Nawigacja

  • Zagraniczne szkolenie dla nauczycieli na Malcie

    Nauczyciele z Zespołu Szkoły Podstawowej nr2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku wezmą udział w zagranicznym szkoleniu na Malcie

    Dyrekcja szkoły, liderzy zespołów przedmiotowych, nauczyciele przedmiotów egzaminacyjnych - w sumie 9 osób weźmie udział w sześciodniowym kursie doskonalącym wykorzystanie najnowszych technologii. „Rozwój zawodowy  poparty doskonaleniem językowym i wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych” to tytuł projektu z program Erasmus plus, na realizację którego szkoła pozyskała kwotę w wysokości 65 452,73 PLN. 19- miesięczny plan działań zakłada wstępne przygotowanie nauczycieli w zakresie języka angielskiego. Następnie uczestnicy projektu w lipcu wezmą udział w zagranicznym szkoleniu na Malcie w zakresie wykorzystywania technologii informacyjnych pt. „ICT Skills and Technology Enhanced Learning Courses” . Pedagodzy zostaną podzieleni na międzynarodowe grupy, w których będą zgłębiać tajniki wiedzy z obróbki cyfrowej plików wideo, animacji poklatkowej i tworzenia interaktywnych prezentacji z wykorzystaniem oprogramowania PREZI, narracji w formie cyfrowej oraz wykorzystania narzędzi etwinning. Program zakłada także tworzenie edukacyjnych stron internetowych, blogów i interaktywnych quizów w programie Hot Potatoes, obróbkę cyfrową plików video i tworzenie rzeczywistych narzędzi do stosowania w klasie z wykorzystaniem nabytych umiejętności. Ostatnie miesiące realizacji projektu to praca nad upowszechnianiem rezultatów, wdrażaniem nabytej wiedzy i dzieleniem się nią z innymi nauczycielami. Nie lada wyzwaniem będzie wizyta nauczycieli zaplanowana w formie job shadowing na przełomie września i października 2017r. ze szkoły AULA NOVA S.L. w Barcelonie i zaprezentowanie zagnańskiej „dwójki” jako przykładu wzorowo działającej placówki i rzetelnie wdrażającej nabytą podczas szkolenia zagranicznego wiedzę. Liczymy, że podniesienie kompetencji językowych i informatycznych nauczycieli uczestniczących w projekcie przełoży się na poprawę jakości nauczania, nada szkole bardziej europejski wymiar poprzez otwarcie na współpracę ze szkołami zagranicznymi, zwiększy szanse edukacyjne uczniów poprzez doświadczanie Europy już w najmłodszym wieku.

    Zapraszamy do śledzenia strony na http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/

                                                                                                                 Dorota Starz

    Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym  Komisji Europejskiej. Projekt i publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

  • Boże Narodzenie 2016

  • English Christmas Contest 2016

    We wtorek, 13 grudnia w naszej szkole, w sali językowej nr 27 miał miejsce przegląd piosenek świątecznych w języku angielskim. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas III – VI szkoły podstawowej oraz z klas III gimnazjum. Uczniowie zaprezentowali  bardzo wysoki poziom języka angielskiego. Jury w składzie Nerea Agüera Luque i Jozsef Felleg przyznało następujące miejsca w konkursie :

    W kategorii Szkoła Podstawowa

    Lis Magdalena  (kl. Va)             I miejsce
    Wójcicka Weronika  (kl.VIa)    II miejsce
    Zając Kamila (kl.IIIc)                III miejsce

    Wyróżnienia :

    Zegan Wiktoria (kl. VIa)
    Szpak Emilia (kl. IV b)

    W kategorii gimnazjum

    Kondrak Michał (kl. III a)         I miejsce
     
    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach językowych i wokalnych.
    Konkurs English Christmas Contest był przygotowany  i prowadzony przez wolontariuszy Nereę i Jozsefa przy wsparciu nauczycieli języka angielskiego.
    Sponsorami nagród była dyrektor szkoły, pani Marzanna Moćko oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.   
                                                                                                                                          Serdecznie dziękujemy.
  • Warsztaty profilaktyczne w dwójce

    Dzięki współpracy z GKRPA w Zagnańsku pani Anna Kobierska, specjalista terapii uzależnień, trener rozwoju osobistego poprowadziła warsztaty dotyczące przemocy rówieśniczej oraz ryzyka używania substancji psychoaktywnych-dopalaczy.

