Drużyny naszych siatkarek(opiekun A. Jantarski) i siatkarzy(opiekun M. Kowalski) wywalczyły tytuły mistrzów powiatu kieleckiego szkół gimnazjalnych w siatkówce. Obie drużyny będą reprezentować naszą szkołę rozgrywkach wojewódzkich. zobacz zdjęcia
|
XXII TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA 10-14 MARCA 2014 |
|
Wokół rocznic wybitnych ludzi regionu świętokrzyskiego. |
Podczas z XX I I organizowanego w naszej szkole Tygodnia Kultury Języka uczniowie Szkoły Podstawowej, Przedszkola i Gimnazjum uczestniczyli w spotkaniach z kulturą naszego języka ojczystego. W tym roku motywem przewodnim Tygodnia było hasło Wokół rocznic wybitnych ludzi regionu świętokrzyskiego. Uczciliśmy 130. rocznicę urodzin Kornela Makuszyńskiego, 200.rocznicę urodzin Oskara Kolberga, 150. rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego.
Było ciekawie i niezwykle bajkowo. Zabawom plastycznym i konkursom czytelniczym zorganizowanym dla najmłodszych towarzyszył bohater opowieści Kornela Makuszyńskiego- Koziołek Matołek. To właśnie jego przygody podczas podróży do Pacanowa stały się też inspiracją dla uczniów klas IV i V-tych do prób własnej twórczości literackiej w konkursie na najciekawszą opowieść lub wiersz o podróży Koziołka po Zagnańsku i jego okolicach. Te ciekawe i zabawne prace można oglądać na specjalnej pokonkursowej wystawie w szkolnej bibliotece. Jak co roku uczniowie całej szkoły uczestniczyli na przerwach w licznych konkursach językowych, sprawdzając swoją znajomość poprawnego posługiwania się często zawiłymi związkami frazeologicznymi, stosowania zasad ortograficznych i poprawność wymowy. Wszystkie klasy miały możliwość uczestniczenia w spotkaniach z ciekawą książką (utwory St. Żeromskiego i K. Makuszyńskiego). Podczas Maratonu czytelniczego i w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” niezwykłych wrażeń dostarczyły wykonane z pasją przez chór szkolny rozbrzmiewające na przerwach pieśni ludowe. Tak nasi uczniowie uczcili 200 rocznicę urodzin polskiego kompozytora i etnografa związanego z ziemią świętokrzyską Oskara Kolberga. Uczniowie II klasy gimnazjum zaprosili chętnych młodszych kolegów na przedstawienie zainspirowane legendą naszego regionu –z Dalejowa ( okolic Bliżyna). Kunszt ich gry aktorskiej wzbudził należyty podziw. Organizatorzy Tygodnia Kultury Języka dziękują wszystkim nauczycielom naszej szkoły aktywnie włączającym się w przygotowanie tych wszystkich wydarzeń.
Realizowany w przedszkolu z programu Comenius projekt pt. „Przedszkolaki z inicjatywą – świat bajek krainą magicznych spotkań z wartościami” połączył siedem przedszkoli z Polski, Litwy, Estonii, Grecji, Turcji, Hiszpanii i Włoch.
Trwająca pięć dni wizyta robocza w Tallinie dostarczyła każdemu z nas wiele wzruszeń i emocji. Wymieniliśmy się metodami, tradycjami i pamiątkami. Przedszkole z Zagnańska otrzymało drobne smakołyki, foldery i ulotki z każdego kraju partnerskiego. Zarówno gospodarze, jak i przybyli goście zachwyceni byli prezentami przywiezionymi z Polski. Bogate, własnoręcznie wykonane pamiątki przygotowały Panie z Zespołu Ludowego Jaworzanki, piękny album na temat Wschodniej Polski w języku polskim i angielskim przekazał Pan Wójt Szczepan Skorupski, główną postać z bajki o Szewczyku Dratewce - Pani Beata Szwed Błońska, miniaturę dębu Bartka – stażystki z przedszkola.
