W dniu 28.10.2014r. w hali sportowej GOKSiR w Zagnańsku odbył się turniej piłki siatkowej szkół gimnazjalnych o puchar Wójta gminy Zagnańsk oraz o puchar Komendanta Miejskiego Policji I w Kielcach. Zawody zostały zorganizowane w ramach realizacji przedsięwzięcia profilaktyczno-edukacyjnego „Wygrajmy razem” oraz konkursu „Kibicuję Fair Play”, którego inicjatorem jest Komisariat Policji I w Kielcach przy współpracy Urzędu Gminy w Zagnańsku.
Turniej sportowy oraz konkurs dla drużyn kibicujących był jednym z trzech etapów realizowanego w/w przedsięwzięcia, które obejmowało także zajęcia profilaktyczno-edukacyjne z uczniami, prowadzone przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji I w Kielcach oraz zajęcia plastyczne w poszczególnych szkołach, podczas których wykonywano prace, atrybuty kibica, hasło o tematyce sportowej, zawierające zasady „fair play” w grze i dopingu.
Główne założenia przedsięwzięcia obejmowały kształtowanie postaw wśród dzieci i młodzieży opartych na zasadzie „Fair play”, której uniwersalne wartości wychowawcze doskonale nadają się do zastosowania nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym, a także szkolnym i koleżeńskim. Ażeby rozwinąć uczciwe, szlachetne współzawodnictwo, trzeba zacząć wychowywać od podstaw, zwracając uwagę na postawę, w której uczeń będzie przestrzegał wartości humanitarnych. Zasada „fair play” może pomóc także w działaniu przeciw przemocy i agresji. Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży kultury kibicowania na imprezach sportowych oraz nauczanie zasad bezpieczeństwa podczas masowych imprez sportowych i propagowanie zasady „czystej gry”, będącej jedną z najważniejszych zasad rywalizacji sportowej, staje się kluczowym zadaniem w budowaniu postaw społecznych młodych ludzi. Bardzo ważne jest wytworzenie wśród uczniów poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych oraz przekonanie o potrzebie czynnego udziału w jego kształtowaniu.
W turnieju rywalizowały zespoły ze wszystkich gimnazjów w naszej gminie, tj.: Tumlina, Samsonowa, Zagnańska i Kajetanowa. Do konkurencji stanęły również drużyny nauczycieli oraz policjantów. Spotkania nauczyciele kontra policjanci oraz zwycięska drużyna uczniów vs policjanci, w których, po zaciętej walce, zwycięzcami okazali się przedstawiciele naszej gminy, wywołały wiele emocji. Przegrana niewielką ilością punktów drużyna policji zapowiada rewanż, co oczywiście zostało przyjęte z wielkim aplauzem. Wszystkim uczestnikom turnieju dzielnie i głośno dopingowały drużyny kibiców z poszczególnych szkół, wyposażone w odpowiednie atrybuty, tj.: kolorowe stroje, hasła, plakaty oraz wszelkiego rodzaju instrumenty.
Turniej przebiegał w iście sportowej, przyjaznej atmosferze, w klimacie sportowej rywalizacji oraz integracji środowiska lokalnego: władz gminy z panem wójtem Szczepanem Skorupskim, przedstawicieli policji z panem nadkomisarzem Tomaszem Jaroszem, a także społeczności szkolnej dyrektorów poszczególnych szkół: p. dyr. Gim. w Tumlinie-Barbarą Domagałą, p. dyr. Gim. w Samsonowie-Dorotą Chmielewską, p. dyr. Gim. w Kajetanowie-Stanisławą Skowerą, p. dyr. Gim. w Zagnańsku-Marzanną Moćko oraz nauczycieli i uczniów.
W rozgrywkach sportowych puchar wójta Gminy zdobyła drużyna Gimnazjum w Zagnańsku, której opiekunem jest p. Sylwester Jończyk, natomiast w konkursie „Kibicuję Fair Play” puchar Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach zdobyła drużyna kibiców z Gimnazjum w Kajetanowie.