    Warsztat „Trening pewności siebie czyli rzecz o przemocy rówieśniczej”-14.11.1016 i 16.11.2016r. klasy V i VI

    Uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą rodzajów i form przemocy, ćwiczyli różne strategie obrony przed atakiem oraz, że cała odpowiedzialność za stosowanie przemocy leży po stronie osoby, która jej używa.

    • uczniowie uświadomili sobie, jak ważna jest komunikacja w grupie, aby jasno wyrażać swoje myśli i uczucia, po to, aby być dobrze zrozumianym,
    • pracowali w grupach, uczestniczyli w ćwiczeniach mających pokazać jak ważna jest grupa, jak wielki jest jej wpływ na jednostkę i jakie są możliwości funkcjonowania w grupie wraz z konsekwencjami, 
    • ćwiczyli umiejętność dostosowania sposobu komuniku do odbiorcy,   umiejętność zachowania w różnych sytuacjach, również takich, które wymagać będą przeciwstawienia się grupie lub/i współdziałania z nią.
    •  

    Warsztat „Smak życia czyli debata o…..dopalaczach”-22.11.2015r. klasy IG

    Tematyka warsztatu  pokazała mechanizm, który sprawia, że młodzi ludzie sięgają
    po używki, ćwiczenia uczyły asertywności w przypadku presji ze strony otoczenia.

    Zajęcia:

    • zwiększyły wiedzę uczestników o zagrożeniach związanych z tzw. dopalaczami
      i innymi substancjami psychoaktywnymi,
    • zwiększyły ostrożność uczestników w sytuacjach umożliwiających zażywanie tzw. dopalaczy (zabawy, dyskoteki, spotkania młodzieżowe),
    • zmniejszyły zainteresowanie ewentualnym używaniem tych substancji,
    • wzmocniły postawy prozdrowotne uczniów.

                                                                                                                                                                          Pedagog - J.Dziedzic

    Zobacz zdjęcia

  • Wspólne przedświąteczne kolędowanie

    We wtorek, 13 grudnia naszą szkołę odwiedziły panie Genowefa Kubicka i Grażyna Grudziecka reprezentujące lokalny ludowy zespół Jaworzanki. W czasie odwiedzin uczniów w poszczególnych klasach zapraszały do wspólnego kolędowania, ale też wspominały czas świąt ze swojego dzieciństwa oraz związane z nimi tradycje i zwyczaje. Szczególnego nastroju świątecznego doświadczyły w klasach czwartych. Obie Panie podkreślały moc wigilijnej wieczerzy, przebaczania i miłości bliźniego. Obecni w trakcie tego szczególnego spotkania nasi wolontariusze, Nerea i Jozsef przyznali, że mamy wiele wspólnych świątecznych tradycji, a spotkanie z Jaworzankami było dla nich bardzo miłe.

    Zobacz zdjęcia

  • Szklane dzieci

            W bibliotece szkolnej  odbyło się spotkanie  DKK z książką  Kristiny Ohlsson ,,Szklane dzieci”. Główna bohaterka  powieści, Billie wraz z mamą przeprowadzają się do starego, tajemniczego  domu, w którym  dzieją się zagadkowe rzeczy.  Poprzedni właściciele wyprowadzili się, porzucając cały dobytek . Nastolatka  postanawia rozwiązać zagadkę nawiedzonego domu i dziwnych zjawisk. Pomogą jej w tym przyjaciele, Simona i Aladdin, szukając odpowiedzi na wiele pytań…

    Czekamy na kolejne przygody  trójki przyjaciół w tomach ,,Srebrny chłopiec” i ,,Kamienne anioły”. Może znajdziecie je pod choinką  albo w naszej bibliotece,  gdzie na półkach  jest   mnóstwo nowości wydawniczych.  Oto niektóre z nich: ,,Blask Corredo” A. Grzelak , ,,Potęga miłości” E. Chandler, ,,Złamane serce” P. Wells ,,Najlepsi piłkarze świata”, ,,Samochody świata” i wiele innych.  Zapraszamy !  Wesołych Świąt !!!