Ponadto każde z partnerskich przedszkoli otrzymało naszą bajkę z dwu językach opracowaną przez Panią Agnieszkę Bekier oraz rysunki do niej przygotowane przez dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Łezka zakręciła się w oku gdy Kacperek – pięciolatek mający swoje korzenie w Szczecinie, przy piosence „ Poszło dziewczę po ziele…” zaprezentował ze swoją koleżanką układ taneczny do znanej polskiej przyśpiewki. Ostatniego dnia zwiedzaliśmy osobliwości stolicy estońskiej. Podczas wycieczki do muzeum morskiego poczuliśmy się jak na pokładzie prawdziwego Titanika. Wiele wrażeń dostarczyło nam również Stare Miasto z zabytkowymi XV - wiecznymi uliczkami, kościołami i muzeum kukiełek połączone z teatrem. Niezwykłe jest to, że w tak krótkim czasie nawiązały się serdeczne przyjaźnie. Trudno było się rozstać, bo mimo różnic kulturowych, językowych i odmiennych tradycji – jak podkreśliła Pani Dyrektor - tak wiele nas łączy. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie, już w maju, we Włoszech. zobacz zdjęcia
Koordynator programu Comenius w ZSPnr2, Pi G w Zagnańsku
Dorota Starz
Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt i publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.
W dniach 9 – 13 marzec 2014 delegacja z przedszkola w Zagnańsku przebywała z wizytą partnerską w zaprzyjaźnionym przedszkolu w Tallinie. Polską placówkę reprezentowały dyrektor ZSPnr2,PiG Marzanna Moćko, koordynator projektu Dorota Starz oraz nauczycielki Beata Szwed - Błońska i Sylwia Maksymowicz. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele pracujący w przedszkolach z Turcji, Polski, Estonii, Litwy, Włoch, Hiszpanii i Grecji.
Wyprawa w całości została sfinansowana z programu Comenius, na realizację którego zagnańska placówka w 2013 r otrzymała 20 000 euro.
Ten wspaniały program daje ogromne możliwości rozwoju zawodowego. Dwa pierwsze dni to czas owocnej współpracy, podsumowania dotychczasowego zaangażowania w program, wymiany doświadczeń, dzielenia się wiedzą, materiałami i metodami nauczania, poznanie dyrekcji, nauczycieli, dzieci i zwiedzanie przedszkola. To co nas urzekło, to wspólna praca nauczycielek i rodziców na sukces tallińskiego przedszkola, które zostało niejednokrotnie wyróżnione przez najwyższe władze oświatowe, kreatywność i niezwykła pracowitość kadry pedagogicznej oraz tworzenie i realizowanie autorskich programów nauczania. Jak dowiedzieliśmy się z rozmów z rodzicem z Polski - jest to jedno z najlepszych przedszkoli w całej Estonii, wyposażone w cztery tablice interaktywne, oddzielne sale do pracy, odpoczynku i spożywania posiłków dla każdej z sześciu grup. Najprzyjemniejsze było spotkanie z dwulatkami, które świetnie radziły sobie z samodzielnością. Dzieci witały nas bardzo serdecznie, jednocześnie każde z nich zaangażowane było na swój sposób w pracę, którą miało do wykonania. Prezentowane przedstawienia teatralne i taneczne były na bardzo wysokim poziomie i włączały do scenariusza także nauczycieli. zobacz zdjęcia
Wszyscy marzą, by przytrafiło im się coś niezwykłego . A jakie są marzenia Becky ,dowiedzieli się czytelnicy z książki ,, Dwa serce ” Laury Summers .To tajemnicza opowieść o nastolatce, która zyskuje nowe serce, a wraz z nim nowe życie. Dręczy ją jedno pytanie : Kto jest dawcą organu, dzięki któremu żyje ? Bohaterka zaczyna mieć dziwne upodobania, zupełnie inne, niż miała przed operacją, przechodzi na wegetarianizm, zmienia wystrój pokoju, ma wizje i wspomnienia, których nigdy nie doświadczyła. Widuje "ducha" chłopca, którego...
