Nawigacja

  • Dzień Dziecka w przedszkolu

    Dzień Dziecka w przedszkolu

    W dniu 03.06.2015r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka, połączona ze zbliżającym się zakończeniem projektu unijnego pn. „Twórcze dzieci w gminie Zagnańsk”.

    Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki miał na celu wyrównanie szans edukacyjnych dzieci, zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej na terenie gminy oraz wzbogacenie oferty przedszkoli o specjalistyczne zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, logopedyczne oraz z języka angielskiego. W ramach projektu zakupione zostały meble do Sali przedszkolnej, szafki, zabawki i gry edukacyjne, pomoce dydaktyczne, plastyczne, muzyczne i biurowe dla nauczycieli. Dzięki wsparciu finansowemu wyremontowane zostały również łazienki znajdujące się na parterze szkoły.

    Dzieci biorące udział w projekcie miały możliwość wzięcia udziału        w bezpłatnych wycieczkach. Dzięki organizowanym uroczystościom tj. Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Mikołajki, Andrzejki, przedszkolna garderoba wzbogaciła się o nowe stroje i rekwizyty dla dzieci.

    Przedszkolaki z ogromną uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły         w zajęciach specjalistycznych, wynosząc z nich to co najważniejsze: wiedzę, nowe umiejętności i zdolności, zaciekawienie otaczającym Nas światem, wrażliwość na drugiego człowieka, chęć dalszej pracy        i nauki oraz rozwój własnych zainteresowań. Wartością nadrzędną każdego realizowanego projektu na terenie szkoły i przedszkola są dzieci, ich predyspozycje i talenty, oraz współpraca placówki                  z rodzicami.

    Jak mawiał Stanisław Staszic, patron Naszej szkoły : „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada.” 

    Nauczyciele biorący udział w projekcie:

    Nauczyciel prowadzący: Aneta Palus

    Pomoc nauczyciela: Anna Mamej

    Zajęcia muzyczne i ruchowe: Katarzyna Klusek

    Zajęcia logopedyczne: Katarzyna Macek

    Zajęcia plastyczne: Daniel Bernyś

    Zajęcia z języka angielskiego: Aleksandra Hanulak

     

    Serdeczne podziękowania składam koordynatorowi projektu Panu Pawłowi Piątkowskiemu, asystentce koordynatora Pani Katarzynie Jeżewskiej, Pani Jolancie Borkowskiej- Słoń, Pani Annie Bolmińskiej, wszystkim Nauczycielom, Pracownikom oraz  Dyrekcji Szkoły: Pani Marzannie Moćko i Pani Małgorzacie Dąbrowskiej za cenne wskazówki dydaktyczne, wsparcie, okazane zrozumienie oraz  owocną współpracę.

    Bardzo serdecznie dziękuję Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, którzy mnie wspierali i wnieśli ogromny wkład w sferę opiekuńczą Naszych dzieci, bezinteresowną pomoc, życzliwość i zaangażowanie w pracę na rzecz przedszkola. zobacz zdjęcia

     

                                                                     

    Wychowawca Aneta Palus

  • "Pisklak" - spotkanie DKK

    "Pisklak" - spotkanie DKK

        Na majowym  spotkaniu  z książką ,, Pisklak „” Zuzanny Orlińskiej  młodzież zmierzyła się z trudnym tematem jakim jest dojrzewanie , pełne rozterek, lęków i samotności . Bohaterka, Klara,  musi  szybko dorosnąć i zmierzyć się z  wieloma problemami : chorobą braciszka, ciężką sytuacją rodzinną. Okazuje się, że w wielu sytuacjach można liczyć jedynie na siebie samych. Zdaniem naszych czytelniczek jest to idealna powieść na trudne chwile, która pomoże nam w odnalezieniu bratniej duszy.

    13 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej  filia w Zagnańsku  odbyło się spotkanie integracyjne Dyskusyjnych Klubów Książki  z naszej gminy. Kasia i Klaudia  przedstawiły multimedialną prezentację z  działalności  naszego klubu przygotowaną przez Oliwiera . Perfekcyjnie  ! Brawo !

     Występ gitarzysty i kompozytora Piotra Resteckiego oraz sesja zdjęciowa zakończyły to miłe popołudnie.   zobacz zdjęcia

    Grażyna Mazurkiewicz moderatorka DKK

    ,, Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki  ”

  • Spotkanie ze sztuką na świetlicy

    Spotkanie ze sztuką na świetlicy

        W  dniu  27 maja 2015 r.  w świetlicy Zespołu Szkoły Podstawowej nr2,Przedszkola i  Gimnazjum w  Zagnańsku  odbyło  się spotkanie  z  miejscowym  rzeźbiarzem panem Krzysztofem Wesołowskim.

        Artysta zaprezentował  dzieciom  kilka  swoich prac, zapoznał z techniką rzeźbienia w drzewie, przybliżył  tematykę tych prac. Tematem jego twórczości  jest nie tylko sztuka ludowa  ale także ilustracje, własne przeżycia i skojarzenia. Spotkania z tym  rzeźbiarzem odbywać się będą również w przyszłym roku szkolnym w formie warsztatów  dla zainteresowanych uczniów z klas I-III.    zobacz zdjęcia

                                                                                              Organizatorzy:

                                                                                           Agnieszka Kalemba

                                                                                           Dorota Chyb

  • Zapraszamy na spotkanie z Ameryką!

    Zapraszamy na spotkanie z Ameryką!

    Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole gościć będziemy wolontariuszkę  ze Stanów Zjednoczonych, która przybędzie specjalnie do naszej szkoły 20 lipca. Głównym zadaniem gościa będzie prowadzenie zajęć językowych, a przede wszystkim konwersacji w języku angielskim. Gorąco zachęcamy do zapisywania się na niecodzienne DARMOWE wakacyjne zajęcia z native speakerem. Planowane jest utworzenie trzech grup językowych wśród uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia prowadzone będą od poniedziałku do czwartku po 2 godziny dla każdej grupy od 20 lipca do 9 sierpnia.   Liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy i szczegóły u pani Doroty Starz 
    WorldTeach jest pozarządową organizacją założoną przez grupę studentów z Harvardu w USA, która zapewnia wsparcie językowe uczniom na całym świecie. I właśnie w tym roku nasza szkoła otrzymała szansę  udziału w programie  jaki oferuje WorldTeach, którego celem jest rozpowszechnianie nauki języka angielskiego, zachęcanie dzieci i młodzieży do udzielania się w życiu społecznym i rozwijanie wśród uczniów kompetencji międzykulturowych. Przez 7 lat działalności WorldTeach w Polsce kilkudziesięciu wolontariuszy wzięło udział w wakacyjnych programach przynosząc korzyści setkom polskich uczniów. Ochotnicy fundacji, będący absolwentami amerykańskich uczelni wyższych, są pełni entuzjazmu i poświęcenia, pracowici i pełni nadziei, że przyczynią się do rozwoju lokalnej społeczności, a przede wszystkim do rozwoju jej najmłodszych mieszkańców.

  • Dzień Patrona Szkoły

    Dzień Patrona Szkoły

    W dniu 02.06. br. odbył się w szkole uroczysty apel poświęcony patronowi naszej szkoły, Stanisławowi Staszicowi. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrała Pani Marzanna Moćko, dyrektor naszej placówki. W swojej wypowiedzi zaakcentowała postać patrona przywołując dzieciom i młodzieży cytaty z jego dzieł. Zwróciła uwagę na ponadczasowe przesłania płynące ze słów patrona. Podkreśliła,  że warto postępować w swoim życiu według wskazówek zawartych w tych słowach. 
    Kolejnym punktem apelu była krótka inscenizacja, którą stanowił wywiad ze Stanisławem Staszicem przeprowadzony przez „dziennikarkę"  (w te role wcielili się uczniowie - Aleksandra Sikora, kl. IIIA oraz Wojciech Dudkowski, kl. IIIB).
    W dalszej części apelu przeprowadzony został konkurs wiedzy o patronie – oddzielnie dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Poniżej przedstawiamy wyniki między-klasowej rywalizacji:


    SP
    I miejsce – Katarzyna Ozimek i Klaudia Knez z klasy VIB
    II miejsce – Wiktoria Pyczek i Daria Makuch z klasy VB
    III miejsce – Zofia Palus i Sara Staniec z klasy VA
    G
    I miejsce – Aleksandra Zając i Wiktoria Górzyńska z klasy IB
    II miejsce – Oliwier Sobczyk z klasy IA
    III miejsce – Karolina Gała i Weronika Tofil z klasy IIB
    Wyróżnienie zdobyły reprezentantki klasy IIA – Roksana Gołębiowska i Katarzyna Długosz
    Rozstrzygnięto również konkursy: literacki i plastyczny; zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali wyróżnieni i nagrodzeni drobnymi nagrodami.
    KONKURS LITERACKI
    I miejsce – Joanna Telejko
                      Weronika Krzyżak
                       Marcelina Tofil
    reprezentantki klasy IVB SP
    I miejsce – Oliwier Sobczyk – kl. IA G
    I miejsce – Aleksandra Sikora – klasa IIIA G

    KONKURS PLASTYCZNY
    I miejsce – Maria Jamioł - klasa IIIA
    II miejsce – Małgorzata Ludwinek – klasa IA
    III miejsce – Wiktoria Górzyńska – klasa IB

    Wyróżnienia:
    Julia Koronowicz – klasa VIB 
    Kamila Wojtasik – klasa IIIB

    Nad prawidłowym przebiegiem rozstrzygnięcia konkursów czuwała komisja w składzie:
    Pani Marzanna Moćko, dyrektor szkoły
    Pani Małgorzata Dąbrowska, wicedyrektor szkoły
    Pani Anna Gębska
    Pani Beata Wojtiuk –  Ślęk 
    Pan Cezary Bracha
    Apel w całości został poprowadzony przez Michała Kuźmę, ucznia klasy IIIA, który doskonale sprawdził się w tej roli. 
    Uroczystościom towarzyszyła oprawa muzyczna chóru szkoły pod kierunkiem Pana Łukasza Gronostaja. 
    Organizatorami apelu byli Pani Anna Zalewska, Sylwia Maksymowicz – Jończyk oraz Sylwester Jończyk.   zobacz zdjęcia
                                                                         
                                                                                   Sylwia Maksymowicz – Jończyk
                                                                                   Sylwester Jończyk

     

     

  • Badminton - moja pasja

    Badminton - moja pasja
    04.06.2015

    TRENING CZYNI MISTRZA!!!

                Oliwia Kocz, uczennica klasy VIa S.P. nr 2 W Zagnańsku, jest zawodniczką UKS „Tęcza” Zagnańsk od początku jego powstania, czyli od lipca 2012r. i doskonałym przykładem dla swoich rówieśników na to, że sport kształtuje charakter, a trening czyni mistrza. Jak twierdzi, bardzo lubi przychodzić na zajęcia sportowe, a badminton stał się jej pasją. Dziś po trzech latach intensywnych treningów może pochwalić się osiągnięciami na skalę ogólnopolską, a nawet międzynarodową.

