Nawigacja

  • SUKCES UCZENNIC ZAGNAŃSKIEJ DWÓJKI!!!

    Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Kielcach cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów i młodzieży, ponieważ uzyskanie tytułu laureata uprawnia ich do wyboru wymarzonej szkoły bez konieczności zdawania egzaminu zewnętrznego z konkursowego przedmiotu.

           W dniu 4 kwietnia br. podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zorganizowane przez Kuratorium Oświaty we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W tym wyjątkowym gronie „najlepszych z najlepszych” znalazły się dwie ósmoklasistki naszej szkoły: Amelia Dąbrowska i Weronika Krzyżak -laureatki II Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun Ewelina Stępień).

    Na uwagę zasługuje fakt, iż  dziewczęta wystąpiły wśród 14 wybranych polonistów  i jako jedyne reprezentowały gminę Zagnańsk, otrzymując tak zaszczytne tytuły. Uczennice odebrały medale i dyplomy z rąk Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego – pani Renaty Janik, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty - pana Kazimierza Mądzika oraz Dyrektora ŚCDN – pana Jacka Wołowca.

          Świętokrzyski Kurator Oświaty pogratulował laureatom i nauczycielom zaangażowania, wytrwałości w dążeniu do celu oraz życzył sukcesów w kolejnych zmaganiach.. Wyróżnieni uczniowie oprócz medali i dyplomów otrzymali pamiątkowe piernikowe serca  w myśl słów dyrektora ŚCDN,  że ”nauka jest sercem rozwoju człowieka”.

    Droga do sukcesu była trudna, wymagała wielu poświęceń i stresowych sytuacji, jednak było warto...

    Nagrodzonym dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie kształcenia w wybranej szkole ponadpodstawowej.

                                                                                                                       Ewelina Stępień

    Zobacz zdjęcia

  • Kryteria i harmonogram rekrutacji do przedszkoli ...

     

    Kryteria i harmonogram rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Zagnańsk na rok szkolny 2019/2020.

    http://www.zagnansk.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=8&artykul=6627&akcja=artykul

  • Rekrutacja na rok szkolny 2018/19 do szkół ponadpodstawowych

    Koordynatorzy doradztwa zawodowego

    AGNIESZKA JACHYM  tel 607 573523

    koordynatorzy_doradztwa_zawodowego.docx

    Ulotki rekrutacyjne

    ulotka_rekrutacyjna1.docx

    ulotka_rekrutacyjna2.docx

     

    Zobacz zdjęcia

  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała” - sprawozdanie

    Sprawozdanie

    z wykonanych zadań w ramach realizowanego w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”.

     

    Koordynatorzy projektu:

    Dagmara Szymkiewicz, Paulina Bolmińska-Baran.

     

    Nauczyciele uczestniczący w realizacji zadań:

    Agata Kopeć, Patrycja Hanulak-Zemsta, Agnieszka Bekier, Joanna Dudkowska, Marzena Gała, Maria Piskulak, Maria Przepióra, Bożena Nawrot, Ewa Rubel, Henryka Górzyńska, Dorota Chyb, Agnieszka Kalemba, Ewelina Stępień, Marzena Pawlik, Jagoda Dziedzic, Łukasz Gronostaj, Beata Piasecka, Anna Lis, Anna Wodecka, Agnieszka Raczyńska, Anna Gębska, Beata Wojtiuk-Ślęk.

    Więcej po linkiem ponizej

    Sprawozdanie.docx

    Zobacz zdjęcia

  • XXVII Tydzień Kultury Języka

                                                           XXVII Tydzień Kultury Języka

                                                                  „Chodzi mi o to, aby język giętki.

                                                        Powiedział wszystko, co pomyśli głowa

                                                                                Juliusz Słowacki

     

    Podczas organizowanego w naszym województwie w dniach 11-16 marca 2019r. XXVII Tygodnia Kultury Języka uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 i Przedszkola wraz z klasami gimnazjalnymi uczestniczyli w spotkaniach  z kulturą naszego języka ojczystego. W tym roku motywem przewodnim Tygodnia było hasło:Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu.