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej- sięgnij po tą książkę ! Warto przeczytać !
Grażyna Mazurkiewicz
,, Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki ” zobacz zdjęcia
CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ W RAMACH EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO.
W związku z przygotowaniem kolejnej części harmonogramu zajęć w ramach projektu „Wiem, że potrafię”, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi terminami.
zal._nr_1_-_dowozy_i_terminy_zajec.doc
PROJEKT REALIZOWANY NA PODSTAWIE UMOWY ZE ŚWIĘTOKRZYSKIM BIUREM ROZWOJU REGIONALNEGO.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Pierwsza pomoc przedmedyczna. czytaj więcej
Comenius z Szewczykiem Dratewką gościł w Domu Kultury Jaworze.
W piątek, 21 lutego o godz. 17.00 w budynku Domu Kultury Jaworze miało miejsce przedstawienie w wykonaniu sześciolatków z przedszkola w Zagnańsku z grupy Pani Beaty Szwed-Błońskiej. Przypomnijmy, bajkę pt. „Szewczyk Dratewka” J. Porazińskiej dzieci wybrały do realizacji w projekcie Comenius, który jest realizowany w zagnańskim przedszkolu od 2013 roku i zakłada wymianę doświadczeń zawodowych wśród nauczycieli z Polski, Litwy, Turcji, Grecji, Estonii, Włoch i Hiszpanii.
Ze względu na swój młody wiek dzieci nie mogą brać udziału w wizytach partnerskich. Staramy się jednak aby cały czas były świadome realizacji programu w swoim przedszkolu i aktywnie uczestniczyły w różnych przedsięwzięciach, poznając poprzez bajki wartości ponadczasowe, podstawy języka angielskiego i kraje partnerskie. Przedstawienie miało szczególny charakter - nie dość że w role narratorów wcielili się goście w osobach Pana Wójta Szczepana Skorupskiego, Pani Dyrektor Marzanny Moćko i wychowawcy grupy Pani Beaty Szwed-Błońskiej, to jeszcze zostało ono zadedykowane Szanownym Paniom i Panom z zespołu ludowego Jaworzanki, który właśnie obchodzi czterdziestolecie swojego istnienia. Podopieczni Pani Beaty w perfekcyjny sposób zaprezentowali postacie z bajki Janiny Porazińskiej, po mistrzowsku odgrywając swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ciepłe słowa do młodych aktorów skierował Pan Wójt, Pani Dyrektor oraz Pani Grażyna Grudziecka, nie szczędząc słów uznania i pochwał dla ich sztuki aktorskiej oraz opiekuna Pani Beaty, która ten spektakl przygotowała. Jej ogromne zaangażowanie widoczne było w detalach dekoracji, podziwianej przez przybyłych gości.
Serdecznie dziękuję Panu Wójtowi Szczepanowi Skorupskiemu, Pani Dyrektor Marzannie Moćko, Pani Beacie Szwed-Błońskiej, Pani Agacie Grabowskiej, rodzicom dzieci wystawiających sztukę oraz wszystkim przybyłym za zaangażowanie w realizację przedstawienia i czas spędzony z „Szewczykiem Dratewką”.
Koordynator programu Comenius w ZSPnr2, Pi G w Zagnańsku
Dorota Starz
Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt i publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
na spektakl teatralny Janiny Porazińskiej pt. SZEWCZYK DRATEWKA w wykonaniu dzieci 6-letnich z Publicznego Przedszkola w Zagnańsku oraz Gości w roli narratorów. Przedstawienie odbędzie się w Domu Kultury Jaworze w dniu 21 luty 2014 o godz. 17.00
Brawo finaliści!
Mamy 13 finalistów konkursów przedmiotowych.