    W ostatnim sezonie Oliwia Kocz zdobyła:

    • III miejsce w grach deblowych w parze z Martą Tomaszewską (także zawodniczką UKS „Tęcza” Zagnańsk, uczennicą kieleckiej S.P. nr 1) w Otwartym Międzynarodowym Turnieju Młodzików Młodszych, Dzieci oraz Żaków w Suchedniowie, gdzie wystartowały także dwie grupy dzieci z Brześcia na Białorusi oraz reprezentanci kilku polskich miast m. in. Warszawy, Krakowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Pabianic,
    • II miejsce w grach deblowych w parze z Martą Tomaszewską w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych w Suchedniowie, pokonując turniejową „jedynkę” z Pabianic, najlepszy suchedniowski debel oraz zawodniczki z woj. Śląskiego,
    • V – VIII miejsce w klasyfikacji indywidualnej w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików i Młodzików Młodszych w Suchedniowie,
    • I miejsce indywidualnie w województwie w Finale Świętokrzyskiej Ligi Badmintona,
    • III miejsce drużynowo w parze z Sarą Staniec (uczennica kl. Va S.P. nr 2 w Zagnańsku) w Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych,
    • II miejsce drużynowo w powiecie w rankingu Świętokrzyskiej Ligi Badmintona Szkół Podstawowych,
    • I miejsce drużynowo w gminie Zagnańsk.

      Kto ją zainspirował do tego właśnie sportu? Oto jej wypowiedź: „Moim pierwszym trenerem był mój tata. Już od siódmego roku życia grałam z tatą na podwórku w badmintona. Wtedy traktowałam to, jako zabawę, ale dziś to moja pasja i sposób na spędzanie wolnego czasu. Mój tata sam kiedyś uprawiał tę dyscyplinę pod okiem trenera Stefana Pawlukiewicza, obecnie także trenera w MKS „Orlicz” Suchedniów, z którym mam możliwość spotykać się na wielu zawodach. Od klasy III szkoły podstawowej zaczęłam systematycznie uczestniczyć w zajęciach organizowanych na hali sportowej w Zagnańsku, prowadzonych przez nauczycieli wych. fizycznego p. Anię Zalewską i p. Dorotę Wikło oraz innych instruktorów badmintona. Tak bardzo pokochałam ten sport, że każdą wolną chwilę spędzałam na treningu oraz uczestniczyłam w licznych turniejach i zawodach organizowanych na terenie gminy, a także województwa. Na początku nie było łatwo, kosztowało mnie to wiele wysiłku i potu wylanego na zajęciach, ale opłacało się. Dziś po trzech latach systematycznego treningu jestem zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tęcza” Zagnańsk, ale także posiadam licencję zawodniczki Polskiego Związku Badmintona, co pozwala mi brać udział w zawodach i turniejach rangi ogólnopolskiej, a także międzynarodowej. Obecnie trenuję pod okiem p. Michała Stebnickiego, który współpracuje z naszym klubem oraz biorę udział w zajęciach sportowo - szkoleniowych UKS-u. W czasie wakacji po raz kolejny będę uczestniczyć w obozie sportowym organizowanym przez Akademię Trenerską Badmintona oraz mój klub UKS. Już nie mogę się doczekać wyjazdu ze swoją drużyną z naszej szkoły, z którą zżyliśmy się na treningach i lubimy razem spędzać czas. Oprócz treningów na obozie jest czas na poznanie innych, fajnych pasjonatów tego sportu, ale przede wszystkim uczenie się od najlepszych i doskonalenie swoich umiejętności. Czego ten sport mnie nauczył? Na pewno jest to szkoła charakteru, kolejne wyzwania i chęć bycia coraz lepszym, ale także dobra organizacja czasu, godzenie nauki i zajęć pozalekcyjnych, walory zdrowotne – w zdrowym ciele – zdrowy duch, no i ogromna radość i satysfakcja, gdy zajmuje się miejsce na podium”. Zapytana o plany na przyszłość, odpowiada: ” Na pewno zostanie pasja, hobby, sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego, a może kiedyś połączę swoją pasję z wykonywaniem zawodu?... jeszcze nie wiem. Dziś zachęcam wszystkich młodszych i starszych ode mnie, do uprawiania tej dyscypliny sportu, w ogóle do ruchu, a badminton jest takim właśnie sportem dla wszystkich, ogólnorozwojowym i rodzinnym”. Życzymy Oliwii wytrwałości i dalszych sukcesów, zarówno w sporcie jak i w życiu. Jest ona niewątpliwie przykładem dla innych swoich rówieśników, że „chcieć, to móc”.

    GALERIA

    D.W.

  • Finał Świętokrzyskiej Ligi Badmintona 2014/2015

    Finał Świętokrzyskiej Ligi Badmintona 2014/2015
    04.06.2015

                    W dniach 27.05. i 28.05.2015r. w hali sportowej GOSiR w Zagnańsku odbył się Finał Wojewódzki Świętokrzyskiej Ligi Badmintona Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Jak co roku w finale spotkali się reprezentanci szkół z całego województwa: Kielc, Suchedniowa, Końskich, Łagowa, Bielin, Ćmińska, Ostrowca Św., Czostkowa, Ostojowa, Łącznej, Morawicy oraz Zagnańska. Turniej finałowy rozgrywa się między najlepszymi drużynami w swoich rejonach, które zostały wyłonione po rozegraniu kolejnych czterech turniejów ligowych. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Zagnańsku, a zarazem zawodnicy UKS „Tęcza” Zagnańsk zajęli: w kat. Dziewcząt V m-ce, w kat. Chłopców IV m-ce. Indywidualnie I miejsce w rankingu wojewódzkim zajęła Oliwia Kocz – uczennica kl. VIa S.P. nr 2 w Zagnańsku.

    Reprezentacja Gimnazjum w Zagnańsku zajęła: IV m-ce w kat. Dziewcząt oraz V m-ce w kat. Chłopców. Organizatorem zawodów oraz fundatorem nagród był Świętokrzyski Związek Badmintona z prezesem p. Zbigniewem Wojciechowskim oraz wójt gminy Zagnańsk p. Szczepan Skorupski. Gospodarzami oraz współorganizatorami turnieju był GOSiR w Zagnańsku oraz Z.S.P. nr 2, P. i G. w Zagnańsku reprezentowany przez panią z-cę dyr. Małgorzatę Dąbrowską oraz nauczycieli wych. fizycznego, a zarazem opiekunów UKS „Tęcza” Zagnańsk p. Annę Zalewską i p. Dorotę Wikło. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Gospodarze postarali się o miłą atmosferę zawodów w duchu sportowej rywalizacji, przygotowując m.in.słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Wszystkim zawodnikom, sportowcom, opiekunom składamy gratulacje i życząc dalszych sukcesów mówimy: do zobaczenia na kolejnych turniejach.

