Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu W BLASKU CHOINKI kolędujemy w Przedszkolu.
W imieniu całej społeczności uczniowskiej
życzymy Dyrekcji oraz całemu Gronu Pedagogicznemu
Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek,
oraz nadzieję na Nowy 2014 Rok,
żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.
Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Comenius na żywo w Przedszkolu.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Z wizytą partnerską w Stambule.
W dniach 17-21 listopada z wizytą roboczą w Turcji przebywała delegacja ZSP nr2, PiG w Zagnańsku. W jej składzie znaleźli się wicedyrektor szkoły Barbara Kowalska, nauczycielki Dorota Starz i Sylwia Maksymowicz oraz pracownik administracji Marta Górzyńska. Realizację projektu Comenius w tym roku rozpoczęło Przedszkole im. St. Staszica w Zagnańsku. Była to pierwsza wizyta w projekcie. Niebawem nauczyciele pracujący w zagnańskim przedszkolu wyjadą z wizytą do Estonii, i Włoch. W następnym roku poznają Litwę, Hiszpanię i Grecję, aby na koniec podsumować program w Polsce, 1 czerwca 2015 roku.
Projekt w całości realizowany jest z funduszy Unii Europejskiej, polega na współpracy i spotkaniach w szkołach partnerskich. Jego celem jest wymiana doświadczeń i uczenie się od siebie nawzajem. Akcja służy wzmacnianiu europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej. Pierwszego dnia, tuż po zakwaterowaniu w hotelu, dyrektor szkoły tureckiej wraz z koordynatorem projektu i przedstawicielami Rady Pedagogicznej powitał przybyłych gości: dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkół partnerskich. Kolejne dwa dni to czas wytężonej pracy, podziału obowiązków placówek, które nie dostały dofinansowania (Węgry, Rumunia, Łotwa) oraz prezentacja przedszkoli partnerskich. Podczas spotkań z nauczycielami, uczniami i przedszkolakami mieliśmy okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu ogromnej szkoły, w skład której wchodzi przedszkole i ośmioletnia szkoła podstawowa. Całością zarządza jeden dyrektor z pomocą czterech zastępców. Uczęszcza do niej 1800 uczniów. Dzieci w Turcji noszą mundurki, przed budynkiem szkoły spotykają się z wychowawcami, którzy następnie wprowadzają dzieci do sal. Panuje ład i dyscyplina. Szkoła partnerska w Turcji wyposażona jest w tablice interaktywne, rzutniki i dzienniki elektroniczne. Wszystkich jednak urzekło przedszkole, a szczególnie dzieci przebrane w narodowe stroje i wykonujące tańce tureckie przy muzyce granej na żywo. Zwiedzając przedszkole poznawaliśmy metody pracy, uczyliśmy się sztuki Ebru - malowania na wodzie. Dalsze prace dotyczyły prezentacji bajek wybranych przez dzieci, wymiany zdjęć i metod nauczania w każdej ze szkół partnerskich. Prezentowaliśmy filmy, prezentacje multimedialne, zdjęcia, książki – wymienialiśmy się pracami i doświadczeniem. Utworzyliśmy wspólną stronę projektu na portalu etwinning, na której umieszczamy materiały projektowe. Przywieźliśmy cenne pamiątki dla przedszkola, w którym utworzymy kącik Comeniusa, a swoje wrażenia i doświadczenia zaprezentujemy przedszkolakom i rodzicom.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Akademia z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
11 LISTOPADA to bardzo ważna data w kalendarzu każdego Polaka. W 1918 roku po ponad 100 latach niewoli Polacy odzyskali wolność, suwerenność i niepodległość.
Uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką pań: Jagody Dziedzic, Eweliny Kundery, Marzeny Pawlik postanowili uczcić ten dzień w szczególny sposób. Na podstawie scenariusza napisanego przez Klaudię Pyczek i Dominikę Jeruzalską(uczennic klasy III c) powstał spektakl teatralny pod tytułem "Lekcja historii...".Uczniowie w sposób profesjonalny, niemal zawodowy , przedstawili najważniejsze etapy walki Polaków o niepodległość.
8 listopada wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie, które zostało uzupełnione występem solistek i chórku szkolnego pod kierunkiem pana Łukasza Gronostaja.
Powtórnie "Lekcję historii..." w dniu 19 listopada obejrzeli rodzice z Rady Rodziców, członkowie Rad Sołeckich oraz przedstawiciele władz gminy w osobach pana wójta Szczepana Skorupskiego i pani Mirosławy Badzińskiej.
Twórcy przedstawienia dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego trudnego przedsięwzięcia, a szczególnie rodzicom wspierających młodych aktorów naszego szkolnego teatru "Eksperyment".
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Major armii USA w przedszkolu.
Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki
29 października 2013 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy filii bibliotecznej w Zagnańsku .