    Jednym z najważniejszych zadań szkoły podstawowej jest kształcenie umiejętności posługiwania się językiem polskim, w tym dbałość o wzbogacanie zasobu słownictwa uczniów. Każde spotkanie z językiem dostarcza konkretnej wiedzy, rozwija umiejętności pisania, mówienia, słuchania, wyrażania własnych emocji i opinii, kształtuje postawy poprzez stwarzanie szansy uczestnictwa w kulturze „wysokiej” i w działaniach, które umożliwiają rozwój człowieka bez względu na wiek. Dlatego tak ważne jest uczestniczenie wszystkich uczniów w tym wielkim święcie języka ojczystego.

    Tegoroczne Dni miały na celu przypomnieć nie tylko jak ważną rolę pełni język i jego kultura na co dzień, ale uświadomić jak ważny jest i był on w naszej historii narodowej. A jest to bardzo ważne zadanie każdego pokolenia. Dzień Języka Ojczystego  ma przypominać o roli i miejscu języka ojczystego w życiu Polaków, ma przyczynić się do podnoszenia świadomości językowej, do ugruntowania poczucia, że  każdy z nas jest za nią odpowiedzialny. Język jest wartością samą w sobie, jest wspólnym dobrem, dlatego wszyscy powinniśmy o niego dbać.

    Te cele edukacyjne uwzględniono w opracowanym programie. Najmłodsi, czyli przedszkolaki i uczniowie klas I-III mieli możliwość poznania legend i podań z naszego regionu, czytanych im przez starszych kolegów szkoły podstawowej. Uczestniczący w konkursach, zabawach językowych uczniowie wspierani przez nauczycieli i Dyrekcję Szkoły mogli przekonać się jak ważną rolę pełni w komunikacji międzyludzkiej umiejętność jasnego wyrażania swoich myśli a także zrozumieć czym jest  sztuka poprawnego pisania i pięknego mówienia.Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się ogłoszone konkursy,w których mogli wykazać się swoimi talentami językowymi, poetyckimi, plastycznymi, np.  konkursy na wiersz,  hasło lub plakat  promujące kulturę języka  czy sprawdzenie swojej  znajomość poprawnej polszczyzny.

    Program przebiegu tegorocznej edycji został opracowany  przez nauczycieli naszej szkoły przy bardzo aktywnej współpracy wielu uczniów. Oto kilka z najciekawszych propozycji:

     

    Maton czytelniczy,, Cała Polska czyta dzieciom ”  czytanie

    wybranych fragmentów literatury pięknej „Świat zaklęty w prozie i poezji”, czyli  „Pisarze i poeci – dzieciom” ( dla przedszkolaków i  dla uczniów klas I-III )

     

    Mistrz  Ortografii naszej Szkoły - Dyktandadla klas I – III; IV –VI ; VII-VIII i III G-  Z ORTOGRAFIĄ ZA PAN BRAT

     

    konkurs na wiersz lub hasło promujące kulturę języka pod hasłem :Stawiamy na kulturę słowa i robimy wiosenne porządki z chwastami w języku.

     

    Konkurs na plakat promujący kulturę słowa„Wypowiadaj się z kulturą, szanuj słowo, będziesz górą”, bo  "Kto pozna dobrze budowę swego języka, ten płynniej i lepiej potrafi wyrazić swe myśli słowem i `pismem"

     

    Wolność słowa w muzyce –  wspólne karaoke wszystkich uczniów

     

    ♦I Ty potrafisz  dobrze i poprawnie mówić i pisać !– konkursy dla wszystkich uczniów naszej szkoły

     

    Ubierzmy się w słowa i promujmy piękną poprawną polszczyznę!

