Otwartość, spora dawka wiedzy, porad i niezwykłe poczucie humoru – takie były spotkania autorki z uczniami ze szkoły z Zagnańska, Chrustów i Tumlina. Biblioteka miała zaszczyt gościć pisarkę 2 czerwca br. w Filii w Zagnańsku, jak również w głównej siedzibie – w Samsonowie.
Rozmowa o życiu, wartościach, pasjach i kompleksach, a także o wpływie grup rówieśniczych zapadnie na długo w pamięci, zwłaszcza że nasz gość bardzo szybko nawiązał doskonały kontakt ze słuchaczami. P. Ewa opowiadała o kilku swoich książkach m.in.: „Bardzo biała wrona”, „Grzywa”, „Moja Ananke”, „Ogon kici” czy „Dzień wszystkiego”.
Autorka prowadzi spotkania autorskie z przekonaniem, iż w każdym z nich uczestniczy przynajmniej jeden przyszły artysta, co więcej niemal wszyscy obecni mogą odnaleźć się w tej roli poprzez obcowanie z literaturą, ćwiczenie mózgu i rozwój intelektualny.
Spotkania z uczniami przebiegły w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali autograf i pamiątkową dedykację.
Karolina Michta
01.07.2021 - 11.08.2021 - Przedszkole w Zagnańsku;
12.08.2021 - 31.08.2021 - Przedszkole w Samsonowie.
Z ogromną radością informujemy, że uczeń klasy 7b - Mateusz Miernik - został laureatem V Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla szkół podstawowych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, zajmując pierwszą lokatę.
Tytuł laureata zwalnia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki, pozwala uzyskać 100% możliwych do zdobycia punktów za ten egzamin i umożliwia dalszą naukę w najlepszych szkołach ponadpodstawowych. Żeby go zdobyć trzeba jednak przejść trzy etapy - począwszy od pierwszego - szkolnego, kończąc na trzecim - wojewódzkim, do którego trafiają tylko najlepsi uczniowie.
Mateusz osiągnął sukces dzięki swoim zainteresowaniom, zdolnościom i cężkiej, systematycznej pracy.
Zwycięzcy gratulujemy wybitnego osiągnięcia, doceniamy Jego wytrwałość i pasję. Życzymy dalszych sukcesów!
Szczególne gratulacje kierujemy także do rodziców Mateusza.
Anna Wodecka
Z przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr2 w Zagnańsku, Zuzanna Zemsta została Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych organizowanego przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu, największą niepaństwową uczelnię filologiczną w Polsce. Olimpiada Języka Angielskiego Juniorów zorganizowana została na zlecenie i ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tym samym, zgodnie z wykazem konkursów przedmiotowych, uczennica jest zwolniona z przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego oraz uprawniona w pierwszej kolejności do przyjęcia do jednej ze szkół wymienionych w art. 132 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. (Prawo oświatowe2)
Konkurs językowy składał się z trzech etapów, a każdy z dwóch części. Aby dostać się do finału, ( do którego w tym roku doszło 450 młodych osób z całej Polski) należało uzyskać na każdym etapie co najmniej 75 % punktów możliwych do zdobycia. Były to min. testy gramatyczne, nagranie i prezentacja przed komisją konkursową filmu w j. angielskim dotyczącego opinii na temat zdalnej edukacji, dwie rozmowy na wybrane tematy z zakresu kultury i historii Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz znajomości wymaganej lektury.
Nic nie cieszy bardziej, niż obserwowanie jak nasi uczniowie wytrwale kształcą swój talent. Poznajmy zatem Zuzię, niezwykle skromną i utalentowaną miłośniczkę języka angielskiego, która swoje zdolności rozwija od trzeciego roku życia w szkole językowej Helen Doron. Mam to szczęście, aby wspierać naszą uczennicę od klasy pierwszej szkoły podstawowej, która już wówczas zaskakiwała swoją wiedzą. Postępy w doskonaleniu języka sprawdzała biorąc udział w różnych konkursach organizowanych przez ŚCDN, konkursach pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej UJ w Krakowie oraz Kuratorium Kielce. W 2019 otrzymała certyfikat z egzaminu Preliminary (PET) , natomiast w 2020 -First Certificate in English na poziomie B2. Obecnie rozwija swoje umiejętności językowe w grupie przygotowującej się do egzaminu na poziomie C1. Dzięki pozyskanym dla szkoły funduszom na działania językowe w ramach programu English Teaching, Zuzia Zemsta wraz z innymi 15 kolegami i koleżankami od klasy czwartej do siódmej włącznie realizowała program rozszerzonego języka angielskiego w ilości dwóch dodatkowych godzin w tygodniu w oparciu o podręczniki znacznie wykraczające poza program nauczania podstawy programowej. Lekcje te były także okazją do spotkań i rozmów w języku angielskim z licznymi wolontariuszami pochodzącymi z różnych krajów świata. W trakcie przygotowywania przedstawień w języku angielskim „Kopciuszek” i „Smerfy” zaprezentowała także swój talent aktorski. Dziewczynka zaangażowana jest również w projekt Erasmus plus : Breaking Barriers through Sharing Treasures”, w którym z przyjemnością realizuje zadania projektowe, nawiązuje kontakty rówieśnicze i doskonali język angielski. Jak sama mówi, swoją pasję chciałby rozwijać w liceum w klasie z maturą międzynarodową. Wierzymy, że jej się uda. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Dorota Starz
zaswiadczenie.pdf
Od 19 kwietnia 2021r. zostaje przywrócona pracja stacjonarna przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkole.