    GALERIA

     

  • Gimnazjaliści z IIA na "Zielonej Szkole" w Sudetach

    Gimnazjaliści z IIA na "Zielonej Szkole" w Sudetach

          Uczniowie kl. IIa Gimnazjum w Zagnańsku w dniach 25-28.05.2015r przebywali na "Zielonej Szkole" w Sudetach. Zwiedzili m.in. Karpacz i okolice, w tym:  Jelenią Górę , Cieplice Zdrój(jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie), trasy podziemnej w byłej kopalni uranu w Kowarach, Świątynię Wang, Dziki Wodospad oraz zaporę na Łomnicy.

    W drugim dniu pobytu uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili czeską stolicę - Pragę.

    Praga to wyjątkowe miasto z wielowiekową historią. Hradczany, Stare Miasto, Most Karola, to tylko niektóre z popularnych miejsc, które udało się zobaczyć w Pradze.

    Trzeci dzień pobytu to całodzienna wycieczka do Skalnego Miasta. Uczniowie zwiedzili z przewodnikiem unikatowe formy skalne oraz wodospad.

    W ostatnim dniu pobytu grupa udała się na długi spacer na górę Kopę (1350m n.p.m).

    W ocenie wszystkich uczestników był to niezapomniany pobyt

      zobacz zdjęcia

  • Konkurs

    Konkurs

    MOJE WYOBRAŻENIE O TETRAPODZIE Z ZACHEŁMIA

    Cele konkursu:

    -promocja walorów turystycznych naszego regionu,

    -uwrażliwienie na piękno okolicy.

    Organizator: zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wychowawca klasy 4b-E. Kundera, pedagog- J. Dziedzic.

    Konkurs adresowany jest do przedszkolaków i uczniów klas I-VI. Odbędzie się on w dwóch kategoriach:

    • Plastyczny

    -należy wykonać przestrzenną formę tetrapoda z dowolnego materiału.

    • Literacki

    -należy ułożyć  wierszyk lub piosenkę o tetrapodzie,

    -napisać bajkę, legendę lub opowiadanie, których głównym bohaterem jest tetrapod.

    Prace konkursowe należy składać do dnia 10 czerwca, do sali nr 19 lub sali nr 10.

    Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w dniu 13 czerwca podczas  Festynu Rodzinnego organizowanego w naszej szkole. W czasie jego trwania prace konkursowe zostaną  też zaprezentowane.

  • Obóz edukacyjny EuroWeek

    Obóz edukacyjny EuroWeek

    Z przyjemnością informujemy, że siedmiu uczniów naszego gimnazjum realizujących projekt „Learning English by Teaching and Playing” w ramach programu English Teaching w dniach 14-18 czerwiec b.r. przebywać będzie na specjalnym obozie edukacyjnym EuroWeek w miejscowości Długopole Zdrój, który oferuje młodzieży szereg nietuzinkowych atrakcji, wśród nich - doskonalenie kompetencji językowych.
    Zajęcia będą prowadzone w większości w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży – stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie  w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży. Koszt pobytu oraz transportu zostanie w całości sfinansowany z programu English Teaching.

    Warunkiem udziału w  „zielonej szkole  językowej ‘’ było napisanie testu leksykalno – gramatycznego, do którego przystąpiło 12 osób. Prezentujemy  najlepsze wyniki z najlepszych :
    1.    Oliwier Sobczyk  31/32
    2.    Julia Szechnicka 30/32
    3.    Joanna Tokarczyk 30/32
    4.    Michał Dąbrowski 30/32
    5.    Michał Kondrak 29/32
    6.    Wiktoria Zawrzykraj 28/32
    7.    Kasia Długosz  28/32
    Projekt jest finansowany w ramach Programu English Teaching autorstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”.
                                   Koordynator projektu Dorota Starz

  • Szkolny Konkurs Wiedzy

    Szkolny Konkurs Wiedzy

         7 maja z okazji Dnia Europy jak co roku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych. Celem konkursu było umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach języka angielskiego, niemieckiego i zajęciach pozalekcyjnych oraz wzbudzenie zainteresowania nauką języków obcych.

    W konkursie udział wzięło pięć drużyn. Uczestnikami byli uczniowie klas I-III gimnazjum. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład wchodziły Pani Dyrektor Marzanna Moćko oraz nauczycielki: Aleksandra Zagórska i Paulina Bolmińska -Baran. W rolę prowadzącego i konferansjera wcielił się nauczyciel języka angielskiego Pan Piotr Radzewicz. Turniej dzielił się na trzy etapy. Na każdym etapie drużyna odpowiadała na trzy wylosowane przez siebie pytania. Uczestnicy mieli do wyboru pięć kategorii: kultura, historia, geografia, muzyka i literatura następujących państw: Anglii, Szkocji, Walii, Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.

    Niektóre pytania bezpośrednio odnosiły się do konkretnych fotografii, które przedstawiały np. słynne budowle, postacie oraz do utworów muzycznych skomponowanych np. przez klasyków wiedeńskich. W trakcie przerwy pomiędzy poszczególnymi rundami uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne w języku angielskim pt.: "Milly the Monkey Likes Bananas" przygotowane pod kierunkiem p. Aleksandry Zagórskiej. Swoim niezwykłym talentem muzycznym wykazał się również uczeń klasy III b Oskar Majecki, który zaśpiewał dwa utwory z repertuary Tiny Korol i Jessy J.

    Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna IV, w skład której wchodzili: Aleksandra Sikora, Oskar Majecki oraz Wiktor Kalemba. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz ciekawe nagrody rzeczowe ufundowane przez Zespół Szkoły Podstawowej Nr 2, Gimnazjum i Przedszkola w Zagnańsku.

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie oraz dziękujemy wspaniałej publiczności, która niejednokrotnie wykazała się dużą wiedzą.     zobacz zdjęcia

    Organizatorzy:

    Aleksandra Zagórska

    Paulina Bolmińska-Baran

    Piotr Radzewicz

  • Spotkanie z kombatantem

    Spotkanie z kombatantem

    Spotkanie z Panem Jerzym Zawadzkim –
    uczestnikiem Powstania Warszawskiego

         Dn. 5 maja młodzież gimnazjum wraz z nauczycielami wzięła udział w dwugodzinnym spotkaniu z zaproszonym gościem panem Jerzym Zawadzkim (pseudonim „Mały”), który był uczestnikiem Powstania Warszawskiego. Na początku pan Jerzy zaprezentował książkę swojego autorstwa pt.:„Generał Brygady Antoni Heda ps. „Szary”, którą podarował naszej bibliotece.

    Opisuje w niej legendarną postać generała.  
    Następnie Pan Jerzy Zawadzki opowiadał o trudnych dla naszej Ojczyzny latach II wojny światowej, o swojej rodzinie, o dzieciństwie w okupowanej Warszawie i pobycie w obozie koncentracyjnym. Uczniowie dowiedzieli się, jak chłopcy i dziewczęta –
    członkowie podziemnych organizacji - w okupowanej stolicy walczyli  o wolną Polskę. Swoje wspomnienia uatrakcyjnił krótkim odśpiewaniem znanej piosenki „Siekiera, motyka”. Mówił o ideałach, wartościach, jakimi kierują się całe życie żołnierze AK, wartości, które chcą nadal przekazywać młodemu pokoleniu. Wielokrotnie powtarzał słowa  „Bóg, honor, ojczyzna.” Pan Jerzy Zawadzki w swojej wypowiedzi podkreślał, jak ważny jest szacunek dla drugiego człowieka, pielęgnowanie kultury i mowy ojczystej. Zachęcał młodzież do zdobywania wiedzy, ciągłego kształcenia się. Zwracał uwagę, jak ważną rolę w życiu młodego pokolenia pełnią nauczyciel oraz szkoła.

    Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i  uwagą słuchali wspomnień naszego Gościa.
    Na zakończenie  Dyrektor Szkoły – pani Marzanna Moćko wraz z harcerzami - Kingą Wiatr
    i Kariną Szymkiewicz (kl. IA) podziękowały Panu Jerzemu Zawadzkiemu za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu.
                                                                     zobacz zdjęcia

     

     

     

  • Przedszkolaki w Polanice
    13.05.2015

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedszkolaki w Polanice.

  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

    3 marca 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum z klas I i II brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX organizowanego pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ideą konkursu  było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lekturki. Test składał się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru. Z naszej szkoły do  konkursu przystąpiło 10 osób. Najlepsze wyniki uzyskali Kasia Długosz z klasy II a  i Oliwier Sobczyk z klasy I a. Niestety, mimo wysokiej noty zabrakło  punktów do otrzymania wyróżnień. Cieszymy się jednak, że w województwie świętokrzyskim nie wiele nam brakuje do średnich wyników, jakie osiągnęły  najlepsze kieleckie gimnazja:
    55.19% I Społeczne Gimnazjum im. Mikołaja Reja w Kielcach w Kielcach
    49.89% Gimnazjum Językowe w Kielcach
    46.50% Gimnazjum im. St. Staszica, Zagnańsk

  • Jedyny taki Comenius w kraju!

    Jedyny taki Comenius w kraju!

    Realizowany w Publicznym Przedszkolu im. St. Staszica w Zagnańsku projekt „Przedszkolaki z inicjatywą – świat bajek krainą magicznych spotkań z wartościami” z programu Comenius w całości został sfinansowany w kwocie 20 000 euro z funduszy Unii Europejskiej za pośrednictwem Narodowej Agencji  . Współpraca Litwy, Estonii, Hiszpanii, Włoch, Turcji, Grecji i Polski  polegała na wzajemnej pracy oraz spotkaniach w przedszkolach partnerskich. Jego celem była wymiana doświadczeń , uczenie się od siebie  i poznawanie dziedzictwa kulturowego zjednoczonej Europy. Akcja służyła wzmacnianiu europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej.  Sukces projektu „Przedszkolaki z inicjatywą….” , jako jedynego realizowanego w tym okresie programu Comenius w przedszkolu w województwie świętokrzyskim  i jedynego takiego w kraju, poparty został  również wysokimi ocenami Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Wojewody Świętokrzyskiego, Wójta Gminy Zagnańsk, Wicemarszałka województwa Świętokrzyskiego, Starosty Powiatu Kieleckiego (patrz :http://www.zagnansk.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=285&dzialy=285&akcja=artykul&artykul=4139). 