                                                                                                                                     Moderatorka DKK Grażyna Mazurkiewicz

    Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

    Zobacz zdjęcia

  • Relacja z pobytu w Polsce naszego wolontariusza Jozsefa

    Zachęcamy Was do zapoznania się z relacją z pobytu w Polsce naszego wolontariusza Jozsefa
    Zobacz stronę

  • Spotkanie szkół partnerskich w Rumunii

        W dniach 5-9 grudnia b.r. w Rumunii miało miejsce pierwsze spotkanie krajów partnerskich, które od września współpracują w międzynarodowym projekcie  „Keep Calm I am a refugee” w ramach programu Erasmus plus. Wśród przedstawicieli z Rumunii, Turcji, Holandii, Grecji, Słowacji i Portugalii była również delegacja z Polski, którą reprezentowały Marzanna Moćko, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr2, Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku oraz koordynator projektu Dorota Starz. Na niespełna dwuletnie działania szkoła pozyskała 14 250,00 EUR, tj, 61,275 zł. Tematyka projektu związana jest z szeroko pojętą migracją, która dotyka również bardzo młode osoby. Naszym wspólnym celem jest uwrażliwienie innych na problemy migrujących dzieci, ich odnalezienie się w nowym środowisku, nowej ojczyźnie.
        Pierwszy dzień w Brazi to czas wytężonej pracy w szkole partnerskiej związany z projektem, podsumowaniem dotychczasowych i zaplanowaniem kolejnych działań, ale także wybór logo projektu poprzez głosowanie przedstawicieli europejskich szkół.
          W czasie czterodniowego pobytu w Rumunii poznaliśmy jej historię, zwiedziliśmy Bukareszt wraz z Parlamentem oraz Pałac króla Karola I położony u podnóża Karpat. Warto nadmienić, iż byliśmy otoczeni szczególną życzliwością przez rumuńską szkołę partnerską, która na spotkanie z nami zaprosiła także władze lokalne i przedstawiciela Narodowej Agencji w Rumunii. Mimo różnych kultur i religii stworzyliśmy grupę partnerską, dla której najważniejszą sprawą są prawa dziecka i jego dobro i to przede wszystkim będziemy podkreślać i rozwijać w naszym projekcie.                         

                                                                                                                                             Dorota Starz

    Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym  Komisji Europejskiej. Projekt i publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

    Zobacz zdjęcia

  • Henryk Sienkiewicz -pisarz i podróżnik

             Pod tym hasłem w dn. 30 listopada 2016 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy IIb gimnazjum z dr Maciejem Zarębskim - lekarzem, działaczem w Ośrodku Świętokrzyskich Mateczników Patriotyzmu i Kultury w Zagnańsku im. Julianny i Jana Zarębskich.

             Pan Maciej w sposób czytelny i przystępny dla uczniów opowiadał o podróżach polskiego Noblisty, jego dorobku literackim, powstałym na bazie licznych i niezwykłych obserwacji poza granicami kraju.

            Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia pisarza. Dodatkowo poznali "szeroki wachlarz" zainteresowań zagnańskiego regionalisty.

    Z relacji uczestników...

          "Pan Maciej Zarębski opowiadał o podróży Henryka Sienkiewicza po Stanach Zjednoczonych, przy czym relacjonował własne wrażenia ze swojej podróży po USA.(...)"

                                                                                                                                               - Martyna Danielewska

          "Głównym celem spotkania było zapoznanie się z życiem Henryka Sienkiewicza. Uczniowie bliżej poznali wyprawę powieściopisarza do Stanów Zjednoczonych. Wszyscy    z zaciekawieniem słuchali słów regionalisty."

                                                                                                                                                   -Weronika Zielińska

         "Serdecznie dziękujemy panu Zarębskiemu za spotkanie, gościnność i poświęcony czas"

                                                                                                                                                      -Klaudia Knez

            "Najbardziej zainteresowały mnie zdjęcia z podróży pana Zarębskiego. Były one naprawdę ciekawe. W szczególności zachwycił mnie wodospad Niagara, który wywołał u mnie jednocześnie niepokój i radość."