     

    ♦,,Opowieści rodzinne ”Krystyny Siesickiej -spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

    ♦  Bookcrossing- akcja : „Podaruj bibliotece książki”

     

    Zwycięzcy Konkursów:

     

    Dyktando klas IV-VI                      Dyktando klas VII, VIII i Gimnazjum

    Tytuł Mistrza Ortografii                                   Tytuł Mistrza Ortografii

    ♦ Zofia Sidło  - kl. VIa                              ♦Weronika Wójcicka – kl. VIII a   ♦ Emilia Szpak – kl. VIb                             

    ♦ Anna Stępień – kl. Vb                           

    ♦ Amelia Nawara – kl. Vb                                 

    ♦ Alan Molendowski – kl. Va

     

    Laureaci konkursu na wiersz lub hasło promujące kulturę języka:

    Magdalena Lis – kl. VIIa

    Lena Baran – kl. IV c

    Marcelina Tofil – kl. VIIIb

    Maciej Dobosz – kl. VIa

    Julia Kubuś – kl. IV c

    Amelia Michta – kl. IVa

    Kacper Jama – kl. VIa

     

    Laureaci konkurs na plakat promujący kulturę słowa

    I miejsce :

    ♦ grupa dziewcząt z klasy Vc :  Amelia Sobczyk, Katarzyna Sieczkowska, Wiktoria Maciejczak, Wiktoria Rybicka, Julia Sobierajska 

    ♦ grupa chłopców z klasy Vc : Krystian Knez, Mateusz Milcarz, Miłosz Obara,  Igor Wróbel

    Wyróżnienia:

    Zofia Sidło, Alicja Strzelec, Jakub Skrzyniarz – kl. VIa

    Dawid Winiarczyk- kl.  V a

    Michał Borkowski,Hanna Cieślak, Katarzyna Kuźma, Magdalena Lis- Kl. VII a 

     

                                                                     GRATULUJEMY!!!

                                                             Zapraszamy do galerii zdjęć !                               

                                                              Organizatorzy : Iwona Ratajek-Kolasa i Anna Zalewska

    Zobacz zdjęcia

  • Plan dowozu uczniów od 25 lutego 2019r

  • Gotowi do drogi

    W lutym dzieci z grup 0a i 0b wzięły udział w niecodziennej lekcji bezpiecznego zachowania na drodze. Przedszkolaki pod czujnym okiem policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach z kom. Arturem Misiopeckim na czele, stały się uczestnikami mini miasteczka ruchu drogowego wcielając się w rolę pieszych oraz kierowców różnych pojazdów: taksówek, wozów strażackich, autobusów i radiowozów. Nauka przez zabawę była możliwa dzięki specjalnemu zestawowi pomocy dydaktycznych "Autochodzik", który został przekazany KMP przez starostę kieleckiego Mirosława Gębskiego. W trakcie zajęć dzieci ćwiczyły prawidłowe przejście przez jezdnię, utrwalały znajomość znaków drogowych, kształtowały dobre nawyki jak zapinanie pasów bezpieczeństwa itp. czyli przygotowywały się do samodzielności w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały opaski odblaskowe oraz certyfikaty i gadżety przygotowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Podczas zajęć towarzyszyła nam Telewizja Świętokrzyska oraz Echo Dnia, których relacje można obejrzeć na stronach:

    https://echodnia.eu/swietokrzyskie/sprzet-od-starosty-dla-kieleckiej-policji-posluzy-do-nauki-zasad-bezpieczenstwa/ar/13871385

    https://www.tvswietokrzyska.pl/wiadomosci/powiat-kielecki/item/30169-nauka-przez-zabawe-autochodzik-dla-najmlodszych-uczestnikow-ruchu-drogowego.html

    Marzena Gała, Maria Piskulak

    Zobacz zdjęcia

  • Zarządzenie w sprawie: zapewnienia bezpieczeństwa podczas prac budowlanych na terenie wokół szkoły