Ponadto zwycięska drużyna w rywalizacji sportowej otrzymała piłkę siatkową z autografami zawodników klubu sportowego „Efektor” Kielce.
Nagrodę dodatkową – wycieczkę do Centrum Edukacji „Leonardo da Vinci” w Chęcinach, dla wszystkich uczestników imprezy ufundował pan wójt Szczepan Skorupski, podkreślając tym samym wkład i zaangażowanie wszystkich drużyn w tworzenie atmosfery zdrowej, sportowej rywalizacji. Fundatorem nagród byli: pan wójt Szczepan Skorupski oraz Komenda Miejska Policji I w Kielcach.
Kolejną atrakcją dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia będzie wspólna dyskoteka andrzejkowa, zorganizowana w Gimnazjum w Zagnańsku, na zaproszenie p. dyr. Marzanny Moćko oraz opiekunów-nauczycieli szkoły w Zagnańsku, z udziałem przedstawicieli władz Gminy oraz Komendy Policji w Kielcach, jako inicjatywa, która ma na celu kontynuację podjętych działań profilaktyczno-edukacyjnych w sferze budowania poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych oraz integrację środowiska lokalnego.
Impreza sportowa przyniosła oczekiwany efekt, a także przyczyniła się do zainicjowania nowych pomysłów w sferze kontynuacji podjętych działań edukacyjno-profilaktycznych. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia zgodnie orzekli, że takiego rodzaju działań powinno być więcej i wszyscy zgłosili chęć uczestnictwa w podobnych wydarzeniach.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Olimpiada Specjalna w Badmintonie.
Czytaj więcej
Nietypowe lekcje z udziałem zaproszonych gości
W dniach 28-30 października nasza szkoła gościła trzyosobową grupę uczniów z Niemiec. Goście w tym dniu zwiedzili szkołę, uczestniczyli w różnych lekcjach, m.in. języka polskiego, angielskiego oraz niemieckiego oraz codziennym życiu szkoły. Nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe, próbując nawiązać kontakt w języku obcym. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim szkoły i jej funkcjonowania, ale również zainteresowań oraz form spędzania czasu wolnego. Było to ciekawe doświadczenie dla obu stron. Serdecznie dziękujemy naszym Gościom za wizytę.
W dniu 21.10.2014r. w Zespole Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum w Zagnańsku odbyły się warsztaty „Narkotykom mówimy NIE”. W zajęciach trwających 5 godzin uczestniczyło 190 uczniów klas szóstych szkoły podstawowej oraz pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum oraz 17 nauczycieli. Realizatorem zajęć była nadkomisarz mgr Elwira Lelental kierownik sekcji IV d/s. zwalczania narkomanii KMP w Gdańsku (w stanie spoczynku), prezes "Fundacji Nowe Życie" pomagającej uzależnionym.
Program miał charakter edukacyjno-profilaktyczny jego celem było zmniejszenie poziomu zachowań ryzykownych młodzieży poprzez edukację, sprowokowanie uczniów do refleksji nad przyczynami sięgania po środki psychoaktywne, przedstawienie konsekwencji (w tym zmian psychicznych, fizycznych, zdrowotnych i estetycznych) ich zażywania oraz zapoznanie z systemem pomocy osobie zażywającej narkotyki.
Program obejmował między innymi takie zagadnienia jak:
- dzieci a manipulacja,
- szkoła to najbardziej bezpieczny czas dla dziecka,
- omówienie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii,
- omówienia poszczególnych grup narkotyków (lekomania, narkotyki wziewne, marihuana, amfetamina, pigułki, itd. ) oraz dopalaczy.
Spodziewanym efektem programu jest umiejętność odmowy wzięcia narkotyku, umiejętność zachowania się w miejscu publicznym (dyskoteka, kawiarnia), aby nie zostać ofiarą narkotyku, sposób udzielenia pierwszej pomocy osobie uzależnionej oraz sposoby szukania pomocy dla osób potrzebujących pomocy.