                                                                                                                                                       -Klaudia Łoboda

    Zobacz zdjęcia

  • Śladami św. Maksymiliana… Nasz udział w Olimpiadzie Franciszkańskiej

    Uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli  w konkursie plastycznym o św. Maksymilianie. Wykonali piękne prace na temat: „Początki Rycerza Niepokalanej”, ilustrując fragment z książki Marii Kączkowskiej „Ojciec Kolbe”.
    Serdecznie dziękujemy uczniom z klasy VI a: Wiktorii Zegan, Marii Foks, Weronice Wójcickiej, Tobiaszowi Studniarskiemu, Kamilowi Łuszczek, uczennicom z klasy Vb: Hani Cieślak, Weronice Żołądek oraz Klaudii Salwie z klasy III c i Helence Studniarskiej z klasy IIIb.
    Nie udało się nam otrzymać znaczącego miejsca na etapie ogólnopolskim konkursu, ale z pewnością pozyskaliśmy opiekę tego szczególnego patrona, jak również podziękowanie od organizatorów Olimpiady Franciszkańskiej.
    Bardzo dziękujemy pani dyr. Marzannie Moćko i pani dyr. Małgorzacie Dąbrowskiej za opiniowanie prac konkursowych i ufundowanie nagród.                                                                    

    Katecheci: Bożena Musiał i Henryka Górzyńska 

  • Pozdrowienia z Rumunii

    Serdeczne pozdrowienia z Brazi w Rumunii w ramach realizowanego programu Erasmus plus pn. "Keep Calm I am a refugee" we współpracy z Turcją, Rumunią, Słowacją, Portugalią, Holandią i Grecją  przesyłają dyrektor szkoły Marzanna Moćko wraz z koordynatorem Dorotą Starz

    Zobacz zdjęcia

  • Podsumowanie konkursu na logo w międzynarodowym projekcie "Keep Calm I am a refugee"

    Kamil Łuszczek zwycięzcą konkursu na logo w międzynarodowym projekcie " Keep Calm I am a refugee".

    Z przyjemnością informujemy, że 21 listopada podsumowaliśmy, trwający  trzy tygodnie, konkurs na logo międzynarodowego projektu Erasmus plus pt." Keep calm I am refugee".

    Do udziału  w konkursie zaproszeni zostali wszyscy uczniowie z klas piatych i szóstych szkoły podstawowej- do nich adresowany jest ten program. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu na logo w odpowiednich wymiarach i kształcie, a jego tematem była kwestia uchodźców. W skład jury, które oceniało prace weszła wicedyrektor szkoły Małgorzata Dąbrowska , nauczyciele plastyki, Anna Gębska i Beata Piasecka oraz nasi wolontariusze Jozsef Felleg i Nerea Agüera Luque  . Ostatecznie wybrano pracę nr 1 , której autorem jest Kamil Łuszczek, uczeń klasy VIa. Praca nr 6 ( autorstwa Julii Zimnickiej) zajęła drugie miejsce tym samym pozostając na liście rezerwowej. Kamil będzie reprezentował naszą szkołę w międzynarodowym spotkaniu we wrześniu przyszłego roku w Holandii, bowiem takie było założenie konkursu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, komisji konkursowej dziękujemy za pracę. Przypominamy, że decyzja komisji konkursowej  jest jedyna i niepodważalna.

                                                                                                                                                             Dorota Starz

    Zobacz zdjęcia

  • Serce w chmurach czy na dłoni

                         ,,Do zakochania jeden krok, jeden jedyny krok, nie więcej” - słowa piosenki  Andrzeja Dąbrowskiego świetnie pasują do książki omawianej na listopadowym spotkaniu DKK w  bibliotece szkolnej. ,, Serce w chmurach” Jennifer E. Smith jest powieścią o pierwszej miłości, oczarowaniu, cudownym spotkaniu  Oliviera i Hadley , która spóźniła się na lot z Nowego Jorku do Londynu. Od dzisiaj  częściej siedzę na lotnisku, zbieram pieniądze na bilet, chcę znaleźć takiego chłopaka,  to komentarze  naszych klubowiczek . A może ,, zamiast marzeń zjawi się ktoś: Ma imię, adres, kolor włosów i już nie sposób oprzeć się —Do zakochania jeden krok...”