  • Uczniowie z ‘dwójki’ uczestnikami językowego obozu na Malcie

    Uczniowie z klas VIII b i III b gimnazjum, Weronika Krzyżak, Amelka Dąbrowska, Jarek Żołądek i Kuba Mróz,  doskonalili swoje umiejętności na zagranicznym obozie językowym. W wyjeździe dofinansowanym z funduszy Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, we współpracy z programem English Teaching i Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA skorzystało 21 uczestników z całej Polski. Młodzież w wieku 12-17 lat zakwaterowana była w hostelu o wdzięcznej nazwie The White House w miejscowości St. Julian’s, oddalonym od szkoły zaledwie kilka kroków. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.30 uczniowie brali udział w zajęciach językowych w renomowanej szkole ESE. Jeszcze przed przyjazdem na Maltę każdy zainteresowany uczeń musiał rozwiązać test kompetencji.  Spotkania odbywały się w dwóch grupach na dwóch różnych poziomach. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalistów, ludzi z pasją. Nieformalne nauczanie języka, bez ocen i podręczników wszystkim przypadło do gustu. Nauka odbywa się w oparciu o metodę komunikatywną: rozwijane były wszystkie sprawności językowe w sytuacjach, jakie napotykamy w codziennym życiu nacisk kładziony był przede wszystkim na umiejętność mówienia i rozumienia ze słuchu w celu efektywnego porozumiewania się w języku angielskim. Pobyt na Malcie to połączenie nauki w renomowanej szkole języka angielskiego z aktywnym wypoczynkiem oraz zwiedzaniem najciekawszych miejsc tego pięknego kraju. Uczniowie przez cały turnus pozostawali pod opieką zarówno kadry maltańskiej, jak i polskich opiekunów, którzy od momentu wejścia na pokład samolotu w Gdańsku aż do lądowania  po siedmiu dniach nad Bałtykiem towarzyszyli cały czas nastolatkom.   Uczniowie brali aktywny udział w licznych proponowanych przez tamtejszą szkołę działaniach, grze miejskiej, dialogach sytuacyjnych ale też pod czujnym okiem przewodnika zgłębiali wiedzę na temat Malty. Tamtejsza placówka zapewniała kursantom także bogate wyżywienie, opiekę medyczną w razie potrzeby oraz osobistego opiekuna grupy. Wszyscy czuli się wyjątkowo i fantastycznie, a przede wszystkim bezpiecznie.W czasie wolnym szkoła dostarczyła nam licznych wycieczek: pobyt na wyspie Gozo, w miejscu zwanym Blue Lagoon, stolicy La Valetta, Medina. Zwiedzaliśmy miejsca zabytkowe bardzo stare, ciekawe, sięgające czasów wczesnego średniowiecza, zakonu maltańskiego, a także okresu II wojny światowej. Po powrocie do Polski wszyscy uczniowie stwierdzili, że warto było tam pojechać i z niecierpliwością czekają na obóz za rok!
                                                      Dorota Starz

    Zobacz zdjęcia

  • Ogłoszenie

    W związku z trwającymi pracami budowlanymi (termomodernizacja budynku Zespołu SP nr 2 i P w Zagnańsku) i wyłączeniem części parkingu przy szkole, od 4 lutego br. do odwołania, prosimy Rodziców o pozostawianie samochodów na parkingu przy Kościele p.w. św. Józefa w Zagnańsku

    Za utrudnienia przepraszamy

     

  • Kryteria i harmonogram rekrutacji

    Kryteria i harmonogram rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Zagnańsk na rok szkolny 2019/2020.

    http://www.zagnansk.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=8&artykul=6627&akcja=artykul

  • Plan dowozu uczniów rok szkolny 2018/19 - II półrocze

  • Świąteczny czas

    W przedszkolu 20 grudnia gościliśmy Koło Gospodyń Wiejskich Florianki działający przy OSP w Chrustach. W tym dniu były też prowadzone świąteczne warsztaty z udziałem rodziców, dziadków. Przedszkolaki przywitały gości kolędami inscenizowanymi w formie mini Jasełek do akompaniamentu muzycznego p. Łukasza. Panie Florianki pokazały, jak zrobić choinkę z dłoni dziecka. Wcześniej zostały przygotowane sylwety rąk z bristolu. Zadaniem dzieci i rodziców było uformowanie z tych rączek choinki i ozdobienie jej materiałami papierniczymi i dekoracyjnymi. Jak piękne prace powstały można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Na zakończenie dzieci wręczyły gościom stroiki świąteczne z podziękowaniami.

