegoroczne obchody Święta Szkoły” zakończyły się w się 12.06.2017r prezentacją uczniów gimnazjum, którzy przygotowali montaż słowno-muzyczny ukazujący historię naszej szkoły.
Dziękujemy rodzicom i społeczności lokalnej za zaangażowanie i wspieranie działań szkoły. Zapraszamy za rok.
Środki zebrane podczas Festynu Rodzinnego w dniu 10.06.2017r
VIa |
285,72 zł |
VIb |
150 zł |
PP |
624,50 zł |
Stołówka szkolna |
872,50 zł |
Razem: |
1932,72 zł |
Dyrektor
Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2,
Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku
Marzanna Moćko
W ostatnich miesiącach roku szkolnego uczniowie z klas IVa i b z grupy zaawansowanej zorganizowali akcję czytania po angielsku swoim młodszym kolegom bajki, którą przygotowali w formie dramy. "Cinderella" to dobrze znany wszystkim "Kopciuszek" czytany był dzieciom w przedszkolu i w klasie pierwszej. Przedstawienie ostatni raz można będzie zobaczyć w poniedziałek, tj. 19 czerwca podczas międzyszkolnego przeglądu teatrzyków w j. angielskim.
Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole w terminie 21-25 sierpnia w godzinach 8.30 - 10.00 będą organizowane darmowe zajęcia z jezyka angielskiego . Serdecznie zapraszamy na spotkania z pochodzącą z Indii Faridą. Zgłoszenia prosimy kierować do pani Doroty Starz.
Dla zainteresowanych kilka słow o naszej wolontariuszce
W dniach 5 i 6 czerwca 2017r. odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w zawodach lekkoatletycznych. W pierwszym dniu rywalizacji uczeń klasy IIIa – Wiktor Wilczyński wziął udział w pchnięciu kulą osiągając wynik 11,60m. W kolejnym dniu zawodów Wiktor uczestniczył w konkurencji skoku w dal, w której uzyskał odległość 5,77m.
Wyniki te dały mu zdecydowane zwycięstwo w obu konkurencjach, dzięki czemu został podwójnym mistrzem województwa świętokrzyskiego. Opiekunem Wiktora był Sylwester Jończyk.
6 czerwca w ZSPnr2,PiG w Zagnańsku uczniowie klasy VI a wzięli udział w spotkaniu z panią Barbarą Biskup, którego celem było przybliżenie tematyki związanej z uchodźcami.
Barbara Biskup pełni funkcję wiceprezesa Zarządu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Jest doktorantka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, trenerką WenDo (samoobrona i asertywność dla kobiet), organizatorką wielu wydarzeń związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.
W spotkaniu udział wzięli także wolontariusze z Turcji, Danii i Włoch :Asim Gudemez, Burak Dursun, Cathrine Berg Damkjaer, Elvira Petrocelli, Maurizia Morelli., którzy wprowadzili słownictwo związane z omawianym tematem.
Uczniowie oglądali film „Salam”, który ukazał proces budowania i życie uchodźców w obozie dla nich przeznaczonym. Widzowie poznali motywacje ludzi, którzy uciekają ze swojej ojczyzny oraz warunki, z jakimi przychodzi im się zmierzyć poza granicami swojego państwa. Uczniowie po projekcji mieli możliwość wypowiedzenia się na tematy poruszane w filmie, zastanawiali się, co zrobić, aby w społeczeństwach państw europejskich zwalczać stereotypy dotyczące uchodźców i emigrantów. Ponadto uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich kompetencji językowych, rozmawiania z wolontariuszami w języku angielskim.
Spotkanie przygotowały panie Marzena Pawlik i Dorota Starz.
Zobacz zdjęcia
W poniedziałek 5 czerwca gościlismy w naszej szkole pochodzącą z Curitiby w Brazylii szesnastoletnią Emily Costa. Mimo bardzo młodego wieku wolontariuszka zdecydowała sie przyjechać do Polski na 12 miesiecy by wspierać działania szkół, przede wszystkim kieleckiego "śniadka" i ''nazaretu". Emily spotkała sie z uczniami z klas Vab,VIa, Iab i IIIab gimnazjum. W trakcie wizyty prezentowała swój kraj, walutę i tradycje. Podsumowaniem spotkań z wolontariuszką były wspólne tańce w rytmie samby i capoeiry.