                                           Polecamy na jesienne, pochmurne wieczory !!!

                         ,,Moje podróże w ciemno” to tytuł książki i spotkania z pisarką, podróżniczką Hanną Pasterny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie.  Klubowiczów DKK reprezentowała Karina i Grażyna.

                        15 listopada 2016 r.  z okazji 100 rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza odbył się w całej szkole maraton czytelniczy- czytanie fragmentów książek  tego  pisarza, noblisty. 

                                                                               Grażyna Mazurkiewicz – moderatorka DKK

    Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

    Zobacz zdjęcia

  • Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej Dziecięca Piłka Ręczna

    Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Zagnańsku przystąpiła do programu realizowanego przez ŚCDN w Kielcach pod nazwą

    Świętokrzyski Program Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej

    Dziecięca Piłka Ręczna

    Głównym celem programu jest wsparcie świętokrzyskich szkół w zakresie poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego na pierwszym etapie edukacyjnym, a co za tym idzie promocja aktywności fizycznej wśród uczniów klas I–III.  W bieżącym roku szkolnym program będzie realizowany   w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Zagnańsku  z udziałem nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej Pani Marii Piskulak oraz nauczyciela wych. fizycznego Pani Doroty Wikło. Nie bez znaczenia dla uczestników będzie rozwój kompetencji metodycznych nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej w prowadzeniu lekcji wychowania fizycznego oraz pomoc lokalnym samorządom  w doposażeniu szkół w niezbędne pomoce dydaktyczne.

    W oparciu o zabawy z piłkami oraz uproszczone formy gier dostosowane do możliwości małych sportowców stworzono Program, czerpiąc inspirację i wplatając w treści elementy w prostej linii wywodzące się z piłki ręcznej, która od wielu lat prężnie rozwija się w naszym regionie, znakomicie promując Kielce i województwo świętokrzyskie.

    Szkoła, przystępując do Programu, otrzymała podstawowy sprzęt sportowy do prowadzenia zajęć. Nauczyciele otrzymają wsparcie metodyczne w ramach konferencji i warsztatów, a dzieci możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach i konkursach. Na zakończenie Programu uczniowie wezmą udział w sportowej rywalizacji w ramach turniejów powiatowych. Zwieńczeniem naszych działań będzie festyn Dziecięcej Piłki Ręcznej, który odbędzie się w Kielcach w czerwcu 2017 r.

     Program stworzono przy wsparciu ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, otrzymując środki na jego sfinansowanie. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Adam Jarubas.

    Szczegółowe założenia programu znajdują się pod linkiem:

    https://www.scdn.pl/images/stories/aktual/aktywnosc_fizyczna/program.pdf

                 Dorota Wikło

    Zobacz zdjęcia

  • GRATULACJE DLA SYMPATYKÓW TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA!!!

              16 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie rozstrzygnęła konkurs pod hasłem:

    "ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ HENRYKA SIENKIEWICZA"

     

    Miał on na celu rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania twórczością pisarza, popularyzację wiedzy na temat jego życia oraz promowanie czytelnictwa. Nasi uczniowie - Klaudia Łoboda, Jakub Matla, Jan Dąbrowski z klasy II b otrzymali wyróżnienia i piękne nagrody książkowe.

     

    Nagrodzeni włożyli ogrom pracy w przygotowania do konkursu,który składał się z dwóch etapów-szkolnego i gminnego (test zawierał 29 pytań szczegółowych i wypracowanie). Stwierdzili zgodnie, że było warto poznać dorobek literacki polskiego Noblisty oraz reprezentować nasze gimnazjum.

