Rok szkolny 2019/20

I TY możesz zostać Św. Mikołajem

W tym roku postanowiliśmy wrócić do naszej akcji charytatywnej „I TY możesz zostać Św. Mikołajem”. Odnowiliśmy kontakt z Panią Małgorzatą Wiatr- wychowawcą świetlicy szpitalnej. W listopadzie Rada Samorządu Uczniowskiego ogłosiła naszą szkolną akcję i zachęciła wszystkie klasy do wzięcia udziału. Uczniowie zbierali przybory szkolne, t.j.: bloki, papier kolorowy, kredki, flamastry, farby, ozdoby choinkowe, artykuły papiernicze oraz gry dydaktyczne dla dzieci przewlekle chorych, które przebywają na oddziale onkologii w Kielcach. W grudniu nastąpił finał akcji. W przygotowanie paczek włączyło się większość klas. Ilość darów przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Nasze dzielne przedstawicielki szkoły: Amelia Nawara, Julia Grabowska oraz Amelia Michta osobiście odwiedziły chore dzieci i przekazały im prezenty. To było piękne spotkanie.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie się w naszą akcję, która dostarczyła wielu wzruszeń. Szczególne podziękowania kieruję również do Pani Edyty Grabowskiej, która bezinteresownie pomogła nam zorganizować transport do szpitala w Kielcach.

Paulina Bolmińska – Baran