Program cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży oraz rodziców i został wysoko przez nich oceniony. Program został sfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Zagnańsku. zobacz zdjęcia
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Policjanci w przedszkolu.
W tym roku została utworzona zakładka dla Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Został zamieszczony plan pracy Rady Samorządu Uczniowskiego oraz jego skład. Na bieżąco będziemy informować o wszystkich ważniejszych wydarzeniach oraz działaniach naszych uczniów. Zachęcamy wszystkich do zaglądania do zakładki Samorządu Uczniowskiego.
6 września 2014 roku odbyło się w całej Polsce publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Była to już trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Uczennice klasy IA gimnazjum: Kinga Wiatr i Karina Szymkiewicz uczestniczyły w tej akcji w Szpitalu Dziecięcym w Kielcach. Dziewczęta czytały tego dnia fragmenty powieści „Ogniem i mieczem” dzieciom przebywającym na oddziale onkologii i hematologii dziecięcej. Dla najmłodszych przygotowały książki innych znanych polskich pisarzy: Kornela Makuszyńskiego, Jana Brzechwy oraz Wandy Chotomskiej. Pod koniec swojej wizyty w szpitalu opowiedziały o historii i tradycji harcerskiej oraz zachęciły wszystkich do wspólnych pląsów i zabaw. Tego dnia wszyscy na chwilę zapomnieli o chorobie, a szpitalne korytarze wypełnione były głośnym śmiechem i śpiewem. Małym pacjentom spodobała się bardzo ta wizyta i z niecierpliwością czekają na następną. zobacz zdjęcia
W niecodziennej lekcji historii mogli uczestniczyć uczniowie gimnazjum, którzy odbyli wirtualny spacer po stałej wystawie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Razem z Marią Seweryn oraz Maciejem Orłosiem poznali świat żydowskich sztetli odkrywając tożsamość naszych starszych braci w wierze.
http://zszagnansk.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=318
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Ślubowanie I kl. Gimnazjum.
Dnia 9 października 2014 r. jak co roku, kolejna grupa młodzieży stała się oficjalnie częścią naszej uczniowskiej braci, uczestnicząc w uroczystości ślubowania klas pierwszych gimnazjum. Po części oficjalnej czyli złożeniu przysięgi uczniowskiej pełnoprawni już gimnazjaliści zaprezentowali się w programie artystycznym, w którym wykazali się dużą dozą humorui talentu. Całość wydarzenia,
w którym uczestniczyli Dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowiei rodzice, zwieńczył uroczysty poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Dyskoteka - Dzień Chłopaka.
Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Przedszkolaki na poczcie.
Dyrektor Gimnazjum w Zagnańsku i pedagog szkolny zapraszają rodziców 21.10.2014 r. o godzinie 16.30 na warsztaty „Narkotykom mówimy NIE. Realizatorem zajęć będzie nadkomisarz mgr Elwira Lelental kierownik sekcji IV d/s. zwalczania narkomanii KMP w Gdańsku (w stanie spoczynku), prezes "Fundacji Nowe Życie" pomagającej uzależnionym.
Program będzie miał charakter edukacyjno-profilaktyczny jego celem będzie zmniejszenie poziomu zachowań ryzykownych młodzieży poprzez edukację, sprowokowanie rodziców do refleksji nad przyczynami sięgania po środki psychoaktywne ich dzieci, przedstawienie konsekwencji (w tym zmian psychicznych, fizycznych, zdrowotnych i estetycznych) ich zażywania oraz zapoznanie z systemem pomocy osobie zażywającej narkotyki.
Program będzie obejmował między innymi takie zagadnienia jak:
- dzieci a manipulacja,
- szkoła to najbardziej bezpieczny czas dla dziecka,
- omówienie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii,
- omówienia poszczególnych grup narkotyków (lekomania, narkotyki wziewne, marihuana, amfetamina, pigułki, itd. ) oraz dopalaczy.