                                                                                                                      Opiekunowie

                                                                                                 Ewelina Stępień, Grażyna Mazurkiewicz

  • 11 LISTOPADA - RADOSNA NIEPODLEGŁOŚĆ

    W dniu 10 listopada b.r. uroczyście świętowaliśmy w naszej szkole 98. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli przygotowali montaż słowno – muzyczny upamiętniający wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918 r. Przedstawienie przeplatane było wspólnym odśpiewaniem znanych pieśni patriotycznych przez całą społeczność uczniowską, chór szkolny oraz grono nauczycieli. Na zakończenie wszyscy obecni wraz z Panią Dyrektor, wspólnie ruszyli do tańca narodowego – poloneza. W ten sposób, radośnie świętując rocznicę odzyskania niepodległości, oddaliśmy hołd i szacunek bohaterom, dzięki którym dziś możemy cieszyć się wolnością i niepodległością. 

    Zobacz zdjęcia

  • TURNIEJ FINAŁOWY ŚWIĘTOKRZYSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW W BADMINTONIE – ZAGNAŃSK PAŹDZIERNIK 2016R

    W dniach 25 i 26.X.2016r. w hali sportowej w Zagnańsku odbył się Finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Badmintona Szkół Podstawowych i Gimnazjów.

    W rywalizacji wzięło udział ponad 100 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa. Sportowcy rozgrywali finałowy turniej w kat. dziewcząt i chłopców w grach pojedynczych i podwójnych. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Związek Sportu Szkolnego oraz Świętokrzyski Związek Badmintona, którzy zapewnili zwycięzcom nagrody w postaci pucharów, medali i dyplomów. Gospodarzem zawodów był Z.S.P.nr 2, P. i G. w Zagnańsku przy współpracy z GOSiR. Turniej rozpoczął się z udziałem zaproszonych gości, Panią Renatą Rabczyńską – Świętokrzyskim Wicekuratorem, Panią dyrektor szkoły Marzanną Moćko, Panem Dariuszem Kosem – wiceprezesem Wojewódzkiego Związku Sportu Szkolnego oraz Panem Andrzejem Kowalskim – wiceprezesem Świętokrzyskiego Związku Badmintona. Sędzią głównym zawodów oraz prowadzącym turniej był Pan Stefan Pawlukiewicz.

    Po zaciętej rywalizacji uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące lokaty: drużyna dziewcząt S.P. nr 2 w Zagnańsku -  Maja Bernaśkiewicz i Natalia Strzelec – IX miejsce w województwie oraz drużyna chłopców – Mikołaj Chrzanowski i Maciej Adwent – XIII miejsce w województwie. Należy dodać, iż byli to najmłodsi uczestnicy zawodów, uczniowie klas IV i V. Natomiast w kategorii Gimnazjum, dziewczęta – Oliwia Kocz i Karolina Kurek – II miejsce w województwie oraz chłopcy – Antoni Strzelec i Filip Piwowarczyk – V miejsce w województwie. To wysokie osiągnięcie udało się wywalczyć uczniom klas I i II gimnazjum. Opiekunami uczniów są nauczyciele Z.S.P. nr 2, P. i G. w Zagnańsku, Anna Zalewska oraz Dorota Wikło.

    Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji oraz dostarczyły wszystkim uczestnikom oraz kibicom niezapomnianych wrażeń. Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                                                                                         

    Zobacz zdjęcia

  • „SZKLANKA MLEKA" i "OWOCE W SZKOLE”

    „SZKLANKA MLEKA" i "OWOCE W SZKOLE”
    w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2,Przedszkola i Gimnazjum
    w Zagnańsku w roku szkolnym 2016/2017
     
     
    PROGRAM "SZKLANKA MLEKA"
    Celem programu "Szklanka mleka" 2016/2017 jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych u dzieci. Za program odpowiedzialna jest Agencja Rynku Rolnego. Agencję wspiera  w tych działaniach inicjatywa "Mleko z klasą", która pod względem zakresu działań wykracza poza ramy programu dopłat unijnych do mleka szkolnego.
    Program "Mleko szkolne Łowicz"  ma na celu zachęcenie dzieci do picia mleka poprzez zabawę   i szereg aktywności, takich jak: konkursy, programy edukacyjne, współpraca z mediami.
    Programem tym objęci są wszyscy uczniowie klas I-VI  SP nr 2  w Zagnańsku, a także dzieci   z oddziału przedszkolnego 6 latki .Uczniowie naszej szkoły otrzymują raz w tygodniu mleko krótkoterminowe w buteleczkach OSM w Prudniku 'MLEKO NATURALNE' i mleko Łowicz białe  w kartonikach,  które spożywają na szkolnej stołówce.
     