Mieszkający na stałe w Chicago, ale mający korzenie polskie, Robert Pine spotkał sie z dziećmi i młodzieżą 1 czerwca w zagnańskiej 'dwójce' . Amerykanin jest emerytowanym inżynierem, wolontariuszem organizacji WIESCO, od wielu lat współpracującym z Polsko - Amerykańską Fundacją Wolności . Jak sam mówi o sobie, jest bardzo aktywny na emeryturze, zasiada w zarządzie Polskiego Towarzystwa Geologicznego w Ameryce, profesjonalnej orkiestry symfonicznej i muzeum sztuki. To autor książki dla dzieci “Paula’s Poetry Picnic”. Jest to już czternasta wizyta wolontariusza w Polsce, który w trakcie swoich podrózy po naszym kraju odwiedza szkoły reallizujące projekty z programu English Teaching. Podczas wizyty w szkole w Zagnańsku Robert zaprezentował walory kuchni amerykańskiej, rozmawiał z dziećmi o ulubionych potrawach, tradycjach świątecznych, sporcie i Ameryce. Niezwykle kreatywne i angażujące wszystkich okazały się spotkania z młodzieżą w gimnazjum, szczególnie z uczniami klas III ab z grupy zaawansowanej. Gry językowe zachęcały do wspólnej zabawy w j. angielskim. W przerwach między prowadzonymi zajęciami wolontariusz zwiedzał szkołę, spotkał się również z dyrekcją Marzanną Moćko i Małgorzatą Dąbrowską.
Ostatnim punktem spotkań z uczniami był współny spacer po terenie Zagnańska naszego wolontriusza z Oliwierem Sobczykiem, Kariną Szymkiewicz, Kingą Wiatr, Weroniką Dachowską i Luizą Kozieł.
Miło nam było usłyszeć, że jesteśmy jedną z najnowocześniejszych szkół, jakie do tej pory odwiedził Robert Pine, a uczniowie swobodnie posługują sie językiem angielskim, co więcej poszukują kontaktów z żywym językiem, chętnie nawiązują rozmowę już w przedszkolu. Warto wspomnieć, że Amerykanin pozostawał do dyspozycji naszych uczniów także podczas przerw śródlekcyjnych na korytarzach i w salach lekcyjnych.
Robert Pine serdecznie dziękuje za gościnność, miłe przyjęcie w szkole, oraz wspaniałą atmosferę sprzyjającą konwersacjom w języku angielskim . Dołączam się do podziękowań
Dorota Starz
Prawa dziecka i kwestia uchodźców w Unii Europejskiej to jedne z kluczowych tematów, którymi zajmowali się nauczyciele z Turcji, Rumunii i Polski przebywający w partnerskiej szkole tureckiej w dniach 8-12 maja w ramach programu Erasmus plus. Zespół Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku reprezentowali nauczyciele Dorota Starz i Łukasz Gronostaj. W warsztatach, prezentacjach i występach wzięli udział także uczniowie –Damian Stolarski z klasy II a oraz Jakub Matla z klasy IIb. Warto nadmienić, że chłopcy mieszkali w domach rodzin goszczących, spożywali wspólnie niektóre posiłki, poznawali naocznie kulturę turecką. Pierwszego dnia pobytu koordynatorzy z poszczególnych krajów przedstawili w formie multimedialnej działania wykonane w swoich szkołach w ramach projektu „Keep Calm I am a Refugee”, zapoznali się z przydziałem kolejnych zadań oraz wyznaczeniem wizyt partnerskich na następny rok szkolny. Spotkanie z dyrektorem tamtejszej szkoły oraz przedstawicielami władz lokalnych było okazją do zaprezentowania naszej małej Ojczyzny. Podarowane przez panią Dyrektor Marzannę Moćko oraz pana Wójta Szczepana Skorupskiego upominki przedstawiały symbole naszej szkoły i Zagnańska Środa była dniem otwartym w szkole partnerskiej. Wówczas swoje talenty pokazały tureckie dzieci, wykonując narodowe tańce oraz śpiewając piosenki. W dalszej części uczniowie z trzech krajów utworzyli międzynarodowy chór wspólnie śpiewając piosenki, które wcześniej były ćwiczone przez wszystkich. I wreszcie na koniec zabrzmiał Polonez, prowadzony