Książka Ewy Nowak ,,Drzazga” wzbudziła wiele emocji . Bohaterki -siostry Marta i Jagna mają problemy w szkole i w domu oraz trudne relacje z rodzicami. Matka faworyzuje jedną z córek, druga szuka miłości i zrozumienia u innych. W ich codziennych perypetiach często odnajdujemy własne. Czy każdy z nas ma w domu taką drzazgę, wg Jagny –co wygląda niewinnie , a sprawia ból ? A może my nią jesteśmy ? Pytań było wiele , a każdy z dziewięciu uczestników stwierdził, że tą książkę warto było przeczytać.
Grażyna Mazurkiewicz moderatorka DKK- M zobacz zdjęcia
,, Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki ”
W dniu 04.10.2013r. w hali sportowej GOKSiR w Zagnańsku odbył się Świętokrzyski Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. W turnieju wzięło udział ok. 90 zawodników i zawodniczek z całego województwa, reprezentujących poszczególne kluby: Grom-Busko Zdrój, Światło i Cienie-Gnojno, Strzała-Jędrzejów, Iskra-Kielce, Kryształki-Kielce, Tramp-Niemienice, Szansa-Ostrowiec, Niepokonani-Sandomierz, Buziaki-Skarżysko Kam., Tacy sami-Skarżysko Kam., Tornado-Skarżysko Kam., Super Nowa-Zgórsko. Turniej został zorganizowany przez Świętokrzyski Związek Badmintona, Olimpiady Specjalne i poprowadzony we współpracy z GOKSiR Zagnańsk oraz Z.S.P. nr 2,P.iG. w Zagnańsku. Wójt gminy p. Szczepan Skorupski zapewnił uczestnikom turnieju ciepły poczęstunek, a cukiernia p. Elizy Więckowskiej zasponsorowała słodki deser.
Turniej przebiegał w ciepłej, przyjaznej atmosferze sprzyjającej integracji uczestników, pokonywaniu własnych barier oraz w duchu sportowej rywalizacji. Zwieńczeniem imprezy była niesamowita radość niepełnosprawnych zawodników związana z udziałem w turnieju oraz moment dekoracji po zakończonej rywalizacji.
W przebiegu turnieju uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz gminy, województwa, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Świętokrzyskiego Związku Badmintona – p. prezes Zbigniew Wojciechowski, dyr. ZSP nr 2, PiG w Zagnańsku p. Marzanna Moćko, GOKSiR w Zagnańsku – p. Michał Salwa, którzy swoją obecnością uświetnili imprezę będąc przy jej otwarciu, ale także uczestniczyli w dekoracji najlepszych zawodników.
Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych pokazał, że tak w sporcie jak i w życiu można pokonywać własne słabości i ograniczenia czerpiąc z tego ogromną radość i satysfakcję.
Do zobaczenia za rok. zobacz zdjęcia
Red. Dorota Wikło
17.10.2013 r. odbył się w Kielcach XI Jesienny Turniej w Piłce Siatkowej organizowany przez MOSiR Kielce dla uczniów gimnazjum. Po raz kolejny wygrali ten turniej reprezentanci naszej szkoły w składzie: Piotr Nadolnik(kapitan), Wojciech Rynk, Michał Krzysztofek, Gabryś Knez, Patryk Kukla, Bartek Szcześniak, Wiktor Witecki, Dominik Lubocha, Norbert Sochacz, Konrad Wawrzeńczyk. Podopieczni Mirosława Kowalskiego wygrali w finałach tych rozgrywek kolejno z : Gimnazjum nr 9 Kielce, Gimnazjum nr 4 Kielce, Gimnazjum nr 12 Kielce wywalczając okazały puchar. zobacz zdjęcia
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dzień Turecki w Przedszkolu.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Spotkanie w ramach projektu: Edukacja Fundamentalna.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Prelekcja pt. 'Przedsiębiorczość i inicjatywa wśród dzieci w oparciu teorię Eriksona'.
Świetlica szkolna zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Ilustrujemy wiersze Tuwima”. Tematem konkursu jest wykonanie ilustracji do wybranego utworu Juliana Tuwima w dowolnej technice plastycznej z wykorzystaniem darów jesieni.
Format prac A3 lub A4.
Dostarczone prace oceniać będziemy w dwóch kategoriach wiekowych:
-klasy 0 – III SP
-klasy IV-VI SP.
Każda praca musi być podpisana (imię, nazwisko, klasa).
Prace należy dostarczyć do świetlicy (która jest organizatorem tego konkursu) do 22 listopada 2013r.
Otwarcie wystawy i wręczanie nagród odbędzie się 25 listopada o godz. 10:30.
Serdecznie zapraszamy!
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Z wizytą u artyski Agnieszki Chat.
21 września 2013 roku w auli Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się konferencja "Edukacja przez szachy w szkole" promująca program pilotażowy realizowany w szkołach podstawowych województwa świętokrzyskiego. Celem projektu, który realizowany jest w 40 szkołach podstawowych naszego regionu jest rozwijanie analitycznego i logicznego myślenia, pamięci, poprawa koncentracji oraz kształtowanie postaw społecznych dzieci w klasach I - III. Inicjatorem projektu jest Świętokrzyski Związek Szachowy, który przy jego realizacji współpracuje z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Urzędem Marszałkowskim.