W ramach działalności koła wolontariatu przy naszej szkole uczniowie klas drugich naszej szkoły pomagają przedszkolakom. Przy współpracy wychowawców klas drugich pani Marzeny Gały oraz pani Patrycji Zemsty – Hanulak oraz we współpracy z wychowawcami grup przedszkolnych paniami Katarzyną Orzeł, Małgorzatą Dzitkowską i Beatą Błońską – Szwed uczniowie klas drugich cyklicznie pomagają przedszkolakom przygotowując im przybory do rysowania – strugają kredki dla młodszych koleżanek i kolegów z przedszkola. Uczą się tym samym pamiętać że zawsze można służyć drugiemu człowiekowi a jednocześnie wszyscy uczymy się wzajemnego szacunku do siebie nawzajem. Ta wspólna praca na rzecz przedszkolaków jest elementem kształcenia pożądanych postaw społecznych wśród dzieci a jednocześnie wskazuje właściwe drogi rozwoju każdego człowieka.
Chwała uczniom klas drugich za ich postawę i zaangażowanie.
Krzysztof Śmigiel
Od poniedziałku 29 marca do 9 kwietnia 2021r. zostają zamknięte oddziały przedszkolne. Dla dzieci, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19 jest zorganizowana opieka.
17 marca 2021r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny pod hasłem „Jestem mistrzem ortografii” zorganizowany przez nauczycieli bibliotekarzy. W rywalizacji wzięło udział 13 uczniów klas III szkoły podstawowej.
Nagrodzeni uczniowie:
I miejsce: Antonina Kozieł klasa IIIb
II miejsce: Maja Lichosik klasa IIIb
III miejsce: Elena Kargul klasa IIIb
Wiktoria Wronikowska klasa IIIa
IV miejsce : Oliwia Nowak klasa III a
Wyróżnienia:
Lena Kołda klasa III a
Kornelia Tomczyk klasa III b
Wiktoria Gębska klasa IIIa
Lena Frydrych klasa III b
Kacper Pyszel klasa III a
Kaja Dzitkowska klasa III a
Laura Filipczak klasa III a
Hanna Wrona klasa III b
Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom znajomości zasad ortografii. Otrzymali nagrody książkowe, dyplomy oraz słodycze.
Dziękujemy pani Dyrektor za zorganizowanie środków na nagrody, wychowawcom klas III za współpracę
i przygotowanie dzieci do konkursu.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorzy
Od 22 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r.
Nowe zasady funkcjonowania placówek zostały ogłoszone 18 marca i mają obowiązywać do 9 kwietnia 2021 r.
Cele konkursu:
- rozwijanie zainteresowań, uzdolnień plastycznych i inwencji twórczej uczniów,
- zachęcanie do tworzenia własnych ekslibrisów,
- wskazanie form i sposobów spędzania wolnego czasu.
Zasady konkursu:
1.Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie ekslibrisu biblioteki szkolnej z wykorzystaniem dowolnych technik plastycznych.
2. Format pracy A-4.
3. Każdy uczestnik zgłasza tylko jedną pracę ( samodzielnie wykonaną oraz podpisaną).
4. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V-VIII.
5.Termin nadsyłania prac do dnia 25.04.2021r.
6. Zdjęcie pracy należy wysłać do nauczycieli biblioteki poprzez dziennik Librus.
7. Ogłoszenie wyników umieszczone zostanie na stronie internetowej szkoły.
Życzymy twórczych pomysłów i owocnej pracy.
Organizatorzy
Wniosek_do_PP_oddzial_PP_2122(1).pdf
oswiadczenie_o_wielodzietnosci(1).pdf
oswiadczenie_o_samotnym_wychowywaniu_dziecka.pdf
Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły.
XXIX Tydzień Kultury Języka Polskiego:
„Mówimy po polsku…Świadomie”
rok szkolny 2020/2021
Termin realizacji: 15 – 20 marca 2021 r.
Logo Tygodnia Kultury Języka Polskiego
W tym roku, choć w tak trudnym czasie z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, również przystępujemy do obchodów Tygodnia Kultury Języka pod hasłem przewodnim „Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury”. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i uczniów do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu.
Założenia Programu
Tydzień kultury języka obfitować będzie w różnorodne pomysły. Przybliżymy postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który jest patronem roku 2021. Różnorodność form proponowanych w programie obchodów Tygodnia Kultury Języka stwarza różne możliwości nauczania kultury języka polskiego w zależności od potrzeb, umożliwia urozmaicone i różnorodne lekcje poprawności językowej i ortograficznej. Pozwala również bawić się językiem, uwrażliwiać młodych ludzi na wagę i potęgę słowa. Zaproponowane w programie formy realizacji celów, wzmacniają wiarę we własne możliwości, integrują i uczą współpracy w grupie.
Cele Programu:
1. Uświadomienie roli języka ojczystego w życiu człowieka i narodu.
2. Przygotowanie ucznia do świadomego uczestnictwa w kulturze.
3. Stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form obchodów Tygodnia.
4. Propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych.
5. Kształtowanie estetyki i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych.
Metody i formy realizacji:
Praca indywidualna i grupowa
Konkursy
Prezentacje literackie z wykorzystaniem technologii informacyjnych
Ewaluacja podjętych działań:
Rozmowy z uczniami
Prace uczniów
Wyniki plebiscytu
Plan szkolny programu XXIX Tygodnia Kultury Języka:
XXIX_Tydzien_Kultury_Jezyka_Polskiego.docx