Dzień Chłopaka - smaczny zdrowy owocowy
Z okazji Dnia Chłopaka dzieci starsze przygotowały sałatkę owocową. W tej trudnej pracy pomagały mamy, którym bardzo dziękujemy. Były także drobne upominki i łakocie. Całości dopełniły tańce przy skocznej muzyce. zobacz zdjęcia
Program Comenius - Przedszkole w Zagnańsku z wizytą partnerską na Litwie
W dniach 28.09.2014 - 01.10.2014 w ramach programu Comenius, grupa nauczycieli z Publicznego Przedszkola w Zagnańsku przebywała z wizytą partnerską na Litwie w mieście Pakruojis. Placówkę z Zagnańska reprezentowali: dyrektor Marzanna Moćko oraz nauczyciele Agnieszka Bekier, Henryka Górzyńska i Aleksandra Zagórska. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektorzy i nauczyciele z sześciu krajów partnerskich: Litwy, Estonii, Turcji, Włoch, Grecji i Hiszpanii. zobacz zdjęcia
Przed wejściem do przedszkola w Pakruojis goście - uczestnicy projektu zgodnie z litewskim zwyczajem zostali powitani chlebem. Podniosłym akcentem było również odśpiewanie przez dzieci hymnu litewskiego. W powitalnym spotkaniu brali udział burmistrz Pakruojis, dyrektor Centrum Edukacji dla Dorosłych i Młodzieży, Kurator Wydziału Edukacji w Pakruojis i przedstawiciele rodziców. Szczególne miłym punktem dnia były występy litewskich dzieci, które zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne, sportowe i teatralne. Program artystyczny zakończył się znakomitym przedstawieniem bajki litewskiej „The Sky is Falling” („Niebo Spada”) w wykonaniu przedszkolaków.
Przedszkole, które odwiedziliśmy stanowi odrębną placówkę - nie wchodzi w skład zespołu placówek (szkoły podstawowej, gimnazjum). Uczęszcza do niego 150 dzieci w dziesięciu grupach. Najmłodsza grupa to tzw. sadik (żłobek), w którym obecnie jest m.in. dziecko sześciomiesięczne. W placówce funkcjonuje również grupa dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. W przedszkolu pracuje 21 nauczycieli. W każdej grupie wiekowej jest osoba do pomocy nauczycielowi. W placówce zatrudniony jest logopeda, pedagog, specjalista do pracy z dziećmi z deficytami rozwojowymi. W czasie rozmów z kadrą nauczycielską dowiedzieliśmy się, że oświata na Litwie w 80% finansowana jest przez rząd państwa. Dzieci sześcioletnie nie zostały objęte obowiązkiem szkolnym.
Jednym z punktów seminarium były prezentacje, czyli wymiana informacji i doświadczeń na temat rozwijania przedsiębiorczości i inicjatywy u dzieci przedszkolnych w poszczególnych krajach. Jak podkreśliła koordynator z Grecji temat był trudny. Cieszy nas fakt, że nasze przedszkole jest aktywne w różnych dziedzinach i nie mamy problemu z udokumentowaniem jego wszechstronnych działań. Stosowanie wielu metod aktywizujących, łączenie teorii z praktyką, wdrażanie różnych projektów sprawia, że możemy z dumą i bez kompleksów prezentować w krajach unijnych nasze Przedszkole w Zagnańsku.
W czasie seminarium zostały zaplanowane kolejne zadania do wykonania w placówkach przedszkolnych przed spotkaniem w Grecji.