    Pani dyrektor Marzanna Moćko wraz z nauczycielami bardzo serdecznie dziękują całemu zespołowi Florianek za owocną współpracę, a rodzicom za przybycie mając nadzieję na kolejne spotkania.     

                                                                                                                                 Bożena Nawrot

    Zobacz zdjęcia

  • Boże Narodzenie 2018

    Boże Dziecię Błogosław Ojczyznę Miłą –Święta Bożego Narodzenia

    w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku.

    Boże Dziecię Błogosław Ojczyznę Miłą – szczególnie słowa tej kolędy towarzyszyły wszystkim spotkaniom odbywających się w okresie Świąt Bożego Narodzenia w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku.                                                                                                                              

    Boże Narodzenie przeżywaliśmy w gronie społeczności szkolnej z udziałem przedstawicieli: parafii p.w. Św. Józefa w Zagnańsku proboszcza ks. Ryszarda Niemca, Gminy Zagnańsk Wójta Wojciecha Ślefarskiego oraz radnych Grażyny Wawszczak, Renaty Pisiakowskiej, Katarzyny Klusek, Bożeny Jacak. W spotkaniu wzięli udział sołtysowie: Renata Knez, Krzysztof Bernatek oraz Jan Olszewski. W szkolnej wigilii uczestniczyli również kierownicy ośrodków kulturotwórczych: Alicja Midak, Grażyna Grudziecka, dr Andrzej Zarębski, Lidia Putowska. Tradycyjnie w ważnych świętach i uroczystościach w naszej szkole biorą udział emeryci i tym razem przybyli oni licznie. Miło nam było spędzić ten wyjątkowy czas w gronie rodziców, na czele z przewodniczącym Rady Rodziców Rafałem Szpakiem.    W sposób uroczysty do szkoły zostało wprowadzone i przekazane przez harcerzy pod kierunkiem druhny Barbary Milcarz -  Światełko Betlejemskie. Było wiele życzeń, wśród nich m.in. od Starosty M. Gębskiego, ks. Proboszcza R. Niemca i Wójta W. Ślefarskiego.   Wszystkim obecnym towarzyszyła wyjątkowo ciepła atmosfera, pełna życzliwości i pojednania. Tegoroczne, wyjątkowo piękne Misterium Bożonarodzeniowe zostało przedstawione częściowo w prezentacji multimedialnej z pokazaniem miejsca narodzin Jezusa – Betlejem. Ponadto uzdolnieni uczniowie wokalnie i instrumentalnie zaprezentowali kolędy i pastorałki. Cały program został przygotowany przez katechetów: Henrykę Górzyńską, Bożenę Musiał i Krzysztofa Śmigla. Wszystkim występom towarzyszył chór szkolny pod kierunkiem Łukasza Gronostaja. Wyjątkowo świąteczny charakter miała sala gimnastyczna – miejsce występów i spotkań wigilijnych, a zadbały o to: Beata Piasecka, Marta Górzyńska i Edyta Grabowska. Tegoroczne obchody Świąt Bożego Narodzenia społeczności szkolnej i lokalnej zostało poprzedzone licznymi inicjatywami i działaniami w szkole. Spotkania wigilijne w klasach, przy stole z białym obrusem, łamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd, miały szczególny charakter pojednania i integracji. O zwyczajach i tradycjach tych wyjątkowych Świąt opowiadały na spotkaniach z przedszkolakami i kl. I-III Jaworzanki i Florianki. Wykonywały przy tym piękne stroiki i papierowe choinki. W szkole przeprowadzono liczne konkursy m.in. na szopkę betlejemską i kolędę. Zostały zorganizowane liczne akcje charytatywne na rzecz potrzebujących chorych.   