W gimnazjum:
- geografia Bartłomiej Szcześniak, Piotr Nadolnik, Patryk Cedro (opiekun Stefan Grudzień)
- biologia Patryk Cedro (opiekun Andrzej Jantarski)
-matematyka Piotr Nadolnik (opiekun Anna Wodecka)
- język polski Michał Kużma (opiekun Beata Wojtiuk-Ślęk)
-chemia Klaudia Pyczek (opiekun Celina Lenartowicz)
-historia Bartłomiej Szcześniak, Gabriel Knez, Wojciech Dudkowski(opiekun Mirosława Litwińska )
W szkole podstawowej:
- język angielski Wiktor Wilczyński, Oliwier Sobczyk (op. Dorota Starz)
- konkurs matematyczno przyrodniczy Wiktor Wilczyński (op. Agnieszka Raczyńska, Anna Lis)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
,, Nie bądź jak inni - wyróżnij się z tłumu ” - to motto uczniów ,, Upiornej szkoły” Lisi Harrison. Styczniowe spotkanie to gratka dla fanów Melody, Frankie z Monster High. Nowe uczennice które pojawiły się w szkole, pełnej dziwnych zdarzeń , oczekują odrobinę akceptacji i szczerej przyjaźni . A jak sobie poradzą w nowym otoczeniu, wśród barwnych postaci, odmienności, sekretów ? Bal wrześniowy organizowany pod hasłem Gorączka potwornej nocy odkrywa mroczne tajemnice … Chcesz poznać RAD-owców - sięgnij po tą książkę !
Ciekawe wypowiedzi klubowiczów uzupełniła multimedialna prezentacja Kasi Ozimek , miłośniczki książek Monster High , kolekcjonerki gadżetów związanych z tą serią, założycielki i redaktorki bloga kasia-mh.blogspot.com .
[…] Nie pozwól nikomu odebrać sobie dumy z tego, kim jesteś …
Grażyna Mazurkiewicz moderatorki DKK
,, Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki ” zobacz zdjęcia
30 stycznia 2014 r.
Szkoła Podstawowa g. 1600 sala gimnastyczna - prelekcja: "Jak uratować własne dziecko?"
Gimnazjum g. 1730
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Prelekcja policjantów z Kielc.
informacja o spotkaniu
W związku z realizacją międzynarodowego programu Comenius w zagnańskim przedszkolu nauczyciele i uczniowie klas starszych zapoznają przedszkolaków z bajką pt.” Szewczyk Dratewka”. Przypomnijmy, że właśnie tą bajkę dzieci wybrały do realizacji w projekcie. Pierwsze, wspólne spotkanie z Dratewką miało miejsce 2 stycznia w siedzibie nowego przedszkola. Fragmenty bajki czytały panie Beata Szwed Błońska, Maria Przepióra, Agnieszka Bekier, Maria Piskulak, Henryka Górzyńska, Urszula Kozieł i Bożena Musiał. W słuchaniu uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne.
Dzieci zaprezentowały również postać Szewczyka oraz pszczółki, w rolę których wcielili się podopieczni pani Beaty Szwed Błońskiej Mateusz Miernik i Zosia Wojtaszek. Na zakończenie wspólnego czytania i słuchania najmłodsi odpowiadali na pytania dotyczące bajki. Las rąk w górze świadczył o zdyscyplinowaniu i uważnym słuchaniu. Kolejne spotkanie z głównym bohaterem bajki J. Porazińskiej miało miejsce w grupie sześciolatków, podopiecznych pani Beaty Szwed- Błońskiej. Podczas prezentacji lektury fragmenty bajki czytała wicedyrektor szkoły Pani Barbara Kowalska, Panie Beata Szwed Błońska, Sylwia Maksymowicz, Dorota Starz oraz przedszkolak Igor Wawrzeńczyk. Tego dnia miało również miejsce przedstawienie pod tym samym tytułem, w role postaci wcieliły się przedszkolaki z grupy pani Beaty, po mistrzowsku odgrywając swoje role. Sztuka ta została zaprezentowana także koleżankom i kolegom z grupy pani Urszuli Kozieł i Agnieszki Bekier oraz z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedstawienie o Szewczyku Dratewce przygotowała także pani Maria Piskulak z grupą 5 –latków, które zostało wystawione Babciom, Dziadkom a także najbliższej rodzinie młodych aktorów. Należy podkreślić, że to nie koniec bliskich spotkań z Szewczykiem, wkrótce kolejne odsłony, na które zapraszamy. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci, którzy jak zwykle dołożyli wszelkich starań aby zaprezentowały się jak w prawdziwej krainie baśni, o czym świadczą przepiękne stroje i rekwizyty do bajki. Wkrótce będziemy mogli obejrzeć wystawione przedstawienia na stronie youtube.pl
Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt i publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.