Oprócz zajęć edukacyjnych na terenie przedszkola, uczestnicy projektu mieli okazję wziąć udział w wycieczce krajoznawczej i zobaczyć kilka pięknych miejsc i atrakcji turystycznych Litwy. Niektóre z nich wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pierwszym punktem zwiedzania było Wilno - ( miasto Mickiewicza, Słowackiego, Kraszewskiego), a w nim Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i wiele innych wspaniałych zabytków bliskich Polakom. Zwiedzaliśmy też zamek w Trokach, położony na wyspie na jeziorze Galwe, czy też Górę Krzyży zwaną również Świętą Górą lub litewską Golgotą. W czasach sowieckich, w okresie wielkiej ateizacji, wielokrotnie podejmowano próby usunięcia krzyży ze słynnej Góry, ale nocami ludzie stawiali nowe krzyże. Spośród ogromnej ilości drewnianych krzyży wyróżnia się granitowy krzyż od papieża Jana Pawła II, z wyrytymi słowami: ”Dziękuję Wam, Litwini, za tę Górę Krzyży, która świadczy przed narodami Europy i całego świata o głębokiej wierze ludzi tego kraju.” Jan Paweł II był na Litwie z jedyną pielgrzymką we wrześniu 1993 r., na Górze Krzyży celebrował mszę św. Miejsce to zrobiło na nas ogromne wrażenie. Znajduje się tam bowiem ok.100 000 krzyży, bardzo dużo również z Polski. Ponieważ jest to miejsce kultu, pozostawiliśmy tam także krzyż z międzynarodową intencją programu Comenius.
Nasi północno-wschodni sąsiedzi przyjęli wszystkich, a szczególnie naszą delegację bardzo serdecznie. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia pozwolą na rozwinięcie szerszej współpracy z naszym środowiskiem lokalnym.
Dostrzegamy też ogromną wartość programu Comenius w szerzeniu przyjaźni, tolerancji, współpracy, świadomości między-kulturowej, Warto w tym miejscu wspomnieć, że dyrektor z Turcji przygotowuje publikację dotyczącą różnic i podobieństw systemów oświatowych między poszczególnymi państwami biorącymi udział w programie Comenius.
A już w listopadzie nasze przedszkolaki będą mogły porozumieć się z dziećmi litewskimi „na żywo” za pomocą Internetu. Wkrótce poznają też bajkę litewską pt. ”Niebo spada” oraz tradycje i zwyczaje Litwy.
Marzanna Moćko, Agnieszka Bekier, Henryka Górzyńska i Aleksandra Zagórska
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt i publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną wartość merytoryczną.
„Szliśmy za wyjątkowym przewodnikiem…”
W sobotę 27.09.2014 uczestniczyliśmy w XV Jubileuszowym Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym, którego hasło brzmiało: „Jezus naszym przewodnikiem”. Była to największa w Polsce jednodniowa impreza turystyki pieszej, która zgromadziła ok. 5130 uczestników.
Z naszej szkoły w rajdzie wzięło udział 32 uczniów i 7 osób dorosłych. Wybraliśmy trasę „Hutniczą”, która rozpoczynała się w Nowej Słupi obok figury Pielgrzyma Emeryka i wiodła przez Wólkę Milanowską, Kobylą Górę i Trzciankę na Święty Krzyż. Po błogosławieństwie w Nowej Słupi wyruszyliśmy na szlak. Droga była błotnista, niektórzy marudzili, bo mieli nowe buty J. W drodze był czas na ciekawe rozmowy i super atrakcje, takie jak: przeprawa przez rzekę. Panowała przemiła atmosfera. Kiedy dotarliśmy na Święty Krzyż udaliśmy się do kaplicy, aby oddać pokłon relikwiom Krzyża Świętego. O godz. 15 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w intencji uczestników rajdu i ich rodzin. Umocnieni na duchu i ciele (niektórym udało się zjeść pyszny bigos) wróciliśmy do Zagnańska.
Szczególnie dziękujemy pani dyrektor Marzannie Moćko, pani dyrektor Małgorzacie Dąbrowskiej, pani Dorocie Wikło i ks. Wojciechowi, którzy byli z nami na wielu pielgrzymkach. Dziękujemy także rodzicom p. Skrzyniarz i Wam drodzy uczniowie – jesteście twardzielami, bo nie zniechęcił was poranny deszcz. zobacz zdjęcia
Dziękujemy Panu Bogu za przepiękny dzień, wspaniałą pogodę i spotkanych ludzi.