                   Pragniemy podziękować  wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierali pracę szkoły w całym roku i życzyć dalszej owocnej współpracy dla dobra naszej małej Ojczyzny – Szkoły i Gminy, jak również Polski.                                                                    

                                                                                                                                                   Marzanna Moćko                               

    Dyrektor Zespołu SP nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku

    Zobacz zdjęcia

  • Warsztaty profilaktyczne w dwójce

    Dzięki współpracy z GKRPA w Zagnańsku pani Anna Kobierska, specjalista terapii uzależnień, trener rozwoju osobistego poprowadziła warsztaty dotyczące przemocy rówieśniczej oraz ryzyka używania substancji psychoaktywnych-dopalaczy.

    Warsztat „Trening pewności siebie czyli rzecz o przemocy rówieśniczej”-26.11.1018 i 29.11.2018r. klasy VI i VII

     

    Uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą rodzajów i form przemocy, ćwiczyli różne strategie obrony przed atakiem oraz, że cała odpowiedzialność za stosowanie przemocy leży po stronie osoby, która jej używa.

     

     

    • uczniowie uświadomili sobie, jak ważna jest komunikacja w grupie, aby jasno wyrażać swoje myśli i uczucia, po to, aby być dobrze zrozumianym,
    • pracowali w grupach, uczestniczyli w ćwiczeniach mających pokazać jak ważna jest grupa, jak wielki jest jej wpływ na jednostkę i jakie są możliwości funkcjonowania w grupie wraz z konsekwencjami, 
    • ćwiczyli umiejętność dostosowania sposobu komuniku do odbiorcy,   umiejętność zachowania w różnych sytuacjach, również takich, które wymagać będą przeciwstawienia się grupie lub/i współdziałania z nią.

     

     

     

    Warsztat „Smak życia czyli debata o…..dopalaczach”-26.11.2018r.i 29.11.2018r. klasy VIII i III G

     

    Tematyka warsztatu  pokazała mechanizm, który sprawia, że młodzi ludzie sięgają
    po używki, ćwiczenia uczyły asertywności w przypadku presji ze strony otoczenia.

    Zajęcia:

    • zwiększyły wiedzę uczestników o zagrożeniach związanych z tzw. dopalaczami
      i innymi substancjami psychoaktywnymi,
    • zwiększyły ostrożność uczestników w sytuacjach umożliwiających zażywanie tzw. dopalaczy (zabawy, dyskoteki, spotkania młodzieżowe),
    • zmniejszyły zainteresowanie ewentualnym używaniem tych substancji,
    • wzmocniły postawy prozdrowotne uczniów.

     

                                                                                                            Pedagog

    Zobacz zdjęcia

  • "Według przepisu Babci i Dziadka"

          Do udziału w projekcie "Piękna nasza Polska cała" zgłosiła  się również klasa Vb. Wybrała  do realizacji zadanie "Według przepisu Babci i Dziadka" - degustacja potraw regionalnych.

    Uczniowie razem ze swoimi Babciami, Dziadziusiami i Rodzicami  przyrządzili różne potrawy regionalne. Przynieśli je do szkoły, przygotowali stół  i zaprosili na degustację swoich dań Dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz uczniów z innych klas. Zadbali  o talerzyki, sztućce, serwetki i inne drobiazgi. Częstując gości opowiadali o swoich  potrawach, o tym jak je przyrządzali  i z jakich składników. Na stole znalazły się zarówno słodkie ciasta - drożdżowe, serniki, szarlotki, pierniczki jak i różnego rodzaju pierogi, kopytka, kluski z makiem, domowy chleb, smalec, ogórki kiszone, maca. 

    Goście częstowali się i zapewniali, że wszystkie potrawy były wyśmienite.

    Załączone zdjęcia pokazują  jak dzieci wspólnie z Babciami, Dziadkami, Rodzicami przygotowywały  potrawy regionalne, pielęgnując w ten sposób tradycje i zacieśniając więzi rodzinne.  