        I wydaje się,  że  już wszystko  zostało napisane na ten temat to jednak cieszy fakt, że ta wspaniała przygoda i spotkanie naszego przedszkola z Europą nadal  są w naszych sercach, w uśmiechach  dzieci, w rozmowach  nauczycieli. Jesteśmy dumni, ze nasze przedszkole postrzegane jest przez kraje partnerskie jako przykład do naśladowania. W rozmowie z dyrektor Marzanną Moćko, koordynatorka z Włoch Daniela Gentili porównała zagnańską placówkę do przedszkoli pracujących metodą Montessori, której ideą jest  przekonanie, że edukacja nie powinna być skoncentrowana tylko na przekazywaniu wiedzy, ale musi przyjąć formę ukazywania ludzkich możliwości. Podstawą tej metody jest przede wszystkim szanowanie naturalnej indywidualności każdego dziecka, gdy mowa o rozwoju fizycznym, umysłowym czy emocjonalnym. Z kolei Marilyn, koordynatorka i nauczycielka jednego z najlepszych przedszkoli w Estonii zwróciła uwagę na podobieństwo metod  pracy nauczycielek z przedszkola w Zagnańsku z metodami według których pracuje estońska placówka. Przedszkole w Zagnańsku  drogą mailową nadal otrzymuje serdeczne podziękowania za wspaniałe spotkanie, które miało miejsce w ostatnim tygodniu kwietnia a związane było z wizytą partnerską w ramach realizowanego programu. Ciągle wracamy do stronic kroniki Comenius, w której goście z Litwy, Estonii, Grecji, Turcji, Włoch i Hiszpanii wyrazili się bardzo ciepło :
    Grecja: „Dziękuję bardzo za ciepłe przyjęcie, gościnność i owocną współpracę.” Melpo
    Estonia: „Nasi kochani przyjaciele z Polski, dziękujemy za wspaniałe seminarium i dobrą współpracę podczas dwóch lat trwania projektu. Jesteście zawsze mile widziani w naszym kraju, Estonii i w naszej stolicy Tallinie.”Marilyn
    Hiszpania: „Dziękuję bardzo wszystkim naszym przyjaciołom.” Eva
    Włochy: „Dziękujemy za wszystko. Comenius to wspaniałe doświadczenie. Pozostaniecie na zawsze w naszych sercach.” Daniela
    Litwa: „Dziękujemy, nasi najdrożsi przyjaciele z Polski. Wszyscy - dzieci, nauczyciele, obsługa -  jesteście wspaniali. Kochamy was bardzo. Dziękujemy ponownie za miłe spotkanie i występy. Podziwialiśmy nasz narodowy taniec! Był wspaniały!” Rita
    Turcja: „Dziękujemy za waszą szczerość, uśmiech i przyjaźń. Mam nadzieję, że wspólnie podejmiemy się realizacji jeszcze innych projektów. Gratuluję polskim nauczycielom i dyrekcji ciekawości w dążeniu do zdobycia wiedzy na temat każdego kraju, metod i technik nauczania.” Zapamiętam was i waszą szkołę. „Pokój w domu, pokój na świecie.” (Ataturk) Nihal Tomar
                                                                                  Dorota Starz
                                   Koordynator  projektów Comenius w ZSPnr2, PiG w Zagnańsku
    Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym  Komisji Europejskiej. Projekt i publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

     

  • "Szkoła zawodowa – mój wybór” – sukces naszych uczniów!

    "Szkoła zawodowa – mój wybór” – sukces naszych uczniów!

    zdjęcia: http://zszagnansk.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=419

    W dniu 27 kwietnia 2015 roku miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu „Szkoła zawodowa – mój wybór” zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z kuratoriami oświaty. Zadanie uczestników polegało na wykazaniu się umiejętnościami, kreatywnością i takim sposobem prezentacji tematu, który zachęci młodych ludzi do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej. Uczniowie mieli zaprezentować swój talent w jednej z trzech kategorii: praca pisemna, praca plastyczna lub film. W województwie świętokrzyskim wpłynęło 182 prace uczniów z gimnazjów oraz 184 prac uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.  
    W kategorii FILM nie mieliśmy sobie równych! Nasi uczniowie zdobyli 1 i 2 miejsce! 
    I miejsce: Karolina Gała, Katarzyna Kołda, Małgorzata Pytka, Nikola Zakrzewska 
    II miejsce – Karolina Starz, Małgorzata Ślefarska.

    Filmy powstały w ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez panią Annę Gębską.
    Prace konkursowe, które zajęły I-sze miejsca w każdej z kategorii zostaną wysłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej i wezmą udział w etapie ogólnopolskim.
    Wręczenie nagród ufundowanych przez Panią Małgorzatę Muzoł, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty odbyło się podczas konferencji "Razem dla świętokrzyskiej edukacji i gospodarki", gdzie podpisane zostało porozumienie o powołaniu Świętokrzyskiego Klastra Edukacji Zawodowej (ŚKEZ). Inicjatywa ta została podjęta w ramach ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej ,,Roku Szkoły Zawodowców”. Porozumienie o powołaniu Świętokrzyskiego Klastra Edukacji Zawodowej zostało objęte honorowym patronatem przez Ministra Gospodarki i Ministra Edukacji Narodowej. Podczas konferencji wiceminister gospodarki Arkadiusz Bąk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, wręczył nagrody ministra gospodarki świętokrzyskim firmom, które w sposób szczególny zaangażowane są w rozwój edukacji zawodowej oraz umożliwiają młodzieży zdobywanie praktycznych umiejętności zawodowych. 
    https://www.wrota-swietokrzyskie.pl/pio/zawartosc/-/asset_publisher/6cAE/content/w-swietokrzyskiem-powstal-klaster-edukacji-zawodowej?redirect=https%3A%2F%2Fwww.wrota-swietokrzyskie.pl%2Fpio%2Fedukacja%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_j8P0%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1

     

  • Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    Uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

         30 kwietnia 2015 w naszej szkole odbyły się obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja  Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przedstawili montaż słowno-muzyczny "Wolność, Naród, Ojczyzna” prezentujący   genezę konstytucji, sytuację polityczną Polski na przełomie XVII/ XVIII wieku, okoliczności uchwalenia ustawy zasadniczej i jej najważniejsze postanowienia.  Nastrój tamtych czasów przypomniały też recytacje patriotycznych wierszy i pieśni.  Duże zainteresowanie wzbudziła włączona w montaż inscenizacja kilku bajek Ignacego Krasickiego i piękne wykonanie polskiego tańca narodowego- poloneza zaprezentowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.

    Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w ciekawie przez kolegów pokazanej lekcji patriotyzmu, a na zakończenie brawami nagrodzili wykonawców. Montaż słowno- muzyczny był niezapomnianą lekcją historii.

        Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem Pani Iwony Ratajek-Kolasa, Małgorzaty Jantarskiej, Aleksandry Zagórskiej, Agaty Kopeć, Dagmary Szymkiewicz, Bożeny Nawrot. Oprawa muzyczna Pan Łukasz Gronostaj, oprawa plastyczna Pani Anna Gębska. Opiekę nad pocztem sztandarowym sprawował  p. Sylwester Jończyk. 

       Uczniowie pod opieką nauczycieli przedstawili też ten program  w czasie gminnych obchodów święta, które miało miejsce 3 maja w Kościele p.w. św. Józefa w Zagnańsku.    zobacz zdjęcia

  • Przedstawiciele zagranicznych przedszkoli partnerskich z wizytą w Warszawie - podsumowanie spotkania w ramach programu Comenius.
    06.05.2015

    Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizyta w Warszawie- Comenius.

    Środa i czwartek w ostatnim tygodniu kwietnia to kolejne dni pobytu w naszym kraju delegacji przedszkoli partnerskich, które przyjechały na zaproszenie dyrekcji Marzanny Moćko i Małgorzaty Dąbrowskiej w ramach programu Comenius. Projekt „Przedszkolaki z inicjatywą – świat bajek krainą magiczną spotkań z wartościami” realizowany jest w Publicznym Przedszkolu im. St. Staszica w Zagnańsku z funduszy Unii Europejskiej i zakłada wzajemną współpracę, poznawanie dziedzictwa kulturowego oraz wymianę doświadczeń. Spotkanie rozpoczęte wspólną powitalną kolacją w niedzielę kończyła wycieczka po Warszawie, w czasie której gościom towarzyszyły dyrektor szkoły Marzanna Moćko, nauczyciele j. angielskiego Dorota Starz i Sylwia Maksymowicz – Jończyk a także panie z  przedszkola Beata Szwed Błońska, Halina Starz i Maria Przepióra.