Zachęcam: Wędrujemy, nie leniuchujemy!
op: B. Musiał
Z przyjemnością informujemy, iż od 22 września w naszej szkole, rozpoczęliśmy nauczanie języka angielskiego i niemieckiego w pracowni językowej na miarę XXI wieku. Cieszymy się bardzo, że dzięki wsparciu Dyrekcji szkoły oraz Rodziców możemy pracować na nowoczesnym sprzęcie. Nasza szkoła pozyskała z różnych źródeł kwotę 20700 zł, z której zakupiono mobilną pracownię z 24 stanowiskami dla ucznia i 1 stanowiskiem dla nauczyciela oraz dwie szafki. Całość kosztowała 18692 zł. Z tego miejsca składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji i Rodzicom, którzy przekazali powyższą kwotę na wyposażenie laboratorium językowego.
Nauczyciele języków obcych
zdjęcia PRACOWNIA JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
Uprzejmie informujemy, że spotkanie nauczycieli z rodzicami uczniów realizujących językowy projekt "Learning English by teaching and playing"odbędzie się w najbliższy wtorek, 23 wrzesnia o godz. 17.30 w sali nr 27.
Realizowany w roku szkolnym 2012/2013 we współpracy ze szkołami w Tumlinie i Kajetanowie projekt z programu English Teaching pt. „Wokół Czerwonego Kapturka” został wysoko oceniony przez władze Nidzickiej Fundacji NIDA i Polsko –Amerykańskiej Fundacji Wolności – głównych sponsorów projektu. Otrzymał on również prestiżowy europejski certyfikat jakości i innowacyjności w nauczaniu European Language Label. Wszystkie powyższe atuty złożyły się na przyznanie kolejnej dotacji na rok 2014/2015, w wysokości 10 000 zł. Tym razem, program adresowany będzie do uczniów z klas I i II gimnazjum w Zagnańsku, a jego głównym celem stanie się rozwój i podnoszenie kompetencji językowych. Różnorodne działania zakładają min. przygotowanie przedstawienia w j. angielskim na podstawie autorskiego scenariusza, zajęcia językowe związane z kulturą brytyjską, zorganizowanie przeglądu talentów językowych, integracyjnych nocy językowych oraz zaproszenie native speakerów do współpracy. Na zakończenie projektu powstaną prezentacje multimedialne, plakaty, jak również nakręcony będzie film oraz wydana książka prezentująca wszystkie działania projektowe. Zakupione zostaną dodatkowe materiały i gry językowe. Liczymy, że nauczanie języka angielskiego w mniej tradycyjny sposób podniesie poziom kompetencji językowych wśród uczniów realizujących projekt i zmotywuje ich do większej samodzielności w uczeniu się tego języka. Nad realizacją projektu będą czuwały panie Dorota Starz, Anna Gębska i Sylwia Maksymowicz.
Dorota Starz
Projekt będzie finansowany w ramach Programu English Teaching autorstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju „NIDA”.
01.09.2014r powitaliśmy nowy rok szkolny 2014/2015 o godz. 8.00 Mszą Świętą odprawioną w kościele p.w. św. Józefa w Zagnańsku, a o godz. 9.15 odbyło się w sali gimnastycznej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
W czasie krótkiego montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów kl.IV-VI pod kierunkiem Pani Doroty Chyb, Pani Agnieszki Kalemby i Pana Łukasza Gronostaja wspominaliśmy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz bohaterów, którzy stanęli w obronie ojczyzny.
Głównym punktem programu było przybliżenie sylwetki pułkownika Mieczysława Białkiewicza związanego z naszym regionem.
Wójt Gminy Zagnańsk Pan Szczepan Skorupski przekazał na ręce pani Dyrektor Marzanny Moćko pamiątkowy portret zasłużonego żołnierza.
Mimo wielu wzruszeń, dzieci z niecierpliwością czekały na pierwszy dzwonek, a szczególnie te, które pierwszy raz przekroczyły próg szkoły. zdjacia
D.Chyb
Inauguracja nowego roku szkolnego odbędzie się 1 września 2014 roku:
- msza w Kościele p.w.św. Józefa w Zagnańsku - godz. 800
-spotkanie w szkolnej sali gimnastycznej - 915