                                                                                                  Wychowawca                                                                                                                                                                          Anna Wodecka

    Zobacz zdjęcia

  • Spotkanie z Mikołajem w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku

    6.12.2018r. w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku odbyły się niecodzienne spotkania przedszkolaków, uczniów i pracowników szkoły z Mikołajem. Przybył w towarzystwie Pana Mirosława Gębskiego – Starosty Powiatu Kieleckiego. Wszyscy zostali obdarowani słodyczami, rozdawanymi przez sympatyczne śnieżynki.

    Zobacz zdjęcia

  • Spotkanie z historią…

         Już po raz kolejny przedstawiciele klasy VIII a i VIII b wzięli udział w spotkaniu w Ośrodku Świętokrzyskich Mateczników Patriotyzmu i Kultury im. Julianny i Jana Zarębskich w Zagnańsku. Tym razem okazja była niezwykła-100. rocznica odzyskania niepodległości przez państwo polskie w 1918 roku.

           Na zaproszenie dra Macieja Zarębskiego uczniowie i opiekunowie-Pani dyrektor Marzanna Moćko, Ewelina Stępień i Marzena Pawlik- wysłuchali w siedzibie ośrodka regionalizmu wykładu Pana Jana Adacha na temat okoliczności historycznych utworzenia II Rzeczypospolitej w 1918 oraz opowieści Pana Zarębskiego o ważnych postaciach tego procesu.

          Dzięki uprzejmości dra M. Zarębskiego wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą do końca listopada poznawać twórców Niepodległej ,oglądając kilkanaście planszy, które przybliżają sylwetki takich Polaków jak: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty.

           Zapraszamy także rodziców do oglądania wystawy w holu głównym szkoły.

        Na zakończenie spotkania w dniu 9 XI 2018 roku gospodarz spotkania obdarował wszystkich uczestników prezentami w postaci własnych książek o tematyce podróżniczo-historycznej .Uczniowie i nauczyciele podziękowali za lata współpracy dra Macieja Zarębskiego z naszą szkołą.

                                                                                                      Marzena Pawlik

    Zobacz zdjęcia

  • ŚWIĘTOKRZYSKIE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W BADMINTONIE – ZAGNAŃSK 2018

    W dniach 23 i 24.X.2018r. w hali sportowej GOSiR w Zagnańsku odbył się Finał Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Badmintona Dziewcząt i Chłopców. Turniej współorganizowany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Polski Związek Badmintona, Świętokrzyski Związek Badmintona, GOSiR w Zagnańsku oraz Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku, rozegrany został w ramach akcji: "Uczcijmy razem 100 – lecie Niepodległej Polski. 100 turniejów na 100-lecie niepodległości", zorganizowanej pod patronatem Fundacji Narodowy Badminton, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PGE – polskiej Grupy Energetycznej.

             Uczestników zawodów, dzieci i młodzież oraz opiekunów ze szkół z całego województwa, życząc jednocześnie zdrowej, sportowej rywalizacji oraz jak najlepszych wyników w turnieju, powitali: Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik, Wizytator Merytoryczny Kuratorium Oświaty w Kielcach – Pan Piotr Gajek, Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona – Pan Zbigniew Wojciechowski, Prezes WSZS  w Kielcach – Pani Alicja Stradomska, Wiceprezes WSZS w Kielcach – Pan Dariusz Kos, Dyrektor ZSP nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku – Pani Marzanna Moćko.

             Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Zdzisław Włodarczyk, Aleksandra Dąbczyńska, Dominik Ziętkowski oraz Krzysztof Piątek. Dyrektor ZSP nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku – Pani Marzanna Moćko oraz główny sędzia zawodów i działacz sportowy – Pan Zdzisław Włodarczyk, w podziękowaniu za wieloletnią  współpracę z Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym, zostali uhonorowani pamiątkową statuetką z rąk wiceprezesa WSZS – Pana Dariusza Kosa. Rozpoczynając zawody, przybyli goście oraz wszyscy zawodnicy i opiekunowie, minutą ciszy uczcili pamięć niedawno zmarłego Stefana Pawlukiewicza – pasjonata badmintona, wieloletniego trenera, nauczyciela i przyjaciela młodzieży, który wychował i wyszkolił wiele pokoleń zawodników – sportowców badmintonistów, odnoszących znaczące sukcesy na arenie ogólnopolskiej, a także międzynarodowej. Zawsze pozostanie w naszej pamięci.   