    Zaplanowana pół roku wcześniej wizyta w Pałacu Prezydenckim zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję obejrzeć apartamenty pałacu , w którym pracuje Prezydent Rzeczypospolitej, Bronisław Komorowski, poznać kolejne dzieje budynku, który w czasie wojny nie został zniszczony i  był wielokrotnie przebudowywany a swój obecny wygląd zewnętrzny uzyskał na początku XIX wieku.  Goście spacerowali uliczkami Starego Miasta, przyglądali się życiu stolicy i jego zabytkom, wśród których kolejnego dnia zwiedzili barokowy Pałac w Wilanowie wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery. Bogactwo obrazów, głównie portretów, piękne barokowe sale przepełnione różnorodnością ozdób i wreszcie ogród zostaną na długo wszystkim w pamięci. Słoneczna pogoda pozwoliła cieszyć się spotkaniem do woli, sprzyjała wymianie doświadczeń i wrażeń. Na zakończenie wspólnego międzynarodowego spotkania koordynatorzy wyrazili swoje opinie na temat wizyty w  naszym przedszkolu i kraju. Wszyscy jednogłośnie uznali, że podsumowanie projektu w Polsce przeszło ich najśmielsze oczekiwania, o czym też świadczą wpisy w kronice szkolnej Comenius. Zagraniczni goście zaskoczeni byli wspaniałą współpracą z władzami na różnych szczeblach, z rodzicami, mediami, wewnętrznym zarządzaniem oraz organizacją przedszkola, w którym pracują  niezwykle ambitni nauczyciele, poświęcający swój wolny czas dla najmłodszych uczniów. I chociaż projekt jeszcze się nie kończy to z tego miejsca za całe wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję wójtowi Szczepanowi Skorupskiemu,  dyrekcji szkoły Marzannie Moćko i Małgorzacie Dąbrowskiej, anglistkom Sylwii Maksymowicz – Jończyk i Oli Zagórskiej, koleżankom z przedszkola Beatce Szwed -Błońskiej, Marylce Przepiórze, Marysi Piskulak, Anetce Palus, Bożence Nawrot, Halince Starz, Marzence Knez, Bożence Musiał, Heni Górzyńskiej a także Marcie Górzyńskiej, Dagmarze Szymkiewicz, Sylwkowi Jończykowi, Łukaszowi Gronostajowi, wspaniałym rodzicom, a w szczególności naszym narratorom paniom Karolinie Lovejoy, Oli Hanulak, Monice Hyb, panu Łukasz Kowalczykowi, stażystkom Agatce Grabowskiej, Ani Mamej, paniom z Zespołu Ludowego Jaworzanki, pracownikom Urzędu Gminy Zagnańsk, obsłudze kuchni i paniom sprzątaczkom i panom konserwatorom. Bardzo dziękuję  Michałowi Dąbrowskiemu za pomoc w organizacji powitalnej kolacji  i zakwaterowaniu gości w hotelu,  Kasi Moćko za pomoc w zorganizowaniu wycieczki po Warszawie, kierowcy Wiesławowi Wiśniewskiemu za zorganizowanie transportu gości z Kielc do Zagnańska. Cieszymy się, że program dostarczył nam wszystkich wspaniałych emocji od łez po śmiech, bo jak powiedziała pani dyrektor „ dotykaliśmy go wszystkimi zmysłami” .Udział naszego przedszkola w programie międzynarodowym to nieceniona ilość pozytywnych wrażeń, doświadczeń, przeżyć. Czas współpracy partnerskiej był doświadczeniem dla wszystkich bardzo trudnym, ale bardzo pozytywnym. Nauczyciele musieli sprostać barierom językowym i kulturowym. Z drugiej jednak strony otworzyliśmy się na nowe, staliśmy się bardziej tolerancyjni, niezależni. Nawiązaliśmy cenne przyjaźnie. Zacieśniliśmy kontakty z rodzicami i władzami gminy, którzy cały czas wspierali nasze działania. Przedszkolaki zaczęły uczyć się  języka angielskiego w ramach godzin w przedszkolu,  poznały kraje europejskie – ich bajki, język, symbole, geografię, historię, kulturę i sztukę. Dzieci rozwinęły i  prezentowały swoje talenty językowe, artystyczne, taneczne i wokalne podczas organizowanych sukcesywnie wideokonferencji z  partnerskimi przedszkolami. Stały się bardziej odpowiedzialne, pewne siebie. Projekt podkreślił kultywowanie tradycji regionalnych, utożsamianie się z kulturą oraz kształtował postawy regionalne już od wieku przedszkolnego. Dwuletnia współpraca z krajami Europy zachodniej, wschodniej i południowej pozwalała na promowanie tych wartości   i doświadczanie Europy wszystkimi zmysłami poprzez degustację potraw i aktywny udział w programie artystycznym. 
    Co więcej, dzięki realizacji programu Comenius w naszym przedszkolu wzrósł jego prestiż  nie tylko w środowisku lokalnym. Staliśmy się rozpoznawalni w województwie, w kraju, słyszała o nas Europa. Nauczyciele mieli możliwość wymiany doświadczeń i wypracowania pomocy dydaktycznych, które można stosować w pracy z dziećmi. Prezentacje multimedialne przygotowane przez nauczycielki zostaną wykorzystane podczas ich zajęć. Wspólnie stworzyliśmy czasopismo pedagogiczne na temat  metod nauczania na etapie przedszkolnym, wydaliśmy książkę z bajkami w ośmiu językach. Wkrótce powstanie film z przedstawienia w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski pt. „Szewczyk Dratewka”, w którym głównymi aktorami są nasze wdzięczne przedszkolaczki i  wspaniali rodzice. Zakupiliśmy stroje do tańca regionalnego dla ośmiu par dziecięcych oraz jednej osoby dorosłej, które będą reprezentować nasze przedszkole podczas różnych uroczystości. Wierzymy, że udział w tym programie zarówno nauczycieli jak i dzieci pozwolił uwrażliwić najmłodszych beneficjentów projektu na kulturę naszego regionu, nauczył szacunku do dorobku oraz ludzi, którzy go tworzą. Ponadto, udział siedmiu zróżnicowanych kulturowo i religijnie państw w jednym projekcie  pozwalał uczyć tolerancji do odmiennych kultur i religii już od najmłodszych lat. Na realizację tych wspaniałych działań przedszkole w Zagnańsku otrzymało w drodze konkursu  20 000 euro. W Polsce  miało miejsce ostatnie, siódme spotkanie. Było ono najważniejsze, ponieważ nieopodal sławnego dębu Bartka dzieci zaprezentowały swoje możliwości aktorskie w języku angielskim we współpracy z rodzicami i nauczycielami a także dały  pokaz tańców międzynarodowych i regionalnego. Była to również ewaluacja projektu – jedno z głównych założeń programowych o wspomnianym wyżej tytule. Projektu dotowanego z funduszy unijnych, domagającego się  promocji i rozgłosu.  Jedynego w tym okresie projektu realizowanego w przedszkolu w województwie świętokrzyskim Niewątpliwie trzeci już w naszej szkole program Comenius był najbardziej wyczerpującym i znojnym dla wszystkich ale przyniósł nam niezwykłą radość z osiągniętych rezultatów, które przeszły także nasze oczekiwania. Cieszymy się , że ta społeczna, bezinteresowna i ciężka praca nas wszystkich opłaciła się.

                                                    Dorota Starz
                           
           Koordynator  projektów Comenius w ZSPnr2, PiG w Zagnańsku

    Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym  Komisji Europejskiej. Projekt i publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

  • Egzamin gimnazjalny klas trzecich

    Egzamin gimnazjalny klas trzecich

        W dniach 21, 22 i 23 kwietnia gimnazjaliści klas trzecich, tak jak ich koledzy i koleżanki w całej Polsce przystąpili do egzaminów zewnętrznych. W pierwszym dniu egzaminów uczniowie musieli się zmierzyć z zadaniami z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, drugiego dnia rozwiązywali test matematyczno-przyrodniczy, natomiast w ostatnim dniu egzaminów trzecioklasiści musieli się wykazać znajomością języka obcego nowożytnego. Pomimo powagi egzaminów, dobre humory nie opuszczały naszych gimnazjalistów. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.   zobacz zdjęcia

  • Co to znaczy prawdziwa przyjaźń?

    Co to znaczy prawdziwa przyjaźń?

        W  kwietniowe popołudnie w bibliotece szkolnej klubowicze DKK rozmawiali  o książce      B. Ciwoniuk „Własny pokój”. To piękna i zarazem trudna powieść poruszająca istotne problemy nastolatków: przyjaźń, miłość, koleżeństwo , a także  samotność, przemoc. Okazuje się, że każdy dom skrywa tajemnice, a gdy one ujrzą światło dzienne, nawet we własnym pokoju nie jest bezpiecznie. Każdy dom jest inny . Gdy zachwieje się jeden z klocków, z których jest zbudowany, wtedy wszystko się rozpada. Z telewizji raczej się tego nie dowiemy, najlepiej rozejrzeć się wokoło siebie . Ta książka sprawia, że inaczej można spojrzeć na świat i na ludzi - tak stwierdzili nasi czytelnicy.  

    Grażyna Mazurkiewicz  moderatorka DKK-M      zobacz zdjęcia

     

     Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku
    26-050 Zagnańsk ul. Turystyczna 59
  • (41) 31-13-275
    e-mail: szkola@sp2zagnansk.pl

Galeria zdjęć