    PROGRAM "OWOCE W SZKOLE"

    Program "Owoce w szkole" 2016/2017 skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.

    Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

    • świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
    • świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
    • soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

    Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego zgodnie z harmonogramem dostaw.  Owoce i warzywa spożywane są przez uczniów objętych programem w szkolnej stołówce SP nr 2 w Zagnańsku.

    W ramach programu „Owoce w szkole” dzieciom udostępniane są owoce i warzywa przygotowane do bezpośredniego spożycia, wystarczająco rozwinięte, dojrzałe, zdrowe. Za jakość owoców  i warzyw dostarczanych do szkół podstawowych odpowiedzialny jest zatwierdzony dostawca.

     

     
     
  • Szal dla „Bartka”

    Zbliża się zima, dni są coraz chłodniejsze i wietrzne. Marzną nie tylko ludzie, ale i rośliny. Dlatego też, Przedszkolaki z ZSPnr2PiG razem z  Kołem Gospodyń Miejskich w Kielcach wzięły udział w inicjatywie zorganizowanej przez Kompleks Świętokrzyskiej Polany, by najwspanialszemu seniorowi Dębowi Bartkowi przyodziać ciepłe, zimowe ubranie. W tym celu panie z KGM Anna Kisoła-Cedro oraz Aneta Wasińska wraz z seniorami przygotowały dłuuuuugi szal do okrycia poczciwego drzewa. Ale, że "Bartek" duży, w akcji pomagał nam Wójt pan Szczepan Skorupski, pani Dyrektor Marzanna Moćko a także przedstawiciele Kompleksu Świętokrzyska Polana - pan Michał Baziuk oraz pani. Beata Gawrońska z Ośrodka Polanika. Otulanie Dęba Bartka upłynęło przy radosnym śpiewie przygotowanym przez dzieci przedszkolne wraz z paniami. I mimo, iż słońce tego dnia przebijając się zza chmur próbowało nam powiedzieć, że to jeszcze nie zima, my nie daliśmy się złudzić i założyliśmy symbolicznie szal. Teraz na pewno Bartek już nie przemarznie!!!

                                                                                                                                                                                                           Marzena Gała
                                                                                                                                                                                                           Maria Przepióra

    Zobacz zdjęcia

  • Spotkanie z panią Moniką Ptak-Korbacz

    W  dniu 12.102016r  w świetlicy Zespołu Szkoły  Podstawowej nr2,Przedszkola i Gimnazjum w Zagnańsku odbyło się spotkanie z panią Moniką Ptak-Korbacz specjalistą w zakresie dietetyki oraz ćwiczeń pilatesu.  Wzięły w nim  udział dzieci z przedszkola  i uczniowie klas I-III. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zdrowie i przedstawienie podstawowych zasad zdrowego stylu życia.
    Dzieci dowiedziały się ,że jednym z najważniejszych elementów zdrowego stylu życia jest odpowiednio zbilansowana dieta. Pani Monika w formie prezentacji multimedialnej przedstawiła produkty, które powinny być stałym elementem codziennej diety. Podkreśliła iż komponując posiłki należy wybierać żywność jak najmniej przetworzoną, gdyż nie zawiera dodatków takich jak konserwanty ,przeciwutleniacze, stabilizatory, słodziki ,które mogą negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Aby unikać cukru i słodyczy podała kilka przykładów produktów ,które można spożywać jako zdrowe przekąski. Duża rolę przypisała również aktywności fizycznej dla profilaktyki i zapobiegania chorobom. Zaprezentowała  dzieciom kilka ćwiczeń  przeciwdziałających  i korygujących wady kręgosłupa.
    Myślę ,że takie zajęcia przyczynią się do zmiany stylu życia niektórych uczniów.

     

    Zobacz zdjęcia

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
    26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
  • (41) 31-13-275
    e-mail: szkola@sp2zagnansk.pl

Galeria zdjęć