Dorota Starz Beata Szwed Błońska
Szanowni Nauczyciele Przedszkola, Drodzy Rodzice!
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym w ramach programu Comenius
Temat pracy :
„Szewczyk Dratewka w oczach dziecka”
Cele:
Rozwijanie zainteresowań plastycznych i wyobraźni twórczej dzieci.
Inspirowanie do pracy twórczej.
Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i
technik plastycznych.
Do konkursu prosimy składać rysunki wykonane dowolną techniką
(akwarele, kredki, tusz, kolorowy papier itp.) w formacie A4 lub A3.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci od 4 do 6 lat biorących udział w
programie Comenius. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić wyłącznie
jedną pracę. Uczestnicy odpowiadają za autentyczność prac.
Wystawa prac z przyznaniem nagród za I, II i III miejsca dla każdej grupy
wiekowej zostanie zaprezentowana po feriach w siedzibie nowego przedszkola.
Prace konkursowe prosimy składać do nauczycieli – wychowawców
poszczególnych grup wiekowych do dnia 30 stycznia włącznie.
Prace oceniać będzie niezależna Komisja Konkursowa powołana przez
Organizatorów.
31 stycznia komisja w składzie Dyrektor szkoły, nauczyciel plastyki Anna
Gębska i nauczyciel świetlicy Dorota Chyb wybiorą najlepsze prace do
nagród, które będą ozdobą naszego przedszkola. Pozostałe rysunki
zostaną przekazane szkołom partnerskim z Turcji, Włoch, Estonii, Grecji,
Litwy i Hiszpanii.
Każda praca powinna być podpisana imieniem, nazwiskiem i wiekiem
uczestnika.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie swoich danych
osobowych w zakresie niezbędnym dla potrzeb projektu. Dane osób
uczestniczących w konkursie będą wykorzystane zgodnie z ustawą z dnia
29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 1997 nr 133 poz.
883), dla celów przeprowadzenia konkursu.
Kryteriami oceny prac konkursowych będą:
- trafność doboru tematu pracy,
- oryginalność, pomysłowość,
- estetyka wykonania pracy,
- walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania,
Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.
Dorota Starz
Koordynator projektu Comenius
W ramach 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze w gminie Zagnańsk zebrali 9977,99 zł. To o ponad 2600 zł więcej niż w ubiegłym roku. Jak co roku do akcji przyłączyli się harcerze i uczniowie naszej szkoły. Opiekę nad wolontariuszami sprawowali: Dorota Wikło i Aleksandra Zagórska.
Kwesta przeprowadzana była na terenie gminy Zagnańsk, m. in. w okolicy kościołów, sklepów spożywczych, a także w hali sportowej GOKSiR.
Oto lista wolontariuszy z naszej szkoły:
MICHAŁ DOBOSZ - 367,76 zł,
KATARZYNA DŁUGOSZ - 796,54 zł,
BARTŁOMIEJ JASEK - 758,14 zł,
MAŁGORZATA PYTKA - 889,94 zł,
NATALIA SEBASTIAN - 529,75 zł,
DOROTA WIKŁO - 417,48 zł,
KAMILA ZAGÓRSKA - 553,32 zł.