             W rywalizacji wzięło udział około 100 zawodników w kategoriach wiekowych klas 4 – 6 i 7 – 8 oraz najstarszych klas gimnazjum, reprezentujących szkoły podstawowe z całego województwa, a mianowicie z takich miejscowości jak: Zagnańsk, Kielce, Suchedniów, Ostojów, Łączna, Staszów, Końskie, Ćmińsk, Mniów, Busko – Zdrój, Bieliny, Łagów, Nieświn, Niedżwice, Gowarczów, Połaniec, Ostrowiec Świętokrzyski, Szewna, Jeziorko oraz Miedzierza. Sportowcy rozgrywali finałowy turniej w kat. dziewcząt i chłopców w grach pojedynczych i podwójnych.       

             Po zaciętej rywalizacji najlepsze lokaty w kategorii dziewcząt klas 4 – 6 zdobyły zawodniczki : I miejsce – SP nr 1 w Staszowie, II miejsce – SP nr 3 z Suchedniowa, III miejsce – SP nr 3 w Busko – Zdroju, w kategorii chłopców: I miejsce – SP z Ostojowa, II miejsce – SP nr 1 z Suchedniowa, III miejsce – SP nr 2 w Zagnańsku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIa:  Mikołaj Chrzanowski i Maciej Adwent. W kategorii klas 7 – 8 i gimnazjum wśród dziewcząt podium zdobyły: I miejsce – SP nr 1 w Suchedniowie, II miejsce – SP z Mniowa, III miejsce – SP nr 3 w Suchedniowie. Nasze reprezentantki, uczennice klasy VIIa Maja Bernaśkiewicz i Natalia Strzelec, zdobyły V miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej. W kategorii chłopców I miejsce należy do SP nr 27 w Kielcach, II miejsce zajęła SP nr 1 z Suchedniowa, III miejsce w województwie wywalczyli uczniowie naszej szkoły SP nr 2 w Zagnańsku – Antoni Strzelec, Filip Piwowarczyk oraz Filip Jakubowski.

             Zdobywcy miejsc na podium zostali udekorowani pucharami i medalami, a pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Opiekunami uczniów – reprezentantów SP nr 2 w Zagnańsku są nauczyciele wychowania fizycznego:Anna Zalewska i Dorota Wikło.

             Po raz kolejny zawody na szczeblu wojewódzkim rozegrane na hali sportowej w Zagnańsku zgromadziły rzesze sympatyków tego sportu, zarówno zawodników, opiekunów, trenerów, sędziów, kibiców, działaczy sportowych i innych entuzjastów badmintona, co stało  się okazją do integracji środowiska sportowego, wymiany doświadczeń, omówienia kolejnych sportowych przedsięwzięć i projektów. Wszyscy biorący udział w zawodach, ci starsi i ci młodsi, zawodnicy i opiekunowie, a także zaproszeni goście bardzo przychylnie wypowiadają się na temat organizacji i przebiegu zawodów sportowych właśnie w hali sportowej w Zagnańsku, gdzie zawodnikom towarzyszy duch sportowej rywalizacji, a opiekunom i działaczom sportowym przyjazna, twórcza atmosfera,  przez co zawsze chętnie do nas wracają.  Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów, zarówno w sporcie jak i w życiu.

                                                                                                     Do zobaczenia za rok.

                                                                                                                          Dorota Wikło i Anna Zalewska

    Zobacz zdjęcia

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
    26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
  • (41) 31-13-275
    e-mail: szkola@sp2zagnansk.pl

Galeria zdjęć