przez polskich nauczycieli, Łukasza Gronostaja i Dorotę Starz. Do tańca włączyli się również pozostali pedagodzy i uczniowie. Podsumowaniem uroczystości było wręczenie przybyłym gościom certyfikatów uczestnictwa w mobilności i wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Po dwóch dniach owocnej współpracy partnerskiej uczestnicy wizyty oraz uczniowie i nauczyciele tureccy udali się na wycieczkę do antycznego Efezu, jednego z najlepiej zachowanych starożytnych zespołów miejskich w rejonie Morza Śródziemnego. Dla nauczycieli i uczniów z Polski była to pewnego rodzaju pielgrzymka bowiem powyżej ruin tego miasteczka znajduje się Dom Dziewicy Marii. Tradycja mówi, że właśnie tam św. Jan spędził ostatnie lata życia, gdzie również napisał Ewangelię. Wzdłuż drogi prowadzącej na wzgórze umieszczono szereg tablic, w różnych językach (również polskim) informujących o tym miejscu. Cieszymy się, że chociaż krótkie ale bardzo bogate w różnorodne wydarzenia spotkanie krajów partnerskich dostarczyło wszystkim mnóstwa pozytywnych emocji i wrażeń. Byliśmy otoczeni szczególna życzliwością i serdecznością tamtejszych mieszkańców, z którą spotykaliśmy się także w poprzednich projektach z programu Comenius w Elazig, Giresun i Stambule. Obawy, jakie pojawiały się przed wylotem do Turcji, do miasta, w którym jeszcze nie dawno był zamach terrorystyczny, na szczęście okazały się niepotrzebne. Z całą świadomością można powiedzieć, że dbanie o bezpieczeństwo było widoczne wszędzie: na lotnisku, w centrach handlowych, urzędach, muzeach, miejscach odwiedzanych przez turystów. Szkoda tylko, że obawy te do końca mieli pozostali partnerzy projektu, ponieważ w spotkaniu nie uczestniczyli
przedstawiciele z Portugalii, Grecji, Słowacji i Holandii. Nam zostaną piękne wspomnienia, zdjęcia i film, który zaprezentujemy społeczności szkolnej.
Nauczyciele biorący udział w wizycie dziękują pani Dyrektor Marzannie Moćko oraz panu Wójtowi Szczepanowi Skorupskiemu za przekazanie cennych pamiątek krajom partnerskim oraz rodzicom uczniów za pomoc w organizacji wyjazdu.
Dorota Starz
zdjęcia : Łukasz Gronostaj
Ten projekt jest zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Festiwalu Naukowym realizowanym w ramach projektu "Developing inter and trans-curricular skills for 21-st century" programu ERASMUS+ . Przekształcie teorię w praktykę, pokażcie, jak można łaczyć różne dziedziny wiedzy. Przygotujcie ciekawe doswiadczenie, które zaprezentujecie w czasie Festynu Rodzinnego w dn. 10.06.2017. Zaskoczcie swoich kolegów i koleżanki, rodziców i nauczycieli . Wszelkie pytania i zgłoszenia prosimy kierować do koordynatora projektu pani Anny Gębskiej.
Pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!” w dniach 8-15 maja 2017 r. w naszej bibliotece odbyła się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
W Dyskusyjnym Klubie Książki omawiano powieść Beaty Ostrowieckiej ,, Świat do góry nogami ”. Ma ona wiele przesłań -uzmysławia dorastanie, ukazuje różnice międzypokoleniowe. Warto przeczytać !!!
Uczniowie klasy IIc z n-lami Joanną Dudkowską i Grażyną Mazurkiewicz odwiedzili Warsztat Terapii Zajęciowej w Belnie . Wspólne zajęcia pod nazwą ,,Biblioteczne rękodzieła” owocowały bogato zdobionymi zakładkami do książek. Dzieci przywiozły na prezent książki. Gry i słodki poczęstunek zakończyły to spotkanie.
Gminną Bibliotekę Publiczną w Zagnańsku odwiedziły przedszkolaki z p. Bożeną Nawrot i Marzeną Gałą.
Zwycięzcą konkursu fotograficznego ,,Herb Łabędź” został Kuba Pastuszka z kl. IV a. Gratulujemy !