Zebrane fundusze przekazane zostaną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. zobacz zdjęcia
Dziękujemy Wolontariuszom oraz mieszkańcom, którzy po raz kolejny wsparli Orkiestrę.
Jak co roku w naszej szkole uczniowie włączyli się do akcji zbierania „grosików”. W corocznej zbiórce pieniędzy szkoła podstawowa zebrała 430,54 zł.
Wszystkie pieniądze zostały policzone co do przysłowiowego grosza. Celem akcji było uświadomienie uczniom, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromną sumę, dzięki której udzielona zostanie pomoc wielu dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Ta jedna z największych społecznych akcji w naszym kraju była organizowana już po raz czternasty, a jej głównym przesłaniem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Głównym organizatorem Akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”, a patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Akcja pokazuje, że „uczniowski” grosz stanowi wielką siłę. Warto oszczędzać najmniejsze monety, które zebrane w całości mogą pomóc innym. Cieszymy się, że uczniom naszej szkoły los innych dzieci nie jest obojętny.
Poszczególne klasy zebrały następujące kwoty :
1. kl. II b 58,80 zł
2. kl. Ia, Ib 116,98 zł
3. kl. III b 55,43 zł
4. kl. III a 54,83 zł
5. kl. IV b 49,29 zł
6. kl. V b 28,30 zł
7. kl. II a 23,36 zł
8. kl. VI a 20,00 zł
9. kl. VI b 13,40 zł
10. kl. V a 8,14 zł
11. kl. IV a 2,01 zł
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego w szkole podstawowej
W bibliotece odbyło się kolejne spotkanie DKK- M. Poznanie świata , zrozumienie obcej kultury, poszerzenie horyzontów to cele bohaterów książki Sabine Durrant ,, O lala, będzie dobrze ”. Podróż Connie Pickles do Paryża stały się początkiem ciekawej dyskusji. Tajemnice rodzinne, pierwsze spotkanie z dziadkami, wędrówki po sklepach i wizyty w kawiarni oraz rendez - vous podgrzewały atmosferę wypowiedzi uczniów. Magia francuskiej stolicy udzieliła się naszym czytelnikom. Wspólne zdjęcie z wieżą Eiffla wyzwoliło w nich pragnienie zobaczenia tego miasta.
Do zobaczenia w Paryżu ! A’ la prochaine fois a’ Paris !
W grudniowe popołudnie w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie klubu . Bohaterka książki Aprilynne Pike - amerykańskiej pisarki fantasty ,,Skrzydła Laurel” wprowadziła czytelników w krąg magii. Magiczny świat spleciony z ludzkim to wielka gratka do dyskusji i rozważań . Wszyscy nie mogą się doczekać kolejnej części !
Wspólne zdjęcia z choinką wykonaną przez Kacpra i świąteczne życzenia podsumowały ten wyjątkowy dzień.
Grażyna Mazurkiewicz moderatorka DKK
,, Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki ” zobacz zdjęcia
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w dn. 20.12.2013 odbyła się w naszej szkole uroczysta Wigilia, której przyświecało hasło "Wierzę w Syna Bożego". Uczestniczyli w niej zaproszeni goście reprezentanci władz państwowych, oświatowych i gminnych, emerytowani nauczyciele, chór "Jaworzanki", chór z parafii p.w. św. Józefa z Zagnańska oraz dzieci, młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uroczystość rozświetlił blask Betlejemskiego Światła Pokoju przyniesionego przez harcerzy.
Misterium o Narodzeniu Pańskim przygotowali uczniowie pod opieką pań katechetek i nauczyciela muzyki. Część artystyczną uświetnił wspólny śpiew kolęd.
Mamy nadzieję, że Wigilia była prawdziwie znakiem pojednania i przebaczenia, przyjaźni i miłości, a przede wszystkim potwierdzała chęć bycia razem.
Życzymy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i umiejętności zatrzymania się przy CZŁOWIEKU.
B.M.