Rok Szkolny 2021/22

Regulamin losowania "Szczęśliwego numerka"

REGULAMIN SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA

1. „Szczęśliwy numerek” jest losowany automatycznie przez dziennik elektroniczny Librus synergia. Losowanie obejmuje uczniów kl. IV – VIII Szkoły Podstawowej.
  2. Losowanie odbywa się codziennie o godz. 18:00.
  3. „Szczęśliwy numerek” jest przypisany numerowi ucznia w dzienniku lekcyjnym Librus.
  4. Jeżeli uczeń jest nieobecny, a zostanie wylosowany jego numerek, traci możliwość wykorzystania go.
  5. Przywilej „Szczęśliwego numerka” wygasa wraz z zakończeniem przez ucznia zajęć lekcyjnych w danym dniu.
  6. Uczeń, którego numer wylosowano, jest zwolniony w danym dniu z:
    –odpowiedzi ustnej na ocenę,
    –z pisania niezapowiedzianej kartkówki.
    Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.
  7. „Szczęśliwy numerek” nie zwalnia od:
    – pisania zapowiedzianych lub przełożonych prac klasowych, sprawdzianów
    i kartkówek,
    – wykonywania prac domowych (pisemnych i ustnych), z których uczeń może być oceniony,
    – aktywnego udziału w lekcji (uczeń podlega ocenie),
    – wykonywania obowiązków dyżurnego klasowego,
    - nie chroni od negatywnych uwag za złe zachowanie.
  8. „Szczęśliwy numerek” nie zwalnia ucznia z konieczności posiadania ustalonych
    w wymaganiach edukacyjnych  z danego przedmiotu przyborów niezbędnych do pracy ucznia na lekcji.
  9. „Szczęśliwy numerek” nie będzie losowany w terminie trzech tygodni przed klasyfikacją półroczną i roczną.
  10. „Szczęśliwy numerek” nie obowiązuje na lekcjach wychowania fizycznego.
  11. „Szczęśliwy numerek” zostanie aktywowany od dnia: 17.11.2021 roku.
  12. Jeżeli uczeń bądź klasa nie stosuje się do zasad „Szczęśliwego numerka” i zachowuje się w sposób naganny, wychowawca może zawiesić przywilej „Szczęśliwego numerka” danemu uczniowi lub klasie. Wychowawca zobowiązany jest poinformować o zaistniałej sytuacji pozostałych nauczycieli.
  13. Przywilej „Szczęśliwego numerka” wygasa wraz z zakończeniem przez ucznia zajęć lekcyjnych w danym dniu.