Jak zauważył pan Tomasz Stefaniak, prezes Świętokrzyskiego Związku Szachowego gra w szachy nie tylko wspomaga rozwój dziecka w sferze intelektualnej, ale również bezspornie przyczynia się do jego rozwoju emocjonalnego. Z tego względu tak ważne jest aby wprowadzić naukę tej królewskiej gry już w klasach najmłodszych.
Pierwszym etapem projektu było przeszkolenie nauczycieli tak aby zajęcia przez nich prowadzone były atrakcyjne i ciekawe. Nauczycielem, który uczestniczył w powyższym kursie z ramienia naszej szkoły jest pan Piotr Radzewicz, który jednocześnie jest koordynatorem całego projektu. Zajęcia realizowane będą przez 2 lata w wymiarze 1 godziny tygodniowo w klasie II a i II b SP (zajęcia w klasie II b prowadzi pani Anna Gębska).
Spotkanie zakończyło się symbolicznym przekazaniem materiałów dydaktycznych, niezbędnych do prowadzenia wyżej opisanych zajęć (w tym książek, testów diagnostycznych, kompletów szachów turniejowych oraz magnetycznych szachownic pokazowych.)
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu całej społeczności uczniowskiej składamy Dyrekcji oraz całemu Gronu Pedagogicznemu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów.
Pragniemy podziękować za codzienny trud, wrażliwość na nasze potrzeby, za poświęcenie i zaangażowanie w pracy.
Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum
W poniedziałek 16 września 2013 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się uroczysta konferencja poświęcona wprowadzeniu do szkół, programu szkoleniowego – SHUTTLE TIME. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Marzanna Moćko i Anna Zalewska.
Celem programu jest upowszechnienie badmintona w szkołach i spowodowanie by stał się on jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych wśród dzieci i młodzieży. Nasze województwo jako pierwsze w kraju będzie od października realizowało projekt wprowadzania badmintona do szkół. Będzie on realizowany przy wsparciu Światowej i Europejskiej Federacji Badmintona, Polskiego Związku Badmintona oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Prezes ŚZBad – Zbigniew Wojciechowski przywitał przybyłych gości –Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, Wicemarszałka Grzegorza Świercza, Prezesa PZBad Marka Krajeńskiego, a także dyrektorów szkół, prezesów związków sportowych oraz sympatyków sportu. Z wielką radością obecni na spotkaniu goście i gospodarze przywitali olimpijczyka Roberta Korzeniwoskiego.
Marszałek Adam Jarubas powiedział, że w placówkach oświatowych przygotowania do realizacji programu idą pełną parą, oraz, że województwo świętokrzyskie jest liderem w realizacji SHUTTLE TIME. Podziękował także całemu Zarządowi Świętokrzyskiego Związku Badmintona za inwencję twórczą oraz poświęcenie na rzecz popularyzacji badmintona w szkołach województwa świętokrzyskiego, a także za przygotowanie uroczystości inauguracyjnej programu SHUTTLE TIME.
Dzięki determinacji, zaangażowaniu i ciężkiej pacy dyrektorów szkół, nauczycieli i sympatyków tej dyscypliny sportu, badminton coraz częściej jest widoczny i wspaniale rozwija się w szkołach na terenie województwa świętokrzyskiego. Uroczystość prowadzona była przez profesjonalnego konferansjera i wzbogacona artystycznie.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Przedszkolaki na "Wieczorze z poezją".
W sobotę, 28 września 2013 roku, 43 osoby z naszej szkoły uczestniczyły w XIV Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym na Święty Krzyż, który zorganizowały panie katechetki: Henryka Górzyńska i Bożena Musiał. zobacz zdjęcia Jak co roku, wędrowała z nami pani dyrektor Marzanna Moćko oraz ksiądz Wojciech Radej, pani Dorota Wikło i pani Małgorzata Dąbrowska. Tym razem wybraliśmy trasę nr 5 .Pod opieką sympatycznych przewodników PTTK Kielce wędrowaliśmy pięknymi zakątkami Gór Świętokrzyskich. Wyruszyliśmy ze Skorzeszyc, szliśmy przez Bieliny, Podłysicę, Hutę Szklaną na Święty krzyż . W pięć godzin pokonaliśmy 16 kilometrów. Na zakończenie rajdu uczestniczyliśmy we Mszy Świętej koncelebrowanej i otrzymaliśmy błogosławieństwo Relikwiami Krzyża Świętego. Napełnieni Boża radością wróciliśmy do naszych rodzin. Oto krótkie wypowiedzi uczestników rajdu: : Mimo typowo jesiennej pogody i kilkunastu kilometrów do pokonania, panowała bardzo miła atmosfera. Cieszę się, że mogłam w tym rajdzie uczestniczyć. Ola K. : Było super. Dominik Z. : Wybiorę się tam też w przyszłym roku.” Ola J. Zapraszamy więc za rok !!!